Jump to content

Moto Zajednica

SPASI BAJKERA – Prolećna kampanja AMS - BJB

Recommended Posts

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: AT RD03, SW 400

 

Pokazaću vam samo takozvane key visual-e. Na bazi njih se trenutno razradjuju ostali elementi kampanje.

ZD5yx_bike1ae.jpg

 

 

Dobronameran komentar: Siva kaciga na sivoj pozadini sivog tunela + providan motor = ekstremno tesko uocavanje poente plakata. Znam da poenta i jeste da nas tesko uocavaju, ali bez ekstra udubljivanja u sadrzaj kompozicije, moj je utisak da bi vecina ukapirala samo tunel. Neka druga boja kacige?

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd/Rušanj
  • Motocikl: BMW K 1200 S

...Svaka cast na akciji 1care.gif...mislim da ce se posle ove price ljudi malo osvrnuti oko sebe i vise paziti na nas...kakva god pomoc da treba tu sam i pratim vas...1zdravo.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Ja imam jednu ideju za kampanju...

Možda će nekom biti glupo ali to je samo moja ideja jer smatram da je delo vrednije od reči.

 

 

Kad počne lepo vreme i krenete u kampanju (početak aprila) organizujete druženje bajkera na trgovima u centru grada u većim gradovima širom Srbije (BG, NS, SU, itd.) gde će svi zainteresovani ljudi koji NE VOZE MOTOR a voze kola moći da se prijave da budu provozani jedan krug kroz grad da vide kakav je to osećaj biti motorista u saobraćaju.

 

Kako bi to išlo?

Lepo, kao što ovi iz stranaka postave onu "tezgu" i zaustavljaju i smaraju ljude tako lepo i mi postavimo tezgu i pored motore i zaustavljamo ljude (ciljna grupa od 20-55 god.) i lepo:

"DOBAR DAN, DA LI VOZITE MOTOR? udruženje motociklista Srbije krenulo je u veliku akciju skretanja pažnje učesnika u saobraćaju na motore, da počnu da vode računa o propuštanju motora - sve u svemu neki lepo uvežban tekst" i da li ste zainteresovani da budete LAGANO provozani kroz grad jedan kratak krug, potpuno besplatno, da bi videli o čemu prosečan motorista mora da vodi računa tokom vožnje...

 

Šta je trik? Onaj koji je zainteresovan, popuni anketu (koliko dugo vozi, koliko km godišnje, da li više po gradu ili po otvorenom puto, i svoje mišljenje o motoristima, kako bi on povećao bezbednost motorista (saobraćaja)) i potom ga neko od ljubaznih bajkera postavi na motor, kaciga, krugić, nazad, hvala lepo što se učestvovali, popričajte sa prijateljima na ovu temu. Time dobijate jednog čoveka kome ste promenili dan i rutinu!!!

ČAK I AKO ODBIJE on će tu kampanju zapamtiti, reći ženi šta mu se desilo u gradu, popričati sa prijateljem uz kafu itd. i kad vidi poster i bilbord seti se da je to video u centru.

TO NIJE POSTER PORED KOJEG PROĐEŠ i NIJE GLUPI FLAJER KOJI SAMO BACIŠ kad ti ga daju u ruku.

 

Shvatam da je ova ideja ima rupa al bar mislim da bi pokrenula ljude da je zapamte i skrene im pažnju na ovu akciju, da ne bude samo još jedna od niza akcija koja bude po bilbordima, uzmu se pare i zaboravi...

 

Evo, ja nudim svoj motor i svoje gorivo da vozam ljude taj dan, možda nekog i pokrenem da razmišlja ko je automobilista kako je drugim učesnicima u saobraćaju (vozačima motora, kamiona, autobusa...)

Odličan predlog,mislim da bi ga ozbiljno trebalo razmotriti,i ako se usvoji ja ću pričati sa mojim iz Čivije da mi organizujemo u Šapcu i poneko u svakom gradu.Andrej svaka čast. :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

Svaka pohvala za akciju od Marije i mene. Neso sve sto ti padne na pamet da mozemo da uradimo, stojimo na raspolaganju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Da li ce ti posteri bit mozda na bilbordima po gradu, plakati i sl?

 

Prvobitna ideja je bila da pravimo kampanju u stilu gerila marketinga.

 

Onda se pojavila Agencija za bezbednost saobraćaja. Dopala im se ideja i izrazili su spremnost da podrže akciju i da daju pozicije na bilbordima i vreme na TV. Već su potvrdili štampu 100.000 flajera. Trenutno pripremamo TV spotove ali tamo postoji tender :( . Ako se sve zvezde poklope, imaćemo kompletnu kampanju na svim medijima. U protivnom slučaju, prelazimo na plan B. :takoje:

 

 

 

 

Izgleda da su polako već krenuli ... Оvo je tekst iz jučerašnjih novina "Politika" 19.03.

 

 

Пролеће мами двоточкаше

 

Применом новог закона у протекле две године смањен је број саобраћајних незгода за око 50 одсто, а број погинулих особа за 340

 

motocikl-2--hro.jpg

 

Мотоциклисти су једна од најугроженијих категорија у саобраћају (Фото Д. Јевремовић) Деца, пешаци и возачи трактора су такође најугроженије категорије учесника у саобраћају, рекао је Стојадин Јовановић, директор Агенције за безбедност саобраћаја. Тим поводом агенција ће у наредном периоду појачано радити на превентиви, подижући свест грађана о угрожености учесника у саобраћају. Разне брошуре, телевизијски џинглови и спотови упозораваће грађане свакодневно на опрезност и поштовање саобраћајних прописа приликом вожње.

Директор Јовановић подсећа на резултате примене новог Закона о безбедности у саобраћају и представља превентивне кампање које ће бити актуелне у наредном периоду......

 

http://www.politika....tockase.sr.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • krelac, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250, Ducati Monster Dark 600

'Ajde da ja ne čačkam po illustratoru i budžim bezveze, napravite nešto da stavimo na facebook cover photo. Treba da bude 850 x 315 px.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

[quote name=Bandolera' timestamp='1332198610' post='126501

 

http://www.politika....tockase.sr.html

:stabre:

 

Последњи коментари

Danko | 20/03/2012 14:40

 

Gospodine Stojadine! Ko ovde obmanjuje javnost? Vi kada kažete da je manje pogilnulih ili gospodin Okanović kada kaže da je više poginulih u saobraćaju? Da li je moguće da iz dve zvanične institucije dolaze ovako oprečne informacije?

 

 

:staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

–Пресретачи су првенствено набављени због пет до седам одсто моториста, који возе насилно. То је мали број њих, али они су ти који праве проблеме и то најчешће у ноћним сатима, на потезима од Палате Албанија до Славије, на обреновачком путу, на путу од Аеродрома „Никола Тесла” до Сурчина. До скоро су се окупљали и код Београдске арене. Првенствено нам је циљ да сузбијемо насилничку вожњу. Због тога мотоциклисте и раздвајамо на оне који уживају у вожњи и којима је то хоби и на оне који возе насилно – каже Малешић.

meni se posebno svidja ovaj deo teksta iz tog clanka ...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Jutro svima :jee2:

Akcija uzela maha,ljudi se odusevljavaju,prijavljuju...extra :jee2:

Posto se blizi pocetak aprila i pocetak sezone,moze li neko malo vise da kaze o akciji?:jee2:

Trebali bi vec da startujemo sa konkretnom realizacijom organizacije...slazete li se?:jee2:

Dajte nam neku smernicu i neki start!

Pozdrav i zelim vam lep i suncan dan uz ciste puteve i lepe kilometre :jee2:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

Narode, najefikasniji vid kontakta sa velikim brojem ljudi, pored interneta, je naravno i televizija. Udruzenje ili asocijacija motorista moze se napraviti neki protokol o saradnji sa raznim medijima , a sve to pod pokroviteljstvom drzavnih relevantnih institucija. Nisam citao sve postove iznad, samo kazem, a mozda mogu i da pripomognem oko realizacije (mislim na medije). Pa da svako da svoj doprinos.

Pozdrav

Nikola

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Jutro svima :jee2:

Akcija uzela maha,ljudi se odusevljavaju,prijavljuju...extra :jee2:

Posto se blizi pocetak aprila i pocetak sezone,moze li neko malo vise da kaze o akciji?:jee2:

Trebali bi vec da startujemo sa konkretnom realizacijom organizacije...slazete li se?:jee2:

Dajte nam neku smernicu i neki start!

Pozdrav i zelim vam lep i suncan dan uz ciste puteve i lepe kilometre :jee2:

 

 

Extra je sto se raspitujete i sto je entuzijazam veliki za ovakvu akciju. To je i bilo potrebno da se ovako nesto i zaista ostvari. Znam da se April blizi, ali puno zavisi od dobijanja kojekakvih dozvola da bi se ova akcija realizovala uspesno. A sve se to ceka puuuuno. Tako da smo sve u svemu pri kraju i nadam se da ce vrlo uskoro sve informacije biti objavljene.

 

Hvala na strpljenju i nadam se da cemo se pokazati u najboljem svetlu i zajedno ucestvovati u ovoj akciji u velikom broju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

ja bih ovu akciju nazvao VIDI BAJKERA

Doduse,akcija kojom pokazujemo da su ljudi ispod kacige,malko mi se ne svidja.Kao mi se branimo,kao imamo supruznike i decu...pa ne sedaju zmajevi na motocikle.Ne shvatamo,da smo i mi ti koji u 90 %slucajeva svojom rizicnom voznjom izazovemo nezgode.Pa prosto je logika ...imam bike moram da se provlacim,pa zato ga i imam,moram da ga odvrnem...Juce me je gospodin iz kolone isekao muski.On nije dao migavac,ali i ja sam se provlacio...50:50.Kad god dam gas,ali neverovatno,ispreci mi se situacija...ja sam kriv, dao sam gas i za sekundu vozim 100 i vise...a grad...Mislim ja sam i vozac auta,pa kad sam u njemu zanemim od glupih situacija.Dok god odvrcemo po gasu i jedni i drugi,i ne postujemo propise bice i mrtvih i povredjenih.Mislim da ove akcije moraju biti udruzene,i da se na samom polaganju voznje,naucimo jedni na druge,jer svi smo mi komsije,prijatelji,braca,sestre.Bahato ponasanje uvek ce izazvati nesrecu,i kod jednih i kod drugih.Uz vas sam 100 posto,i podrzavam akcije ovog tipa.Ovo je samo moje usamljeno misljenje,i dajem sebi pravo da gresim,zato me ne napadajte,jer nikoga nisam napao...sigurnu voznju nam svima zelim,i uzivanje u istoj.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

@Sashac

 

Niko te nece napadati, jer je upravo ova tema otvorena zbog konstruktivne rasprave i razmene iskustava i misljenja. Mi i zelimo da clanovi foruma izraze svoja iskustva i misljenja vezana za problematiku voznje motora. U pravu si da nisu samo vozaci automobila krivi, i mi snosimo deo krivice.Po meni itekako je neodgovorno povesti suvozaca bez kacige, sto se vrlo cesto desava, pa makar da se samo provoza krug!! Poenta je u tome da se i kod nas podigne svest o bezbednosti u saobracaju, da oni koji sedaju prvi put na motor shvate da motor nije igracka, da nisu nedodirljivi i da su itekako i oni odgovorni za bezbednost u saobracaju.Iz tog razloga mi i radimo na edukaciji motociklista, kroz kurseve bezbedne voznje, samom podelom iskustava na forumu, deljenjem saveta i slicno.Ovo je pocetak i kampanja "Ispod kacige je covek" je osmisljena da bi skrenuli paznju na ostale vozace (koji nas vrlo cesto percipiraju kao iz americkih filmova, razularena horda spremna za nasilje), da kad oduzmu zivot motociklisti, da je to ipak neciji zivot, sa svim onim malim i velikim stvarima koji ga cine.Vrlo cesto citamo komentare clanaka kad pogine motociklista da mu je tako i trebalo! Da li je to u redu reci za bilo koje zivo bice???

U tome je poenta, koliko god i mi da gresimo, ipak ne zasluzujemo takve komentare, jer ipak mi smo ljudi, braca, sestre, mame , tate, lekari, radnici...... samo sto volimo slobodu i uzivamo u voznji motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Pita mene kum juce,ali ziva istina...kume jesi ti u arhangelima...ja odgovorim nisam,a sto pitas...u,kaze kako opako izgledaju,zajebani likovi...pazi ja ih znam nekolicinu...naj strasniji zajebanti,i super porodicni ljudi...Mislim da o tome pricas,i u pravu si.Evo ja se osecam lose kad vodim racuna,cekam lepo u koloni,a pored mene prozuje momci na erovima,majice na bretele,bez kacige,uz urlanje masina,znas kad ga nadrukaju da skrenu paznju.E sa njima uvek izgubimo,u ocima javnosti,i tu lezi nas problem.Jedan lekar nesavesno leci,i javnost to vidi kao da svi lekari isto rade...na primer.Kurs bezbedne voznje je recimo prava stvar,i svi bi morali biti u obavezi da ga prodju,kako mladi tako i stari.Nije bajk produzeni djoka,vec naj obicnije prevozno sredstvo,i napravljeno za trke na stazi,i uzivanje u voznji,i prakticnosti u saobracaju.Nista vise.Ajd da ne ispadne da solim pamet.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Mali osvrt na današnje gostovanje predstavnika motociklista u emisiji SAT.

Pre svega, veliki pozdrav učesnicima i mislim da bi bilo bi sjajno u najvećoj mogućoj meri iskoristiti emisiju gosp. Alvirovića za promociju bezbednosti motorista na putevima. Kako gostovanjima istaknutih članova, tako i ovom genijalnom kampanjom. Možda čak i uputiti javni poziv na pohađanje kursa bezbedne vožnje koji bi se organizovali u režiji asocijacije

Što se tiče instant bikera, kako ih je jedan od učesnika emisije nazvao, mislim da bi na taj mentalni sklop mnogo veći uticaj imala radikalna kampanja sa realnim prikazom faširanih motociklista ili žrtava najbezazlenijih padova koji su završeni tragično zbog ne nošenja opreme ili čak pravljenjem intervjua sa ljudima koji su imali i preživeli takve egzibicije

 

Btw @Nik_sha ... prvi klip je po meni pogodio srž stvari. U ovoj našoj igri možeš preživeti samo kao Baba Vanga, prediktivno razmišljanje glavu čuva - bar je moju već X puta :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd

Kampanja je super pogotovo ako se uspe u zauzimanju prostora u mas medijima. Naravno svuda postoje rupe i mozda nece imati efekte kakve ocekujemo ali ce se nesto desiti. Pogotovo mi se svidja ovaj brainstorming pa ako se ne iskoriste sve sad bice ideja za neku novu kampanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Da podsetim Kampanja SPASI BAJKERA pocinje U SUBOTU 07. APRILA 2012. na velikom okupljanju motociklista povodom Zvanicnog Otvaranja Moto-Sezone u Srbiji 2012. a koje organizuju zajedno Asocijacija Motociklista Srbije - BJBikers i Moto Asocijacija Srbije - MAS

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/79113-otvaranje-moto-sezone-2012/

 

Vidimo se, Suboticani i svi ostali :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Dragi bajkeri,

kako smo vec i pominjali...Svi koji su iz Novog Sada i okoline...

Organizuje se grupan polazak!

Sastanak je na Petrovaradisnkoj tvrdjavi u subotu 07.04.2012 u 08:45h i krece se za BG najkasnije u 09:10h !!!!

Ide se starim putem preko Indjije.

Molim sve zainteresovane da se izjasne i da nam se pridruze

Pozdrav za sve i vidimo se u subotu:jee2:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja