Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje za kofer

Recommended Posts

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR 7 S

Pretražio sam forum i nisam uspeo da nadjem odgovor... Skoro sam montirao kofer Kappa K48 i primetim nalepnicu u koferu na kojoj piše max 120 km/h... Ja sam vozio sa koferom čak i negde oko 170 km/h (neznajući za to).

Mene zanima šta može da se desi ako vozim više od propisanog maksimuma?

Dali se nekom desio neki problem sa koferom prilikom brze vožnje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Ja imam K46, uglavnom kada putujem je pun...sto znaci oko 8-10 kg(a dozvoljeno je 2,3kg)...normalna putna brzina mi je 130 - 170, a cesto i preko 200 - nikada nikakav problem sa koferom. Mada, nije da se ne bojim da cu ostati bez njega, pogledam u retrovizor s vremena na vreme da vidim da li je tu :)

Moze da se desi da otpadne, nista vise :D

 

Sve ovo ne mora da znaci da tebi nece otpasti...desavalo se da ljudima otpadne kofer, citao sam po forumu, ali bese davno, ne secam se kome i kada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Prosto, proizvođač mora da se ogradi od eventualnih tužbi ljudi kojima može da se desi da im otpadne kofer. Može da ti otpadne i ako pri 100 kmh ako zvekneš u neku rupčagu ili naletiš na neravninu na cesti. Na "trulom zapadu" tužbe sevaju istog momenta. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Zasto uopste razmisljati da li ce otpasti ili ne. Lepo stavis kofer i stegnes ga gurtnom sa zatezacem. Kosta 200din, a ne razmisljas o koferu.

 

post-6674-0-19719600-1336133652_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Zasto uopste razmisljati da li ce otpasti ili ne. Lepo stavis kofer i stegnes ga gurtnom sa zatezacem. Kosta 200din, a ne razmisljas o koferu.

 

post-6674-0-19719600-1336133652_thumb.jpg

Gurtna je zakon,malo ruzno ali sigurno :takoje: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Meni se givi otkacio (bocni), ali nije spao. Na vreme su me upozorili pa sam stao.

Pri montiranju nisam proverio da li je dobro uhvatila bravica na ramu i prve vece vibracije su pomerile kofer iz lezista. Tako je kofer ostao oslonjen na dve tacke u donjem delu (ukupno ima tri).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / DE
  • Motocikl: Pravi- Momacki

Ogranicenje brzine motora sa koferima u principu nema

 

veze sa tim dali ce kofer otpasti.

 

Koferi na motoru a narocito topcase uticu na dinamiku vozne

 

i cine motor osetljivim za bocne vetrove

 

pa se zbog toga prporucuje ogranjcenje brzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Ja imam givijev monokey od 46 litara, vozim ga na XT, svkakvi off road je pretrpeo junacki :D I to pun (najmanje 10kg) :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Imam kofer Kappa K46, u njemu isto pise MAX 120km/h i 5kg, ali se desilo u par navrata da je u malom bilo i akumulatorce(15-20kg), a i period kada sam se igrao sa lancanicima pa je kofer umesto maksimalnih 120km/h isao 220km/h :lol:... Nikad nista, niti se pomerio, niti razmisljam, ali sam zato od prvog dana batalio onu plasticnu plocu sto ide uz kofer i pazario metalnu kappinu...

 

Misko samo ti to teraj i ne razmisljaj :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Zasto uopste razmisljati da li ce otpasti ili ne. Lepo stavis kofer i stegnes ga gurtnom sa zatezacem. Kosta 200din, a ne razmisljas o koferu.

 

post-6674-0-19719600-1336133652_thumb.jpg

 

Ovako nekako, kao na mojoj fotki post-4059-0-35619800-1336209924_thumb.jpg

 

Primećuje se i ispod gornjeg kofera, 2 flaha a unutra na dnu je debela aluminijumska ploča. 4 šrafa sa maticom ka unutra i nema brige oko kofera. Pre će nosači da se izlome :zvizduk:

 

 

Ne vozim brže od 120 ali vozim po rupama sa malo puta oko njih i do sad se ništa nije desilo iako ne vodim mnogo računa o ograničenju težine. U top nikad ne ide manje od 15kg a u bočne do 15 (jer nisu moji) :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: BG

opušteno. ja sam nosio i duplo veću težinu od dozvoljene a i vozio sam skoro duplo brže od brzine naznačene na koferu bez ikakvih problema.

 

po mom iskustvu ono što najviše smeta koferu jeste truckanje. dva puta mi se desilo da mi u vožnji po truckavom terenu pukne nosač

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

opušteno. ja sam nosio i duplo veću težinu od dozvoljene a i vozio sam skoro duplo brže od brzine naznačene na koferu bez ikakvih problema.

po mom iskustvu ono što najviše smeta koferu jeste truckanje. dva puta mi se desilo da mi u vožnji po truckavom terenu pukne nosač

 

Tako je, zapravo ploca je ta koja je u najvecem problemu. Doduse ako je nosac neki kilav i on moze biti slaba tacka. Mada moram da priznam da nisam cuo da je nekome stradala ploca, iako je plasticna (Givi i Kappa, Shad ima metalnu), samo sam video da su kineske pucale.

 

Ako planiras da opterecuje kofer puno preko preporucenog maksimalnog opterecenja, da stavljas plinsku bocu(ako ces da ugradjujes plin), onda bi mozda bilo uputno da podmetnes neko metalno ojacanje izmedju ploce i nosaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

meni je pukao kofer...i to gljivi.

i to bas u delu onih zareza koji se uglavljuju na plocu.

ne znam sta mu bi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Prosto, proizvođač mora da se ogradi od eventualnih tužbi ljudi kojima može da se desi da im otpadne kofer. Može da ti otpadne i ako pri 100 kmh ako zvekneš u neku rupčagu ili naletiš na neravninu na cesti. Na "trulom zapadu" tužbe sevaju istog momenta. :neznam:

 

 

.....upravo ovo mi se desilo, u Kraljice Marije, upao sam u šaht, nisam video pošto je tačno na pola šahta padala senka od krošnje drveta, išao sam negde 50-ak km/h, i lepo ja prikočim pošto mi se učinilo da čujem neku lomljavu iza,a kofer se kotrlja pored mene. Pukao je zubac na nosaču, GIVI kofer u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja