Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Meni Vtec po osecaju više podseca, ali samo podseća, na XX. I FI i vtec isto idu, vtec ima napred serijski zupcanik sa 16 zuba naspram 17 kod FI. Imam utisak kao da je FI malo jači dole, živahniji, ali zato osećaj kad vtec predje 6800rpm i kad se aktiviraju i druga dva ventila je strava. Kao da je drugi motor u pitanju što se tiče zvuka. Po meni mrtva trka izmedju FI i VTEC. Podjednako su dobri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Da čuveni problem zadnjeg točka.

Ovako pronađi nekog ko ima statičku balanserku, može tamo da se naminca da radi. Ima drugar onu iz Louisa i radi posao. Tako sam ja do sada radio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Meni je to odradio Petak u jednoj nasoj vulkanizerskoj radnji, ima foru kako (inace radi na standardnoj balanserki za auto gume) i jos je jako pedantan pa pazi na farbu. Nece svako da se cima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Ja sam skoro balansirao, stavlja se flansna na balaserku i postupak je  isti kao i za auto felne bez centralne rupe...

E sad, pitanje je da li je ima svaki vulkanizer ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Đerdap Kladovo - Bratunac BIH
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec ABS (2002.)

Uradio sam balansiranje oba tocka kod vulkanizera u Nišu(100ak metara od Klinickog, kod stadiona)

Statična balanserka, samo covek ima druge konuse(adekvatne) za zadnji tocak, a cena vise nego korektna, 250 din balansiranje po točku, 500 din oba tocka. Gume su vec bile namontirane, vozio sam ih u gepeku, posto sam imao put ka Nišu.

Svaka preporuka za vulkanizera od mene.

Cak se covek potrudio da stavi crne tegice, posto mi je felna crna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Da li je neko imao problema sa termostatom na rc24? Stavio sam drugi koji otvara na malo većoj temperaturi, ali opet simptomi kao da je stalno otvoren... Oba termostata su od auta..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pozdrav, ekipa... Posto sam prodao svoj TDM, resio sam da se prikljucim VFR sekti za promenu. Idem da gledam jedan primerak RC36, '96. godiste, pa me zanima, mozete li mi reci na sta da obratim paznju prilikom gledanja i probanja motora. Unapred hvala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Koliko znam VFR nema nikakvu posebnu boljku, osim mozda reglera, ali od toga pate i mnogi drugi bajkovi, ja kad sam uzeo svog VFR-a bio mu crknut regler,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Gledaj linije plastika, jako su krhke i ako je bilo intervencija - vidi se. Agregat mora da radi ko sat, nesme da ima mehanickih zvukova kao lupkanje , kuckanje , zveckanje ...

Gledaj generalno stanje, ako je raubovan videces odma, kilometraza im nije problem, mogu da idu duuuugoooooooooo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Hvala.

Pazario sam je... Mašina lepo radi, nema nikakvih čudnih zvukova. Plastike su farbane, ali cele i rep je malko raskliman jer vlasnik nije baš sve to lepo stegao, ali generalno je ok primerak. Dovezao sam je iz BG-a do Kule bez problema. Ide kao mećava...:)

 

NK2SGpL.jpg

2mygvMB.jpg

1EvBpB4.jpg

RWp0tSN.jpg

UagQ01t.jpg

rywpeUi.jpg

 

Imaću ja ovde još pitanja, ali za sada, eto, samo da se učlanim u sektu, ako me primate...;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Cestitam, i puno bezbriznih km zelim :jee1:    Sediste je extra  :takoje: 
Ovom motoru definitivno crvena najbolje stoji, da uzmes u obzir ako ces ga farbati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Cestitam, i puno bezbriznih km zelim :jee1:    Sediste je extra  :takoje: 

Ovom motoru definitivno crvena najbolje stoji, da uzmes u obzir ako ces ga farbati

Hvala, za sada ostaje u crnoj boji. Sledi samo dotezanje plastika i zamena ulja pa da se vozam...;) Sedište je Bobanovo i stvarno je extra. 170 km do kuće nisam ni osetio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Mislim da na drugom forumu postoji tema kako je farbana ova honda, ako pronadjem poslacu ti link na pp

 

Cestitam na prinovi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Lepo da se navozas a i mi svi zajedno, cestitam!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Danas sam malo radio na plastikama kojima su falile par žabica i šarafa. Ispolirao sam deo rama gde je lak bio oštećen nekim hemijskim sredstvom... Prvo sam skinuo sve plastike i pregledao šta sve fali i onda krenuo sa šmirglanjem rama (donji deo rama, od vara pa do fuzastera, gornji deo rama je u pristojnom stanju). Prvo 800, pa 1000 i 2000 šmirgla, polir pasta i mašina za poliranje...rezultat mi se i više nego sviđa. Prosudite sami:

 

xok69yo.jpg

1jc89Oo.jpg

3uLQh9n.jpg

 

Plastike sad sve utegnute, treba joj samo jedno detaljno pranje u praonici i biće ko bombona...;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Drugari, koju gradaciju ulja preporucujete za moju VFR-ku...? U manualu stoji poprilicno siroka lepeza mogucnosti... Ja sam mislio da joj sipam polusintetiku 10w50...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja