Jump to content

Moto Zajednica

Dvojno drzavljansto - nase tablice... itd

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Nekako mi tema deluje da je za ovaj deo foruma, ali ako ipak urednik smatra da je za neko drugo mesto, neka je premesti

 

No pitanje za one koji imaju neko iskustvo ili se razumeju u materiju. Ne bih da ovde raspravljamo o svojim misljenjima i pogledima na stvar... interesuje me konkretno koje je pravilo, propis, zakon

 

- Imam dvojno drzavljanstvo (Srpsko i Madjarsko), samim tim i oba pasosa

- Mesto prebivalista, jedino koje imam, je ovde u Temerinu

- Auto/motor registrovani ovde

 

Da li ja imam prava da sa madjarskim pasosem vozim motor registrovan ovde sa ovdasnjom dozvolom u madjarskoj i EU ili su mi potrebna dodatna dokumenta? Ili moram putovati sa nasim pasosem ukoliko zelim da upravljam vozilom?

 

Molim odgovore samo onih koji znaju nesto o materiji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

ja imam SLO pasos i srpski.MOZES da vozis u srbiji sta ti volja samo da je to vozilo registrovano i naravno legalno.znaci mozes voziti i kola i motor na stranim tablama.Vozacku nasu koristis i to ti je to.E sad... posto si ti dvojni drzavljanin-mozes u madjarskoj voziti kola registrovana u srbiji. Bitno je da ako udjes na HU pasos i izadjes iz zemlje na isti. trecu godinu vozim sa dvojnim drzavljanstvom i to je uzivancija. :zdravo:

ako ti jos sta nije jasno pitaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Koliko sam upoznat zakon Srbije kaze da nosilac SRB pasosa ne moze da vozi vozilo registrovano na strane table (osim ako ima gomilu nekih propratnih dokumenata)

 

Ne znam kako je to u EU... i sta se desava kada na HU granici dam HU pasos i SRB saobracajnu sa SRB dozvolom... isto i ako me recimo zaustavi policija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

@losmi

ako ti imas crnogorske papire,mozes ovde voziti motor na cg table,u principu nece te oni dirati ni ako vozis recimo motor na italijanske papire,ali u cg ne mozes recimo taj motor nikako voziti.Sta ces ti sa stranim pasosem da vozis to ih u principu ne zanima,bitno je da je to registrovano i osigurano.

 

@quasar

zakon srbije ne kaze bas tako.

http://www.mup.gov.rs/cms_cir/sadrzaj.nsf/vozilo-registrovano-u-inostranstvu.h

na tom linku imas sve u detalj ZA DRZAVLJANE SRBIJE.

Ali ti kad pokazes HU pasos ti si stranac !

E sad... u HU pasosu ti verovatno stoji prebivaliste u srbiji pa ima / HU

to je sasvim ok za policiju ovde.Moje prebivaliste je u sapcu i u pasosu pise:

moja ulica/CELJE SLO

 

sedi vozi i uzivaj! Sa HU pasosem vozi sta god ti volja iz EU. U madjarskoj kad te zaustave pokazi sta ti volja od papira.Vozacka se priznaje nasa,i bitno je isto tako da je vozilo legalno.

Dzip mi je na italijanskim tablama i vozim gde hocu,kola na nemackim i ne znam u kojoj EU drzavi nisam bio.

PS. U Srbiji ce policija da te zaustavi sa stranim tablama samo ako si u debelom prekrsaju

Samo gas ! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Problem je prebivalište. Ako ti je prebivalište u Srbistanu, onda je džaba što si stranac (strani pasoš), moraš platiti harač državi, uvesti motor/auto. Nisu oni blesavi, znaju šta bi većina radila. Postoji šansa da te pandur ne drka, ali postoji šansa i da ti piše. A kako bi prošlo sve na sudu, da ti piše, to čekam da čujem od nekog ko se sudio za to - NIKO nije znao da mi kaže. SRBIJA! :)

 

Drugi problem, ako imaš prebivalište u Mađarskoj (a možda i ako nemaš) je što pored registracija ide i neki porez - možda neće slati u Srbistan račune, ali raspitaj se, da ti ne bubnu posle pet godina zateznu kamatu i sl. za porez na vozilo. Za ovo nisam 100% siguran, ali obrati pažnju i raspitaj se.

 

Još jedna stvar, koliko shvatam, vozila stranih tablica nekako više vole da kradu/obijaju. Nisam 100% siguran ni za ovo, ali raspitaj se.

 

 

U svakom slučaju sretno i piši šta saznaš da znaju ostali. Drugarica je ovih dana imala istu dilemu i rešila da ipak plati sve i uveze, pošto nismo uspeli dobiti pouzdanu konkretnu informaciju (ima prebivalište ovde, a madžarski & naš pasoš).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

Imam HR pasos i adresu u Srbiji u tom pasosu. Isao u HR i HU sa njim i motorom na SRB tablice i SRB dozvolom. Nikakav problem. Dozvolu mi niko nije ni trazio.

Ali su iste adrese,odnosno,jedno prebivaliste.

 

Po zakonu,ne sme se imati dva prebivalista,tu nastaje problem. Moze da bude prebivaliste i boraviste,ali to nisu iste stvari.

Sa prebivalistem u SRB se ne sme voziti ni jedno strano vozilo. Ako je prebivaliste u SRB, a boraviste u EU i gomila papira koji to dokazuju (radne vize....i sta god) onda moze.

Dva prebivalista su kaznjiva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

da bi dobio drugi pasos-dvojno drzavljanstvo mora da ti se upise bar nesto tipa :

Prebivaliste:SRB Beograd Karadjordjeva 33/Budapest ! Primer...

nemojte davati coveku netacne informacije.Jel treba da okacim moje kopije pasosa i saobracajne ? vozio sam kola s nemackim tablama i 2008 kad nisam imao dvojno drzavljanstvo a kamoli sada. I svaki nas drzavljanin koji samo hoce-moze da izgura da vozi strane table,cak i clanovi njegove uze porodice.Okacio sam link pa procitajte i bice Vam jasno. Stalno prebivaliste mora biti upisano i bez obzira gde je ono TI SI STRANI DRZAVLJANIN i mozes voziti sta ti volja.Pa nisam ja ilegalno prelazio granicu nego legalno... Mislite da mi neko ne bi oduzeo kola da sam u problemu sa zakonom ?

2008god sam vozio kola na strane table pomocu ugovora sa ino firmom i prijave boravka u nemackoj (ANMELDUNG-papir koji se dobija kod njih za 5min i na kom stoji samo datum od kog je odobren boravak a ne i koliko ce da traje) i vozio sam tako bez problema kroz SRB/Bih/CRO/SLO/De/BG/MK/Hu i nigde nisam imao problem,a imao sam i prekrsaja saobracajnih i svega.

Lepo ti kazem sedi to i vozi.

A vi koji nemate dvojno drzavljanstvo jbg :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

Mislim da sa navedenim dokumentima ne bi trebalo da imas problem. Trebalo bi i u madjarskom pasosu da ti pise adresa prebivalista u Temerinu. Svuda u svetu se vozila registruju po mestu prebivalista vlasnika vozila, tako da bi to bilo to. Iz ovoga proizilazi da prakticno i ne mozes imati registrovan motor na svoje ime u Madjarskoj, jer ti je prebivaliste u Srbiji, sto je navedeno i na madjarskom pasosu.

 

Ovo sve pod uslovom da mozda negde drugde nemas odobren boravak, oko toga ima par caka sto se tice srpskih propisa, a za madjarske ne znam.

:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

ja imam SLO pasos i srpski.MOZES da vozis u srbiji sta ti volja samo da je to vozilo registrovano i naravno legalno.znaci mozes voziti i kola i motor na stranim tablama.Vozacku nasu koristis i to ti je to.E sad... posto si ti dvojni drzavljanin-mozes u madjarskoj voziti kola registrovana u srbiji. Bitno je da ako udjes na HU pasos i izadjes iz zemlje na isti. trecu godinu vozim sa dvojnim drzavljanstvom i to je uzivancija. :zdravo:

ako ti jos sta nije jasno pitaj...

Bez uvrede, pises nebuloze. Ne moze se voziti auto na strane table i prebivalistem u Srbiji jer si u carinskom prekrsaju, bez obzira na dvojno drzavljanstvo. Lepo si postavio link pa ga onda i procitaj. Svaki iole pametniji pandur ti moze napraviti problem. Inace sam 3 godine vozio sa stranim tablama i hrvatskim pasosem znajuci da sam u prekrsaju ali nikada nisam imao problem sa pandurima koji nisam uspeo da resim.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

100 puta su carinici gledali moj pasos i nijedan nije rekao da sam u problemu.A pasos cu uskoro morati da menjam jer vise nema mesta za pecate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: jagodina
  • Motocikl: YAMAHA XTZ 750 ST

a evo moje situacije,ja imam hr pasos i dozvolu,a imam i srb drzavljanstvo,da li ja mogu da vozim suzu na srb table u srb? ili moram da predam hr dozvolu pa da mi izdaju srb dozvolu da bi mogo da vozim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

a evo moje situacije,ja imam hr pasos i dozvolu,a imam i srb drzavljanstvo,da li ja mogu da vozim suzu na srb table u srb? ili moram da predam hr dozvolu pa da mi izdaju srb dozvolu da bi mogo da vozim?

 

 

Vozilo se registruje po mestu prebivalista vlasnika, ne mozes imati dva prebivalista cak i ako imas dvojno drzavljanstvo. Sto znaci da ako imas prebivaliste u hr, tamo jedino mozes i registrovati vozilo i sa tim dokumentima ga vozis u SRB.

Malo je drugacija situacija ako imas odobren boravak u SRB duzi od sest meseci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Sid
  • Motocikl: CBR 600RR

udji na sajt MUP RS(najcesca pitanja) i tamo ces pronaci odg,ja sam imao takvu dilemu pre par godina jer sam vozio auto na hr tablama a imam prebivaliste i u srbiji i hr pa tamo lepo pise da srpski drzavljani koji upravljaju vozilom na stranim tablama moraju imati dokaz da im je centar zivotnih desavanja u toj drugoj zemlji,a kao dokaz je zdravstvena ili radna knjizica,potvrda o zaposlenju i ima jos nesto navedeno,a sad ovaj tvoj slucaj,ja `mislim` da ti kao strani drzavljanin mozes upravljat vozilom na srb tablama u srbiji,a mogu da te zezaju u hr osim ako vozilo nije na tebi ili radna viza ili sl,a i o tome imas na sajtu MUP RH,ja imam prebivaliste u hr a vozim i auto i motor na srb tablama ali su na mom imenu.... nadam se da sam pomogao bar malo pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: jagodina
  • Motocikl: YAMAHA XTZ 750 ST

a evo moje situacije,ja imam hr pasos i dozvolu,a imam i srb drzavljanstvo,da li ja mogu da vozim suzu na srb table u srb? ili moram da predam hr dozvolu pa da mi izdaju srb dozvolu da bi mogo da vozim?

 

 

Vozilo se registruje po mestu prebivalista vlasnika, ne mozes imati dva prebivalista cak i ako imas dvojno drzavljanstvo. Sto znaci da ako imas prebivaliste u hr, tamo jedino mozes i registrovati vozilo i sa tim dokumentima ga vozis u SRB.

Malo je drugacija situacija ako imas odobren boravak u SRB duzi od sest meseci...

 

 

 

 

imam drzavljanstvo i srb i mesto boravka ovde,tj ja sam vec 2 god ovde,do duse jos nisam sredio licnu kartu i pasos,ali to cu sto pre uraditi,ali imam drzavljanstvo

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: jagodina
  • Motocikl: YAMAHA XTZ 750 ST

udji na sajt MUP RS(najcesca pitanja) i tamo ces pronaci odg,ja sam imao takvu dilemu pre par godina jer sam vozio auto na hr tablama a imam prebivaliste i u srbiji i hr pa tamo lepo pise da srpski drzavljani koji upravljaju vozilom na stranim tablama moraju imati dokaz da im je centar zivotnih desavanja u toj drugoj zemlji,a kao dokaz je zdravstvena ili radna knjizica,potvrda o zaposlenju i ima jos nesto navedeno,a sad ovaj tvoj slucaj,ja `mislim` da ti kao strani drzavljanin mozes upravljat vozilom na srb tablama u srbiji,a mogu da te zezaju u hr osim ako vozilo nije na tebi ili radna viza ili sl,a i o tome imas na sajtu MUP RH,ja imam prebivaliste u hr a vozim i auto i motor na srb tablama ali su na mom imenu.... nadam se da sam pomogao bar malo pozzzz

 

 

 

 

a kazi mi da li moram da imam srb licnu kartu da bi prepisao motor na mene?posto jos to nisam izvadio.i ako ne mogu,da li mogu na caleta motor pa da mi on da punomoc za voznju tako ako me policija zaustavi i ja pokazem hr dozvolu da li mislis da je to ok?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Sid
  • Motocikl: CBR 600RR

pa da bi prepisao motor na sebe moras imati ovde prebivaliste a to znaci i LK,ne garantujem ali mislim da po Srbiji mozes da vozis srb table sa hr vozackom,jer je na to vozilo placena carina,porez,reg. i sve sto treba a ne bi smeo kao srpski drzavljan da vozis motor na hr ili druge strane table jer je to carinski prekrsaj,probaj na sajtovima mup-a potraziti tacnija tumacenja,ne bih da te dovedem u zabludu pa kad te neko zaustavi da se ti vadis kako nisi znao1neznam.gif ili da kazes rekao mi neki lik na forumu1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1429 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

I ja sam jedan od onih sa dvojnim drzavljanstvom.

Imam srpsko i bosansko. Motor mi je registrovan na Bosnu, a auto u Srbiji, vozacka mi je iz Bosne, pasos iz Srbiji.

Malo je specificno u Bosni sto vecina koji imaju dvojno imaju i 2 licne karte, tj. dva prebivalista, jbga, greska administracije :)

Bio sam u okolnim zemljama i sa autom i sa motorom i nikad nisam imao problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

a evo moje situacije,ja imam hr pasos i dozvolu,a imam i srb drzavljanstvo,da li ja mogu da vozim suzu na srb table u srb? ili moram da predam hr dozvolu pa da mi izdaju srb dozvolu da bi mogo da vozim?

 

 

Vozilo se registruje po mestu prebivalista vlasnika, ne mozes imati dva prebivalista cak i ako imas dvojno drzavljanstvo. Sto znaci da ako imas prebivaliste u hr, tamo jedino mozes i registrovati vozilo i sa tim dokumentima ga vozis u SRB.

Malo je drugacija situacija ako imas odobren boravak u SRB duzi od sest meseci...

 

 

 

 

imam drzavljanstvo i srb i mesto boravka ovde,tj ja sam vec 2 god ovde,do duse jos nisam sredio licnu kartu i pasos,ali to cu sto pre uraditi,ali imam drzavljanstvo

 

 

 

 

Ok ako imas prijavis prebivaliste u SRB nije nikakav problem. Prvo sredi licnu kartu jer ce ti traziti to prilikom podnosenja zahteva za registraciju kao dokaz o identitetu.

 

 

I ja sam jedan od onih sa dvojnim drzavljanstvom.

Imam srpsko i bosansko. Motor mi je registrovan na Bosnu, a auto u Srbiji, vozacka mi je iz Bosne, pasos iz Srbiji.

Malo je specificno u Bosni sto vecina koji imaju dvojno imaju i 2 licne karte, tj. dva prebivalista, jbga, greska administracije :)

Bio sam u okolnim zemljama i sa autom i sa motorom i nikad nisam imao problem.

 

Neces ni imati problema kada mozes da kombinujes dokumenta kako ti odgovara.:takoje: U pravu si da se radi o propstu administracije jer niko ne bi smeo da ima 2 prebivalista.

 

Nije bas vezano za temu,ali da pitam,da li se u okviru eu mogu slobodno kupovati vozila bez dazbina i ogranicenja ?

 

Mozes ti da kupis sta hoces u EU, ali je glavno pitanje da li to mozes da uvezes u Srbiju, tj, da li vozilo ispunava propisane standarde (euro 3), najbolje da o tome vidis u najblizoj Carinarnici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

po izlasku novog zakona sam vodio prepisku sa ljudima za kontakt u mupu preko emaila .

 

da bi mogao kao stranac da vozis motor u srbiji moras uci u srbiju sa stranim pasosem i prijaviti se kao stranac u supu sa privremenim boravkom , kod prijatelja recimo. stranci koji imaju duzi boravak od 6 meseci upisan u pasos nemogu da voze strana vozila .

 

kao drzavljanin srbije koji ima duplo drzavljanstvo ili stalni boravak u inostranstvu , moze da vozi ako je odjavio stalni boravak u srbiji . i prijavio se u supu kod privremenog ulaska . boravak u inostranstvu mora biti duzi od 6 meseci bez prekida da bi odjavio stalni boravak u srbiji .

 

uglavnom znam gomilu ljudi koji voze sa stranim pasosem i nikada im neprave problem . ali znam i gomilu koja je ostala bez kola na taj nacin , pitanje je srece sve ostalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja