Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc pocetniku oko kupovine motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Suzuki GSX R750

     -Vec duze vreme planiram da kupim motor, super sport  ®, nesto od 600cc pa nagore, ali imam veliku dilemu oko izbora a i same kubikaze. Tacnije, koga god sam pitao, rekao mi je da bi mi 600cc bio mali (visok sam 186cm, tezak 86kg). Da li je to tacno, i da li bi smeo da idem na jacu kubikazu s obzirom da mi je ovo prvi motor??? 

 

   -Imam 25godina, mlad sam, ali nisam neki napaljeni klinac koji bi se ludirao po putu, mada opet, ne bih da placam danak na neiskustvu. 600cc sam vozio i cini mi se ok, doduse nisam presao preko 50km/h  . Zato ako ima neko da doda nesto na ovu temu i ponesto o motorima koje cu nevesti kao izbor, bio bih mu vrlo zahvalan, a siguran sam da ima.   ;)

 

   -Moguc izbor motora od 600cc bi bio:

 

Yamaha R6 2003/04/05, Suzuki gsx r600 k4, Kawasaki ZX6R 2003/04/05, Honda CBR600RR 04/05 - do 3500E

 

Pozdrav    :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ajd samo nešto da pitam pre nego ostali počnu da ti preporučuju Endure i slično.

 

Za šta bi ga koristio? Kuda bi vozio taj motor koji namjeravaš da kupiš?

Duga putovanja, grad, staza......suvozač?

 

I koji si 600cc vozio?

Promenio član arnyman

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Ni jedan od navedenih motora ti nece biti mali! Kupi onaj koji je u najboljem stanju. Neka je sa srecom i pamet u glavu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Predstavnik za Alfa Romeo i Smudja, 402 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol
  • Motocikl: rd07 oca mu jebem

Honda naravno, ako vec mozes da biras 0namigivanje.gif ..A R-ovi su generalno maleni, niski,bez neke preterane razlike izmedju 600 i 1000 ccm , tako da nemoj da ocekujes da ces izgledati kao neki kepec iz moto gp-a na tom motoru 1oda.gif Ako planiras neka putovanja, a ipak bi voleo da putujes na necemu sto vuce na R-a, pogledaj nesto iz F klase ili nekog fazera i tome sl..Fine performanse, a kako sam cuo, dosta udobnije za duze ture 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

F neki svakako, pošto kažeš da nisi napaljeni klinac, za manje para dobiješ veći motor pravljen da služi duže, ribe i onako ne vide razliku. Za razliku u ceni možeš uzeti veću kubikažu, there's no replacement for displacement.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Predstavnik za Alfa Romeo i Smudja, 402 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol
  • Motocikl: rd07 oca mu jebem

F neki svakako, pošto kažeš da nisi napaljeni klinac, za manje para dobiješ veći motor pravljen da služi duže, ribe i onako ne vide razliku. Za razliku u ceni možeš uzeti veću kubikažu, there's no replacement for displacement.

 

Eto, jos sazetiji odgovor na sva tvoja pitanja 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ajd samo nešto da pitam pre nego ostali počnu da ti preporučuju Endure i slično.

 

Za šta bi ga koristio? Kuda bi vozio taj motor koji namjeravaš da kupiš?

Duga putovanja, grad, staza......suvozač?

 

I koji si 600cc vozio?

 

Sta te bole qrac sta ce ko da mu preporucuje. Pricaj svoje sta imas, i ne smaraj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Moja preporuka od navedenih da kupis CBR,po meni je ona najbolja,e sad prvi pa 600ccm po meni to nikako nije pametno,jos nesto da ti kazem,prema tvojoj visini moj predlog je da kupis neki F kao sto si ti i kolege pre mene predlozile 1zdravo.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Marko.. prvo ide bicikla.. pa možda automatik.. pa onda neki kubik više..

 

Imaš li u nečemu iskustva?

 

i naravno zašta ti treba motor..?

 

samo da znaš, da je najviše poginulih na takvim i sličnim zujalicama..starosne dobi oko 25..

 

to što si vozio 50 km nije nikakvo iskustvo..

 

a za tvoje gabarite je neki enduro motor..

 

na R-u veliki ljudi izgledaju smešno..pogotovu 600 kuba..kao da su deci maznila bajk..

o pozi da i ne govorim..

jedino se tange cene :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ni jedan od navedenih motora ti nece biti mali!

 

Sa trenutnim zimskim šlaufom koji imaš..

izgledaš sjajno na tvom motoriću :nanana:

 

kad bi imao 40% manje mase..možda bi i bio taman.. :lol:

 

Hmm.. beše ga prodaješ.. :stabre:

a smeši se adventure 990?

 

To me raduje.. moći ćeš sa nama u divljinu :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

Marko.. prvo ide bicikla.. pa možda automatik.. pa onda neki kubik više..

 

Imaš li u nečemu iskustva?

 

i naravno zašta ti treba motor..?

 

samo da znaš, da je najviše poginulih na takvim i sličnim zujalicama..starosne dobi oko 25..

 

to što si vozio 50 km nije nikakvo iskustvo..

 

a za tvoje gabarite je neki enduro motor..

 

na R-u veliki ljudi izgledaju smešno..pogotovu 600 kuba..kao da su deci maznila bajk..

o pozi da i ne govorim..

jedino se tange cene :D

 

Kao sto ti kazu kolege kepo i vlajko, definitivno nesto manje za pocetnika ti treba.

600ccm ti nece oprastati pocetnicke greske, a pogotovo sto nemas iskustva, preporuka je za neku laganu 125icu. Znam neke ljude kojima je prvi motor bio, 600ccm, 1000ccm, pa posle nedelju dana se nadje u citulji (cast izuzecima), a to je zato sto misle da imaju iskustva za takav motor, a nisu ni svesni koliko je opasan.

Za tvoju visinu i tezinu ti preporucujem endruo, nikako jos "R"-a.

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ne mislim da treba Iskljucivo enduro, al treba nesto mirnije za prvu sezonu. Malo da se uvoza i vodi o cemu se tu radi.

Posle vozi sta ti volja, a i stvari ce ti biti mbogo jasnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ti bi majstore odmah u vatru!pazi da se ne opeces na samom pocetku pa da od obecavajuceg bajkera postanes afirmisani sahista :)...salim se ja malo naravno,ne zameri :)...mislim da bi ti vise odgovarao neki naked bajk isto od 600cc kao sto ti se i dopada ali je manje zahtevan od zujalica ili ti niskih heblova jel.sam polozaj u sedlu ti omogucava vecu preglednost i vecu mogucnost reagovanja,tj laganiji je za voznju a da pri tom nista mnogo ne zaostaje po performansama.veruj mi i 70 konja su i vise nego dovoljno i za iskusnog a kamoli za pocetnika.. a u svetu naked motorcikala imas da biras dokle ti pogled doseze i narocito za novce koje nameravas da potrosis.sretno ti bilo,kacigu obavezno i cetvoro oci uvek :)...pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

     -Vec duze vreme planiram da kupim motor, super sport  ®, nesto od 600cc pa nagore, ali imam veliku dilemu oko izbora a i same kubikaze. Tacnije, koga god sam pitao, rekao mi je da bi mi 600cc bio mali (visok sam 186cm, tezak 86kg). Da li je to tacno, i da li bi smeo da idem na jacu kubikazu s obzirom da mi je ovo prvi motor??? 

 

   -Imam 25godina, mlad sam, ali nisam neki napaljeni klinac koji bi se ludirao po putu, mada opet, ne bih da placam danak na neiskustvu. 600cc sam vozio i cini mi se ok, doduse nisam presao preko 50km/h  . Zato ako ima neko da doda nesto na ovu temu i ponesto o motorima koje cu nevesti kao izbor, bio bih mu vrlo zahvalan, a siguran sam da ima.   ;)

 

   -Moguc izbor motora od 600cc bi bio:

 

Yamaha R6 2003/04/05, Suzuki gsx r600 k4, Kawasaki ZX6R 2003/04/05, Honda CBR600RR 04/05 - do 3500E

 

Pozdrav    :zdravo:

 

Prvo, jako nedefinisano pitanje. Ne znam sta si vozio do sad ali 600ccm je za tebe i previse, s obzirom da si vozio, odnosno, verovatno probao neciji motor sa 50km/h.

To da ti je neko reko da ti je 600ccm mali motor a imas samo 86kg i 1.86 taj verovatno nije isto nikad vozio 600ccm super sport. Ja sam 1.91 i 115kg, vozio sam redom (skutere 50, 150 i 250ccm ) er 5 (500ccm), gsr 600, gsxr 750 i sad gsxr 1000.

Naravno da su sport motori nizi od street-ova, croserica i ostalih ali ne vidim kakve to veze ima, to su motori mnogo jaci i drugacije se voze (zato su tako i pravljeni). Ako hoces da vozis veliki motor, kupi Afriku i uzivaj.

 

S obzirom da su sve malo stariji motori, neko ti je vec reko, uzmi onaj koji je u najboljem stanju. Honda ima najkvalitetnije agregate i menjace (pricam za noviju generaciju >2006 iz licnog iskustva ali kazu da je isto i sa starim) ali je najruzniji motor. Yamaha super sport se mnogo greje i trza, neudoban je i nesto je nize teziste neko kod suzukija (probao nekoliko R6 2007 i 2008). Kawe bih zaobisao iz vise razloga... Mislim da ti je suzuki najbolji izbor ali zaobidji srad-ove, nisam vozio ali Tale (ovlasceni suzuki serviser) kaze da su lose, ne znam zasto, mogu da saznam ako te bas interesuje...

 

 

Moja preporuka je SV650 ili versus za pocetak, a ako ti je to malo onda neki street (gsr 600, cb600f, hornet, fz6...), imas vremena za sport, zivot je pred tobom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ajd samo nešto da pitam pre nego ostali počnu da ti preporučuju Endure i slično.

 

Za šta bi ga koristio? Kuda bi vozio taj motor koji namjeravaš da kupiš?

Duga putovanja, grad, staza......suvozač?

 

I koji si 600cc vozio?

 

Sta te bole qrac sta ce ko da mu preporucuje. Pricaj svoje sta imas, i ne smaraj.

Nisam jedini kome ide na nerve. Neko traži motor koji je ljep, brz i pre svega za ulicu i onda ovde krenu da mu preporučuju traktore, uobičajeno one koje i sami voze.

 

 

@MaRkO_87

Pošto novijih Kawa ZZR600 kod nas skoro da i nema, preporučujem ti da pogledaš Hondu CBR 600 F4i Sport, po meni jedan od rjetkih Hondinih motora koje bi kupio svojim parama(da ih imam), model Sport ima podjeljeno sjedište i još neku dodatnu opremu, sami CBR 600 F se vozi mnogo rasterećenije od CBR 600 RR. A i kontam da je svo održavanje jeftinije, ovo ti možda sada nije bitno, al biće kad budeš morao da daš 500+ eura za gume i servis sa svim filterima. A i ljepo izgleda

f4ipaper.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ajd samo nešto da pitam pre nego ostali počnu da ti preporučuju Endure i slično.

 

Za šta bi ga koristio? Kuda bi vozio taj motor koji namjeravaš da kupiš?

Duga putovanja, grad, staza......suvozač?

 

I koji si 600cc vozio?

 

Sta te bole qrac sta ce ko da mu preporucuje. Pricaj svoje sta imas, i ne smaraj.

Nisam jedini kome ide na nerve. Neko traži motor koji je ljep, brz i pre svega za ulicu i onda ovde krenu da mu preporučuju traktore, uobičajeno one koje i sami voze.

 

 

Sta ti vozis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Piše pa pročitaj. Da je jedini motor na svjetu ne bih mu ga preporučio s obzirom na njegov prvi post

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ako mislis da ces da uzmes R-a i da ces da ga vozis lagano odmah unapred da znas da od toga nema nista. Prvo sto te tera na brzu voznju, drugo sto ruke na kojima lezis manje bole kad se vozi brzo, trece sto posedovanje takvog motora nema mnogo smisla za vozikanje po gradu i laganom uzivanju u vetru u kosi, ti motori su pravljeni za adrenalin.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Procitao sam sta vozis, al sve ne verujem. Izgledas mi mnogo iskusnije.

Ajde kad si zapeo, preporuči mu neki traktor, pa da završimo s tim. Ionako se dečko ne javlja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Predstavnik za Alfa Romeo i Smudja, 402 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol
  • Motocikl: rd07 oca mu jebem

Lagano bracho, ma da li stvarno mislite da ce neko da poslusa bilo koga od nas ovde..Decko hoce R-a i to je to..Neka ga kupi, nista mu se nece desiti ako ima mozga, ako nema, olomice se i sa bicikle 1neznam.gif Kupi ti brate to sto si naumio, jedino za sta treba da poslusas ove ljude, da vodis racuna koliko se protezes na gasu..Nemoj samo da se trudis nikada da vozis "tudju voznju", udaraj po gasu onoliko koliko tebi odgovara, ako ti prija da vozis 50, neka, samo lagano, po meni je mnogo ukusnije kada vidim nekoga kako odmereno vozi neku zverinu po gradu..Svaki motor moze da se vozi mirno, ove price o trkalicama koje ne mogu da se voze lagano, nemaju veze sa vezom 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Procitao sam sta vozis, al sve ne verujem. Izgledas mi mnogo iskusnije.

Ajde kad si zapeo, preporuči mu neki traktor, pa da završimo s tim. Ionako se dečko ne javlja

 

ne treba ti, vec ga imas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
ove price o trkalicama koje ne mogu da se voze lagano, nemaju veze sa vezom 0takoje.gif

Poznajes li nekog ko ima trkalicu a vozi je lagano po propisima ? Ja ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja imam samohodnu kosacicu i uzivam na 13 ari voznje svakih nedelju dana,mogu Vam reci da opusta isto kao voznja motora. :moto3:

Ja bi ti preporucio nekog Horneta ili Gsr-a,a mozda da bacis pogled i na TDM ili nekog V stroma.Mislim da bi ti lepse stajali.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja