Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 75 postova

 

Satelis eto kako coveka na izgled fotke mogu da prevare da ode da pogleda izgubi vreme i zivce. :D

 

Generalno x8 je udoban motor,samo ga treba naci u dobrom stanju a cena je uvek povoljnija od x9. Koji su razlozi tome ne znam ali da je udoban,lep i jeftiniji za odrzavanje od Japanaca,jeste.

 

 

 

Techa bilo bi lepo da novci ostanu u krugu foruma,verujem da ce se prodaja i zamena pojacati negde vec krajem februara i da ce mnogo vise biti ponuda.

 

Jedino sto moze da iskci je polovniautomobili.com ,na kojima dnevno izadje bezbroj motora i skutera,e sad nesto se vec naci,jer ima mnogo ljudi koji hitno prodaju motore zbog kupovine kola.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9062 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Cene u oglasima su najčešće (čast izuzecima) samo polazna cena....posao se zaključuje daleko-daleko-daleko ispod tražene cene.

 

 

Oglasio sam se u ovoj temi čisto da ako neko razmišlja da proda svoj....ili zna nekog ko bi prodao dobar....

 

Lično, dvotočkaša bi najradije kupio na ovom forumu. Tako bi sve ostalo u ''porodici'', i motor i pare. :zdravo:

 

Sledece godine najver. moj Satelis ide na dobos, videcu koja ce cena biti i veruj mi da dinar ne bi odstupio jer znam koliko sam truda ulozio u njega i sta prodajem bez obzira predjenu kilometrazu ( prelaze Boga Oca kilometara ), sigurno ce biti jaca cena u odnosu na druge Satelise iste kubikaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Cene u oglasima su najčešće (čast izuzecima) samo polazna cena....posao se zaključuje daleko-daleko-daleko ispod tražene cene.

 

 

Oglasio sam se u ovoj temi čisto da ako neko razmišlja da proda svoj....ili zna nekog ko bi prodao dobar....

 

Lično, dvotočkaša bi najradije kupio na ovom forumu. Tako bi sve ostalo u ''porodici'', i motor i pare. :zdravo:

 

Sledece godine najver. moj Satelis ide na dobos, videcu koja ce cena biti i veruj mi da dinar ne bi odstupio jer znam koliko sam truda ulozio u njega i sta prodajem bez obzira predjenu kilometrazu ( prelaze Boga Oca kilometara ), sigurno ce biti jaca cena u odnosu na druge Satelise iste kubikaze.

 

Kad ga budeš prodavao....želim ti da ga prodaš kako si zamislio. Mene lično ni jedan skuter kubikaže ispod 400 ccm ne interesuje. 400ccm-500ccm samo to!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1607 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Techa kao sto je Dare napisao, ja prodajem moj bev 500. Prodaja nije pod obavezna, ali ako ode- srecno buducem vlasniku. Ako te zanima nesto vise pitaj, ovde JAVNO jer ja nikad nista ne krijem! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 338 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

gixxer750/94 Burgman je moja zelja odavno. Ono sto znam o njemu je da je skupo odrzavanje mnogooo za jedan skuter. Kais je 150 e,a vrlo verovatno moze da se desi da je za menjanje,varijator isto pa cak i malo vise. Gume su ti najmanja stavka ali su u dimenziji 15" koja nije bas tako cesta pa em ces ih skuplje placati em ces ih duze traziti. Atlantic je druga prica,delova gde oces,jeftiniji dosta,motor startniji,isto lep i prostran kao Burgman. Nismo mi podneblje gde se Japanci voze bez glavobolje,jer ces uvek razmisljati o servisu. Ulje,plocice i ostale stvari su kao i za druge motore ali vec,kvacilo,varijator,kais,elektronika itd su ozbiljna investicija,cak skuplje nego na pojedinim kolima.

Pa sta znam,dosta je burgman hvaljen na ovom forumu,jbg svaki ima nesto Atlantic elektroniku,xciting potrosnju i valjda kratke servisne intervale,bugi je skup za odrzavanje,mora covek negde da prelomi,ja bi najradije silver wing al nema se

Da imam tu lovu ja bi razmislio i o ovom motoru http://www.polovniau...gio_piaggio_x8/ .

Mozda ne bas ovaj primerak ako ti je kilometraza velika,mada ima Akrapovic,dobre gume,registrovan dugo itd. Ali model je isto kao Atlantic veliki,za moj ukus lep,isto jeftiniji za odrzavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Techa kao sto je Dare napisao, ja prodajem moj bev 500. Prodaja nije pod obavezna, ali ako ode- srecno buducem vlasniku. Ako te zanima nesto vise pitaj, ovde JAVNO jer ja nikad nista ne krijem! 0takoje.gif

 

Video sam tvoj oglas i vraćao sam se više puta na njega. Bev 500ccm je OK ali ja bi nešto više Maxi.

Atlantik, Burgman, X9, Xciting.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman K7

Cene u oglasima su najčešće (čast izuzecima) samo polazna cena....posao se zaključuje daleko-daleko-daleko ispod tražene cene.

 

 

Oglasio sam se u ovoj temi čisto da ako neko razmišlja da proda svoj....ili zna nekog ko bi prodao dobar....

 

Lično, dvotočkaša bi najradije kupio na ovom forumu. Tako bi sve ostalo u ''porodici'', i motor i pare. :zdravo:

 

Sledece godine najver. moj Satelis ide na dobos, videcu koja ce cena biti i veruj mi da dinar ne bi odstupio jer znam koliko sam truda ulozio u njega i sta prodajem bez obzira predjenu kilometrazu ( prelaze Boga Oca kilometara ), sigurno ce biti jaca cena u odnosu na druge Satelise iste kubikaze.

citajuci tvoje teme,i ono sto sam video kako odrzavas motor koliko racuna vodis o pedantnosti,estetici,,,ja bih od tebe kupio motor i sa 100.000km 0takoje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Da li je nekome od vas poznat ovaj Burgman:

http://www.polovniautomobili.com/oglas5544444/suzuki_burgman/

Nalazi se na Karaburbi ispod Bogoslovije.

Kako sam juče dolazio u BG a ovaj Burgman sam imao u vidu, iz auta pozovem vlasnika i čovek mi omogući da pogledam skuter.

Skuter je očigledno dugo u oglasima (bar ja mislim) i njegovo stanje nije kao na slikama jer je od oglašavanja imao klizanje na levu stranu pa je plastika oštećena. Burgman nije garažiran i stoji ispod terase prekriven ciradom....povezali smo njegov poluprazan akumulator i pored jučerašnje hladnoće uspao je uz malo verglanja da upali.

Vrlo malo sam imao vremena za razgovor s'vlasnikom koji mi ostavlja utisak izuzetno korektnog prodavca i iz tog razgovora sam dobio sledeće informacije:

-Gume su gotovo nove ali volan trese. Ne razume se u motore i prijatelji su mu rekli da

je to zbog kofera.

-Na pitanje da li troši ulje...odgovorio je DA. Misli da s'njim nije prešao više od

7.000-8.000 km i da je dolio 2lit-2,5lit ulja.

Na moju primedbu da je jedno na slikama a drugo u prirodi...izvinjava se, ne seti se da promeni slike u oglasu jer niko ne dolazi i da sam prvi koji je došao na lice mesta. Cenu je stavio dok je skuter bio ne ogreban i sam se slaže da je cena visoka i pitao me koliko dajem za Burgmaan.

Nisam znao šta da kažem pa sam mu to tako i rekao i ništa mu nisam ponudio. Ostavio sam da ''prenoći'' da razmislim. Burgman sada izgleda ovako i interesujeme šta vi mislite?

post-8513-0-14000000-1418210770_thumb.jpg

post-8513-0-41466600-1418210883_thumb.jpg

post-8513-0-25859700-1418210968_thumb.jpg

post-8513-0-17197800-1418211057_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5852 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Plastike su najmanji problem ako je bilo samo klizanje (da nisu "poubijane" žabice) Cena je jaka i za onakvo (tip-top) stanje no to je spreman da koriguje... Mene brine ta potrošnja ulja tj nešto drugo u vezi toga: za 7-8 K dolio je 2-2,5 litre ulja... Koliko ja znam za takav Bugi servisni interval je 3 K km. Da li to znači da on za to vreme nije menjao ulje nego samo dolivao :stabre: To nešto govori o kvalitetu održavanja motora kod prodavca... No i za to ima leka, vidi sa Pantom_kg, on je na svom Bugiju - isti model kao sa oglasa ali K3 radio karike pa ga pitaj koliko izađe ta igranka i kako je zadovoljan. To će ti omogućiti da napraviš kalkulaciju za taj motor - da li se isplati ili ne :neznam:

 

PS: Osim Pante, obrati se i Fanky-ju, trenutno je u fazi kupusanja takvog Bugija za sebe - verovatno je u toku sa cenama i informacijama gde, šta, kako... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1607 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Uf na oglasu izgleda stvarno kao "casa!" Mrzim sto vecina prodavaca stavljaju stare slike i onda covek odvoji i novac i vreme da pogleda motor i na kraju, " izvini, stare su slike..." " nemam vremena da promenim ..." 0ljut2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Žabice su popucale 99%. Mislim da zbog popucalih žabica plastika na par mesta ''zjapi''.

Ogrebotine koje su nastale klizanjem nisu strašne al jbg, njihovo saniranje košta ili bar umanjuje cenu skutera bez obzira da li ja ulazio u popravku ili ne.

Dok mi je ovaj primerak Burgmana noćio u glavi....setih se da je neko (možda baš u ovoj temi) pisao o sredjivanju svog Burgmana posle loše kupovine. Ako se ne varam čoveku je samo generalka izašla nešto preko 500 eura.

Tolika potrošnja ulja i mene zbunjuje....a agregat radi ko satić. Pomislio bi čovek da takav agregat ne može ni da upali a on sa poluživim akumulatorom iz dva tri verglanja upali i to ne samo što je upalio nego mi ostavio utisak da je sve u savršenom stanju. Automatski sauh je odradio svoje, kad se isključio, i agregat je smirio rad i fino, mirno, bez ikakvih pratećih zvukova (zveckanje, čangrljanje), ma šapuće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Znas kako, mislim da idealnu kupovinu bas bas tesko ubosti, sem pravac u radnju po novo. Kakva je situacija na nasem Burgmanu, prodavac (Djoric) i kupac (ja) smo se dogovorili da ga rasturimo i sve izmenjamo sto mora i treba, ja kada sam uzimao Bugija Djoric mi je odma rekao to to to to i to mora da se menja, ja sam rekao u redu i krenuli u putesestviju, po meni te zabice i delovi plastika su najmenji problem, problem je sta je unutar agregata, to ne zna niko dok se ne otvori, odma znas da su karike, po Pantinoj informaciji original karike 70e ima i jeftinije ali zamenske, u principu delova ima, neki skuplji neki jeftiniji. Mi naseg Burgmana jos nismo zavrsili pa ne mogu bas tacno da ti kazem tacnu cifru ali odprilike izacice negde oko 300-400evra na restauraciju a mozda i vise. 1neznam.gif1zvizduk.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 338 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Ista situacija kao i meni sa atlantikom,zato ja i gledam samo motore u blizini a najvise u Nisu jer tamo imam par drugara od kojih neki i sami voze motore pa se u vecini slucajeva ispostavi da poznaju motor a meni ustede vreme i zivce,treba love da se sve sredi na tom bugiju tako da bi cena trebalo da ide dosta dole ako vec resis da ga uzmes,po meni reper za cenu bi trebao da bude onaj burgman clana Markulje-ako se ne varam,znaci za sve sto je losije na tom od 50 do 100 evra cena ide dole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Plastike u opšte ne uzimam za problem. Godinama sam radi autolakirerski posao i imam sav potrebni alat i znanje da od starih plastika napravim ''nove''. U principu te ogrebotine su mi i dobrodošle kao razlog da sve poskidam i sve fino ofarban da skuter izgleda kao O-tog dana. :aha:

Prodavcu se nisam još javio čisto nek se još sabere i oduzme i nek sam dodje do cifre ispod koje neće prodati Burgmana.

Ja sam razmislio i za mene je stvar prosta. Dvaipo litra ulja....to je bre generalka 100% i 500 eura cena ''-'' + ''-'' za plastike + u startu je stavio visoku cenu.....mislim da mu 1.000 eura puna kapa. Šta vi mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Mislim da on nece pristati na tu cenu,s tim sto misim da je cena realna,potrosnja ulja,plastike....Mislio sam pre neki dan da napisem nesto slicno ako ti da burgman za neke ''smesne'' pare tipa kao sto si ti napisao somica to je ok , a ako je spreman samo da spusti 100,200,300e samo mu kazes hvala,dovidjenja .Ja licno vise volim da uzmem skuter iz ''voznje'' ,znaci koji ide,radi,moze odma da se vozi bez problema bez vecih intervencija to je samo moje misljenje.Srecno sa kupovinom pa pisi sta se desava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Po meni ne mora da znaci da je generalna krajnja nuzda. Mozda je uljna pumpa stradala pa baca ulje sa strane ili pusta na nekom crevu. Slazem se da je mnogo 2 litre ulja na 7,8 k km.

Dosta Burgmana trosi ulje,cak neki tvrde da je dosta modela iz fabrike izaslo sa tom manom.

Sto se tice izgleda jako je lep,ako vec sam mozes da ga sredis super eto ustede od 100 e koliko bi uzeli za ruke drugi majstori. :)

Mozda se od pada izkrivila viljuska prednja. Najbolje je kad sednes da pustis volan da vidis ako trese ili vuce u stranu. Postoji neki prsten na samom volanu koji pri padu moze da se otegne u pomeri volan u stranu neprimetno na oko,ali da trese pri vozni (neko iskusniji ce znati tacan naziv tog prstena,srafa).

To sto trese moze da bude zbog guma,vidi kako su sare okrenute,da li je slucajno stavio na zadnji tocak prednju gumu,na kojoj pise iskljucivo da je za napred ili obrnuto.

Ne verujem da trese zbog kofera,to moze da se desi samo ako je pretovaren pozadi,to je moje misljenje. Mozda nisu izbalansirane ili su se izdeformisale ako ga nije vozio dugo.

Da li je menjao tegove kormana,smanjio tezinu ili je jedan pukao i to moze da bude uzrok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Mislim da on nece pristati na tu cenu,s tim sto misim da je cena realna,potrosnja ulja,plastike....Mislio sam pre neki dan da napisem nesto slicno ako ti da burgman za neke ''smesne'' pare tipa kao sto si ti napisao somica to je ok , a ako je spreman samo da spusti 100,200,300e samo mu kazes hvala,dovidjenja .Ja licno vise volim da uzmem skuter iz ''voznje'' ,znaci koji ide,radi,moze odma da se vozi bez problema bez vecih intervencija to je samo moje misljenje.Srecno sa kupovinom pa pisi sta se desava.

 

I ja čisto sumnjam da će pasti dogovor i ne brigam zbog toga. Večeračeras ću mu poslati mail pa nek razmotri moju ponudu i kako hoće. Ako prihvati ponudu, znam da ću puno uložiti ali znam i šta ću voziti a ako ne prihvati...Bože moj, idemo dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Moze da trese zbog kofera zbog ne odgovarajuce tezine tegica. Ima cak negde i klip na youtube gde bas to pokazuje kako trese volan sa koferom. I meni na Scarabeu trese sa koferom,cak i bez kofera pri manjoj brzini zaigra zato sto sam skinuo teze tegice i zamenio laksim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1607 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

1000 e? Bezobrazna ponuda,ali bas bezobrazna! 0stabre.gif Sve sto kupujemo je macka u dzaku i dok ne otvoris sve ne znas o cemu je rec. Budi svestan da je to motor star 10 godina i da tu moras da kanes koji dinar ,ako zelis siguran skuter s kojim ces se zaputiti na zeljenu destinaciju. Opet, kao sto Culle kaze, uzimaj skuter od onoga koji vozi i prelazi km sa njim. To ti je znak da je odrzavan i da je redovno servisiran. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5852 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Što s' tiče trešenja volana, slažem se sa Burdjanom: Kofer doprinosi trešenju volana bio prazan ili pun :neznam: Treba izregulisati težinu tegića volana ali to ne znači da ćeš rešiti trešenje kormana :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

1000 e? Bezobrazna ponuda,ali bas bezobrazna! 0stabre.gif Sve sto kupujemo je macka u dzaku i dok ne otvoris sve ne znas o cemu je rec. Budi svestan da je to motor star 10 godina i da tu moras da kanes koji dinar ,ako zelis siguran skuter s kojim ces se zaputiti na zeljenu destinaciju. Opet, kao sto Culle kaze, uzimaj skuter od onoga koji vozi i prelazi km sa njim. To ti je znak da je odrzavan i da je redovno servisiran. 0takoje.gif

 

U mojoj ponudi nema baš ništa bezbrazno već je tvoj komentar zlonameran!!!

Vidi, Burgman kojeg sam ''označio'' nije mačka u džaku. On je više od mačke u džaku. Za njega se zna da ne valja. Troši 2lit-2,5lit ulja. I vlasniku je jasno da ne valja.

Moju ponudu sam i gradio baš na konto toga što bi uložio....ali ne neki dinar kako ti to omalovažavajući kažeš, već ozbiljne pare i ozbiljan rad.

Ali neću se s'tobom raspravljati i razmenjivati otrovne strelice. Razumem te....nervozan si....suviše dugo prodaješ svoj Bev a kupca nema, i ako se pojavi nudi ti daleko manje od onoga što si zacrtao kao donji limit...pa ti ja kriv i ja ti bezobrazan?!

P.S. Na kraju, želim ti da zadržiš tu istu ''zdravu'' logiku....kad prodaš svoj Bev i kreneš da kupiš novog ljubimca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5852 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Ajde malo da se smire doživljaji, šta kažete na to :dexterr: Tema je jasno definisana i nema mesta ličnom prepucavanju :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja