Jump to content

Moto Zajednica

Limitiranje snage motora na 35 kw

Recommended Posts

  • U prolazu, 47 postova

Da li neko zna, kako je i da li je regulisano limitiranje snage motora? Hocu da kupim hondu transalp, ona je 37kw i 42kw. Po novom zakonu pocetnik(22god)moze da vozi motor do 35kw.A ja bih transalp... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Oni se vode onim sto je upisano u saobracajnoj, tako da i ako ga limitiras fizicki a u saobracajnoj pise fabricki podatat od tih 37 ili 42 kW, popusices kaznu. Raspitaj se na nekom tehnickom pregledu ali mislim da je tesko izvodljivo to da oni prihvate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova

Ma nemjau pojma ovi na tehnickom pregledu, jos uvek je to novo i za njih. Ja sam citao po nekim forumima da je to izvodljivo u Svajcarskoj, bas zbog vozaca pocetnika. Da mogu da limitiraju nsagu motora ia kad steknu uslove za voznju tog motora u orginalnoj snazi, skinu tu blokadu. I to je valjda zaknski regulisano. Ali daleko smo mi od Svajcarske....

To bi trebali da znaju ovi sto rade ateste...sa masinskog fakulteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 1400 2007

U Nemackoj se zove (drossel)

 

Koliko ja znam do 18 godina zatvaraju motor na 80km/h

 

Od 18 godina zatvaraju na 25KW i u sobracajnoj dozvoli mora biti upisano.

 

Tako funkcionise u Nemackoj a koliko vidim nasi kopiraju kompletan nemacki zakonik.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova

Na tehnickom pregledu i u agencijama za registraciju kazu da se motor registruje onako kako pise u propratnoj dokumentaciji o motoru. To sam i proverio kod nekih ljudi koji su uvezli motore sa smanjenom sanagom na 25 kw iz svajcerske. Konkretno super tenera sa 51 kw smanjena je na 25kw. Najbolje resenje je da kupim motor koji je vec sa smanjenom snagom ili da ga uvezem iz neke evropske zemlje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Moja Honda CBR 600F Sport je (kod nas) registrovana sa 25kW. tako sam je uvezao iz Švice.

(nije odgovor na temu, samo info)

To na žalost nema uticaja na cenu registracije, jer osiguranje za motore ne ide kao za kola po kW-taži.

A ja se baš obradovao kada sam ga tamo pazario... Moša <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova

Moja Honda CBR 600F Sport je (kod nas) registrovana sa 25kW. tako sam je uvezao iz Švice.

(nije odgovor na temu, samo info)

To na žalost nema uticaja na cenu registracije, jer osiguranje za motore ne ide kao za kola po kW-taži.

A ja se baš obradovao kada sam ga tamo pazario... Moša <_<

 

Hvala za info, a kako si joj skinuo blokadu? Jel to komplikovano?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Ma jok - opušteno.

 

Imam negde i link

.......

http://www.cbrforum.de/index.php?option=com_jfusion&Itemid=29&jfile=viewtopic.php&t=25982

sa sve slikama ;)

A koristi se ovo:

http://www.tlo-bikeshop.de/product_info.php/products_id/5171/cPath/433_435/honda-ab-600-ccm/drosselsatz-auf-25-kw.html

 

Sad, ja sam imao tu sreću da je moj motor ograničen na drugačiji način:

pored tih prigušnica meni je bio i kompjuter drugačiji - sa manje snage. Sad: pošto imam HISS, to znači: Novi komp, druge brave i ključevi. Nekih 1000-1500E...

 

Šta je tebi bitno, naverovatnije ti same pločice završavaju posao - ovaj moj slučaj je švajcarska egzotika, jedva sam skapirao u čemu je stvar...

 

Ma ima negde tema na forumu - 2008 ili 2009 godena...

 

Probaj da izguglaš

ovako nešto

http://www.tlo-bikeshop.de/index.php/cPath/433_435/category/honda-ab-600-ccm.html/page/2

Tu imaš za dominatora, a i XL 650 V (to je valjda Transalp) - cena oko 100tinak Jurića

 

 

p.s. - kada odgovaraš na prethodni post ne moraš da citiraš ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja