Jump to content

Moto Zajednica

schuberth R1 ili SHOEI XR 1000

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova

ako moze pomoc dvoumim se izmedju ove dve kacige, pa bi pomoglo ako bi mi neko (po mogucstvu ko je imao prilike da ih nosi) da mi kaze nesto vise o ova dva modela , hocu da uzmem jednu od njih dve a jos neznam koju

pa da cujem vas :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Imam XR 1000, ali ne mogu je uporediti sa Schuberh-tom jel ga nikad nisam imao. Trenutno pored nje imam Arai rx 7, pa je jedino sa njom upoređujem. Kaciga lepo leži na glavi, udobna je, ventilacija je osrednja, vizir se skida i namešta vrlo lako. Ono što mi kod nje smeta je aerodinamika. U položaju sedenja na super duke-u kaciga se posle 140 podiže u vis i davi me veza za vezivanje kacige ispod brade!!! Zbog toga tu kacigu uopšte ne nosim. Za razliku od nje Arai se ne pomera, na 160 možeš okretati glavu i gledati na sve strane što je za Shoei nezamislivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

I ja imam xr 1000 i jako sam zadovoljan. Ovo što kaže Patak je tačno, i meni se na FZ6 na većoj brzini podiže kaciga ali to nije baš strašno (verovatno zavisi od toga koliko često i dugo voziš preko 140). O  schuberth R1 ne znam ništa ali evo ti link gde su ljudi radili testove mnogih kaciga, mislim da će ti biti od pomoći. Ima test i schuberth R1 i Shoei-a samo pošto ja Američki sajt kod njih je XR1000=RF1000

 

http://www.webbikeworld.com/Reviewed-motorcycle-products/Products.htm

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Ja nemam puno iskustva sa integralnim kacigama. XR1000 mi je prva ali je ne bih baš odmah otpisivao. U svakom slučaju mislim da ona spada u kvalitetnije kacige na tržištu.

Po meni je možda glavna prednost schuberth R1 onaj zatamnjeni vizir unutar kacige.

Ali  ima jednu prilično veliku manu koja možda tebi i neće mnogo smetati a to je veličina tj. sa njom na glavi ćeš više izgledati kao atomski mrav nago sa XR1000. Ovo ti pričam jer kad sam kupovao u Beču u Louis-u moju kacigu gledao sam i schuberth ali je nisam probao :(

 

U svakom slučaju raspitaj se još malo.

Mina i bojanP takođe imaju XR1000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2657 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Shoei je Mercedes ,

a Schubert je Maybach.

Ima strahovitu ventilaciju, zvucnu izolaciju i ne magli cak  ni kad Shoei popusti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Shoei je Mercedes ,

a Schubert je Maybach.

Ima strahovitu ventilaciju, zvucnu izolaciju i ne magli cak  ni kad Shoei popusti.

 

Zato Shoei košta 800, a Schuberth 500e.

 

Ni jedan vizir ne magli sa pinlock umetkom, vetar koji prolazi kroz X-spirit Schuberth može samo da sanja, jedino je zvučna izolacija bolja jer je Schuberth turistička a Shoei sportska kaciga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

ja imam shoei xr 1000, ali nisam primetio da mi se podiže. a vozio sam do skora naked-a.

ja glavu po navici držim na dole, možda ima veze sa tim.

a nisam ni jurio vratolomnim brzinama 140+ ;D

jedino mi se događa da kad vozim suvozača, na otprilike 100+, vazdušna struja počne da mi mrda glavu levo-desno. grozan osećaj.. pretpostavljam da su onaj spojlerčić i suvozač pogrešna kombinacija ;)

inače, kacigom sam zadovoljan skroz.

i ja sam video schuberta u radnji pored moje, dizajn mi se veoma dopao, ali bila je skuplja za jedno 100 EUR..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

Ja imam XR 1000 i mogu reci da sam zadovoljan i nemam primedbi.

 

Nemam problema sa "dizanjem" kacige pri vecim brzinama, ali je to mozda zato sto sam... recimo "prepametan" hehe, pa dobro pasuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ja nosim Shoei RF-1000 (XR-1000 u Evropi) vec dve godine i prezadovoljan sam.  Sto je duze nosim, sve je udobnija.  Inace nikada nisam cuo primedbu na aerodinamicnost ove kacige.  Ako ti se kaciga podize sa glave pri voznji, znaci da ti je prevelika.

 

Nekome je ovo bitno, nekome nije (meni licno jeste): Shoei i Arai su jedini proizvodjaci koji sve kacige proizvode rucno i kvalitet svake proizvedene kacige se proverava pre isporuke.  Takodje, kacige se prave u Japanu, tamo gde su ove firme bazirane, a ne u Kini ili na nekom petom mestu.

 

Schuberth je takodje izuzetno dobra kaciga.  Probao sam nekoliko njihovih modela, ali mi ne leze.  Ono na sta treba da obratis paznju je to da kacige razlicitih proizvodjaca imaju drugaciji unutrasnji oblik.  Neki prave kacige za one s' malo oblijim glavama, neki za one s' malo jajastijim, neki za one s' malo cetvrtastijim.  Tako da bi bilo vrlo dobro da probas obe kacige pre nego sto se odlucis za ovu ili onu.  Meni se na primer mnogo svidjaju Arai kacige, al' ni jedna koju sam do sada probao ne pasuje ovoj mojoj glavurdi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

jedini mi je problem sto neznam gde bih kod nas mogao da nadjem  Schuberth-a da probam, nisam cuo da ima negde da se kupi, a kad narucim preko louisa nema vracanja

 

Vozaci BMW-a se cesto odlucuju za nju, pa ako ima neki BMW diler blizu tebe mozda oni imaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

jedini mi je problem sto neznam gde bih kod nas mogao da nadjem  Schuberth-a da probam, nisam cuo da ima negde da se kupi, a kad narucim preko louisa nema vracanja

 

Vozaci BMW-a se cesto odlucuju za nju, pa ako ima neki BMW diler blizu tebe mozda oni imaju.

 

 

hvala raspitacu se kod Rodica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Rodić je Yamahin diler. BMW prodaje Radulović, ali ne prodaje Schuberth.

 

i mislio sam na Radulovica neznam sto sam napisao Rodic, u svakom slucaju hvala i na ispravci i na obavestenju  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Shoei je Mercedes ,

a Schubert je Maybach.

Ima strahovitu ventilaciju, zvucnu izolaciju i ne magli cak  ni kad Shoei popusti.

 

Zato Shoei košta 800, a Schuberth 500e.

 

Ni jedan vizir ne magli sa pinlock umetkom, vetar koji prolazi kroz X-spirit Schuberth može samo da sanja, jedino je zvučna izolacija bolja jer je Schuberth turistička a Shoei sportska kaciga.

 

Iskustva iz voznje su pokazala da Shoei definitivno magli,Schubertu se to jos nije desilo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Iskustva iz voznje su pokazala da Shoei definitivno magli,Schubertu se to jos nije desilo!

 

shoei xr 1000 sa pinlockom ne magli. govorim iz ličnog iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja