Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 589 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

E nek' si ga pazario :takoje: Sad ti je vreme da menjaš taj avatar. Poruka je ok ali umesto tog četvorotočkaša da metneš neki na dva točka (pa makar i Beverly :P )

 

.. poslušao sam mlađeg...ali iskusnijeg ;) . . . da li je sada ok ? :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 338 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Uh smorio sam se za medalju od potrage,resio sam da u ovih 10-ak dana uzmem nesto pa sta bude,naleteo sam na ovaj skuter u oglasima http://www.polovniautomobili.com/oglas5577279/suzuki_burgman/ ,slike su lose a inace skuter se dugo vrti po oglasima pa mi je malo sumnjivo,mada i moj auto je vrh pa niko nije dosao da ga pogleda 4 meseca

Ako znate nesto pišite ili ako ima neko iz Niša da mi da neku informaciju ili jos bolje ako se razume i hteo bi da podje samnom da ga pogledamo,mozda je i od nekog sa foruma,uglavnom para se nema mnogo nategao sam se maksimalno a mrzi me vise da stedim za nesto novije,ovde koliko mi je vlasnik rekao samo treba promeniti gume,aj to cu do proleca da uradim a i to je ulaganje bez stresa za razliku od popravki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Da li je mnogo 24k kilometara za beverly 250ie cruser? Bajk mi treba iskljucivo za po BG...

Konkretno kako vam deluje ovaj:

http://www.polovniau..._250ei_cruiser/

Hvala!1zdravo.gif

 

Deluje da je veoma ocuvan - koliko se moze videti na fotkama. Kilometraza koja se navodi ne treba da bude problem, od toga koliko je presao vaznije je kako je odrzavan, da li su ispostovani servisni intervali, da li je motor forsiran pre dostizanja radne temperature, kakvo je ulje sipano, stil voznje itd... Meni je malo prejaka cena mada, kako sam prodavac kaze - i nije fiksna. Treba otici, videti, popricati...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9066 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Uh smorio sam se za medalju od potrage,resio sam da u ovih 10-ak dana uzmem nesto pa sta bude,naleteo sam na ovaj skuter u oglasima http://www.polovniau...suzuki_burgman/ ,slike su lose a inace skuter se dugo vrti po oglasima pa mi je malo sumnjivo,mada i moj auto je vrh pa niko nije dosao da ga pogleda 4 meseca

Ako znate nesto pišite ili ako ima neko iz Niša da mi da neku informaciju ili jos bolje ako se razume i hteo bi da podje samnom da ga pogledamo,mozda je i od nekog sa foruma,uglavnom para se nema mnogo nategao sam se maksimalno a mrzi me vise da stedim za nesto novije,ovde koliko mi je vlasnik rekao samo treba promeniti gume,aj to cu do proleca da uradim a i to je ulaganje bez stresa za razliku od popravki

 

Kvalitet slika je los, ne moze se nista videti.... svakako povedi nekoga ko se razume ne bi li pogledao - probao motor. Obavezno ga pitaj kad je zamenjen kais tj. proveren CVT i sta je sve odradjeno za tu km.

Generalno gledano u 90% slucaja kod kupovine polovnih maxia ima ulaganja u samom startu, cisto da se ne iznenadis.

 

Da li je mnogo 24k kilometara za beverly 250ie cruser? Bajk mi treba iskljucivo za po BG...

Konkretno kako vam deluje ovaj:

http://www.polovniau..._250ei_cruiser/

Hvala!1zdravo.gif

 

Deluje ocuvano, treba videti uzivo stanje istog.

24K za taj motor nije nista pod uslovom da je redovno odrzavan, moj je 2010 sa nesto preko 39K i radi savrseno ako ti je za utehu, tog Beva vredi pogledati.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Pa on mi treba kao drugi bajk iskljucivo za grad, pa kad stavim na papir jeftinije mi je odrzavanje njega za akanje po gradu nego za V Strom-a...1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 338 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Satelis,povescu druga samnom pa ako procenimo da vredi teram ga u servis,na detaljnije gledanje,pomislio sam da neko mozda zna tog burgmana pa da mi javi da ne idem bezveze,ipak mi je malo sumnjivo sto se toliko dugo prodaje i to na dosta sajtova je oglasen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Uh smorio sam se za medalju od potrage,resio sam da u ovih 10-ak dana uzmem nesto pa sta bude,naleteo sam na ovaj skuter u oglasima http://www.polovniautomobili.com/oglas5577279/suzuki_burgman/ ,slike su lose a inace skuter se dugo vrti po oglasima pa mi je malo sumnjivo,mada i moj auto je vrh pa niko nije dosao da ga pogleda 4 meseca

Ako znate nesto pišite ili ako ima neko iz Niša da mi da neku informaciju ili jos bolje ako se razume i hteo bi da podje samnom da ga pogledamo,mozda je i od nekog sa foruma,uglavnom para se nema mnogo nategao sam se maksimalno a mrzi me vise da stedim za nesto novije,ovde koliko mi je vlasnik rekao samo treba promeniti gume,aj to cu do proleca da uradim a i to je ulaganje bez stresa za razliku od popravki

 

I ja sam snimio ovog Burgmana i razmišljao o njemu....al daleko mi da odem i to samo zbog lošeg iskustva iz nekih ranijih kupovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 338 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Jbmliga pogledao sam 6 skutera i za jos 10ak se raspitao detaljno,jedino sto sam nasao da valja je bila x max al mi nije legla nekako su sam morao stopala da zgrcim da bih je vozio,atlantic mi je prvi pik ali ono sto bi meni odgovaralo je ili preskupo ili predaleko da idem na rizik,vlasnik je napisao za ovog bugija da treba zameniti gume,nije ni to bas mala investicija,ali ako ima jos nesto odustacu,ipak mislim da su motori na oglsima precenjeni i to verovatno zbog onih koji kace oglase jer su im zene rekle da prodaju a njima se ne prodaje pa odbijaju kupce cenom a nazalost oni sto hoce da prodaju kad vide cene po oglasima podizu i svoje,ipak otkad pratim ovaj forum video sam za koliko para su isli sto skuteri sto motori pa na osnovu toga sam odredio koliko sam spreman da platim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Jbmliga pogledao sam 6 skutera i za jos 10ak se raspitao detaljno,jedino sto sam nasao da valja je bila x max al mi nije legla nekako su sam morao stopala da zgrcim da bih je vozio,atlantic mi je prvi pik ali ono sto bi meni odgovaralo je ili preskupo ili predaleko da idem na rizik,vlasnik je napisao za ovog bugija da treba zameniti gume,nije ni to bas mala investicija,ali ako ima jos nesto odustacu,ipak mislim da su motori na oglsima precenjeni i to verovatno zbog onih koji kace oglase jer su im zene rekle da prodaju a njima se ne prodaje pa odbijaju kupce cenom a nazalost oni sto hoce da prodaju kad vide cene po oglasima podizu i svoje,ipak otkad pratim ovaj forum video sam za koliko para su isli sto skuteri sto motori pa na osnovu toga sam odredio koliko sam spreman da platim.

 

Ako imaš vremena i ako ti nije teško, pošalji mi na P.P. linkove za oglase skutera koje si gledao i koje bije ''loš'' glas. Da ih i ja zaobiđem, da ne trošim novac obilazeći koje kakve krševe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Biću zahvalan ako bi mi neko od vas preporučio ili me uputio na adresu gde se prodaje dobro očuvan maxi skuter cenovnog okvira 1.000-1.500 eura 400ccm-500ccm.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9066 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Uhhh tesko da ces za te novce naci tu kubikazu, pritom da je dobro ocuvan, skupi jos koju stotku i bice lakse.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

gixxer750/94 Burgman je moja zelja odavno. Ono sto znam o njemu je da je skupo odrzavanje mnogooo za jedan skuter. Kais je 150 e,a vrlo verovatno moze da se desi da je za menjanje,varijator isto pa cak i malo vise. Gume su ti najmanja stavka ali su u dimenziji 15" koja nije bas tako cesta pa em ces ih skuplje placati em ces ih duze traziti. Atlantic je druga prica,delova gde oces,jeftiniji dosta,motor startniji,isto lep i prostran kao Burgman. Nismo mi podneblje gde se Japanci voze bez glavobolje,jer ces uvek razmisljati o servisu. Ulje,plocice i ostale stvari su kao i za druge motore ali vec,kvacilo,varijator,kais,elektronika itd su ozbiljna investicija,cak skuplje nego na pojedinim kolima.

Da imam tu lovu ja bi razmislio i o ovom motoru http://www.polovniautomobili.com/oglas5345503/piaggio_piaggio_x8/ .

Mozda ne bas ovaj primerak ako ti je kilometraza velika,mada ima Akrapovic,dobre gume,registrovan dugo itd. Ali model je isto kao Atlantic veliki,za moj ukus lep,isto jeftiniji za odrzavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

 

Techa Najbolje ti je da pratis Polovneautomobile.com,KupujemProdajem redovno,kao i Moto Berzu sad preko zime,jer uvek ima povoljnijih motora nego pred sezonu,sto vrv i sam znas. Nisi rekao koje ogdiste bi itd. Ja licno ne bih kupovao na placu zbog poznatih prevara o kilometrazi,bolje da dodas jos koju stotku i kupis nesto provereno i ne drhtis. Znam da je to klise "jos koja stotka" i tesko ih je napapirciti,ali je jos teze kad mislis da si povoljno prosao pa krenu skrivene mane.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9066 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Biću zahvalan ako bi mi neko od vas preporučio ili me uputio na adresu gde se prodaje dobro očuvan maxi skuter cenovnog okvira 1.000-1.500 eura 400ccm-500ccm.

 

Kolega DaliborBP prodaje svog Beva 500cc evo ti LINK , post 118, u kakvom je stanju motor to ne znam, kontaktiraj coveka pa vidi sta i kako.

 

Da imam tu lovu ja bi razmislio i o ovom motoru http://www.polovniau...gio_piaggio_x8/ .

Mozda ne bas ovaj primerak ako ti je kilometraza velika,mada ima Akrapovic,dobre gume,registrovan dugo itd. Ali model je isto kao Atlantic veliki,za moj ukus lep,isto jeftiniji za odrzavanje.

 

Isao sam da pogledam i probam tu X8-cu sa oglasa za drugara ( bio i Alex sa nama ), motor je u losem stanju, za izbegavanje je.

Plastike nisu kao sa slike, deklo CVT-a nije njegovo, trese se sav u voznji i vuce malo bolje od 50cc....nije za kupovinu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Techa Najbolje ti je da pratis Polovneautomobile.com,KupujemProdajem redovno,kao i Moto Berzu sad preko zime,jer uvek ima povoljnijih motora nego pred sezonu,sto vrv i sam znas. Nisi rekao koje ogdiste bi itd. Ja licno ne bih kupovao na placu zbog poznatih prevara o kilometrazi,bolje da dodas jos koju stotku i kupis nesto provereno i ne drhtis. Znam da je to klise "jos koja stotka" i tesko ih je napapirciti,ali je jos teze kad mislis da si povoljno prosao pa krenu skrivene mane.

 

Na placevima ništa ne gledam jer placevi imaju svoju matematiku- što je i razumljivo. Roba je koštala toliko, prevoz i carina ovoliko, zarada ovoliko i izvolte....ko hoće-hoće ko neće ne mora.

Ne znam koliko vas je u poslednje vreme trgovalo, da je prodao svoj motor/skuter i kupio drugi?!

Keša nema!!!! Trgovina je ravna ''O''!!!

Ne pričam napamet već iz sopstvenog iskustva i iz iskustva svojih bliskih prijatelja.

Cene u oglasima su najčešće (čast izuzecima) samo polazna cena....posao se zaključuje daleko-daleko-daleko ispod tražene cene.

Oglasio sam se u ovoj temi čisto da ako neko razmišlja da proda svoj....ili zna nekog ko bi prodao dobar....

Polovni automobili, moto barza, moj auto, kupujem prodajem, možda u ovoj temi.....znam, tu negde me čeka moj budući ljubimac.

Lično, dvotočkaša bi najradije kupio na ovom forumu. Tako bi sve ostalo u ''porodici'', i motor i pare. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja