Jump to content

Moto Zajednica

Keeway superlight 125 problem sa ler gasom

Recommended Posts

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

Pozdrav društvo!

Imam problem sa motorom kako i naslov kaže.Znači motor normalno upali kad je hladan,dam čok i upalim bez problema ali kad se ugrije radi na 5000 okretaja u leru.Ako poštelam ler gas da radi između 1500-2000 okretaja kad je ugrijan onda ga teže upalim.Dali je to tako normalno i dali treba naći neku zlatnu sredinu ili je ipak problem u nečemu drugome.

I još jedna stvar,motor neide više od 90 km/h.Nedavno sam ga nabavio i neznam ništa o njemu pa bi molio ekipu koji ga voze da mi pomognu.

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Ajde prvo da kazem za brzinu-90 kmh je max (ide i 100 nizbrdo sa vetrom u ledja i bez bisaga i vizira, ali mu je to max (fabricki je 94 max brzina))

 

Ler gas, kada se zagreje treba da bude izmedju 900-1000 o/m, probaj da ga kada je vruc nastelujes tako ugasi ga a onda da ga upalis tako sto ces da mu das pola gasa, normalno kad je hladan ide paljenje sa čokom

 

ako i dalje ne bude hteo da radi lepo, proveri svecicu koje je boje, da nije masna jer bi onda problem mogao da bude i u lose ustelovanom karbu

 

Ajde prov proveri ovo gore, pa ako nece da radi onda pisi da delamo dalje

 

Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

Ajde prvo da kazem za brzinu-90 kmh je max (ide i 100 nizbrdo sa vetrom u ledja i bez bisaga i vizira, ali mu je to max (fabricki je 94 max brzina))

 

Ler gas, kada se zagreje treba da bude izmedju 900-1000 o/m, probaj da ga kada je vruc nastelujes tako ugasi ga a onda da ga upalis tako sto ces da mu das pola gasa, normalno kad je hladan ide paljenje sa čokom

 

ako i dalje ne bude hteo da radi lepo, proveri svecicu koje je boje, da nije masna jer bi onda problem mogao da bude i u lose ustelovanom karbu

 

Ajde prov proveri ovo gore, pa ako nece da radi onda pisi da delamo dalje

 

Pozzz

znači,palim ga hladnog uvijek sa pola gasa?

dali treba držat gas jedno vrijeme jer ako ga pustim motor se ugasi a čok je na maximumu kad ga hladnog palim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Hladan palis sa punim cokom (saugh) bez gasa, ako nece dodaj malo gasa, ostavis da radi tako minut dva i prebacis polugu sauha na sredinu, onda mozes da vozis i nakon minut dva iskljucis saugh

 

Kad je motor vruc palis bez sauha sa pola gasa mozda vise mozda manje moras sam da probas, a ako kojim slucajem nece vruc da upali bez saugha onda mu daj pun saug i daj gas da vidis sta ce da bude

 

Ja moj palim ladan sa saughom i dodam mu gas, kad je vruc samo dajem gas oko pola i on pali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

Kod mene je problem taj da neznam dal je normalno da moram držat gas jedno vrijeme kad je hladan jer ako pustim gas u leru kad je hladan on se ugasi makar je i čok do kraja.

Inače on hladan upali sa punim čokom kad dodam malo gasa al odma se ugasi ako ne držim gas.I onda se malo provozam pod čokom (200-300 metara),ugasim čok i normalno dalje radi.Jel to tak ok?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

Ok,onda je ustvari sve u redu.U autoškoli sam vozio kawasaki er6n 650 a on je imal elektronski čok tak da mi je ovo sve bilo novo.

Daj mi još samo reci dali je ok da meni sad radi na oko 1500 okretaja u leru,dali može bit kakva šteta ako ga ne smanjim za još jedno 500 okretaja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Osim sto radi malo brze u leru, i sto ti troskari malo vise dok radi u mestu u leru ne moze nista da fali

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

Opet problem.

Okretaji i dalje divljaju.Da stvar bude gora i gas sajla je jako olabavila.

I još nešto,kad sa zakrenuo upravljač u desno-okretaji su skočili do kraja.Malo sam mrdao sajlu od gasa i sad je ok kad zakrečem desno ali je jako labava.

Izluđuje me taj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

Jednostavno moram ovo napisat.raspitao sam se i preporučili su mi majstora koji radi u honda servisu,ja mu otpelal motor i šokovi slijede.u njemu je bila svjećica od fiat stilla koja je bila izbrušena da se može spasat a u mašini je bilo nalijano ulje za auto.umjesto filtera za zrak bila je neka ručno izrađena plastika kojoj nitko nezna svrhu ni porijeklo.da čovjek ne povjeruje.

No uglavnom,ulje promjenjeno,nova svjećica stavljena,fergazer rastavljen i očiščen i motor naštelan.

Samo bi htio nekako prigušit buku jer su prigušivači izvađeni pa me svi čuju u radijusu od 2 km,ima ko kakvu ideju kako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

Ipak sam se predomislio,neću stišavat motor.motor se mora čuti a ne da radi ko kosilica.godinama trpim sranja od susjeda tipa lajanje njihovih đukela u cik zore i ine pizdarije a sad će oni malo slušat mojeg choppera.

Btw jel zna netko koji model karburatora je na keewayu superlightu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

Dakle,

 

poslao sam mail kinezima u keeway sa molbom da mi dostave uputstva za superlight i još isti dan su mi poslali detaljna upustva na 83 strane u PDF-u.Uputstva sadrže apsolutno sve i ako bilo tko treba nek mi je javi na PM i vrlo rado ću mu poslat.

Zanima me samo dali bi mi netko mogao prevesti dio za štelanje karba jer nikak da si to smisleno prevedem.

Hvala

 

"STEPS FOR ADJUSTING CARBURETOR

 

Install carburetor in engine, and then adjust it as the following steps:

 

1 Start and warm up engine for about three seconds so that engine rotates at normal driving temperature;

2 Adjust idle speed adjusting screw so that engine rotates at 1400rpm

3 Screw mixture ratio adjusting screw into bottom, the strength is not too weight

 

4 Now engine shuts off (if it doesn’t shut off, inspect if gas leaks out of the joint of air cleaner and if screw is

tight, inspect if the inlet port of air cleaner is blocked)

5 Screw mixture ratio adjusting screw back for one round

6 Restart engine, adjust idle speed adjusting screw to be 2000-2500rpm

7 Slowly adjust mixture ratio screw anticlockwise until engine rotates at the highest speed screw mixture

ratio screw back for less than 3 rounds

 

8 Readjust idle speed adjusting screw so that engine rotates at 1400±100rpm

9 Play throttle to accelerate rotating, inspect if its rotating speed is stable

10measure exhaust and compare it to standard volume.

 

NOTICE

 

 

1 Adjust mixture ratio screw properly not too tight, never energize too much, otherwise it may damage

mixture ratio screw head even break the adjusting screw

 

2 If engine is adjusted to be too slow rotating speed, engine may be off, in reverse, engine may consume too

much fuel.

 

WARNING

 

After engine rotates normally at idle speed for some time, turn throttle completely, then loose throttle

handlebar completely, at this time if idle speed changes, it means that throttle cable has not been adjusted well.

So before measure engine, pay special attention to corresponding adjustment."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

1 upalis motor da se zagreje na radnu temp

2 podesis sraf za stelovanje ler gasa tako da se broj obrtaja popne na 1400

3 zategni sraf za smesu koji je na dnu

4 sada ce motor da se ugasi, ako se ne ugasi proveri sve spojeve karburatora sa cilindrom i fileterom vazduha

5 odvij vijak za smesu jedan ceo krug

6 upali ponovo motor, nasteluj ler gas na 2000-2500 obrataja u min

7 podesavaj vijak za smesu tako sto ces da ga odvijas (kontra smer od kretanja kazaljki) sve dok motor ne pocne da radi u maximalnom br obrataja, a onda zategni vijak za smesu otprilike 3 kruga (ja ti preporucim 2 puna i 3/4 od treceg kruga)

8 ponovo podesi vijak za ler gas tako da se motor vrti na oko 1400+-100 obrataja

9 zavrti rucicu gasa da vidis da li gas prima jednako

10 izmeri izduvne gasove i uporedi ih sa standardnim vrednostima

 

warning deo ilii deo sa upozorenjima govori o tome da ne zatezes prejako vijak za smsu da ne bi ostetio glavu ili ga otkidao, a u drugom delu kaze da ako je na leru motor nastelovan da radi u niskim obratajima onda ce se gasiti kada se zagreje ili ako je nastelovan da radi u visokim obrtajima (misli se na ler gas) onda ce da trosi vise goriva

 

 

zadnji deo govori o tome da kada se motor zagreje das pun gas i otpustis ga da vidis da li se turaza penje i vraca normalno ili se u odredjenom delu zaglavi na nekom broju obrtaja sto bi ukazalo da je sajla za gas lose nastelovana ili je pretegnuta pa se gas ne vraca do kraja

 

 

 

Jel sam zaradio da mi pustis manual na mail???? zodini@sbb.rs

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

 

 

 

Jel sam zaradio da mi pustis manual na mail???? zodini@sbb.rs

 

 

Jesi brate,evo šaljem na mail.

Ako još netko treba neka mi se javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja