Jump to content

Moto Zajednica

Puklo mu u glavi .....

Recommended Posts

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Manje više kako je to došlo do mene, ali je došlo ... i sad opet popravljaj za drugima... :neznam:

 

Prvo što mi nije jasno kako mu je pukao šaraf koji se inače steže na 1kg, ali eto, puko je ... a drugo mi nikako nije jasno da ga je bolio qurac što je pukao, on je to ipak išao sastaviti ... ali je ostavio šaraf u rupi da rupe ne bude prazna ( :lol: :lol: ) a puknuti šaraf je naravno ispao iz rupe i napravio malo sranja... ali otom potom .. :zvizduk:

 

da se mi bacimo na rješavanje problema... :moto3:

 

glava dole i na posao ...

 

P5062537.jpg

 

P5062538.jpg

 

P5062541.jpg

 

prvo i osnovno, ovo nemojte raditi ako ste nervozni, ako vam žena nije dala piške, ako ste saznali da vas švalerka vara.... zaboravite na ovaj posao dok se ne smirite... i najmanja greška nosi poslijedice ... :lol: :lol:

 

prvo mala rupica...

 

P5062542.jpg

 

pa malo veća rupica ...

 

P5062543.jpg

 

pa specijalni alat...

 

P5062544.jpg

 

P5062545.jpg

 

i govno je vani ... :lol:

 

P5062550.jpg

 

P5062551.jpg

 

a rupa spremna za novi šaraf ...

 

P5062547.jpg

 

P5062548.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Skoro sam imao isti problem koji sam isto resio kao ti,ovde deluje prosto ali koliko je mene namucilo,ceo dan sam se nervirao ali na kraju je uspelo.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 134 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 200

..ovo je jedan uzas od posla...srecom je glava u pitanju,pa je pristupacnije...zamisli kako je na CDI mercedesima,stavili su 6mm sraf da drzi injektor...inace,svaka cast,profesionalno napravljeno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

nitko nije rekao da je lako i jednostavno ... samo sam pokazao da se može... :takoje::lol:

..ali je ovo idealna situacija. Zna da zaboli mnogo vise kad sa ovim cudom ne moze da se odvrne patrljak...ili jos gore kad alat PUKNE!!! E to je prava zanimacija.

Za predasnjeg majstora...no koment

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Opet si nas obradovao svojim delom i slikama sa tvog "bruka" aparata...Da si ti nama živ i zdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ja sam takav patrljak izvlačio iz glave otprilike jedno 2 sata :D Malo sam pretegao šraf od poklopca ventila i kvrc... Ostao patrljak u rupi otprilike kao u ovom slučaju. Pošto nisam imao specijalni alat, onda sam uzeo jako tanak šrafciger i lagano kuckao po obodu šrafa u smeru odvijanja... Malo po malo i posle 2 sata izašao je dovoljno da ga prihvatm špicastim kleštima i izvrnem do kraja. Ko nema specijalni alat, da zna da može i tako. Samo mora baš polako i strpljivo da se radi... :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

da, i to je jedan od načina... :takoje:

 

ALI ... jebote ... meni nije fuckin' jasno kako možete slomiti šaraf poklopca ventila koji je mahom na svakom motoru M6 (iznimno M7 na suzukiju i M8 na nekim Hondama) i propisno se steže na 0,8 do maximalnih 1,5 kg ... a šaraf debljine M6 čvrstoće 8,8 može podnijeti preko 3,5 kg stezanja ... :zbunjen: :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3683 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Ja sam pre neki dan imao muke sa safovima od izduvne grane. Zardjali i zapekli. Bilo je i varenja i busenja. Specijalni alat mislim da jedino pomaze u slucaju kada je zdrav saf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

to je ješto drugo ... :takoje: :takoje:

 

ali i za to ima lijeka.. ;) ... svatko tko imalo šarafa po motorima zna (ili bi trebao znati ) da se šarafi od ispuha mažu bakrenom (ili sličnom) pastom ... pa se to ne dešava ... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Strašilo hvala na savetima,nadam se da mi neće trebati ali ako se desi bar znam kako.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

ALI ... jebote ... meni nije fuckin' jasno kako možete slomiti šaraf poklopca ventila koji je mahom na svakom motoru M6 (iznimno M7 na suzukiju i M8 na nekim Hondama) i propisno se steže na 0,8 do maximalnih 1,5 kg ... a šaraf debljine M6 čvrstoće 8,8 može podnijeti preko 3,5 kg stezanja ... :zbunjen: :zbunjen:

 

Pojma nemam - inače ništa ne zatežem kao sivonja... Moguće je da je taj konkretan šraf imao fabričku grešku (jedan u milion...) - šraf je bio nov, Honda original, izvađen iz kesice ... nije bio prethodno na motoru... U svakom slučaju je pukao kao da je od stakla :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Ugrinovci,Zemun
  • Motocikl: jawa 250 model 559 i jawa 350 638

Fora ti je u tome,što je taj alat,ureznica sa levim navojem,to jest urezuje navoj ,ali u LEVU stranu...extra stvarčica ,ali i košta dosta,msm u kvalitetu...ovo nije preporučljivo pokušavati sa alatom lošijeg kvaliteta...Strašilo,stvarno si zver ...pozz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Primetio sam da ljudi generalno stežu sve šrafove ko pomahnitali. Malo malo pa imamo situaciju da neće da se odvrne jer je pretegnut i obradujemo se svaki put kad ne ostane patrljak u rupi. Ne kapiram toliki strah da se šraf ne odvije sam. Ako je baš frka, bolje ga je zalepiti nego stezati do pred pucanje.

 

A kad se zalomi alat za izvijanje, onda se postupi isto kao i sa šrafom ali traje deset puta duže <_<

 

Za ovaj posao je korisno imati i leve burgije. Ista je kao i obična ali je korak na levo. Često oće i tokom bušenja da se izvije šraf jer ga buši u smeru za odvijanje. Ima ih kod svakog poznatog proizvođača alata ali se retko sreću po radnjama i na buvljacima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Погледајте само ово:

 

Страшно ме занима како је могла настати ова рупа и како исту затворити (закрпити)?

 

IMG_3132.jpg

 

IMG_3134.jpg

 

Следећа слика показује задњи десни шраф на поклопцу вентила а следећа предњи леви:

 

IMG_3186.jpg

 

IMG_3199.jpg

 

 

adult upload image

 

Изгледа да неки "стручњаци" никад нису чули за Helicoil или

.

Мада ми је чудно да неко ишчупа те навоје на поклопцу вентила који се не притежу баш нешто претерано јако!?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Погледајте само ово:

 

Страшно ме занима како је могла настати ова рупа и како исту затворити (закрпити)?

 

 

 

Изгледа да неки "стручњаци" никад нису чули за Helicoil или

.

Мада ми је чудно да неко ишчупа те навоје на поклопцу вентила који се не притежу баш нешто претерано јако!?

 

а гле матори .... како је настала рупа... хм, то је питање које се поставља још од Адама и Еве .... :lol: :lol: (шала мала наравно)

 

мислим да ти је ту шраф од полутке брегасте и да се некоме искинуо навој, па је покушао са мало предугачким шрафом, па је добио то што је добио ... :lol:

 

На ПП си ме питао да ти одговорим, али ако није проблем да и други лјуди знају, ја бих ти одговорио на јавно ... :)

 

Најбоље би ти било кад би нашао некога тко се уопште жели с тим зајебавати и да ти на тој глави "завари" све рупе које треба и стројно их обради "како то Бог заповеда", па да ту "канту" доведеш у ред какав заслужује .. :takoje:

 

Сватко тко се бави заваривањем алуминујума ће тачно знати шта и како треба заварити и који материјал при томе користити...... мало ми је проблем на форуму и путем интернета поправљати ствари које се на тај начин једноставно не могу поправити !

 

Али заиста покушај наћи некога тко ти може заварити алуминијум, па онда нађеш квалитетну радиону са стројном обрадом која ће ти пробушити потребне рупе и у њих урезати потребне навоје... јер и ја радим на сличан начин, само ја већ имам проверене људе око себе, па не морам тражити :zvizduk:

 

Ове фотографије које си ставио уствари изгледају много ружније него што то уствари јесте и није то баш тако велики проблем довести у ред, само ако знаш шта радиш и шта желиш направити ... мало зајебанције, мало више посла и све се може... :takoje:

 

Оно што ти ја конкретно могу понудити је то да ми на неки наим пошалјеш ту главу, ја ти то направим и вратим назад ... :takoje: ... али ја сам у HR, а ти си у SRB, и била би (како то кажу наше бабе) скуплје пита од тепсије кад би ти то мени слао у HR на поправак, а код вас у SRB има добрих мајстора који то могу направити ... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja