Jump to content

Moto Zajednica

Dežela

Recommended Posts

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: SUZUKI V-STROM 1000 ; honda x8rs

Pozdrav Tomo , odlična tema vidimo se i ove godine , dodao bih još jednu destinaciju : peglanje stare ceste Koper- Črni Kal -Vrhnika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Črni Kal je nezaobilazan,ovde na forumu imamo i doktora za taj put. :moto3:

Maus ide bar 2 puta nedeljno,zna svaku rupu,a i Mateja MDR ne zaostaje mnogo za njim,provereno! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Pozdrav Tomo , odlična tema vidimo se i ove godine , dodao bih još jednu destinaciju : peglanje stare ceste Koper- Črni Kal -Vrhnika

 

thja, nju znamo vezanih očiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pozdrav Tomo , odlična tema vidimo se i ove godine , dodao bih još jednu destinaciju : peglanje stare ceste Koper- Črni Kal -Vrhnika

 

thja, nju znamo vezanih očiju.

To nije put, to je trkaliste...a ima i "mernih mesta"...narocito u jeku sezone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: SUZUKI V-STROM 1000 ; honda x8rs

Črni Kal je nezaobilazan,ovde na forumu imamo i doktora za taj put. :moto3:

Maus ide bar 2 puta nedeljno,zna svaku rupu,a i Mateja MDR ne zaostaje mnogo za njim,provereno! :takoje:

ja mislim da Maus može sa vezanim očima da odveze Črni Kal

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Baš me obradovalo kada sam video ime teme jer imam veliku želju da odem ponovo u Sloveniju,tamo sam bio veoma često kao dete,ćale mi je godinama(od 1984 do 1990)radio u Ljubljani, a keva i ja iz Šapca mesečno bar jednom išli u posetu .Iako sam bio klinac još uvek pamtim prelepe parkove,u to vreme kod nas nevidjeno velike markete,tamo sam prvi put video plastičnu flašu za sok,u Srbiji bile samo staklene,slušao jezik koji nisam razumeo a voleo da čujem,ali bilo je zabavno i imam samo lepe uspomene.Toliko lepe da sam bio veoma razočaran kada se ćale vratio,znajući da ni ja više neću ići tamo, i dugo sanjao doživljaje iz prethodnih poseta.Pre 5 godina sam imao sreću da na skupu u S.Mitrovici upoznam dobrog bajkera ,sada prijatelja Grgu iz Celja,koji me svaki put kada se sretnemo poziva u posetu,ali nisam mogao zbog tadašnjeg posla.Skoro sam promenio posao pa ću sada imati više vremena leti i nadam se da me ove godine ništa neće sprečiti da posetim zemlju o kojoj odavno sanjam.I naravno da vidim Grgin novi R 1200 R.Posle 22 godine ponovo ću biti u Sloveniji,osećam da će uspomene navreti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Pa da nastavim gde je Tomo stao ;)

 

16. Najstariji grad u SLO - Ptuj : http://kraji.eu/slovenija/ptuj/slo

17. Tradicionalna kulinarika i vrhunska vina - Ormož : http://kraji.eu/slovenija/ormoz/slo

18. Glavni grad Prlekov i Prlekije,gde se pravi najbolja tunka i pije najbolja vina - Ljutomer sa okolinom : http://kraji.eu/slovenija/ljutomer/slo

19.Tri srca vas pozivaju u Radence, Možda vam je poznatija Radenska, jedna od najboljih mineralnih voda čiji su zaštitni znak tri srca?

- Radenci : http://www.sava-hotels-resorts.com/sr/destinacije/radenci/

20. ... :neznam: - pa ima sigurno još jednom toliko destinacija al neću sad sve da nabrajam ovde.

Ako nekoga zanese u ove prelepe krajeve istočne Slovenije, javite se. :takoje:

Svi ljudi dobre volje - Dobrodošli :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2418 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Da ne bude da se nisam javio... marinsko plavi - alpsko beli propeler će da prozuji autoputem kroz deželu iz pravca Zagreba preko Ljubljane pa dalje do Venecije. Polazak ujutro u 5h iz NS :moto3:

 

Verovatno oko ručka smo u okolini Ljubljane. Ako neko ima predlog za fin restoran... :takoje:

 

Odluka je pala naprasno u nedelju, a rutu (najkraće vreme) je birao Garmin jer se nema vremena za vozanje... to ćemo drugom prilikom. Nadam se uskoro. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Ove godine bio u Sloveniji prosao je koliko moglo da se prodje za 7 dana. More prelepo,planine i priroda nedirnute o putevima da ne pricamo. Ljudi fenomenalni samo reci hvale. Uvek mi je drago kada sretnem Slovence kod nas a dok sam bio tamo osecao sam i da je njima drago kada cuju da smo iz Srbije i da vozimo motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Da ne bude da se nisam javio... marinsko plavi - alpsko beli propeler će da prozuji autoputem kroz deželu iz pravca Zagreba preko Ljubljane pa dalje do Venecije. Polazak ujutro u 5h iz NS :moto3:

 

Verovatno oko ručka smo u okolini Ljubljane. Ako neko ima predlog za fin restoran... :takoje:

 

Odluka je pala naprasno u nedelju, a rutu (najkraće vreme) je birao Garmin jer se nema vremena za vozanje... to ćemo drugom prilikom. Nadam se uskoro. :zdravo:

 

Nije bogznašta otvoreno nedeljom, ali recimo http://www.kratochwill.si/index1.html u BTC centru, to ti je skoro usput.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Trebao bih mozda pred kraj septembra da budem u tim krajevima. Svoje prve tri godine sam ziveo u Hrastniku i Trbovlju. Kad su se moji odselili odozgo uglavnom mi je Slovenija bila tranzitna zemlja pre koje se obicno zuri u neke druge krajeve. Sad sam mislio da odvojim jedno 4-5 dana i sve sto me zanima obidjem ako uspem sad krajem septembra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja