Jump to content

Moto Zajednica

Nolan N-43

Recommended Posts

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Србија,Нови Сад
  • Motocikl: suzuki DL-650

Jel ima neko iskustva sa nolanom N-43.Hteo bi da je kupim.Imam Subert C3nali bi hteo nesto lakse po lokalu..Pa jel valja sta N-43

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Meni je ok. Gradska, veliko vidno polje, dobra provetrenost, pinlok uzmi obavezno, imas 5 godina garancije, za zamenu kedera i onih "sibera" za provetravanje... pitaj sta te zanima.

 

PS. Moja je N43-Air

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Србија,Нови Сад
  • Motocikl: suzuki DL-650

Znaci preporucujes za vrelo leto?To mi je vazno jer mi je bilo prilicno neugodno na + 37 letos u Schubertu.Koji ti pilock imas,original ili max pinlock.Jel zeznuto da se namontira?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Ja imam upravo tu kombinaciju: Schubertu C3 i Nolan N43 Air. N43 sam uzeo iz istih razloga koje ti navodiš i jako sam zadovoljan. Idealna kaciga za leto, za grad, za kratke ture. Osim kod dužih putovanja, praktično je ne skidam već dve sezone. Za duže relacije i veće brzine može, ali ako imaš C3, osetićeš veliku razliku. Bučna je, duva, kiša se podliva...

 

U suštini, to je Jet kaciga sa dodatnom (ne preterano ozbiljnom) zaštitom za bradu. Mislio sam da uzmem i pinlock ali mi do sada nije zatrebao. Kaciga je otvorena od dole, uvek pomalo duva i nije mi se maglila.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Znaci preporucujes za vrelo leto? To mi je vazno jer mi je bilo prilicno neugodno na +37 letos u Schubertu. Koji ti pilock imas, original ili max pinlock. Jel zeznuto da se namontira?

 

Imam original pinlok, montaza ne moze biti jednostavnija, doduse, ako uzmes u radnji(Motoring kod stajge) odmah ti ga i montiraju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Što se tiče letnjih kaciga , za mene ona Givvi-jeva modularna kaciga, što joj se sve skida i stavlja DIE BESTE, ja je nemam ali je imao moj prijatelj i par puta sam je pozajmljivao, po vrelom letu je zakon, jer uveče ako zasveži, vratiš chinguard, bread guard spustiš vizir i imaš fullface, A što se tiče Nolana, ja samo mogu reći da nema precenjenijeg Brenda kada su u pitanju Kacige, ni skupljih ni lošijih od Nolana u smislu "Bangs for Bucks" Lazer je 100 u glavu za bilo koji NOLAN, isto tako Američki HJC, Shark...ima još po neki...a cene sasvim prihvatljive u odredjenim periodima godine, van sezone može da se uzme Lazer flip-up koji za dve klase kvalitetniji od bilo kog Nolana, a isto toliko jeftiniji.

Znači Nolan se kupuje kada baš imaš para a neznaš kako da ih najgluplje potrošiš...bez da ikoga želim vredjati, ali stvarno je tako, Prijatelj "šije" već drugog flip-up Nolana(prvi se sav rasklem'be'co-na sve strane duva, Vizir neće da se spusti do kraja, a isto tako neće da stoji u gornjem položaju...i on sav važan dolazi sa istim takvim ali novim i kao "E ja kupio novu kacigu " taman da zaustim nisi valjda...Kada vidim u Ruci nosi istog nolana kao onog kojeg je kupio pre manje od dve sezone) I kaže Kejsi Stoner Nosi Nolan...e baš..A ja Mog AGV-a koji nije nešto naročito ali već ulazio u 4-vrtu sezonu, bez da mu i jedan važan sklop nije na svom mestu, počev od vizira , kako dihtuje, i kako stoji, i kako se diže jednim prstom, pa do postave, koje se jeste malo deforme...ali posle 3 paklene sezone i predjenih 30000 tisuća.km, nigde gde netreba ne produvava, ventilira isto kao i kada je bila nova..tako da osim kopče, koja je malo fušerajski uradjena(u smislu debljine i masivnosti) nemam neke zamerke na kacigu koja je plaćena 130€

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Србија,Нови Сад
  • Motocikl: suzuki DL-650

Što se tiče letnjih kaciga , za mene ona Givvi-jeva modularna kaciga, što joj se sve skida i stavlja DIE BESTE, ja je nemam ali je imao moj prijatelj i par puta sam je pozajmljivao, po vrelom letu je zakon, jer uveče ako zasveži, vratiš chinguard, bread guard spustiš vizir i imaš fullface, A što se tiče Nolana, ja samo mogu reći da nema precenjenijeg Brenda kada su u pitanju Kacige, ni skupljih ni lošijih od Nolana u smislu "Bangs for Bucks" Lazer je 100 u glavu za bilo koji NOLAN, isto tako Američki HJC, Shark...ima još po neki...a cene sasvim prihvatljive u odredjenim periodima godine, van sezone može da se uzme Lazer flip-up koji za dve klase kvalitetniji od bilo kog Nolana, a isto toliko jeftiniji.

Znači Nolan se kupuje kada baš imaš para a neznaš kako da ih najgluplje potrošiš...bez da ikoga želim vredjati, ali stvarno je tako, Prijatelj "šije" već drugog flip-up Nolana(prvi se sav rasklem'be'co-na sve strane duva, Vizir neće da se spusti do kraja, a isto tako neće da stoji u gornjem položaju...i on sav važan dolazi sa istim takvim ali novim i kao "E ja kupio novu kacigu " taman da zaustim nisi valjda...Kada vidim u Ruci nosi istog nolana kao onog kojeg je kupio pre manje od dve sezone) I kaže Kejsi Stoner Nosi Nolan...e baš..A ja Mog AGV-a koji nije nešto naročito ali već ulazio u 4-vrtu sezonu, bez da mu i jedan važan sklop nije na svom mestu, počev od vizira , kako dihtuje, i kako stoji, i kako se diže jednim prstom, pa do postave, koje se jeste malo deforme...ali posle 3 paklene sezone i predjenih 30000 tisuća.km, nigde gde netreba ne produvava, ventilira isto kao i kada je bila nova..tako da osim kopče, koja je malo fušerajski uradjena(u smislu debljine i masivnosti) nemam neke zamerke na kacigu koja je plaćena 130€

 

Ne znam sta da izaberem,ali nesto lakse od za leto,provetrnije i je potrebno.Sa Subertom sa prezadovoljan ali kazem nesto lakse mi je potrebno za kraca putovanja.Pa sta onda preporucujes,tako onda nesto na fazon N-43 da je prilino otvorena a da vredi para koje dam za nju???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja