Jump to content

Moto Zajednica

Honda Transalp 700 (2008)

Recommended Posts

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

znas kako, versys je pojam rugobe tako da...

 

Nisam mislio na izgled,vec funkcionalnost motora - Versys nije namenjen offroad-u,kao ni novi Transalp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Naprijed 19, ogromna tezina... - to mi je dovoljno da ga ne pogledam, a ovaj dizajn je tek posebna prica :-X

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Lepo receno, novi transalp mi izgleda nekako... krhko, kao da ga prva rupcaga na nasim putevim dokrajciti. Nema onog osecaja da vozis neunistivu masinu nago ono... sminka, kafici, sojkice, maloletnice... Bljak! ovo nije videlo enduro...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Izgleda ti krhko jer ga nisi video uzivo.

Inace  uzivo je mnogo lepsi nego na slikama i meni deluje mnogo ubedljivije i ozbiljnije nego prethodni model koji mi deluje upravo kako rekoste - krhko.

Sve u svemu kod mene prolazi. Cena je na nivou prethodnog modela i znaci za iste pare dobijas novi model. Nije lose.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Svakim novim izdanjem transalpa on je sve vise putni, a sve manje motor za offroad. Najnoviji model jedva i da moze da se nazove enduro. Kako su krenuli, sledeci transalp ce verovatno da bude sportak :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Izgleda ti krhko jer ga nisi video uzivo.

Inace  uzivo je mnogo lepsi nego na slikama i meni deluje mnogo ubedljivije i ozbiljnije nego prethodni model koji mi deluje upravo kako rekoste - krhko.

Sve u svemu kod mene prolazi. Cena je na nivou prethodnog modela i znaci za iste pare dobijas novi model. Nije lose.

 

Video uzivo druze, zato i pricam. A boja... ukupan utisak mi je kao da je neki kinez... onako nasminkan i sve, samo... Od Honde ipak ocekujem kvalitet...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

I ja sam cuo da prave neke motorcikle u Kini, ali se nisam nadao da ce bas tako ruzni da budu. I mislio sam da ce da budu jeftiniji, mislim ono jeftinija radna snaga, ali izgleda da su resili da opajaju ljubitelje kvazi off road voznje po svaku cenu (da li za nesto sto se zove transalp, ocekuje neko da ide van puta, pa po alpima su sve davno asfaltirali, a ima i tunel pa bi mogli da ga nazovu THRU-ALP.) kroz povolje lizinge i pushinge. ??? ??? :-[ :-[ :-\ :-\ :'( :'( bljak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

 

 

. Od Honde ipak ocekujem kvalitet...  ;)

 

Zasto mislis da ovde nije prisutan kvalitet, ne razumem? Tesko da ce Honda pogresiti sa kvalitetom a to gde se sklapa i pravi je nebitno jer se radi po odredjenim standardima. Izgled je jedno i on je stvar ukusa a komentari o kvalitetu nisu na mestu jer ga niko od nas nije vozio i pustimo da prodje neko vreme pa cemo i to saznati.

Sto se cene tice - visoka je za onoga ko nema te pare. Jednostavno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

 

... Sto se cene tice - visoka je za onoga ko nema te pare. Jednostavno

 

Sto se cene tice - visoka je jer uvoznik Honde nije pod vinklu ... mislim da je samo na nasem trzistu TA700 skuplji od velikog Stroma  ...  >:(

 

Sto se dizajna tice - meni se bas dopada , puno je lepsi od TA650 koji je nit lep nit ruzan , vec ono najgore - bezlican ...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

...Sto se cene tice - visoka je za onoga ko nema te pare. Jednostavno

Nikako se ne mogu sloziti sa ovom recenicom. Ja taj motor u toj konkurenciji nikada ne bih kupio. Jednostavno motor nema niikakav osnov za tako visoku cijenu u odnosu na konkurenciju koja je po skoro svim parametrima bolja. Vidjecemo jos kako ce to izgledati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Znate da Transalp 700 ima na rezervoaru nekakve koordinate? E pa, evo kako izgleda na tom mestu...

 

F0Wma_080629b417546780eh2.jpg

 

Inace, citam na XRV forumu da su ljudi prezadovolnji motociklom i sto je karakteristicno, vecini trosi nesto preko 3 litra na 100km. (29km per litre). Takodje, hvali se izuzetno povoljan polozaj vozaca, cak i onih preko 2 metra visine, skoro perfektno sediste i odlicna zastita od vetra. O robusnosti i kvalitetu ne treba trositi reci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

... nekakve koordinate? ...

 

nisu to NEKAKVE koordinate bwe :P

 

inače, pošto se benjamin zaludjuje da pazari upredhodnih7stranaopljuvaninovitrans  :) ... i pošto je uradio nešto po tom pitanju moje vidjenje mu dodje vako nešto :)

 

pre nekih 2 meseca prčam sa svimaomiljenimdrugarimaizcentarS-a ... koji me lepo informišu da model sa abs mogu da dobijem za nekih 30-45 dana čekanja, u ŽUTOJ boji, za nekih 10 000 € :o ... motor pre kupovine ne mogu da vidim, jerbo nemaju, ne mogu da probam jerbo nemaju ... ali imaju katalog :) ... na engleskom :( ... opremu moram da naručim isključivo sa motorom, i da je jeli vidim tek kada dodje :( ... i tako benjamin prestane da se zaludjuje na tu temu :)

 

... i ode u pariz ... u jedan lep shop, dele ga honda i ktm ... gledam ti ja tu ktm-a adv-a velikog i naravno transa ... i bi mi nesto cudno jako ... cena 6999€ ...  ??? ... doooobro ... posle bmw - ktm diskusije ... pita mene napokon prodavac sta vozim, ja reko onog tamo u uglu samo staaaaaaaaarijeg ... i tako krene prica ... sve u svemu ... bez ikakvog pitanja ... covek mi kaze dodji za pola sata ... da ga isteramo napolje da ga probas ... ja u soku, sta cu ... dodjem za pola sata ... kad ono ceka me i kaciga i motorče i neko parce papira ... verovatno da vozim motor na test ... i kaze mi lik vozikaj pola sata pa se vrati ...  :o ... ok kazem sebi ovde je to valjda normalno ... ali jerbo je to pariz ... i ludilo je saobracaj provozao sam samo malko bastilja - republika i nazad ... 5 minuta ... huh ... osetno jace vuce od starog transa, sediste je udobnije meni mnogo ... malko mi se cini da je motor visi ... koči ... mislim koči ... mislim staje kako pirtisnes bilo koju kocnicu :) ... digitalni cajger mi se nikako nije svideo ... ali bas ... jerbo se ne vidi ok ... sve ostalo ... po mom skromnom misljenju je totalno ok ... mislim ne razumem se ja bas u motore ... samo u zadovoljstva ...

 

e sad ... to vam sve nista ne znaci ... ali ...

 

krenemo mi tu da pravimo kalkulacije za kupovinu ...

 

7000 € osnovna cena, (sa abs-om) odmah mi skida njihov pdv (- 19.6%)  ~ 5900 € + srpska carina i pdv tu u glavi sracunam 5% + 18% -> ~ 7300 € ... toliko o našem uvozniku ... garancija je ww ... pa čak važi i u srbiji ... ako je ne prime ... zoves neki broj i prijavis i tako to ... whatever ... ja reko ok ... lepo je to ... ali kada moze motor da se vozi ... kaze ovaj zuti od malopre ... odmah ... ostale boje sutra od 12  :o ... doplata za boju nema ... i tako mi gledali dalje ... da dopunimo do 10 000 onako opremom iz zezanja ... i 3 kofera original koji mu čuče za medalju, sa nosacem, veeeeliki vizir (ovaj mali čini da je far odvratan), xenoni (honda ih ne daje u zvanicnu opremu ali ima neka fora to nisam skapirao), grejači ručica, kompletan crash, centralni ... 2 honda kačketa i 2 majice :) naguramo ti mi sve to u 10 k ... ostane samo da dovezem masinu kuci ... sto naravno nisam uradio ... jerbo jos nisam za to ... ali dogodine, ako naucim da vozim motor BEZ da mi ispada na parkingu :D i ako nabacim jos 10 kila :) eto mene na novom transu :) ... iz pariza :P

 

i nije ruzan, bas je lep :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Heh, bas je truo ovaj zapad! A spisak opreme za cenu od 10k je impozantan!! A sto se tice CentaS, ja sam imao srece kada sam kupovao masinu jer je model bio u salonu. Kupio ga ja u oktobru-novembru, ali dok nisam sredio garazu kuci shepurio se u salonu cak do marta sledece godine. Cak se desilo da me zvali par puta sa pitanjem:" 'oces li ti da teras ovo kuci ili ne!?" :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...teška artiljerija :D

 

Uvek mi se sviđao Transalp, ovaj najnoviji je baš lep i nadam se isto tako kvalitetan kao oni matoriji modeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Lep motor ali kao i svi noviteti malo sporije postaje dopadljiv,ne sumnjam uopste u kvalitet veliki plus je veca snaga i manja potrosnja.Cena....epa sad malo uvoznik digo,malo porez i carina ,malo i Honda pokusava da unovci staru slavu prethodnika i dodjosmo do cene koja mu je jedina mana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

...

Inace, citam na XRV forumu da su ljudi prezadovolnji motociklom i sto je karakteristicno, vecini trosi nesto preko 3 litra na 100km. (29km per litre). ...

 

Е ово је мотор за наше услове... И поред 3 куфера, тотална неисплативост пребацивања на плинџу :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Kada bude sledeci, 80 % ce biti on!

Motor mi je kompletno lep, taj far sto svi pljuju mi bas dobro izgleda.

O tehnici necu ni da razmisljam, jer ako ga uzmem bice sa kilometrazom od 15.000 - 20.000 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Zastareo tip motora za neopravdano velike novce. Na konto stare slave vešto marketinški spakovan i ponudjen na tržištu čiji konzumenti pred sobom ne vide motorcikl kao materijalno i statusno dobro, već nepregledne horizonte dalekih puteva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
Nikako se ne mogu sloziti sa ovom recenicom. Ja taj motor u toj konkurenciji nikada ne bih kupio. Jednostavno motor nema niikakav osnov za tako visoku cijenu u odnosu na konkurenciju koja je po skoro svim parametrima bolja. Vidjecemo jos kako ce to izgledati...

 

Upravo tako, na uporednim testovima u odnosu na konkurenciju se najlosije pokazao u skoro svim aspektima. Jedino je po ceni "ispred" ostalih.

Najvece zamerke idu na racun zavrsne obrade i zastarelih komponenata. Sve u svemu veliko razocarenje, i pokusaj da se zakletim Hondasima uzmu novci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja