Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • Skuteras, 3678 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Obradio zvono, osmirglao kvacilo, ocistio sve, ispolirao bolcnu, podmazao tanko, stavio nove klizace. Sad vise nema klaparanja i lepse krece. Videcemo do kad ce kvacilo da traje

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

Doslo vreme da zamenim kais i rolnice na beverly 500.

Pa me zanima mogu li i na koji nacin uticati na performanse, s obzirom da je vrlo lenj pri malim brzinama, i koliko mogu da izgubim na max (putnoj) brzini.

I dajte neku preporuku za delove koje uzeti, posto cu sve to raditi sa drugom, jel mi treba jos nesto od delova osim rolnica i kaisa vidim na nekom sajtu da postoji neka mast za rolnice, ako sam dobro shvatio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1642 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
Pre 17 sati, Darkoniii je napisao:

Doslo vreme da zamenim kais i rolnice na beverly 500.

Pa me zanima mogu li i na koji nacin uticati na performanse, s obzirom da je vrlo lenj pri malim brzinama, i koliko mogu da izgubim na max (putnoj) brzini.

I dajte neku preporuku za delove koje uzeti, posto cu sve to raditi sa drugom, jel mi treba jos nesto od delova osim rolnica i kaisa vidim na nekom sajtu da postoji neka mast za rolnice, ako sam dobro shvatio...

Dok ne otvoris CVT ,ne znas sta fali. Imas u temama kako to Dare Satelis radi. Proveri i lezajeve, lamelice. Ocisti sve,odmasti,podmazi... Zameni i ulje u prenosu. Nije stavka,ali znaci. Kais vidi Mitsuboshi ako neces orginal. On se odlicno pokazao... Ako nisu fabricke rolnice,stavi ih. Bevka je inace zivahan motor. Srecno. :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Ok, selim se iz teme 250ie u ovu... :)

 

Pocetnik, godinu dana se druzio sa 250ie. Sada bih uzeo 500.
Najbitnije od svega, kao neko ko se jos upoznaje sa osnovama dvotockasa, na sta obratiti paznju pri kupovini Bev-a 500?

Prednosti, mane, saveti, misljenja....sve je dobrodoslo  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3678 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Obratiti paznju na sve sto je pisano u ovoj temi. Zato forum i postoji i zato se i cuvaju teme.

@Darkoniii Slican je bio moj kais na Leonardu, na 50000+km, Samo sto je on sa spoljne strane bio ravan, a poceli da otpadaju zubi sa unutrasnje. I bolje je isao nego posle sa novim :)



 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
Pre 4 sati, muljaz je napisao:

Obratiti paznju na sve sto je pisano u ovoj temi. Zato forum i postoji i zato se i cuvaju teme.

@Darkoniii Slican je bio moj kais na Leonardu, na 50000+km, Samo sto je on sa spoljne strane bio ravan, a poceli da otpadaju zubi sa unutrasnje. I bolje je isao nego posle sa novim :)



 

Kod mene je poceo  da se cuje cudan zvuk pri polasku, zaprepastilo sam se kad smo pogledali kais. 

Lamele bi uskoro trebalo da zamenim, to je sledeca stavka.

A vec naredne godine ce zavrsiti na oglasima verovatno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Malo sam prelistao temu, videh problem sa termostatima.

 

Malopre gledao jedan, bas taj problem ima, pride ne ide kako mislim da treba.

 

Ako neko prodaje, ili zna nekoga ko prodaje a da je ok primerak, vikajte. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5966 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Problem sa termostatima imaju stariji modeli. Iza 2005. ne bi trebalo da se javlja ta greska...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

Danas prvi put vozio beverlija 500 na autoputu. Sa suprugom iza, bogami fali snage prilikom preticanja na autoputu... 

Izguracu ovu sezonu na njemu Boze zdravlja, pa posle bih da predjem na nesto jace. 

Promenio član Darkoniii

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Ja malopre dosao od gledanja jos jednog primerka. 

Potpuno linerano ubrzanje, neverovatno koliko mi je bivsi 250ie bolje skakao do 50-60. Ok, 500 ubrzava bolje (generalno gledano), ali je toliko lineralno i dosadno, da je to neverovatno.

Oba modela koja sam gledao su 2004. god i oba imaju problem sa termostatima. 

Koja je cena termastata za njih, zna li neko mozda?
EDIT: nasao na KP, 5.500 din

Promenio član sasa_f1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

Ne znam da li je kod mene to problem, kad radi u mestu tipa 5min sad kako je toplije malo, podigne temp preko polovine (valjda preko 90).

Cim krenem spusti se temp i gde vozim brze od 20-30kmh nema problema sa podizanjem temperatura. 

Promenio član Darkoniii

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Ne bude problem podizanje tempereture, vec spustanje cim se izadje na otvoreno.
Termostat zaglavi otvoren, ne moze se postici radna temperatura, motor dobija vise goriva nego sto treba.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1054 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ovo gore liči na neki vazdušni čep ili delimično zapušen sistem ili pak problem sa pumpom za vodu. Neki od navedenih problema opstruiše rashladni tečnost da struji kroz sistem potrebnom brzinom i odnosi toplotu sa agregata. Čim doda gas, rashladna tečnost krene brže i senzor registruje pad temperature rashladne tečnosti...
Lično mislim da tu treba tražiti problem.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Posto trazim Bev da kupim, primetio sam da su skoro svi koje sam gledao masni odozdo.

 

Gde cure najcesce, da li je to na dihtungu poklopca dekle?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9225 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Moze biti vrlo često tu + na dih. glave, retko na dih. cilindra.

Takodjer može biti i na desnoj dekli gde izlazi inst. namotaja.

 

Sve to govori da nije nista il da davno nije ništa radjeno, možda pregrejano pa pokrivljeno (glava, cilindar).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Kupio sam skoro Beverly 500.

Jako cudna stvar se desava...odmah kada sam dosao da pogledam skuter kod prodavca i probam, skontao sam da seta pozadi malo levo desno.
Navozao sam se 10ak komada poslednjih mesec dana, bilo je nekih koji su vukli u stranu, tresli na kormanu i slicno.

Ovaj bukvalno pozadi leluja po malo levo desno, nema odredjene strane gde vuce vise. Kupio sam ga takvog.

Nakon kupovine, skuter sam rasturio u sraf da vidim sta ja to vozim.
Tocak stoji na sredini, nema nikakav luft, nosac agregata netaknut, nikakav luft i slicno.  Sumnja je pala na zadnju gumu (bas je bila losa), montirana danas nova, balansirana, mozda mogu da kazem da se problem malo ublazio ali je tu i dalje. 

 

Ima li neko ideju sta se desava, i mogu li mozda umorni zadnji amorti to da izazovu? :stabre:

 

Da bi mozda bolje razumeli - pustim volan na 50kmh skuter ide pravo, ne trese, onda mi se nagde maalo na jednu stranu, pa malo na drugu, i tako leluja, mnooogo cudan osecaj.
Palo mi je na pamet i to da se nize sedi, skuter je tezi od prethodne 250ice, pa je to mozda normalno, ne znam.....

Promenio član sasa_f1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 583 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Provjeri lezajeve na osovini tocka ( u viljusci i getribi ) pogledaj da nije kriv neki amortizer

mada, sve mirise na neki od silenblokova, podigni motor na centralni nogar, optereti prednjicu, tako da je zadnji tocak u vazduhu, pa ga ljuljaj lijevo desno (tocak) ako ima negdje lufta trebao bi da pokaze.

Promenio član Gastrorider
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 583 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Moja iskustva: bev 300 se ponasao slicno tvom opisu. Razlog - kriv zadnji desni amortizer. Aprilia atlantic sprint 500 je drzala pravac besprekorno, a prilikom skretanja i lijevo i desno je prosto "padala" i bila mi nekako nesigurna na volan. Zamjenom lezajeva u vratu viljuske sve rijeseno. Udavih, necu vise :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x
pre 49 minuta, Gastrorider je napisao:

sve mirise na neki od silenblokova, podigni motor na centralni nogar, optereti prednjicu, tako da je zadnji tocak u vazduhu, pa ga ljuljaj lijevo desno (tocak) ako ima negdje lufta trebao bi da pokaze.

Nema nista, sve je kako treba. To sam gledao i odmah pri kupovini, nema nikakav luft u tockovima.

Kazem, do danas je bio rasturen komplet, sve plastike poskidane, gola masina ostala, da vidim sta sam kupio, i da kao resim problem, ali jos uvek nista.  

 

Provericu amorte da li su krivi, to nije tesko. Lezaj kormana jeste malo u problemu, tj nesto malo teze se zakrece korman nego sto bi trebalo, ali ne verujm da se to odrazava na ovaj moj problem....ne znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2183 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Kod mene na Skarabeu :

Upališ skuter, tasterom prebaciš na ukupnu km, istim tasterom držiš dok ne počnu da blinkaju sati, podesiš sate, dugi pritisak dok ne počnu da blinkaju minuti, podesiš minute.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja