Jump to content

Moto Zajednica

Postavljanje fotografija...

Recommended Posts

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Ja ih obicno uploadujem ovde: https://picasaweb.google.com/home

 

Potrebno je imati google nalog (gmail nalog)

 

Kada se uploaduju, udjem na sliku koju zelim na forumu, pa desnim klikom na nju i "copy image location". I to sto sam kopirao upisem u "ubaci sliku" na forumu. Ovo je uputstvo za firefox.

 

Pozeljno je smanjiti sliku, posto mislim da je ogranicenje 1GB

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Za profesora mora odmah da se sredi, da bi sto prije osvanuo putopis. :D

 

 

1. Nadji neki drugi ImageShack, posto original sisa (npr. picasa ili nesto trece sto nece mnogo da smara)

picasa je googletova, i veze se sa google accountom, emailom, tubom...da znas.

Pored toga ima i komad softwera koji mozes da download-ujes na svoj PC, s kojim mozes da azuriras, pregledas i upload-ujes slike na server.

Automacki resizuje slike na nekih 100-nak KB. E, da, totalno je dzabe.

 

2. Ako si uzeo nrp. picasu, onda imas pored svake slike link (u polju) pa ga kopiras i ubacis ovdje u img tag. (klik na onu slicicu 2-ga desno od smajlija u "reply prozoru")

Ako nisi, onda nadji isto to kod drugog domacina ili klikni desno na sliku, izaberi view image i onda kopiraj link iz browsera (address bar)

 

eto ga

 

ps. procitah ponovo ...moze da bude previse povrsno ili previse detaljno. Jbga, od nekud mora da se krene, a ti stezi ili popustaj (tj. pitaj dalje ako treba). :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Hvala na pomoći , ali ovo je suviše komplikovano za mene. Do daljnjeg čitam vaše putopise a kada ovo bude manje komplikovano eto i mene...

Na fejsu mi nije uopšte problem da ubacim fotke i jedini razlog što ne pišem putopise je suviše komplikovano postavljanje fotografija. Ne znam postoji li mogućnost da se procedura pojednostavi. Svaki put dobijam odgovor da su fotorafije suviše teške za prabacivanje. Možda da potražim stari aparat od 2mps, možda onda uspem...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Od kada je BJB "modernizovao" forum ja iz znekog razloga ne uspevam da postavim fotografije?

Uglavnom su mi fotografije usnimane u JPG (ako su "prevelike" obradim ih Adobe Photoshopu).

I kada postavim "putanju" fotografije i pritisnem "hajde" jednostavno se pojavi poruka da taj format fotografije nije prihvatljiv?! Pokušao sam smanjivanje fotografije (i po pitanju "gabarita" i po pitanju "memorije". Čak nisam uspevao ni sa fotografijama od par kilobajta.

Instalirao sam i Picaso 3.8, i pokušao da uz njegovu pomoć ubacim nešto, međutim rezultat isti.

Pa me interesuje ume li neko zaista da opiše detaljno (korak po korak) postupak za "ubacivanje" fotografija na ovom forumu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Uff, ovo može da se izvede na sto načina ali da probam da pojasnim jedan od meni najjednostavnijih..

Prvo se skine program Fastone Photo Resizer http://www.faststone...zerDownload.htm,

 

Kada se pokrene (slika 1) izaberu se slike, folder u koji će da se snime prerađene fotografije...odnosno sve što sam zaokružio

 

A3C8A431-0CBE-D244-8752-3FCA5CA51224_thumb.jpg

 

Na slici 2 se čekira opcija resize

8CA7E878-8DF2-B940-8165-CBF6E4819C73_thumb.jpg

onda se odabere željena veličina, po meni je optimalno 800x600, neko voli i veće slike ali ja ne...

 

D279D754-CBD1-604A-A658-B00A2858F905_thumb.jpg

pritiskom na Convert dobije se prozor sa obaveštenjem o veličini sadašnje slike

 

A6169D40-AF60-A44C-AA55-9B25F45D1BF3_thumb.jpg

onda dolazimo do uploada slika na forum, mene je Alexanto posavetovao, a ja prihvatio maleni program FodiFrubar http://fodi.frubar.net/, krajnje jednostavan i lak za korišćenje i ne instalira se već samo pokreće, u opciji settings ima par podešavanja (naravno ko kako voli) a ja sam naveo samo primer

 

8CD8CF55-23D9-6A4F-82B0-A52A9E9EDEA4_thumb.jpg

u Pictures input se ubace fotografije

 

B1D1E897-DA0A-394A-B47C-5F7FF574D63C_thumb.jpg

nakon Uploada se dobije red koji počinje sa [url=http....

 

DCA63B00-0FF6-E743-AFF1-96CB535F9504_thumb.jpg

 

DCA63B00-0FF6-E743-AFF1-96CB535F9504_thumb.jpg

 

Taj red se samo iskopira i dobije se ovako nešto

 

EFF6375E-B107-0143-BA23-710682A046D6_thumb.jpg

 

i to je to...nadam se da sam ti bar malo pomogao

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Djuxy user_popup.png

Postavljeno Danas, 21:03 PM

 

Uff, ovo može da se izvede na sto načina ali da probam da pojasnim jedan od meni najjednostavnijih..

Prvo se skine program Fastone Photo Resizer http://www.faststone...zerDownload.htm, .........................

 

 

 

i to je to...nadam se da sam ti bar malo pomogao

Hvala! I ja se nadam. Odmah ću da pokušam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Hvala na pomoći , ali ovo je suviše komplikovano za mene. Do daljnjeg čitam vaše putopise a kada ovo bude manje komplikovano eto i mene...

Na fejsu mi nije uopšte problem da ubacim fotke i jedini razlog što ne pišem putopise je suviše komplikovano postavljanje fotografija. Ne znam postoji li mogućnost da se procedura pojednostavi. Svaki put dobijam odgovor da su fotorafije suviše teške za prabacivanje. Možda da potražim stari aparat od 2mps, možda onda uspem...

 

Trese se gora, a radja se mis profesore.

Nadji nekoga u Sapcu da ti to 1na1 objasni uzivo i vidjet ces koliko si preuvelicao problem. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

smanjivanje fotografija.

 

1. skine se besplatan program PhotoResize odavde: http://www.rw-designer.com/picture-resize

2. ime programa se promeni (rename) u PhotoResize1024.exe

3. Folder sa fotografijama koje hoces da smanjis se prevuce (drag-and-drop) na taj program (PhotoResize1024.exe)

 

I to je to. u folderu ce se pojaviti smanjene fotke. Moguce je uraditi smanjivanje vise hiljada fotki odjednom, tako da je taj problem resen.

 

 

poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Samo da se zahvalim na pomoći.

Duži period nisam slao fotografije i jednostavno sam zaboravio da u ceo postupak upotrebim "FoDi" program. Prijatelj Djuxy me je podsetio na tu "sitnicu" i sada sve normalno funkcioniše. Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Profesore, pa iskoristi nekog od ucenika :) I tako je klupa puna onih curica sa "postedom" na fizickom.. Sigurno neka zna da postavi slike :neznam:

 

Ako treba mogu da pomognem, u sapcu sam ovih dana..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

http://postimage.cc/ Ово је сајт за upload слика. Региструјеш се на Register а затим на Browse нађеш и означиш слику коју желиш да поделиш са нама. Затим Do not resize my image кликнеш и изабереш 800 x 600, па затим означиш FAMILY safe и кликнеш upload it. Сачекаш да се заврши а затим кликнеш на copy to clipboard поред Hotlink for Forums (1).

Ако имаш више слика све их означиш тако што држиш ctrl и држећи кликаш на све слике које хоћеш да нам покажеш. Затим upload it . Кад се заврши добијеш мале сличице а испод њих линкове. Урадиш следеће: Codes for all images оставиш тако а кликнеш на Tumbnail for forums (1) и измениш у Hotlink for forums (1) И онда copy to clipboards

 

 

Предност овог сајта за слике је та што се не мора - треба користити екстра програм за смањивање слика већ је та опција интегрисана.Такође, прилично је брз... Не желим да користим било шта друго докле овај ради овако.

 

Одкад сам га нашао рад са сликама је уживање...

 

Заборавих, регистрација није неопходна јер се може поставити слика и без исте. Међутим, ако мало озбиљније користите аплоад слика без регистрације не можете правити посебне албуме за одређене категорие слика ( нпр. мотори, породица, слободно време, разне слике итд.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja