Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XJ600N i blokade

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

negde sam procitao da XJ treba da ide do ~180km/h bez blokade... juce sam probao moju yamahu i max do 160km/h, vise ne moze... pretpostavljam da ima blokadu, gde se najcesce nalazi blokada?

nije mi potrebna velika brzina, samo bih hteo da kada budem vozio motor na stelovanje karburatora da uklonim i blokade da oslobodim to malo KS sto je ostalo priguseno...

koga mi preporucujete za stelovanje karburatora i eventualno otklanjanje blokade?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

pogledaj prvo izmedju karburatora i glave u tim gumama u usisu, blokada mu dodje jedan metalni ulozak sa manjim precnikom rupe i tako u sva 4, posle toga treba prestelovati karburatore a mozda se i dizne trebaju menjati nisam siguran

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Grocka, Brestovik
  • Motocikl: Yamaha FZS 600

Vec sam odgovarao na par tema u vezi sa ovim motorom.Ali ukratko, ako ide samo 160 onda je predpostavljam verzija od 50ks a ne od 61. Ovo je deo odgovora kome sam poslao jos jednom korisniku sa slicnim pitanjem.Razlika je u flansnama i nekim podesavanjima u samim karburatorima.Moras sve da proveris od karburatora, do gumenih flansni i do metalnih flansni izmedju glave motora i samih gumenih flansni. Trebalo bi da flansne imaju oznaku 4BR i promer unutrasnji od 28mm, ako je manji to je i manja snaga.Za setovanje karburatora mogu da ti pronadjem na netu ali je manja prepravka nego sa verzije od 31ks na 61 ks.

Evo i odgovora kog sam poslao jednom korisniku i mojih problema.Inace moj motor je isao oko 180 kad sam ga sredio.

 

Moja verzija je bila otvorena bez oklopa znaci N, ali nema veze.Vozio sam ovaj motor oko 10god i uglavnom sam bio zadovoljan.Nisam razumeo iz tvog odgovora da li je verzija tvog motora bila od 31, ili 50 konja. Ako je naj slabija verzija od 31ks onda bolje da se menjaju karburatori.Vidim da si ti to i uradio. Razlika izmedju verzije od 50 i 61ks je u precniku gumenih prstenova (flansni) izmedju glave i karburatora. Tacnije na njih i postavljas i ucvrscujes karburatore.Kod verzije od 50 konja unutrasnji precnik nije 28mm vec je manji.Znaci proveri da nisu ove gume unutra suzene i smanjuju protok iz karburatora. Mislim da ima i nekih sitnijih razlika u samom podesavanju karburatora ali nebi znao dok ne potrazim po netu. Sve u svemu ako si uzeo karburatore od verzije 61ks to je to sto se njih tice.Proveri znaci te gumene prstenove da nisu uzi (od verzije 50ks). mislim da i na njima imas oznaku 4BR. To je sve i kod mene bilo ok ALI izmedju ovih gumenih prstenova i glave motora imas metalne delove (na njih sam u stvari i mislio kad sam pominjao slucaj na mom motoru jer je na njima bila oznaka 4EB.Na strani do karburatora su bile precnika 28mm a na strani do glave motora 26mm. Nosile su oznaku 4EB.Proveri kako je kod tebe. Ja sam te metalne flansne razbusio kod strugara na 28mm ali sam i stavi malo vece dizne.Inace pre svega toga probao sam motor od 61ks i video da ima razlike u odnosu na moj motor.tada sa i poceo da trazim u cemu je problem.Kao sto sam rekao sada imam Fejzera 600 99god. kod njega su izmedju glave motora i karburatora samo gumene flansne za razliku od diversiona gde karburatori stoje malo ukoso iznad, pa ima i ovih metalnih flansni , pa ti gumeni prstenovi koji drze karburatore.

Znaci proveri oznake na gumenim prstenovima i koliki je precnik i oznake na metalnim flansnama izmedju kaarburatora i glave motora. Ako ti bude trebala jos neka pomoc javi se jer mogu na netu da nadjem detaljno podesavanje i oznake za svaku verziju konjaze.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Grocka, Brestovik
  • Motocikl: Yamaha FZS 600

markony, male su prepravke sa 50 na 61.Kao sto sam vec pominjao nekim clanovima sa slicnim problemom.Veci je problem ako prebacujes sa 34 na 61. Mozes lako da prebacis na verziju od 61konja.Prvo treba da proveris koji je precnik flansni (gumama izmedju karburatora i usisa.Za verziju od 61ks treba da imas oznaku 4BR.Ipak proveri koliki je unutrasnji precnik i nebi trebao da bude manji od 28mm, kako ne bi smanjivao protok karburatora.Ne znam da li je samo guma suzena pa moze da se prosece ili ima neki ulozak.To je jedna stvar.Druga stvar je da treba da proveris na kojoj poziciji je osigurac na iglama sibera.Na verziji od 50 konja je na prugoj odozgo pa je prebaci u treci polozaj.Znaci podigni igle za jedan polozaj.Treca stvar proveri koja ti je oznaka na usisima ispod gumenih flansni.I tu bi trebalo da imas oznaku 4BR.Ti metalni usisi kod mene su bili sa jedne strane 28mm a do glave motora 26mm.Koliko sam ja saznao tako je na verziji od 50konja ali proveri kako je kod tebe.E sad javi koje je godiste tvoj motor jer od 96 idu drugaciji karburatori.Mogu da ti posaljem oznake svih dizni i ostalog i podesavanje za verziju od 61ks.Znaci flansne treba da budu 28mm precnika, podigni igle i proveri usise izmenju flansni i glave motora.Cak i da ti ovi ususi ostanu od verzije od 50 konja, sredi ovo ostalo i motor ce ti ici bolje.Ako nadjes od verzije od 61 konja prebaci kod tebe.Ako imas vec karburatore od 50 konja ne treba nista da na njima menjas sto se tice dizni vec ih samo prepodesi.E ako je verzija od 34konja onda ima mnogo prepravki i karburatora i ostalog, pa je bolje naci polovne karburatore.Inace moj motor je isao oko 180 kad sam ga sredio.Bio je 99god. sa diznama 100.Probao sam i dizne 105 ali nisam osim vece potrosnje skoro nista dobio.200kms neces dobiti, ali ce motor biti startniji i tih 10 konja ces sigurno osetiti.

Ako te jos nesto interesuje javi se.

Pozdrav

Robert

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

ali ce motor biti startniji i tih 10 konja ces sigurno osetiti.

ovo mi je najbitnije bilo...

 

sad imam jos jedno pitanje, mozda malo glupo al` bolje da pitam...

kad dam kontakt uopste mi se ne pali lampica za ulje... kontam da bi trebalo da se upali lampica pa kad startujem motor da se ugasi? sijalicu sam proverio (radi), gde da trazim kvar ako ga ima? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Grocka, Brestovik
  • Motocikl: Yamaha FZS 600

Za ovo ti ne mogu pomoci jer se ne secam, davno je bilo kad sam imao XJ600. Ajde neko ko trenutno vozi diversion neka pomogne coveku.ILI malo prosvrljaj po Youtubu pa nadji na nekom snimku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Bar
  • Motocikl: YAMAHA xj 650 Seca, BMWk100

ali ce motor biti startniji i tih 10 konja ces sigurno osetiti.

ovo mi je najbitnije bilo...

 

sad imam jos jedno pitanje, mozda malo glupo al` bolje da pitam...

kad dam kontakt uopste mi se ne pali lampica za ulje... kontam da bi trebalo da se upali lampica pa kad startujem motor da se ugasi? sijalicu sam proverio (radi), gde da trazim kvar ako ga ima? :neznam:

 

Dali ti se prilikom verglanja pali sijalica i kad motor upali ona se gasi, ako je tako onda bi to trebalo da je ok. i ja sam isto to pitao pa su mi na forumu objasnili da YAMAXA nema indikator za pritisak ulja već ima sistem za merenje nivoa ulja u motoru.Ako imaš dovoljno ulja u motoru sijalica se ne pali. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Bar
  • Motocikl: YAMAHA xj 650 Seca, BMWk100

sijalica se uopste ne pali, ni kad dam kontakt ni kad zaverglam...

 

imaš davač na donjem delu bloka motora treba da jesa leve strane probaj da očistiš kontakte možda nema dobar spoj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja