Jump to content

Moto Zajednica

Beograd-Crnogorsko primorje 28.04

Recommended Posts

  • Redovan, 181 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

E ovako ljudi, planiram odlazak u mojtenegro(Tivat) krajem tekuceg meseca (aprila), putovao bih motorom sa lepsom polovinom. Plan je da se ide ibarskom, a prenocili bi u Beranama ako se put ucini teskim ili se zablenemo negde uzput(imam slobodan stan dole)..

Prvi mi je put da idem motorom na put duzi od 150 km, stoga bi bilo dobro da se nadje neko ko bi isao u istom periodu. Motor je honda hornet 600tka.

Saveti,predlozi dobrodosli, kao i dogovor oko rute.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd/Rušanj
  • Motocikl: BMW K 1200 S

I ja sam planirao drugar ali tek u avgustu...nemogu da uzmem odmor pre..1hmm.gif

Najbolje je voziti sa nekim u svakom slucaju...ako ti se svidi pa budes ponovo pozeleo da ides pocetkom avgusta cujemo se..1lol.gif1lol.gif1lol.gif1lol.gif1lol.gif1moto3.gife da,pauza ce ti dobro doci ako ne zuris...odmoris u Beranama kad vec imas gde pa peglas dalje.Put je ok,kad budes usao u Montenegro asfalt je malo uglacan pa hoce malo da klizne...Ma u glavnom samo laganica i srecan put...naravno pisi kad se vratis kako je bilo....pozzzzzz2BJB3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Ne brze od ZIVOTA 1aha.gif.

 

 

Ako nemaš nešto pametno da napišeš - nema apsolutno nikakve potrebe da napišeš bilo šta.

 

Zalosno je sto mislis da ovo nije pametno ali hvala ti na sugestiji ! Nisam mislio nista lose a neznam od dakle nekom pravo ko i nije postavio temu da se javlja i da sugerise bilo sta nekom. U svakom slucaju mvSHOEI zelim ti lep provod i sigurnu voznju! 0takoje.gif

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

predlazem ti da odmoris na zlatiboru , pa onda polako prijepolje-prelaz jabuka-pljevlja-zabljak-niksic......put je nov i mnogo bolji nego da ides kanjonom morace....u svakom slucaju-polako,ima mnogo policije i radara uz put...i dobru ti voznju zelim....pozzz :BJBmoto:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Redovan, 181 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

Hvala svima na savetima, svakim sam razumeo kao pametan kao i dejanov, "ne brze od zivota", sa time se i slazem i ne planiram da jurcam zato bi i prespavali usput.

 

@peconni : Putovao sam kolima vise puta i kao vozac i suvozac,preko Prijepolja i Novog Pazara(oba granicna prelaza), ali ne znam za izbegavanje kanjona morace? Time be izbegao i nocenje u Beranama ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

 

 

Zalosno je sto mislis da ovo nije pametno ali hvala ti na sugestiji ! Nisam mislio nista lose a neznam od dakle nekom pravo ko i nije postavio temu da se javlja i da sugerise bilo sta nekom. U svakom slucaju mvSHOEI zelim ti lep provod i sigurnu voznju! 0takoje.gif

 

 

Ne mislim da nije pametno, ali mislim da mu nije mesto ovde. Jako je glupo i nevaspitano "trovati" čoveka koji se sprema da ide na put takvim "savetima". On nije pitao kojom brzinom da vozi nego traži saputnika i savet za rutu. A ti si našao da mu napišeš to, a svi znamo kako je i zbog čega nastala ta "izreka".

 

A što se tiče Morače, ja ću ga ove godine sigurno zaobići, zbog nezgode koju je Vlada Afrika prošle godine imao sa uljem koje se SLUČAJNO (mo'š misliti) prosulo na put u tunelu, u krivini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Redovan, 181 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

@Kiro : Hvala sto si predusetljiv, siguran sam da Dejan nije mislio nista lose i ne treba osudjivati ali treba biti oprezan.

Sto se tog ulja i tunela 27 tice, ipak bi izbegao kanjon a i ceo put je kraci za nekih 20-30km, a cujem da je put bogatiji krivinama...

 

@miljan:Hvala na savetu uzimam u obzir i to!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki Z750

Ja sam prosle godine u avgustu isao putem preko Zabljak i Niskica i mogu ti reci da je bilo izuzetno hladno cak i leti tako da ako planirate tim putem da idete dobro se obucite...put je extra, predeli izuzetni narocito okolina Zabljaka, daleko zanimljivije nego kanjon Morace. Radara u Crnoj Gori ima mnogo i zaustavljaju i motore, cak i za prekoracenje od 15km/h, sto je bio moj slucaj prosle godine. Jedva sam se izvukao bez kazne to jest vracanja za Podgoricu kod sudije za prekrsaje. Kisno vreme povedi racuna o sitnim odronima kojih ima dosta cim je kisa a izuzetno su opasni za motor.

Srecan put i uzivajte u voznji

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

Pre 20 dana bio u BOKI, otisao preko Zabljaka, Niksica do Morinja. Vratio se uz Moracu i bilo mnogo toplije. Nayalost platio danak radaru dva puta u odlasku i dva puta u povratku i to jednom kolegi na motoru, ya prekoracenje od 14km. Odmori u Berane pa polako preko Crkvina, niz platije sutri dan. E kad stignes u Tivat blago tebi i sto ti je volja.

pzd iz Raske

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Bar
  • Motocikl: YAMAHA xj 650 Seca, BMWk100

pozdrav ja sam par puta išao motorom rutu Bar -Novi Sad -Bar uvek sam išao kanjonom Morače nekako mi je tuda najbolje.Sada se mora paziti na odrone posle ovog snega jer se sve nakvasilo i podložno je klizanju.I u odlasku i povratku obavezno stajem na Zlatiboru da se okrepom sa lepinjom sa kajmakom.Mislim da ti je bolje kanjonom,pošto ponovo zahlađuje i na severu C.G. prognoziraju snežne padavine. Kako god odlučiš srećno putujte. Što se radara tiče čuvaj se ne opraštaju.Javi se kad dođeš da se vidimo. 069-52-52-13 068-59-59-54.:takoje::moto3::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: MK "Jahaci Magle" Foča
  • Motocikl: suzuki bandit 600 s

i ja ti predlazem da ides zlatibor pa preko pljevalja na djurdjevica taru pa se spustis na zabljak i onda na niksic pa se iz niksica spustis novim putem do morinja (znaci kod prve benzinske pumpe na ulazu u niksic se iskljucujes za trebinje tj. za viluse i onda presjecas prema moru , ja sam tuda prosao prosle godine i svi su mi pricali kako ima radara (bilo je to u avgustu ) ja ni jednog vidio nisam :) , sada ne znam kakva je situacija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Moj predlog je da ides od Kraljeva ibarskom klisurom (dolinom jorgovana) do Pazara, pa preko Pestera do Nove Varosi, pa od Prijepolja na Pljevlju, Zabljak pa dalje na more.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: H Novi
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Moj predlog je da ides od Kraljeva ibarskom klisurom (dolinom jorgovana) do Pazara, pa preko Pestera do Nove Varosi, pa od Prijepolja na Pljevlju, Zabljak pa dalje na more.

 

‚Zašto bi čovek mlatio do Kraljeva kad mu je bliže da ide preko Čačka na užice-Prijepolje-Pljevlja-Žabljak-Risan?

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Bar
  • Motocikl: YAMAHA xj 650 Seca, BMWk100

Ljudi vi ste kraljevi!! Hvala i Iliji i Ceperku, a Limeni vidimo se dole, mozda i do Dubrovnika zajedno ako si u elementu :)

 

Ja sam momentalno u Prijedoru vraćam se u utorak ti kasd stigneš dole javi se pa ćemo se dogovoriti.pozzzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Pozz,

 

Nema razloga za preteranu brigu ,pazhljivo oko pomenutih radova na putu ,

ostatak bi trebalo da bude bez problema na putu posebno u Aprilu ...

 

Predeli su extra lepi , jedino mozhe da ti se desi Kisha , u tom sluchaju kao uvek savetovano pazhljivo ...

 

Moj savet da idesh standardno , ibarskom preko Zlatibora pa u MNE na Crkvenicu , nizbrdo kroz kanjon Morache sve do PG zatim mozesh

na Cetinje pa Budva Tivat .... Ali pazi na Cetinju kad se odvojish levo ka moru mozhe biti i

hladno i kisha a i magla zna biti i to delimchno bash u krivinama i kratkim delovima puta dok neugledash more .... Posle opushteno ...

Druga opcija je iz PG na tunel i onda lagano levo pa uz more .. :)

 

Ljuti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Redovan, 181 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

Moj predlog je da ides od Kraljeva ibarskom klisurom (dolinom jorgovana) do Pazara, pa preko Pestera do Nove Varosi, pa od Prijepolja na Pljevlju, Zabljak pa dalje na more.

 

‚Zašto bi čovek mlatio do Kraljeva kad mu je bliže da ide preko Čačka na užice-Prijepolje-Pljevlja-Žabljak-Risan?

 

 

Mislio sam da idem auto putem ali je mnogo duzi put,tako da cu ipak paziljivo ibarskom .

 

@Ljuti : Braca Crnogorci su mi uglavnom savetovali preko Zabljaka tako da cu najverovatnije tuda, a baj d vej, ova druga dva puta poznajem, a konkretno me zanima kuda ici bas MOTOROM i zasto mislite da je neki put bolji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Moj predlog je da ides od Kraljeva ibarskom klisurom (dolinom jorgovana) do Pazara, pa preko Pestera do Nove Varosi, pa od Prijepolja na Pljevlju, Zabljak pa dalje na more.

 

‚Zašto bi čovek mlatio do Kraljeva kad mu je bliže da ide preko Čačka na užice-Prijepolje-Pljevlja-Žabljak-Risan?

 

 

Zato sto mislim da putovanje motorom nema veze sa tim koji je put bliži...narocito, ako se uzme u obzir da je Kraljevo od Preljine samo 30km i ulazis na najlepsi put za voznju motorom u zemlji (ko nije bio iskreno predlazem neka proveri, a isto vazi i za Pester). Opcija da se ide na Uzice i Novu Varos je takodje lepo, ali od Preljine (Cacka) do Zlatibora skrenes s pameti od guzve na putu, a to je oko 100km.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova

A jesi li razmišljao o putu preko Bosne? Mogli bi do dole preko Trebinja, koje je prelep grad i vredi svratiti,pa ti je tuda blizu i zaliv, a drugom pravcu preko Nikšića i Žabljaka nazad pa napraviš "krug". Od Đurđevića Tare ako nećeš na Žabljak, možeš i do Mojkovca. To je takođe zanimljiva deonica za videti. Koju god varijantu izabereš, lepo je putovati pa uživajte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Na Zabljaku ima jos snijega , pazi se...

 

 

 

Ako se odlucis da ides kroz kanjon Morache (Platije) sto uopste nije strasno ako oprezno vozis, javi se kada budes u PG.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki GXS600F

Sine isao sam prosle nedelje u Novi bajkom . Najbolje ti je preko Visegrada, Tjentista i Trebinja. Put je suv, samo pazi tek sada ciste rizlu na Tjentistu i Bosni.Evo kako je izgledalo jezero Klinje kod Gackog

post-5191-0-79489900-1334584677_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja