Jump to content

Moto Zajednica

Policija dobila RT-ove?

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Како им није пало на памет да пробају мало и Хонде СТ? Веома је могуће да би их мање коштале него ови РТ-ови.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Како им није пало на памет да пробају мало и Хонде СТ? Веома је могуће да би их мање коштале него ови РТ-ови.

 

Mogu da probaju nesto novo, onako, promene radi. Svima je interesantno da vide nesto "egzoticno" na ulici :D .

Da razlog ipak ne lezi u neumornim cinjenicama? U odnosu cene (bez nagadjanja), gabarita i kvaliteta? I zasto ne reci uvek iznova: U tradiciji i iskustvu u ovoj oblasti!

 

Pan European: Tezina 326 kg (cena sa Hondinog sajta u Nemackoj za civilnu verziju: 17.845 Eur)

R1200RT: Tezina 259 kg (cena sa BMW-ovog sajta u Nemackoj za civilnu verziju: 16.550 Eur)

 

p.s. naravno da se cene specijalnih modela razlikuju od onih za civilne, ali polazna osnova je slicna i mislim da ne moze biti drasticnih razlika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

У Аустрији R1200RT кошта 19.500€.

 

Погледајте и сами...

 

 

Vi Austrijanci niste bas merodavni :lol: !!! Uz PDV placate i onaj NOVA-porez, tako da je maloprodajna cena (dosta) visa.

 

Naravno da se cene donekle razlikuju od zemlje do zemlje i da se i sami dileri najcesce ne drze zvanicnih (kataloskih) cena. Toga je uvek bilo, nije nista novo. Pogotovo ne sada, kada je kriza, i kada bukvalno jure kupce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: 660 ccm

Znaci ono sa aprilijama je bio fijasko

 

navodno su aprilije uzete za redovne poslove marsovaca, a rt-ovi i moto guzzi-ji su bili planirani za eskort voznju. aprilije su dosle jos odavno, a motora za pratnju je tada stiglo samo nekoliko komada, uglavnom za prezenaciju. sta ce na kraju od svega ispasti videcemo. mozda saobracajci ipak zavrse sa raznolikim voznim parkom. kod nas nista nije nemoguce.

 

verovatno je nakon par poseta visokih stranih zvanicnika neko shvatio da drzava nema motocikle dovoljno reprezentativne da predvode/sprovode ozbiljan eskort luksuznih limuzina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Kad već pomenuste eskort luksuznih limuzina, da ih nije Putin napušio kao veliki ljubitelj motorcikala?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: 660 ccm

ne znam sta im je putin rekao ali meni je bilo interesantno zapazanje kolega da je medvedevljejev eskort, uvece kada je isao u sava centar, brojao oko 150tak vozila i da su zatvorenom ulicom vladimira popovica prolazili 15tak minuta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Није их полиција ДОБИЛА, него смо им МИ КУПИЛИ.

 

Upravo tako. <_<

 

Uzgred, meni se od svega najviše svidjaju bočni koferi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

mnogi MUP-ovi su probali , ali R-RT nije bas tako lako zamenjiv u te svrhe.... koriste ga chak i policije u nekim SAD drzavama - a tamo se donosenju odluke o takvim stvarima pristupa dosta ozbiljno... francuska policija i sad ima primerke starijeg modela sa 320000km koji su apsolutno ispravni , sta reci...?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Konkretno, Kalifornijske policije po gradovima voze BMW R-RT i teraju ih do pređenih 150.000 milja i onda ih prodaju civilima. Sobzirom da je u Kaliforniji lepo vreme skoro cele godine i da se isto tako voze i policijski motori, ne treba biti vrstan matematičar da se ukapira računica.

 

Svaka čast i čest Apriliji, to je vrlo okretan i žilav motor ali izgleda da ne podržava policijski način vožnje i održavanja u našim uslovima. Nekako se kroz čistu praksu tokom istorije moto-patrola kod nas, iskristalisalo da je BMW, BMW. Uopšte nisam pristrasan, ali je činjenica da BMW izdržava ono što malo koji motor može izdržati u policiji.

 

Zato je i logično da smo im opet kupili BMW. Mada, osećam se potpuno poniženo što sam im kupovao Aprilije jer to smatram bačenim parama pa nam sad kroz razna poskupljenja drpaju lovu da im pazarimo BMW. No, to je naša sudbina jer ćutimo i trpimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

a možda je ova kupovina bila uslov za "kandidaturu" ? ili; nema problema daćemo vam kredit, ali morate deo para da potrošite na neki uvoz nečega od nas? i eto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Izvinite sto nisam u toku. Sta se desilo sa Aprilijama. Pricao sam sa policajcem koga licno poznajem i koji vozi Apriliju i nije imao zamerki. Kaze da se 2x vozi lakse od BMW. Mada tad je bila glanc nova :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova

Није их полиција ДОБИЛА, него смо им МИ КУПИЛИ.

nismo ih mi kupili nego smo ih castili sto su dobri, vredni, radni i posteni!

 

kao kad detetu kupis poklon za sve petice u knjizici! hehehee

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Pošto vozimo iste modele nadam se da će sada imati malo obzira za mene,možda me budu i zaustavljali da razmenjujemo iskustva. :BMW2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-MK Crna Reka
  • Motocikl: Honda xl 1000 V varadero BMW k1200lt

Konkretno, Kalifornijske policije po gradovima voze BMW R-RT i teraju ih do pređenih 150.000 milja i onda ih prodaju civilima. Sobzirom da je u Kaliforniji lepo vreme skoro cele godine i da se isto tako voze i policijski motori, ne treba biti vrstan matematičar da se ukapira računica.

 

Svaka čast i čest Apriliji, to je vrlo okretan i žilav motor ali izgleda da ne podržava policijski način vožnje i održavanja u našim uslovima. Nekako se kroz čistu praksu tokom istorije moto-patrola kod nas, iskristalisalo da je BMW, BMW. Uopšte nisam pristrasan, ali je činjenica da BMW izdržava ono što malo koji motor može izdržati u policiji.

 

Zato je i logično da smo im opet kupili BMW. Mada, osećam se potpuno poniženo što sam im kupovao Aprilije jer to smatram bačenim parama pa nam sad kroz razna poskupljenja drpaju lovu da im pazarimo BMW. No, to je naša sudbina jer ćutimo i trpimo.

 

nemoj da se zavaravamo da sve sto se uzme za drzavne ustanove da se sve placa iz vasih tj nasih dzepova,ima dosta raznih mocnika,tajkuna i razne druge fele koji moraju s vremena na vreme da nesto kupe za drzavu u zamenu za njihov "biznis",u svakom slucaju napravljen je pun pogodak sa ovim RT-ovima i ako nista drugo bar ih je lepo za oko videti na ulici :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Danas videh policijski Reno CLIO!? :staa2: Ranije sam vec video, Skodu Yeti i Fabiju, VW Polo i Golf, Fiat Punto i Grande Punto, Pezo 307 i 308, da ne nabrajam terenska vozila koja koriste Interventna i Zandarmerija...

 

Hocu da kazem, da ne verujem da ce se ista "desiti" sa Aprilijama, Suzukijima i Moto Gucijima, svi oni su tu i verovatno ce ostati jos neko vreme, a trend je da se nabavljaju vozila od razlicitih nabavljaca u zavisnosti od nekih uslova i razloga ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda CB500 / MZ ETZ 150

Treba svima dati samo one kosilice(skutercice) pa neka se na njima izivljavaju, bar nije neka steta, a ove ostale motore da podele nama :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Vidim da imaju standardne kofere,i nestrpljivo čekam da ih vidim na ulici ali samo kao pratnju nekog političara,ne bih voleo da nas ikad pojure jer verujte(skoro sam ga uzeo i tek ga probam)ide mnogo bolje nego što izgleda,pogotovo u rukama nekog iskusnog.Moj još ima fabričke continetal-ke,krivine mu nisu nikakav problem iako se meni činilo da je samo turing a ne sport-turing bajk.Odlično leži i povlači konstantno već od 2000 a ne zazire ni od visokih obrtaja.Izgleda da su mu vredele 2 bregaste.Malo sam se odaljio od teme ali ne zamerite,još sam pod utiskom.Pozdrav. :BMW2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

saler pogledaj na netu sta taj motor sve moze u rukama iskusnih i uvozanih pripadnika inostranih MUP moto-cheta... oni ih voze vec godinama i navezbali su se do koske! motor tih gabarita -interesantno za pogledati...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja