Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Dečaci, treba proveriti, nisam siguran, ali koliko videh, mislim da paše zadnja kandža od xmax-a 250... Mislim da je samo razlika u boji... ,

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S

Pozdrav! Ima li neko raspolozen da pomogne… moja Majesty 250 iz 1999 ima problem sa sauhom. Crkao je. E sad imam muku u pronalasku novog. Nigdje ga nema. Zna li neko gdje moze da se kupi polovan ili jos bolje, nov? I da li mozda odgovara sa nekog drugog maxi skutera od 250 kubika? 
 

I da, citajuci forum, sjetih se da i kandzu pozadi moram da mijenjam jer ova ima lufta vec. Nije strasno ali valjalo bi da se mijenja. Tako da i za to ako znate nekoga, znacila bi pomoc.

Promenio član Driger

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8427 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja sam evo raspolozen :D 

 

Prvo, treba ustanoviti dobija li struju el. sauh, raskacis dzek, ako struje ima skini sauh i prikaci ga na akumulator, vidi jel" izlazi polako, budi strpljiv, ume da potraje i par minuta. Ako je baaaas spor vrv se zaprljao, ocisti dobro unutrasnjost wd-om npr. Tamo iza mesinganog tela, gde je opruga.

Probaj ponovo kako izlazi.

 

Ako sve radi dok se na motor ne montira ocistiti klip i iglu mesinganu i kanal u karburatoru.

Retko kada crkava ali sigurno pasuje od nekog kineskog skutera.

Pozovi ovde, spremi dimenzije klipa i igle.

https://motobikeshop.rs/sr/search?query=saug

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S

Danas cu polako sve tim redosledom i javljam kako stoje stvari. Nadam se da ce biti samo to… Hvala ti puno!

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8427 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nema na cemu, samo polako, obicno bude prekid struje negde "uz put". :takoje: 

Pogledaj kontakte u dzekovima jesu li cisti i na svom mestu.

 

Ocisti lepo i dobro mesto koje sam obelezio strelicom, tu prskaj wd u krug, slika je neka sa interneta ali samo im se tela razlikuju.

RB-T033-mf-1.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S

Nakon ciscenja, ovaj dio je poceo normano da izlazi vani kada ga spojim na akumulator. Cekam da se dopuni jos malo akumulator, da spojim sve i javljam je li upalio...

 

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8427 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drago mi je sto razumes moje negodovanje da kroz privatne poruke trazimo problem, to ljudi cesto rade, zatraze broj telefona kao i ti, nije meni problem da broj dam ali tako drugi sa slicnim problemom ostanu uskraceni eventualnog resenja (pa ja 100x kucam jedno isto)
Sve delimo izmedju nas, zato smo "zajednica".

Sauh ovog tipa je uvek otvoren, tek zagrevanjem zatvara kanal da se smesa osiromasi.
Ukoliko se vozi sa neispravnim skuter brzo zacadjavi svecicu, lose ide, tesko pali i trosi dosta.



Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S

Razumijem sve, naravno. Ali opet muka, opet nije upalio. Tuzno neko verglanje i opet nista. Izgleda da je nesto drugo. Ljetos je palio odlicno. Obisao je citavu Crnu Goru i to nekoliko puta, vozio po Kosovu i Metohiji, Makedoniju obisao...a onda cim su dosli hladniji dani, svako prvo paljenje je bila muka i natezanje. Sta je predlog da gledam sledece? Ventili mozda? 

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8427 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uslikaj svecicu pa postavi ovde sliku...
Bobina kontakti, kabl svecice, filter vazduha, kompresija.. Proveri sta mozes od ovoga.


Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S

Akumulator je kupljen pocetkom prosle sezone, ne bi trebalo da je on problem valjda. Ali cu i njega proveriti i dopuniti veceras. Motor je vozen, ugasen ali onda zbog licnih obaveza i nekoliko hladnih dana nije paljen i to je bilo to, bukvalno vise nije mogao da upali. Ovezao sam sa njim turu nekih 400 km, dosao kuci, parkirao. Nakon 10 dana nije bilo sanse da upali. 

 

Provericu za pocetak struju i javljam... 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S

Nasli problem. Pukao ovaj dio kod karburatora i tu uvlaci vazduh. Upalio je normalno nakon sto je na usis malo upotrijebljen lak za kosu :D (nismo imali neki drugi sprej za to…). Nakon pola minuta rada, opet svaki put upalio normalno. Na ovu pukotinu stavljen hermetik, sad za sad dok se ne kupi novi dio. 

3C0974E0-F47F-4094-9B85-9777803D3D9F.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S

Cekam sjutra da probam da upalim opet, kad hermetik bude gotov :D Ne radujem se jos :D 

 

Je li mogla ova pukotina da utice na to da malo izgubi snagu? 

Promenio član Driger

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S

Jutros upalio bez problema. Bez obzira na hladno vrijeme, nakon 5-6 sekundi verglanja upalio. Tako da je problem i definitivno bila pukotina na grani. Trenutno je hermetikom zatvorena ali cu za svaki slucaj kupiti novu i zamijeniti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

@N.F.S. Evo da napišem u istoj temi da vide i ostali.

 

U zadnjih nekoliko puta kada ga upalim hladnog motor dimi na prejaku smešu nekih 30-50 sekundi, nakon toga kada sauh završi dim prestane i motor se ponaša sasvim normalno, dakle ide ko što je išo ne dimi u vožnji ne troši ulja. :)

 

Da li može da se desi da sauh "zaglavi" i propusta više goriva dok se ne vrati u poziciji? Recite mi da li sauh pusta više goriva kada je "uvučen" unutra ili kada je izbačen skroz? I da li je slobodan da se "razradi ručno" da ga očistim i vratim?

 

Razmišljao sam nešto i nema šta drugo da bude to se dešava samo sauh kad treba da uradi svoj posao verovatno zaglavi i propusta više goriva dok se ne vrati u poziciji?

 

 

Promenio član misko016

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Sredio sam.

 

Ko što sam i mislio sauh je glavio, očistio mesto gde ide sauh u karb i očistio sauh iglicu, podmazao sa wd, probao ga na struju da se lepo podmaže, sada radi kako treba nema da dimi kad upali. :kafa:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Zanima me koja dužina pogonskog kaiša Majesty YP250 iz 1997, po servisnom uputstvu piše samo debljina a dužina ne, pojavljuju se dve različite dužine mitsuboshi kaiša:

871x23 Yamaha Majesty 250cc 96-00 Mitsuboshi  

873x23 Yamaha Majesty 250cc 96-00 Mitsuboshi ?

 

Imam originalni Yamaha kaiš na motoru pa ne mogu da uporedim oznake?

 

 

Promenio član misko016

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Ajde malo da ozivim temu. Uzeh majesty 250 dx 1999 god inace meni treci po redu majesty.  Jos 2013god smo caskali o prvom na ovom forumu. Juce registrivao i danas koliko vidim krece voznja. Odusevljenje da jedan skuter star 25godina tako dobro i dalje se drzi i dalje radi kao sat.  Neverovatna masina! 
 

aj sad jedno pitanje. Koliko grama rolnice staviti.  Ne bitno ubrzanje bitna mi je putna brzina sto veca. Kad sam otvorio pogon, nisu imale gram masti na sebi, da li staviti mast po njima? 

IMG_0996.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja