Jump to content

Moto Zajednica

Vespa-vracanje u zivot

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Jedna malo drugacija prica.....Vespa S50 special 1973 god...

namera je vratiti je u funkcionalnost.

 

UvOY8Vh.jpg

eEBQ4Vh.jpg

 

zateceno stanje je bilo ovako.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Nisam se setio da slikam....sve mislim da malo gusim sa ovim pricama.Vespa je rasturena u delice.Skoljka je god limara posto su predhodni vlasnici ubili svaki falc na njoj.Bilo je nekih i padova koliko vidim ali nista zabrinjavajuce. Masinica je u delicima....

Slikacu malo ovih dana....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Jedna malo drugacija prica.....Vespa S50 special 1973 god...

namera je vratiti je u funkcionalnost.

 

UvOY8Vh.jpg

eEBQ4Vh.jpg

 

zateceno stanje je bilo ovako.....

 

Ima jedna ovakva u N. Sadu ( možda je i starija ) - maltene u fabričkom stanju. Crvene je boje i valjda nema klasične brzine ( automatik ) - retko je viđam - otprilike na par godina jednom !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ja obozavam da gledam i citam tvoje majstorije, ni najmanje ne gusis.Svaki put kada stoji neki komentar udjem da vidim da nisi mozda nesto novo postavio. Tako da samo napred0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

Nisam se setio da slikam....sve mislim da malo gusim sa ovim pricama.Vespa je rasturena u delice.Skoljka je god limara posto su predhodni vlasnici ubili svaki falc na njoj.Bilo je nekih i padova koliko vidim ali nista zabrinjavajuce. Masinica je u delicima....

Slikacu malo ovih dana....

 

Samo napred i guši, ali samo ako Vam ne smeta i ne oduzima vreme....

Hvala.

Pozdrav 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Malo se oduzilo ali ipak se nastavlja.....Limar je odradio svoj deo posla.

 

9RwrpZL.jpg

FD208fT.jpg

Bila je poprilicno ostecena,skoro da ni jednog falca ni ivice nije imala.Sad je sve na svom mestu i moze u drugu radionicu na pripremu za farbanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

Procitao sam sve u jednom dahu! Od "kafucina" pa na ovamo. Od kuma pa do majstor Miska   :)   Zaista svaka cast.

Lako je kad si u u Sektoru za zastitu i spasavanje.  ;)

Salu na stranu , ovo je za sve pohvale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

Tacno tako . Moracu da posaljem linc u neke drzavne institucije Italije, da dobijemo neke subvencije od njih? To su sad ozbiljni primerci vespi, sa odradjenim svim kozervatorskim radovima, bez sale. Jos jednom sve pohvale, kako za pregalastvo u ocuvanju vespi od zaborava , tako i za nemerljiv doprinos u izvestavanju sa lica mesta iz "Vucje jazbine" Pozdrav i Svako dobro Ti zelim u daljem radu. Cujemo se i cekamo dalji razvoj situacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Inace, zarazio me Igor pa sam se bacio u potragu i nakon nekog vremena dosao do svoje px 200 e koja, naravno, nije u sjajnom bajnom stanju i sada je u procesu sredjivanja... Igor je tu da pomogne, sto savetima, sto konkretnim radom, trenutno stedjuje masinu. Vec nekoliko puta sam imao zadovoljstvo da odem kod njega i moram reci da sam zaista fasciniran sta i kako covek radi... Mislim da cu sada zauvek imati vespu, a i znam kome cu u potpunosti poveriti odrzavanje i bilo koji "vespa" zahvat od sada!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Doterivanje podnih lajsni i nitovanje zavrseno.Lajsna grudi legla na svoje mesto......

E85mYxd.jpg

jL0I0Wl.jpg

 

Instalacija sredjena i provucena....Ceka samo finis tj povezivanje....

Viljuska spakovana......

oMtNWK7.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Ako nije tajna, a znam da svi mrze kad se postavi ovakvo pitanje, koliko je okvirno cena farbanja jedne Vespe? Znam, ima tu brdo faktora, nego me zanima onako okvirno. 

Od prosle nedelje sam poceo da vozim svoju LML Deluxe 150 2T 2008. godiste. i uzeo bih u razmatranje da je sredim posto polako pocinjem da se zaljubljujem u taj motoric. Potpuni sam laik u svetu motora, pa ne znam ni koliko sta kosta. Vise znam o porodicnom autu, koliko kosta servis i sl. 

Uopste nemam osecaj da li je to skupa igracka ili ne... Sada bih trebao da ga oteram u servis da se srede instalacije i pregleda mehanika i nemam pojma sta me ceka. 

Nema ljutnje ako mi neko odgovori, svakako cu uskoro saznati.  :)

Pozdrav majstoru Igoru, svaka cast za sve sto je uradio za ovaj kultni motor!  :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Nema sta da krijem jer i ja placam farbanje. Konkretno farbanje ove vespe je bilo 300 eur materijal i ruke.Ovo je obicna maxmajer akrulna boja. Ako bi farbao u metalik siguro bi bilo nesto vise jer je i sama boja skuplja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Hvala na brzom odgovoru! Pa dobro, nije cifra koja ne moze da se odvoji u nekom normalnom vremenskom roku. Igrom slucaja putujem poslovno za Kanadu na tri meseca uskoro pa sam brze bolje uzeo da izvedem svoju Vespu na ulicu da bih je bar malo vozio. Prvo je u planu bezbednosna oprema a onda i servis. Voleo bih da sledece godine, ili krajem ove dodjem u posetu da mi sredis Vespu pa da me ceka tip top sledece sezone. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja