Jump to content

Moto Zajednica

Akumulator?!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

u roku od tri godine promenio sam tri akumulatora, imao sam stari regler koji je crko, sad je ugradjen Joskin regler pre 1.5 god ali se crkavanje akumulatora nastavlja, drzi godinu dana i gotovo vise ne drzi struju, sva tri akumulatora su UNIBAT marke. Jel ovo slucajnost ali ja iskreno mislim da nije, ima li neko ideju u cemu je problem?

 

Imam nekoliko baterija novih od UPS-eva, juce sam probao vergla ga iako je 7.5 ah, pali lepo, e sad da li ima nekih nus pojava ako ostane baterija, i koliko volti treba da daje regler na akumulator?

post-5310-0-75165700-1335767027_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Inace 7.5ah je malo za taj motor, dobro je i da pali. Ja imam 7.2ah ali ako izvergla par put i ne upali, gotov je. Taman sam hteo da uzmem unibat za koji dan sad... :/ ostaje mi exide pa sta mi bog da.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ne znam vartu gde da uzmem :neznam: Jel ima u torex-u da se poruci mozda? Yuasa isto vrh vrhova ali u guevari su imali samo 1 i to ne za gpz vec obrnuto + i - kao i ona sisica sa strane. Na aeroxu imam yuasu od kada sam je kupio, znaci od 2006. i ovaj vikend upalim na kurblu jos od jesenas, provozam 20km, pali na dugme. Samo dospem destilovane vode i to je to za ovih 6 godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

u roku od tri godine promenio sam tri akumulatora, imao sam stari regler koji je crko, sad je ugradjen Joskin regler pre 1.5 god ali se crkavanje akumulatora nastavlja, drzi godinu dana i gotovo vise ne drzi struju, sva tri akumulatora su UNIBAT marke. Jel ovo slucajnost ali ja iskreno mislim da nije, ima li neko ideju u cemu je problem?

 

Imam nekoliko baterija novih od UPS-eva, juce sam probao vergla ga iako je 7.5 ah, pali lepo, e sad da li ima nekih nus pojava ako ostane baterija, i koliko volti treba da daje regler na akumulator?

Koliko volti treba da daje regler da ga prestelujem malo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12233 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Najbolje 14V na klemama akumulatora sa upaljenim svetlima i na 3000 obrtaja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Suzuki SV650s

ja ljudi imam problem na SV-u. Unibat je izvadjen ispravan. Danas mi stize iz BG dostava akumulator Yuasa :) kosta 7600.00 din. Nisam planirao da dam toliko para jer unibat i ostali kostaju oko 2500.00 a yuasa toliko. Samo da resim problem, danas kada ga namontiram merim struju koja inace nije bila bas normalna, ali mislim da su mi bila ugasena svetla kada sam merio i da to nije merodavno...plasim se da nije reglercic ali znam gde ima i to :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja