Jump to content

Moto Zajednica

Sudar u Ajovi

Recommended Posts

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Iz Salem News-a (slobodan prevod):

 

Minibus Misel Obame udario motocikl za vreme kampanje u Ajovi

 

(Hempton, Ajova)  Zena predsednickog kandidata Baraka Obame (Barack Obama), Misel Obama (Michelle Obama), se vozila u minibusu koji se sudario sa motociklom za vreme predizborne kampanje u Ajovi (Iowa), a bajker je prevezen u bolnicu kolima hitne pomoci.  Misel Obama nije povredjena, kao ni ostala lica u Sevrolet Aplenderu (Chevrolet Uplander).  Sudar je onesposobio vozilo doduse, i time su aktivnosti kampanje zavrsene za taj dan.

 

Udes se dogodio na Drzavnom Putu 65.  Misel Obama je putovala u karavanu od dva vozila, koji su isli na miting zakazan u parku Opstine Frenklin (Franklin County).

 

Ocevidci su kazali policiji da je minibus […] zapoceo da skrece u levo kada je motocikl koji se kretao iza minibusa, krenuvsi da pretice s’ leve strane, udario u levu stranu minibusa.  Posle sudara sa Obaminim vozilom, motocikl i motociklista su pali pored puta gde je bajker ostao da lezi nepomicno.

 

Obamin kampanjski tim je pozvao 911 da obavesti policiju o udesu.

 

Motociklista, cetrdesetogodisnji Tim Emerson iz Ajova Folsa (Iowa Falls) […] nije nosio kacigu.

 

Emerson je ostao pri svesti posle udesa.  Medicinsko osoblje je […] transportovalo Emersona u bolnicu vozilom hitne pomoci.

 

“Nasa jedina briga je da on bude OK,” rekao je reporterima Tomi Vjetor (Tommy Vietor), portparol Obamine kampanje u Ajovi.  “Svima je najveca zelja da motociklista bude OK.”  […]

 

Elem, kacigu na glavu, i oprezno.

 

Original clanka (na engleskom): http://www.salem-news.com/articles/october092007/obama_crash.php

 

 

post-1590-12878991340034_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Auuu....   Ja sam cuo da tamo deru kad ne nosis kacigu, jel to tacno?

Motoholic svakako zna bolje, ali ja mislim da u nekim drzavama USA nosenje kacige cak nije ni obavezno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ja sa 99% siguran da je Goldwing u pitanju.

 

U nekim drzavama kaciga nije obavezna. U Ajovi gde se udes desio nije.  U drzavama gde jeste (Kaliforniji na primer) kazne za nenosenje su izuzetno visoke.  Ovo je inace i cesta tema zucnih rasprava medju bajkerima ovde; neki kazu da kacige treba da budu obavezne svuda; neki kazu da je to pitanje licne slobode.

 

E sad, u ovom udesu se postavlja pitanje ko je vise odgovoran za udes.  Vozac minibusa ili bajker.  Evo jos par dodatnih detalja koje sam procitao na drugom mestu: motociklista nije preticao na raskrsnici jer je minibus skretao ka parkingu pored puta; motociklista je preticao dva vozila u cugu.  Koriscenje migavaca nije nigde pominjano.

 

Sta misli cenjeni forum?

 

P.S. Bajker je pusten iz bolnice; imao je samo lakse povrede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2884 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Bajker je hvala Bogu dobro proshao. :)

 

Obama na izborima nikako ne prolazi.  ;D

 

A odgovornost? Malo detalja (puna linija itd..)? U svakom sluchaju, red je da se pre skretanja pogledom u odgovarajuci retrovizor uverish da mozzesh bezbedno da skrenesh, tj. prominish pravac kretanja. Izgleda ni kod tebe brate ne znaju cemu sluzzi retrovizor. Mog druga je u slichnoj situaciji odgurao auto. Chovek promashio zzeljeno skretanje, al` mu se ubrzo ponudilo sledece ( u levo ) i naravo bez gledanja u retrovizor i bezz migavca zapoceo skretanje. E sad, shto je moj drug bash sekundu pre naishao i hteo da ga obidje, to nema veze, jel da. Ja idem gte ja hocu, kad god hocu i to nemora niko da zna. Jedino je bitno da nema ispred mene neki shleper koji bi me zgazio, a za ostale me nije briga. Tako razmishlja bar 50% vozacha automobila. Epilog: platinska shipka u nozi mog druga. :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2687 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Auuu....   Ja sam cuo da tamo deru kad ne nosis kacigu, jel to tacno?

Taj motor mi lici na Yamahu FZ 750.

Sad lici na FZ 750 , a pre sudara je bila Honda GW.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja