Jump to content

Moto Zajednica

Oduzimanje prednosti?

  

55 članova je glasalo

  1. 1. Ko je kriv?

    • Motociklista(jer je vozio preko ogranicenja)
      32
    • Vozac Pezoa(koji je oduzeo prednost)
      23


Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd/Temerin

E kada bi svi postovali zakon-ZOBS(ma kakav on bio) manje bi bilo ovakvih i slicnih tema.

 

Da li je motorciklista isao prebrzo ili ne to samo on zna,u suprotnom zasto bi prekrio kilometar sat,i da li je automobilista izleteo ili je mislio da ce moci da se ukljuci neometano(mada bila je krivina mozda se stvarno nije videlo)...mislim da ne vredi raspravljati.

Hvala Bogi nije se desila velika katastrofa,a mislim da ovako nesto svakom moze da se desi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

E kada bi svi postovali zakon-ZOBS(ma kakav on bio) manje bi bilo ovakvih i slicnih tema.

 

Da li je motorciklista isao prebrzo ili ne to samo on zna,u suprotnom zasto bi prekrio kilometar sat,i da li je automobilista izleteo ili je mislio da ce moci da se ukljuci neometano(mada bila je krivina mozda se stvarno nije videlo)...mislim da ne vredi raspravljati.

Hvala Bogi nije se desila velika katastrofa,a mislim da ovako nesto svakom moze da se desi...

Ja iskreno mislim da treba raspravljati. Bas zbog toga sto ovo moze svakom da se desi. Ipak je ovo moto forum koliko toliko i po meni je logicno da se svi ukljuce u temu pa makar i svojim glasom... Malo mi je prebedno da od 21332 clana glasa samo 39. E to je tuzno! A forum ima toliko glupih tema u kojima ljudi ucestvuju da to nije normalno. No o tome neki drugi put... I sto vise ovakvih tema imamo bice odlicno za sve nas. Svima ce koristiti :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Ja danas vozio automobil. Isto me sjeku kao da sam na motoru...kao da me znaju..:D

 

Ma sekli bi oni i tenkove, to im je hobi .... 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd/Temerin

 

Ja iskreno mislim da treba raspravljati. Bas zbog toga sto ovo moze svakom da se desi. Ipak je ovo moto forum koliko toliko i po meni je logicno da se svi ukljuce u temu pa makar i svojim glasom... Malo mi je prebedno da od 21332 clana glasa samo 39. E to je tuzno! A forum ima toliko glupih tema u kojima ljudi ucestvuju da to nije normalno. No o tome neki drugi put... I sto vise ovakvih tema imamo bice odlicno za sve nas. Svima ce koristiti :takoje:

 

U pravu si.Samo mislim da kada neko pise treba da se stavi i u jednu i u drugu poziciju pa onda da napise,a ne kao vozi motor pa je motorista uvek (po vecini) nevin,zbog toga sam napisala ne vredi raspravljati.

I mislim da ovakve i slicne teme nece bas mnogo menjati misljenja motorista i nacine voznje motora,za motoristu je uvek kriv automobil,kamion,pesak,rupa na putu.... samo on nikada nije(sta ako je malo brze vozio,sta ako je zaobilazio na punoj,nema veze ako je sekao krivinu....)-ovo kazem uopsteno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Nisam glasao , jer po meni je prvenstveno kriva saobraćajna signalizacija...odgledao sam par puta snimak i primetio nedostatak nekih znakova.....

Prvo...na mestu samog kontakta , postoji uključenje na glavni put sa leve strane , a vozači koji nailaze na tu raskrsnicu nemaju obaveštenje...recimo ovako......

post-7645-0-22770400-1335608332_thumb.jpg ,,,jer je taj put kategorisan i ima saobraćajni znak...., zatim što reče bmw, rođak izlazi iz svog dvorišta, ako je i potplatio da tu napravi kuću, neverujem da je ogledalo stavio po svom nahođenju, i svom trošku..., a ako ipak postoji ogledalo i ne pregledna raskrsnica,mora postojati obaveštenje na nailazak na istu,, sa desne strane odnosno strane izlaska pežoa ne postoji znak...što nas dovodi do apsurdne sitacije, ili u ovoj situaciji nam govori da su saobraćajnice iste važnosti,,,i da važi pravilo desne strane....:stabre:.. i opet ću se vratiti na ogledalo...i levi sporedni put.....:neznam:...po mom skromnom mišljenju motociklista je morao da naiđe na bar ovakav znak....

 

post-7645-0-58920600-1335609799_thumb.jpg....

 

.uffff kakav elaborat....a sam sudar...pa gledajući snimak , motociklista je vozio možda malo brže, ali verujem da je imao, i video znak koji ga obaveštava o ukrštanju puteva , da bi usporio i obratio pažnju ,... o kolima ne želim da komentarišem jer prvenstveno čuvam sebe , i ispravljam njihove greške svojim oprezom.....a ako sam negde pogrešio nadam se da će me neko ispraviti.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Pa taj put može da bude dugačak više stotina kilometara! I neko mora da propusti sva vozila koja se kreću po tom putu? E, jesi ga napisao alal vera!

Ne mora ali je odgovoran ako se nešto desi. Da je ovaj vozio sporije omašio bi ga? Za 10cm, e pa takvo nišanjenje nije predvidjeno, mora se ostaviti dovoljna razdaljina na kraju krajeva motorista je mogao kad mu ovaj nenadano ispadne izvesti neki očajnički manevar i pasti bez direktnog kontakta. Sećam se dobro sa polaganja da se ne sme ni doleteti sa sporednom puta i nabosti kočnica pred uključenje jer to može navesti one sa glavnog toka da učine nešto nepredvidjeno, mahinalno skrenu na suprotnu traku i sl. Prekoračenje brzine onoga koji je imao prednost može dovesti do toga da plati kaznu i da mu se ne prizna puna odšteta jer bi posledice bile manje da je poštovao ograničenje ali nikako ne može poništiti krivicu onoga koji je oduzeo prednost. Inače bi neki kojima je to specijalnost mogli da vrebaju one koji su u nekom prekršaju, zakače i naplate odštetu ili recimo da gaze pešake na mestima gde nije dozvoljen prelaz...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Ne mora ali je odgovoran ako se nešto desi. Da je ovaj vozio sporije omašio bi ga? Za 10cm, e pa takvo nišanjenje nije predvidjeno, mora se ostaviti dovoljna razdaljina na kraju krajeva motorista je mogao kad mu ovaj nenadano ispadne izvesti neki očajnički manevar i pasti bez direktnog kontakta. Sećam se dobro sa polaganja da se ne sme ni doleteti sa sporednom puta i nabosti kočnica pred uključenje jer to može navesti one sa glavnog toka da učine nešto nepredvidjeno, mahinalno skrenu na suprotnu traku i sl. Prekoračenje brzine onoga koji je imao prednost može dovesti do toga da plati kaznu i da mu se ne prizna puna odšteta jer bi posledice bile manje da je poštovao ograničenje ali nikako ne može poništiti krivicu onoga koji je oduzeo prednost. Inače bi neki kojima je to specijalnost mogli da vrebaju one koji su u nekom prekršaju, zakače i naplate odštetu ili recimo da gaze pešake na mestima gde nije dozvoljen prelaz...

od takvih slučajeva `oće srce da mi stane! `oće stati neće stati, pa onda drž levo drž desno il` koči po prašini :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Iskreno receno, ti koji praktikuju naglo zaustavljanje pred raskrsnicu su blagi slucaj naspram oni sto udju za pola duzinu autombila u raskrsnicu i stanu da se uvere da nema niko.

>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-MK Crna Reka
  • Motocikl: Honda xl 1000 V varadero BMW k1200lt

nazalost u ovoj situaciji je kriv motociklista,mozemo mi da volimo i drzimo stranu nasem kolegi bajkeru,ali ipak treba biti objektivan,vozio je prebrzo i prebrzo izleteo iz bas velike krivine tako da vozac automobila nije mogao nista da uradi :jok:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja