Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki i 50000km

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

U prilici sam da povoljno kupim kawasaki Z750S ,2005 god. koji je presao 50000 i kusur kilometara i da kazemo tj. pretpostavimo da je motor odrzavan i normalno vozen. Mene interesuje koliki je zivotni vek ovakvih masina i sta bi sve trebalo da se proveri/zameni? Sluzice mi da vozim svakodnevno po gradu i idem na duze ture, pa ne znam koliko je motor sa ovolikom kilometrazom pouzdan i koliko jos kilometara mogu da ocekujem od njega bez nekih vecih problema. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6914 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To je jako tesko predvideti, zbog raznih faktora koji su uticali tokom tih, vec 7 godina eksploatacije. Koja su ulja koriscena, da li je 'treskan'' pre dostizanja radne temperature, da li su servisi radjeni propisno preporukama Kawasakija... Vidjao sam par godina stare motore, polomljene i unakazene, dok sa druge strane i starije masine koje su u perfektnom stanju. Generalno, 50,000 nije nesto puno za Z750, mehanicki stare koncepcije, agregat mu je baziran na staroj dobroj ragi iz ZX9R. Grubo rade, sto ne znaci da nesto nije okej, vec samo, tako funkcionisu. Kakav je primerak koji gledas, vredi li dati novac ili ne, ne mogu reci ovako napamet, povedi nekog ko kapira stvari pa pogledajte detaljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

To je jako tesko predvideti, zbog raznih faktora koji su uticali tokom tih, vec 7 godina eksploatacije. Koja su ulja koriscena, da li je 'treskan'' pre dostizanja radne temperature, da li su servisi radjeni propisno preporukama Kawasakija... Vidjao sam par godina stare motore, polomljene i unakazene, dok sa druge strane i starije masine koje su u perfektnom stanju. Generalno, 50,000 nije nesto puno za Z750, mehanicki stare koncepcije, agregat mu je baziran na staroj dobroj ragi iz ZX9R. Grubo rade, sto ne znaci da nesto nije okej, vec samo, tako funkcionisu. Kakav je primerak koji gledas, vredi li dati novac ili ne, ne mogu reci ovako napamet, povedi nekog ko kapira stvari pa pogledajte detaljno.

 

Znam da je odgovor na moje pitanje nezahvalan i da sve zavisi od slucaja do slucaja, ali mozda se nadje neko ko je posedovao takav ili slican motor i zna otprilike koje su mu boljke. :) Hvala u svakom slucaju. :)

 

 

kazi za koliko to povoljno, za koliko mozes da ga uzmes?

 

3k ,registrovan,zamenjeno ulje,filteri,svecice i nove gume. Potrebna neka mala ulaganja po pitanju estetike jer ima vidljivih znakova koriscenja.Ovde kod nas ih inace nema puno a i cene su malo jace. Gledao sam oglase u Italiji, tesko da moze nesto dobro da se nadje da ispadne toliko sa svim troskovima, a i to je tek macka u dzaku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

pogledaj po oglasima, za te pare + 200e imas to godiste da biras, povoljna kupovina bi bila 2-2.5k,

nadji skini manual za njega pa pogledaj servise, sta se menja na koliko, pa vidi sta te ceka otprilike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Skinuo sam manual i znam sta treba otprilike nego sam mislio da neko ima informacije iz prve ruke. :D

Generalno, kod nas S modela ima malo, a i za 2 - 2.5k nisam nista video a bogami ni za 3+ a da valja necemu. Hvala na odgovoru. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja