Jump to content

Moto Zajednica

Dobijanje vise konja iz agregata Super Tenere....

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FJ 1100 Yamaha

U ove dokone zimske dane covek o svacemu razmislja pa tako i ja. Posto sam zavrsio sve pripreme motora za predstojecu sezonu ovo preostalo vreme koristim za malo razmisljanja iz kog mozda proistekne i nesto prakticno upotrebljivo. Elem da ne duzim, da li se do sada neko igrao oko izvlacenja vise konja iz agregata XTZ 750 i kakva su iskustva sa tim. Stalno mi je u glavi da 5-10 konja nikako ne bi bilo lose da je agregat jaci. Voleo bih da cujem sta imate da kazete u vezi sa ovim i kakva su eventualna iskustva ako se neko bavio ovom problematikom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12376 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Da je Honda pa 'ajde :D

 

Nema tu mnogo mudrosti, sve zavisi od toga koliko para bi da uložiš? Veće dizne i malo više vazduha bi povećale snagu..nešto, ali i potrošnju. Oštrije bregaste, poliranje kanala - usisnih i izduvnih...smanjivanje mase motorina...i opet teško ćeš do TDM-a što se tiče snage i eksplozivnosti :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Vec sam napomenuo da sve teoretske price znam, lepo sam pitao jer neko radio, zanimaju me detalji i praksa....

 

Radio sam .... koji detalji te zanimaju :neznam: ...da ne moram pisati knjigu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FJ 1100 Yamaha

Vec sam napomenuo da sve teoretske price znam, lepo sam pitao jer neko radio, zanimaju me detalji i praksa....

 

Radio sam .... koji detalji te zanimaju :neznam: ...da ne moram pisati knjigu

Znam da je duga prica, ali ukratko...:)

1. sta si radio na karbosima i koliko racunas da si dobio na tome, i koliko je to diglo potrosnju

2.samo poliranje izduva i usisa, koliko bi to donelo

3.promena lancanika???? mislim na kraju price, kad se dobije koji konj..???

4. Ukratko sta si sve radio (bregasta, ventili), koje si delove menjao i koliko je to donelo...(osim prethodno navedenog)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

1- Dynojet kit stage 2 (stage 1 ne valja bacene pare)+k&n 4,5 KS (ne racunam nego izmerim tacno :aha: ) potosnja oko 1 litar manje i bolje povlaci sa manjih obrtaja

 

2-Ne radim "samo" poliranje nego se kanali oblikuju i prosiruju + kompresioni prostor se takodje oblikuje pogotovu oko siceva ventila. To je bilo 11 KS

 

3-Nisam menjao lancanike

 

4-Sve gore navedeno + obrada usisnih stucni + prereda lancanika bregastih zbog drugacijeg uzubljivanja

 

Znaci:

K%N + Dynojet 4,5 KS

Komplet pod brojem 2+4 jos 11 KS sve zajedno je na ovom motoru bilo 15,5 KS ....motor je 1995 godiste,presao 41000 KM i na merenju je imao 66 KS fabricki sa vanserijskim topom a kad se sve zavrsilo 81,5 KS

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FJ 1100 Yamaha

hvala puno.. tako sto mi je trebalo.. za informaciju....ako bude sto trebalo bicu slobodan da se obratim za jos neku informaciju, mad mi je ovo trebalo, hvala jos jednom.. :):takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja