Jump to content

Moto Zajednica

Jakna, pantale, rukavice?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Cao svim bajkerima,

 

Imam 0 iskustva sa moto opremom, gomilu pitanja i svaki savet mi je dobrodosao.

 

Posle par duzih voznji u ovom jesenjem periodu, zakljucio sam da definitivno moram nabaviti i jaknu i pantalone i rukavice kroz koje nece duvati promaja cim predjes 50 km/h.

 

Jakne:

 

Gledao sam po NS razne jakne. Uzeo bih svakako textilnu, sa protektorima i sa cibzarom za vezivanje s pantalonama. Koliko videh, Ixon jakne imaju cibzar za vezivanje s pantalonama samo 20-ak cm na lejdima, a neke IXS sto videh imaju cibzar skroz oko struka. Dva pitanja:

 

1. Ta Ixon varijanta nece tako dobro cuvati bubrege od vetra, ili gresim?

 

2. Koliko je bitna postava na jakni? Da li mogu uzeti jaknu bez postave i na 10 celzijusa oblaciti dzempere ispod, ili je ta postava bas nezamenjiva?

 

Pantalone:

Isto bih uzeo textilne sa protektorima i cibzarom za vezivanje sa jaknom, ali me zanima koliko je i tu bitna postava? Kakva su vasa iskustva sa obicnim dux gacama ispod?

 

 

Na kraju, moze li neko preporuciti model jakne, pantalona i rukavica? Koliko je normalno platiti za takvu opremu (IXS jakna sto mi se svidela je 250 e, sto mi je ipak prilicno puno para)? Da li vredi cekati sajam kola na prolece zbog popusta, ili je najjeftinije poruciti iz Louisa?

 

100 pitanja. Unapred hvala za svaku pomoc.

Pozdrav sa Limana

Relja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5394 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Mislim da ima vec otvorenih tema u kojima ces naci odgovor.

 

Ja licno imam i jaknu i gace IXS i zadovoljan sam. Imas ovdje www.motooprema.hr pa pogledaj oni su generalni za IXS,pa ako mozes da kupis u HR,da ti vrate PDV izadje jeftinije komad.

Ja bi pogledao i SPOOL u Srbiji je generalni Guevara,a i to takodje imas u Hrvatskoj www.novema-nova.hr,ako nista mozes pogledati koji imaju modeli.

i Naravno Louis.

 

Ako mislis na ulozak,da nezamjenjiv je,bar po meni.

 

Nadam se da sam bar malo pomogao.

 

A uostalom sacekaj da ti ministar za moto opremu Evil odgovori i neces vise imati problema sto se tice odabira opreme. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Cao svim bajkerima,

 

Imam 0 iskustva sa moto opremom, gomilu pitanja i svaki savet mi je dobrodosao.

 

Posle par duzih voznji u ovom jesenjem periodu, zakljucio sam da definitivno moram nabaviti i jaknu i pantalone i rukavice kroz koje nece duvati promaja cim predjes 50 km/h.

 

Jakne:

 

Gledao sam po NS razne jakne. Uzeo bih svakako textilnu, sa protektorima i sa cibzarom za vezivanje s pantalonama. Koliko videh, Ixon jakne imaju cibzar za vezivanje s pantalonama samo 20-ak cm na lejdima, a neke IXS sto videh imaju cibzar skroz oko struka. Dva pitanja:

 

1. Ta Ixon varijanta nece tako dobro cuvati bubrege od vetra, ili gresim?

 

2. Koliko je bitna postava na jakni? Da li mogu uzeti jaknu bez postave i na 10 celzijusa oblaciti dzempere ispod, ili je ta postava bas nezamenjiva?

 

Pantalone:

Isto bih uzeo textilne sa protektorima i cibzarom za vezivanje sa jaknom, ali me zanima koliko je i tu bitna postava? Kakva su vasa iskustva sa obicnim dux gacama ispod?

 

 

Na kraju, moze li neko preporuciti model jakne, pantalona i rukavica? Koliko je normalno platiti za takvu opremu (IXS jakna sto mi se svidela je 250 e, sto mi je ipak prilicno puno para)? Da li vredi cekati sajam kola na prolece zbog popusta, ili je najjeftinije poruciti iz Louisa?

 

100 pitanja. Unapred hvala za svaku pomoc.

Pozdrav sa Limana

Relja

 

Ja imam Ixon jaknu sa kojom na žalost nisam upario pantalone i imam baš taj problem sa duvanjem po bubrezima. Mada mi pojas prilično rešava stvar!

Ono što sam ja primetio u ovim jesenjim danima je da mi fali potkapa zbog duvanja po vratu pa sam je nabavio.

Druga stvar je spoj pantalona i cipela gde sam baš imao problem nedavno se vraćajaći po mraku autoputem iz BG za NS. Razmišljam da kupim dublje čišme ili to mogu da rešim drugačije?

 

Postava u jakni i pantalonama je po meni neophodna! Bez nje će te produvati i letnji severac a kamoli jesenji vetrovi.

 

A rukavice uzmi neke sa dužim vratom da ti ne duva kod zglobova.

 

Ono duks gaće, džemperi, kišne kabanice i sl. zaboravi... Da to radi posao ne bi se ovi proizvođači najeli leba od prodaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Ono što sam ja primetio u ovim jesenjim danima je ....duvanja po vratu pa ...

 

 

... stavi shalche ko svi normalni metroseksualci...:P

 

I reshen problem!!!:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

Samo Goretex!!!

    Igrom slucaja imam na prodaju potpuno nove Gore-tex pantalone! BMW streetguard 2, velicina XL, cijena... nije vredna pomena, kontakt na pm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6339 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Samo Goretex!!!

Jakne sa Goretex membranom nema da se nadju ispod 300e (bar ja nisam video), a decko je rekao da mu je i 250e mnogo. Mada slazem se, Goratex je zakon.

I ja sam u slicnoj prici, treba mi jakna, u jednu sam se zaljubio na prvi pogled (IXS Pathfinder), ali ce zbog cene ljubav ostati neuzvracena :) ZNAM da do 150e nema da se kupi neki kvalitet, ali ja toliko mogu da izdvojim za jaknu. Ajde neka me neko posavetuje sta bi bilo najbolje za te pare da se kupi ? Gledao sam i probao Ixon Diablo, nije losa, ali nisu je bas nahvalili na internetu (posebno za veto i vrucine)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5394 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Da li si pogledao SPOOL? Mislim da su cijenom bas pristupacni,pa ako mozes da nadjes model da ti se dopada,super. Inace solidan kvalitet.

Ja imam rukavice i odlicno su se pokazale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Ja sam uzeo Spool Drake jaknu od Cordure u Guevara-i. Jakna je ok. Nisam se nešto pretjerano testirao sa kišom, ali ne bi trebala da propušta. Udobna je, mada je to meni relativan pojam, jer je meni ovo prva moto jakna (uz prvi motor), tako da... Mislim da po tom pitanju nisam nešto pretjerano mjerodavan.

 

Ono što mene nervira (mada ne nešto posebno) kod ove jakne je što su rukavi relativno široki, a mogu da se skupe samo preko drikera.

 

Pogledaj, probaj, što više različitih primjeraka, pa onda PRESJECI, jer ako ne presječeš - nikad nećeš ništa od opreme kupiti...

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: POZAREVAC

Cao svim bajkerima,

 

Imam 0 iskustva sa moto opremom, gomilu pitanja i svaki savet mi je dobrodosao.

 

Posle par duzih voznji u ovom jesenjem periodu, zakljucio sam da definitivno moram nabaviti i jaknu i pantalone i rukavice kroz koje nece duvati promaja cim predjes 50 km/h.

 

Jakne:

 

Gledao sam po NS razne jakne. Uzeo bih svakako textilnu, sa protektorima i sa cibzarom za vezivanje s pantalonama. Koliko videh, Ixon jakne imaju cibzar za vezivanje s pantalonama samo 20-ak cm na lejdima, a neke IXS sto videh imaju cibzar skroz oko struka. Dva pitanja:

 

1. Ta Ixon varijanta nece tako dobro cuvati bubrege od vetra, ili gresim?

 

2. Koliko je bitna postava na jakni? Da li mogu uzeti jaknu bez postave i na 10 celzijusa oblaciti dzempere ispod, ili je ta postava bas nezamenjiva?

 

Pantalone:

Isto bih uzeo textilne sa protektorima i cibzarom za vezivanje sa jaknom, ali me zanima koliko je i tu bitna postava? Kakva su vasa iskustva sa obicnim dux gacama ispod?

 

 

Na kraju, moze li neko preporuciti model jakne, pantalona i rukavica? Koliko je normalno platiti za takvu opremu (IXS jakna sto mi se svidela je 250 e, sto mi je ipak prilicno puno para)? Da li vredi cekati sajam kola na prolece zbog popusta, ili je najjeftinije poruciti iz Louisa?

 

100 pitanja. Unapred hvala za svaku pomoc.

Pozdrav sa Limana

Relja

ako do sada nisi kupio, nudim kozni kombinezon alpinestars za 400 evra, odelo goretex kao kombinezon ili odvojeno da se nosi, rock engleska marka. i jedno i drugo ima protektore. na ovom goretex kompletu se skida postava i protektori. 14.000 dinara. 064 56 12 0 21

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

ako do sada nisi kupio, nudim kozni kombinezon alpinestars za 400 evra, odelo goretex kao kombinezon ili odvojeno da se nosi, rock engleska marka. i jedno i drugo ima protektore. na ovom goretex kompletu se skida postava i protektori. 14.000 dinara. 064 56 12 0 21

 

Ovo drugo bi me zanimalo videti, ali na zalost ce nabavka bilo cega cekati bar do proleca. Knap sam s parama ovih dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: SABAC

dal je neko mozda cuo za marku GERMOT imam u ponudi jaknu ali neznam kakva je to marka dali je neko ima ili imao

da mi kaze nesto vise o toj firmi.unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

imam ixon jaknu i spool pantalone,zadovoljan sam i jednim i drugim.po kisi ne propustaju zimi milina jedino leti ume da bude bas vruce u jakni.pantalone imaju raisferslus na ledjima kratki ne dugacki ne mogu da uparim sa ovom jaknom,mogu sa drugom koju imam,nema veze sto je kraci,ne podize se i ne duva,a tu je i pojas tako da..nema zime ni u minusu ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

imam ixon jaknu i spool pantalone,zadovoljan sam i jednim i drugim.po kisi ne propustaju zimi milina jedino leti ume da bude bas vruce u jakni.pantalone imaju raisferslus na ledjima kratki ne dugacki ne mogu da uparim sa ovom jaknom,mogu sa drugom koju imam,nema veze sto je kraci,ne podize se i ne duva,a tu je i pojas tako da..nema zime ni u minusu ;D ;D ;D

 

Puno hvala tebi, i svima drugima koji su dali odgovore na brojna pitanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Druga stvar je spoj pantalona i cipela gde sam baš imao problem nedavno se vraćajaći po mraku autoputem iz BG za NS. Razmišljam da kupim dublje čišme ili to mogu da rešim drugačije?

 

Imam IXS duboke patike, i trenutno nemam para za cizme, pa sam na spoju patike-pantalone stavio protektore za kolena (one obicne IXS-ove, bez ulozaka, samo platno). Nista ne duva i pantalone stoje na svom mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja