Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem iglu za gramofon

Recommended Posts

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Novi Becej, Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki VS800 Intruder

Elem nasao danas gramofon ali bez igle, pa ako neko ima bio bih mu zahvalan :D:aha:

Gramofon je Sony PS-LX33

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 795 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Kakvu glavu koristi P-mount ili normalnu.

Da probaš da staviš novu glavu, sviraće bolje od te stare ??? Neku AudioTechnica na primer.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Novi Becej, Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki VS800 Intruder

Kakvu glavu koristi P-mount ili normalnu.

Da probaš da staviš novu glavu, sviraće bolje od te stare ??? Neku AudioTechnica na primer.

Nemam pojma :lol::neznam: ... Ne razumem se bas u gramofone, ovaj nije svirao godinama, slucajno sam ga pronasao, pa mi palo na pamet da ga osposobim. U cemu je razlika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 795 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ja trenutno koristim četiri različite glave za slušanje muzike sa vinila, svaka ima neku svoju dobru i lošu stranu. Nije ni svaka za svaku muziku.

Pre oko godinu dana možda i više sam kupio OVU GLAVU za pristojne novce i moram ti reći da sam ostao zapanjen njenom svestranošću i muzikalnošću. Veoma jednostavna igla, prosta konstrukcija, lepa na oko a svira za sve pare. Odma da demantujem sam sebe, to nije najbolja koja se može kupiti ali za te pare - teško da ima bolja. Ima malu gaznu silu što u dugoročnom periodu znači da se ni ona sama neće brzo istrošiti a neće ni ORATI po ploči . ZA iste pare imaš i AT95e koju nisam slušao ali po komentarima koji ostaju za njom čini se isto tako dobar izbor. JA lično nikako ne bih uzimao ništa što je jeftinije od ovih jer verovatno nije ni bolje. Ako bude nekih viškova počastiću se sa jednom ovakvom ORTOFON 2M red :ooo:

 

Moja preporuka, ako ti finansije dozvoljavaju ( a ovo nisu one preskupe i zahtevne glave ) i ako želiš da uživaš u slušanju analognog zvuka - uzmi . ODMA . Pružiće ti sate i sate dobre zabave, uživanja i čačkanja oko njihovih podešavanja .

 

Pitaj - ne skitaj.:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Žarko, 064 140 88 64, pozovi se na mene, Mile. On ti može i ispravno namontirati glavu. A na HIFI forumu ima nekoliko mojih tema o podešavanju gramofona pa ko se ozbiljno bavi analgijom naći će nešto korisno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Novi Becej, Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki VS800 Intruder

Žarko, 064 140 88 64, pozovi se na mene, Mile. On ti može i ispravno namontirati glavu. A na HIFI forumu ima nekoliko mojih tema o podešavanju gramofona pa ko se ozbiljno bavi analgijom naći će nešto korisno.

Nasao sam... Ali hvala u svakom slucaju :takoje: , zvacu ako mi nesto ne bude jasno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja