Jump to content

Moto Zajednica

da li kupiti nov Kymco pulsar 125 ili 16 god.star suzuki gs 500 e

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Imam nedoumicu oko motora.Da li da menjam skuter peugeot 50 ccm star 10 meseci presao 2600 km registrovan za polovan Suzuki gs 500 kluc za kljuc s tim sto na gs/ u treba zameniti lanac bregaste ,nije registrovan presao oko 35 000 km 96 to god.ili prodati skuter pa kupiti nov kymco pulsar 125 s tim sto tada treba dodati oko 350 ,400 eura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Zamena mi deluje zanimljivo, ali vodi računa da ti ne uvale neku lešinu sa rupom bez dna. Pored lanca i španera, tu je još ulaganja tipa, ulje, filteri, lanac lančanici, gume, kočnice, ako misliš da se lepo voziš.

Dobro razmisli, a naše savete uzmi u obzir kao način razmišljanja drugih.

Pozdrav i srećno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

dobro lanac bregaste je 40E+ ruke + shtelovanje ventila (20ak E), ako je to jedino shta treba da se uradi, ja bi menjao. ali ako imash gume (200E), lanac i lanchanike (100E) hm, vidi koliko zhelish da se upushtash. ja sam zheleo pa sam se naradio oko njega ali zato posle, ne da se isplatilo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Ma upravu ste .Necu da me obilazi 95tica na Pancevackom mostu cesto mi automobili blicaju da ubrzam ali ne kapiraju da nece brze od 70 .Jos cu da razmislim a uticaj ce imati vasi komentari .Meni treba motor da idem na posao da pratim saobracaj od Borce do grada i da se malo vozim po gradu i okolini u slobodno vreme.Ipak kad vozis nesto sto moze da ide preko 100km osecaj je drugaciji nego kad se vuces po putu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Peugeot tweet 50 4 t crn stvarno lepo izgleda a tip koji hoce da se menja nema A kategoriju nema para za registraciju_-- a mozda hoce nesto brze ko zna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7114 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

kojeg god uzeo znaj da ce taj izvijani iznjakani izdrkani GS 3x duze da traje od novog Pulsera i imaces 6x manje problema s njim, a razlika u potrosnji goriva je minimalna.

A tih 400e sto bi doplatio za Pulser, bolje uzmi taj GS i ulozi u njega i nemas brige.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pa ne znam koliko taj lik ceni tog GSa, ali tih nekih 1000-1200 koliko vredi taj skuter mi djeluje malo jako s obzirom na nabrojano. Jel ga ima u oglasima, imaš li neki link da ga vidimo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Evo kako izgleda agregat je SYM ov euro 4 katalizator disk 226 mm dobos 180mm 96 kg mono amortizer trosi 3,1 do 3,3 litre na sto km ide 65 do 70 km nesto mi u veranu stavili lakse rolnice ali sam to ispraviio ispod sica staja cela jet kaciga registrovan za 2 osobe jedino gume cst kineske malo plasticne ali po suvom su ok uradjen 2 servis na 2500km u veranu su bas skupi skuplji servis nego za prosecan auto.A ja letos hteo nesto da vozim il da crknem ovo mi ispalo povoljno .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

evo ti prodam ja mog keeway-a speed 150 za 550e :P i da se navozis

 

elem da se vratimo na temu, ja bih ti savetovao da odes sa nekim da pogledas tog GS-a, izracunas koliko bi ti trebalo da ga sredis, i tih 400e ulozis u GS-a i uzivas u voznji, mala potrosnja, jeftino odrzavanje, a i nece ti brzo dosaditi posto si novi vozac, mozed da ides i bez muke na duze ture, moj glas ide za GS-a ali da ga prvo proveris, javi sta si uradio

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Danas sam probao gs 500 1996 god. 35000 km .tank malo ogreban i udaren u duzini 5 x5 cm,treba u prednjoj viljusci zameniti biksne prednja guma pri kraju treba zameniti zadnje plocice i disk obraditi treba ga prevesti i registrovati i spustiti zadnji kraj sedista podigao ga 5 cm da izgleda ko bandit .trazi 1200 eur.Sta da se radi nece da se menja.Lepo vuce i koci pristojno nemam sliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

To je previše za GSa u takvom stanju. Za pare koje ćeš da daš na sređivanje možeš da uzmeš 5 godina mlađeg u boljem stanju nego će taj biti kad ga središ. Ili za 1200 da uzmeš skroz sređenog, samo koju godinu starijeg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Danas sam probao gs 500 1996 god. 35000 km .tank malo ogreban i udaren u duzini 5 x5 cm,treba u prednjoj viljusci zameniti biksne prednja guma pri kraju treba zameniti zadnje plocice i disk obraditi treba ga prevesti i registrovati i spustiti zadnji kraj sedista podigao ga 5 cm da izgleda ko bandit .trazi 1200 eur.Sta da se radi nece da se menja.Lepo vuce i koci pristojno nemam sliku.

 

 

Drugar iskren savet zaobidji takav motor, neznam koja je zadnja cena ali kako si opisao treba uložiti oko 450e ja iskreno ne verujem da je tu kraj. Za keš ima dosta motora netreba žuriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1363 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Ako možeš da uzmeš keš za skuter + dodatak parica koje spominješ (već u džepu) - polako i pažljivo pogledaj šta se nudi u tom cenovnom rangu, svakako ti je tad izbor mnoogo veći...

 

Danas će neko mnogo ceniti kad ponudiš "solarno" plaćanje, a ne neke varijante 2 tv, 46 mobilnih, 3 podgojene svinje + doplata... koje se veoma često nude :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2546 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Kao neko ko je godinu dana vozio kineza Qingqi 125 SM (nisam imao dovoljno godina da dobijem A kat. odmah) i to sam ga kupio NOVOG savetujem ti da to zaobidješ ideje o kinezima u širokom luku...

Iz više razloga.

 

Prvi je kočnice i osećaj sigurnosti vožnje u krivinama. Sve je nekako tvrdo i nemaš osećaj kontrole, kočnice iako su i napred i nazad disk dosta slabo koče, a masa motora nije mala, a upravljanje kroz krivine je čudno, bez osećaja sigurnosti, mislim da su za to glavni krivac gume...

 

Drugo, spor je. Zašto je ovo bitno? Ja nikako ne spadam u one koji jure i vole brzu vožnju ali je JAKO opasno kad ideš sporije od skoro svih vozila na putu, uključujući kamione, a jeza te prođe kad oni krenu da te zaobilaze, da ne spominjem žene u yugićima koje ti se zapucavaju u branik i kako one zaobilaze (na 17cm od tebe pa te iseku). Ako još voziš nekog da ne pričam o brzini (a seti se šta rekoh za kočnice). Van grada je još gore! Tad zbog obrtaja i mučenja motora moraš malo i da popustiš i onda si tu ispod 80km/h a ljude mrzi da čekaju da te preteknu pa te sasecaju.

Motor mora da može da ide bez problema 90-100 km/h, i da ima gasa da bez problema može da navuče 120-130km/h u preticanju....

Jer tako je BEZBEDNIJE voziti... ti pretičeš a ne oni tebe. NJIH zabole za tebe i kako ti to doživljavaš.. traume su to 0ljut2.gif

 

U ponedeljak sam predao da mi upišu A, i jedva čekam da krenem u novu sezonu, sad sa konačno normalnijim motorom.

Bezobrazno bi bilo da ti ja išta preporučujem sa obzirom na moje skromno iskustvo, ja ti samo prenosim moje doživljaje...

A pošto sebe smatram početnikom a i finansije su stavka kod nas studenata i sam sam izabrao tu kategoriju od 500cc,

kažu da je dobra za ulazak u svet motocikala...

CB 500, er-5, GS 500 pa šta nađeš da valja....

Svako dobro. 1zdravo.gif

Andrej

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Za to sta tebi treba (posao-kuca) i svrckanje unaokolo dobar ce ti biti i Kymco. Tri godine garancije i kvalitet korejanca mozda pretegnu na tvoju stranu (tu je jos manja registracija i manja potrosnja) pa ti vidi. Ta Suzana o kojoj ti pricas deluje mi ko rupa bez dna, ok video si okvirno sta joj fali al zapitaj se koliko ima onoga sto se ne vidi. A i cena suzane je malko naduvana.Opet novo je novo. A Kymco nije kinez ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Ako je glavna exploatacija posao kuca, za gradsku voznju, nek prica ko sta hoce, dokazano je u praksi da skuter nenadmasan. Prednosti u laksem provlacenju i tovarnom prostoru ispod sica koje itekako znaci, a tek u kisnim ili hladnim danima, nije potrebno dodatno dokazivati. Sto se tice voznji van grada, motor je nenadmasan. Moze se i skuterom ali po meni sa vecim kubikazama, bar preko 200ccm. Ako planiras svrljanja sa 125icom, ma koliko bio zadovoljan u gradu, van grada verujem da ces se brzo smoriti, jer i pored najbolje zelje, retko kad se desi da im je putna brzina veca od 70-80km/h,sto je u gradu i previse ali ako se zaputis na neki duzi put, utrnuce ti casni produzetak ledja. Mozda bi najbolje bilo da se strpis jos malo, tvoj trenutni skuter je za grad odlicno resenje, i skupis do 1500e za koliko verujem da ces naci proveren primerak motorcikla od kolega na forumu ili oglasu.

 

Moje misljenje je iz licnog iskustva, delim istu potrebu da se u gradu brzo i lako provezem a van grada opusteno da se vozim na duze destinacije. U gradu ne bih dao skuter ni za zivu glavu, otvoreni put je za motor. Ti sad sebe nadji.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Hornet 600 '02

ja se nalazim u slicnoj dilemi, motor sa menjacem il neki 300+ccm maxi skuter. u tvom slucaju, ja bi batalio kymca i uzeo nesto vece. 125ccm ti ne daje nesto puno vise brzine. za te pare koje navodis moze se naci solidna masina...

srecno u odabiru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Danas me tip zvao hoce nece tako i ja tvrdimo pazar rece cucemo se kljuc za kljuc .Ja ocu da dam skuter i uzmem gs /a malo da ga sredim registrujem pa onda na polaganje jebiga skoro mi je 40 ta kriza godina il sta vec .A sto se tice saobracaja u gradu znam vozim 22 godine auto bio profi vozac u jednom dnevnom listu i stvarno ako nemozes da drzis tempo sa ostalim najebo si ako uzmem gs 500 javljam jer mi trebaju adrese radnji i servisa itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Brate, ako bi hteo da menjas svoju ribu kojoj si ti skinuo djanu, kojoj si prvi i koju poznajes u dusu za neku rasprcanu, koje je otrcana i akana, karana i pola naselja je zaskocilo, a sd pocela da se raspada, da je stizu boljke i ostalo samo zato sto ima vece silikone od prirodnih sisica tvoje cure a ti menjaj. Novo je novo brate pa moz da bude kinez kolko oce. Ti si prvi. Prvi gurnuo kljuc, prvi sipao gorivo, prvi ga provozao. Ako ti je merak za vecim i jaacim onda idi na opciju da prodas tvoj i imas pare u rukama pa da onda biras. Taj suzuki moze da bude ogroman trosak (ko se jednom opece na mleko i u jogurt duva-pazario sam tako eskorta koji je bio nasviran da ide preko leta pred zimu crko i izbio mi jos 1200e za generalku) tako da takvu zamenu zaobidji.

 

Stavi tih 400 jura na kup, prodaj taj skuter pa onda gledaj i biraj sta ti se svidi i sta vredi, sedni, probaj pa onda pazari

 

Kineza on 125ccm ne kupuj iz jednog prostog razloga 125ccm je suvise slabo. Meni je za oko zapao sprint spt350 al se nema parica za njega :neznam:

 

A to da ce da se kinezi raspadnu, ili crknu ili te ostave na putu su bapske price-moj sljaka 5tu sezonu kao i prvog dana, a imas likove sa foruma koji u presli i 50000 km sa kinezom (clan Duce npr)

 

Ne pricam nista napamet, imao/vozio sam desetak razlicitih motora i novih i polovnjaka i krseva, imao i Rd250 sa 6000km na satu, uzeta iz spavace sobe jednog čičice tako da ne pricam napamet

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Pa zavisi da li imas nameru da vozis motor ili prdavac :)

 

Komšija mali osvrt na gore navedeno ,ali sa malom ispravkom trebao je napisati ...

Pa zavisi da li imas nameru da imaš motor ili voziš prdavac

 

imam ja iskustva sa tim egzibicijama i savet je kupuj novo i ne misli, čemu služi motor :nanana: od 500ccm ako skuplja prašinu u garaži čekajući delove ili mu je pouzdanost na nivou da nisi siguran dal će stići na kraj pančevca, a isti je baš podugačak, pogotovo ako guraš motor :P

 

Tako kupi i v o z i :moto3: novi prdavac i uživaj u svakom kilometru ... :takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja