Jump to content

Moto Zajednica

Remontovane korpe kvacila na CBR modelima, ISKUSTVA??

Recommended Posts

• U prolazu, 22 postova
  • Motocikl: Honda cbr 1100 xx blackbird

Pozdrav.. Kada mi motor radi na leru cuje se brujanje sa desne strane tj kod lamele.. kada stisnem kvacilo zvuk prestane.. skinuo sam korpu kvacila i uocio luft izmedju korpe i zupcanika a i opruge na ledjima zupcanika imaju prilicno lufta u svom kucistu.. predpostavljam da brujanje dolazi iz tog lufta.. nova korpa je jako skupa a vidim da to neko remontuje.. interesuje me da li je to ok resenje i da li je neko kasnije imao nekih problema.. tipa sa nitnama, balansom korpe itd?0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 198 postova
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750, Honda VFR 800 Fi

Pazi on mora da ima mali zvuk, bitno je da ne krlja i ne lupa, ja nemam nikakav problem a prešao sam ove godine sa njim oko 9000 km, radi kako treba sve. Ponavljam ti mora da ima zvuk ali da ne krlja i ne lomi pogotovo ne sme da se čuje da lupa kad ubacuješ u brzinu, ako toga nema vraćajj to i uživaj. Pozz

• U prolazu, 22 postova
  • Motocikl: Honda cbr 1100 xx blackbird

U radu na leru nema lupanja a ni krljanja zvuk je kako da bruji glasno lezaj vibracije se osete i na kormanu kada sedis na motoru i sve prestane kada se stisne kvacilo.. zanimljivo je da se ne cuje dok je motor hladan, ja sam to skinuo i pregledao lezajeve da li imaju lufta ili vidnih ostecenja, nista od toga nisam uocio sem prilicnog lufta izmedju korpe i zupcanika a i opruge koje sluze kao ublazivaci imaju dosta lufta u svom lezistu.. 0stabre.gif

• Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ovu gore sa video snimaka je reparirao Bokilic. Snimak je načinjen u cilju dokumentovanja zatečenog stanja... Nije to neka svemirska tehnologija - zahteva samo pedantnost i preciznost kod obrade i odgovarajuće alate/mašine.

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Aktivni korisnici   0 članova

• Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

• Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja