Jump to content

Moto Zajednica

prepravka starog z 500

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

A jes sad sam odgledao ceo klip par puta, vidi se da je mjenjano, al bez pretjerivanja.

Ima da se nađe i kod nas tih djelova, malo je proces da ih nađeš po normalnoj cjeni, ali ako nema od Zephyra 550 ima i drugih koji se mogu uklopit. Ovde na forumu ti niko neće reći koju felnu možeš da uklopiš, mogu ti samo vlasnici Zephyra i sličnih reći dimenzije svojih pa da sam iskalkulišeš šta može a šta ne može da se montira.

 

Evo za početak izmjeri unutrašnju širinu viljuške, položaj točka i prostor između felne i viljuške, gdje se u svemu tome nalaze lanac i disk i dokle doseže guma. Sve to ljepo skiciraj i stavi ovde. Onda će se valjda naći neko ko ima točak koji je širi i mogao bi se uklopit u tu tvoju viljušku bez ili uz minimalnu doradu. Ako se ne nađe ništa što može da se uklopi ili su tvoje viljuške jednostavno preuske da bi stale šire gume, ima toliko popularnih motora sa kojih bi se mogli uklopit neki širi.

 

Ali prvo dimenzije...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Motocikl: Kawasaki z500 Yamaha rd 350 lc

A jes sad sam odgledao ceo klip par puta, vidi se da je mjenjano, al bez pretjerivanja.

Ima da se nađe i kod nas tih djelova, malo je proces da ih nađeš po normalnoj cjeni, ali ako nema od Zephyra 550 ima i drugih koji se mogu uklopit. Ovde na forumu ti niko neće reći koju felnu možeš da uklopiš, mogu ti samo vlasnici Zephyra i sličnih reći dimenzije svojih pa da sam iskalkulišeš šta može a šta ne može da se montira.

 

Evo za početak izmjeri unutrašnju širinu viljuške, položaj točka i prostor između felne i viljuške, gdje se u svemu tome nalaze lanac i disk i dokle doseže guma. Sve to ljepo skiciraj i stavi ovde. Onda će se valjda naći neko ko ima točak koji je širi i mogao bi se uklopit u tu tvoju viljušku bez ili uz minimalnu doradu. Ako se ne nađe ništa što može da se uklopi ili su tvoje viljuške jednostavno preuske da bi stale šire gume, ima toliko popularnih motora sa kojih bi se mogli uklopit neki širi.

 

Ali prvo dimenzije...

 

U pravu si,pokusacu da napravim skicu da objasnim,ali najbolje mi je pitati ili naci neki zefir u blizini pa iskalkulisati,tako bi mi bilo najlakse :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Ne treba da bušiš ništa, samo slabiš hebl a jedini način da se pomeri kad ga stegneš sa trakom ili bez je da pukne. Oko zadnje viljuške i geometrije takodje nemaš problema, ostavićeš istu dužinu, nagib pa i širinu osim u delu gde je guma. Jedina što je neophodno da staviš na nešto ravno da bi ose viljuške i točka bile paralelne. I da varovi malo navuku štangla od dva metra će to korigovati. Trag podešavaš distancirima mada nije kritično u milimetar, sve u svemu nije to nikakva svemirska tehnika, čak i da rešiš da izmeniš neke parametre bitne za geometriju literature ima dovoljno. Najkritičniji je prednji kraj, menjanje dužine i nagiba bitno menja ponašanje u vožnji, nekad zahteva drugačije trouglove a vidim to ljudi olako rade a prave dramu oko zadnje viljuške. Pogledaj prvo koliko fali za gumu, možda može da ostane i tvoja viljuška sa malim deformacijama. 150 jeste neki minimum da to lepo izgleda i ako guma pravilno leži na felni mslm odgovarajuća je neceš primetiti razliku u krivinama a imaćeš bolji grip. 180 je opet maksimum, mnogi i na pravim sportskim motorima primećuju da im bolje leže nego sa širom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Motocikl: Kawasaki z500 Yamaha rd 350 lc

Ne treba da bušiš ništa, samo slabiš hebl a jedini način da se pomeri kad ga stegneš sa trakom ili bez je da pukne. Oko zadnje viljuške i geometrije takodje nemaš problema, ostavićeš istu dužinu, nagib pa i širinu osim u delu gde je guma. Jedina što je neophodno da staviš na nešto ravno da bi ose viljuške i točka bile paralelne. I da varovi malo navuku štangla od dva metra će to korigovati. Trag podešavaš distancirima mada nije kritično u milimetar, sve u svemu nije to nikakva svemirska tehnika, čak i da rešiš da izmeniš neke parametre bitne za geometriju literature ima dovoljno. Najkritičniji je prednji kraj, menjanje dužine i nagiba bitno menja ponašanje u vožnji, nekad zahteva drugačije trouglove a vidim to ljudi olako rade a prave dramu oko zadnje viljuške. Pogledaj prvo koliko fali za gumu, možda može da ostane i tvoja viljuška sa malim deformacijama. 150 jeste neki minimum da to lepo izgleda i ako guma pravilno leži na felni mslm odgovarajuća je neceš primetiti razliku u krivinama a imaćeš bolji grip. 180 je opet maksimum, mnogi i na pravim sportskim motorima primećuju da im bolje leže nego sa širom.

 

Svaka cast na objasnjenju :takoje:.

Merio sam i na mojoj viljusci sa 18-icom felnom ima mesta za gumu 150 sirine,samo da nadjem odgovarajucu felnu,ili da radim kod majstora u novim banovcima,da isece obruc felne i nastavi sa drugom u sirinu da bih dobio zeljeno.E sad,da drugi ne misle da je ovo nemoguce,jedan je preradio sa 16 na 17,felna od gpx koja je za 130 gumu,napravljena je tim nacinom na 180 sirinu i ima na forumu sam svoj majstor.

Ali i kad bih prosirio moju felnu,ostala bi mi napred 19-ica,sto mi se ne uklapa u to sto hocu,da bude prednji tocak veci od zadnjeg,kao jugic kad mu das gas i podegne se prednji kraj,a zadnji se skljeci.Ne bih takav efekat,nego da motor bode u napred :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Samo napred sa preradom. Podrzavam tvoju ideju. Samo nemoj na pola stati. Ja sam se razmisljao u nekoliko puta odraditi neku preradu. Samo kad se preracunam... I pitanje je hocu li uspeti. Tebi drzim palceve :takoje:

Btw.onaj sa slike je GS500,a motor je preradjen u Nemackoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Ali i kad bih prosirio moju felnu,ostala bi mi napred 19-ica,sto mi se ne uklapa u to sto hocu,da bude prednji tocak veci od zadnjeg,kao jugic kad mu das gas i podegne se prednji kraj,a zadnji se skljeci.Ne bih takav efekat,nego da motor bode u napred :aha:

Ne fali ništa 19" za cafe racera, spusti opruge u viljušci ako treba to ti je 1" visine , 2.5cm u odnosu na na 17 a već spuštaš heblove tako da će i praktično i vizuelno biti niži. Samo potopi satove ako treba, ja volim da ih uklonim načisto šta da ih gledam, vozim na sluh samo negde stavim lampu od ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Motocikl: Kawasaki z500 Yamaha rd 350 lc

Ali i kad bih prosirio moju felnu,ostala bi mi napred 19-ica,sto mi se ne uklapa u to sto hocu,da bude prednji tocak veci od zadnjeg,kao jugic kad mu das gas i podegne se prednji kraj,a zadnji se skljeci.Ne bih takav efekat,nego da motor bode u napred :aha:

Ne fali ništa 19" za cafe racera, spusti opruge u viljušci ako treba to ti je 1" visine , 2.5cm u odnosu na na 17 a već spuštaš heblove tako da će i praktično i vizuelno biti niži. Samo potopi satove ako treba, ja volim da ih uklonim načisto šta da ih gledam, vozim na sluh samo negde stavim lampu od ulja.

 

I razmisljao sam da izvucem jos malo stapovee u vis,da stvorim takav izgled 0takoje.gif,ali opet da vidim da li mogu nesto da nadjem slicno.Napravio sam skice,sad cu da izbacim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Motocikl: Kawasaki z500 Yamaha rd 350 lc

Evo gruba skica,za prednji tocak i objasnjenje

 

Ako neko zna ili poseduje zefir ili ima u blizini,bio bih mu zahvalan da mi proveri sledece

 

1. meni je na z 500 na prednjem tocku,sto sam izbacio skicu,od spoljnje do spoljnje ivice diskova raspon od 11.5 cm

 

2. precnik diska 28 cm

 

3. osovina debljine 1,5 cm- navrtka na njoj za kljuc 19

 

to mislim da je dovoljno za proveru na drugom motoru,ako neko moze da mi to premeri vodim na pivo 1zdravo.gif

post-22026-0-66580600-1330102849_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pa ako gledaš po dimenziji diskova onda može da ti stane i točak od GPZ500, jedino nisam tačno siguran za raspon između diskova kod novijeg modela. Disk je isto 280mm, a fabrička dimenzija guma je 110/70-17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Motocikl: Kawasaki z500 Yamaha rd 350 lc

hvala za info,pogledacu da li mogu da nadjem nesto od toga,a trip mi je za zefira jer sam nasao povoljno oba tocka,sa gumama,bez diskova i lancanika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Motocikl: Kawasaki z500 Yamaha rd 350 lc

a heble kormana bih stavio sa fzr 1000,starijeg tipa jer bi onda imao izgled cafe racera.A stavio bih odmah ispod gornjeg trougla viljuske.Samo jos da nadjem meru rupe tog hebla od fzr,da li mi odgovara za stap.

 

 

evo slike kako hebl izgleda na starom tipu fzr 1000

post-22026-0-62674100-1330110143_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Mislim da su na starom FZR1000 svi preko 40mm prečnika, to ti je malo mnogo da dodaješ. Mislim da su na FZR600 negdje oko36-38mm

 

Možda da tražiš od neke stare 125cc trkalice, one imaju mršave viljuške(pod uslovom da nisu upside down) i heblove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Motocikl: Kawasaki z500 Yamaha rd 350 lc

bas sad sam pitao u smederevskoj palanci,ali decko koji je merio,mozda nije izmerio kako treba,kaze da na fzr 1000 staru i zxr 750 su po 26 mm,mislim da nije skontao sta ga pitam.

A i kaze da su stapovi,tu gde se kaci korman 26 mm a na slikama deluje da su deblji od 36 mm

 

 

nisam pametan 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

stvarno ne znam hahaaha a mislim da od fzr i mogu da pasu,i takve bi mi najvise odgovarale,ravne,a ne kao na gpz i slicne jer se uzdizu1aha.gif

Od GPZ ti ne odgovaraju zato što imaju specifično kačenje, mogu samo na trouglove od GPZa da se stave. A i kao što kažeš uzdižu se pa neće biti ništa niži od kormana.

 

Od FZR 1000 sam ubjeđen da će bit preveliki heblovi, od 600 bi možda i mogli da se uklope. I naravno ravni su, idu ispod gornjeg trougla.

 

A sad sam se sjetio i ova male sprave, TZR 50 isto ima mršave prednje viljuške i heblove, doduše fabrički se montiraju odozgo, a vjerovatno mogu da se zamjene mjesta ljevom i desnom pa da se montiraju sa donje strane

yamaha-tzr-50-man.jpg

35d7nlv.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Motocikl: Kawasaki z500 Yamaha rd 350 lc

da da 0takoje.gif

 

a malo pre gledam na bikepics.com

mozda moze i od nsr 125 ili tzr 125 i slicnih

 

 

Hvala u svakom slucaju,a ja sutra telefon u ruke i trazim sve opcije1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Vidim da si stavio oglas da kupuješ heblove. Stavi i za koji ti prečnik viljuške trebaju i dodaj da si spreman da ih budžiš ako je razlika u par milimetara. Tako ćeš lakše naći odgovarajuće

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Motocikl: Kawasaki z500 Yamaha rd 350 lc

jesam i dobio ponudu odmah od fzr 1000 41 mm i da napravim za izmedju hebla i stapa cauru da dobijem razliku u velicini i da se rasece caura da bi moglo da se stegne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja