Jump to content

Moto Zajednica

Potreban driver za kompjuter.......

Recommended Posts

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ne razumem se druze ka toliko u kompjutere . Mislio sam lepo instaliras win jer za njega sve ima . Jedino sto je moj kopir malo stariji i verovatno za njega nisu pravljeni ti drajveri .

 

Nije mi nesto bas potreban neki zahtevan operativni sistem za poso . Ali hobi mi je fotografija tako da dosta radim u photoshopu i ostalim takvim programima.

 

Ako neko naleti na drajver neka javi . Iskreno nisam ocekivao ni ovoliko truda i pomoci oko jednog drajvera .

 

Hvala svima .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Mnogo ste nedokazni.

 

Downgrade rights offer a practical solution. The customer can:

Purchase a PC with Windows 7 Professional preinstalled.

Downgrade—at no additional cost—to Windows Vista.

Another compelling reason to encourage customers to move to Windows 7 is the ability to downgrade to Windows XP.

Move to Windows 7 Professional at the appropriate time. The system is licensed and ready for conversion

 

http://www.microsoft.com/oem/en/licensing/sblicensing/pages/downgrade_rights.aspx

 

 

Нико нормалан неће растурити нови мерцедес да би од њега направио голфа II!

Ovo je tek biser. Kako je win7 mercedes u odnosu na xp, treba li vama sistem da bi programi i hardver radio ili da se divite sarenim ikonicama. Na kraju ako je covek moler pa treba da nosi merdevine sta da radi sa mercedesom. Dobro moze da mercedesa karavana ili nov stampac/skener i treca opcija je u ovom slucaju neki matori komp sa opensource sistemom da bude print server. Sta je najmanje zlo od toga ostaje da odabere, ja licno bi drzao jos jedan XP instaliran na prenosnom 2.5" disku, za skener, tajno knjigovodstvo itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Kako mislis xp instaliran na nekom disku .????????

 

 

Moze li na fleski ili sta vec . Imam i eksterni hard disk na kome cuvam fotografije koga nebi dirao . Ili vec gde da ga instaliram . Pricaj brate eto i resenja . Meni je vazno da mi je legalam kom u radnji a sto imam instaliran na nekom prenosnom disku to koga briga . Kazi mi samo kako to da resim i eto mogucnosti .

 

 

:takoje: :takoje: :takoje: :takoje: :takoje: :takoje: :takoje: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Jos nesto da napomenem . Ako moze da se xp instalira na flasku ili slicno meni ne bi trebalo nista od programa . Znaci bas ni jedan programcic . Samo sistem jer koristim 2 programa za preko kojih strampam odredjene stvari koji su stvarno malo .

 

To bi bilo najbolje samo sistem bez icega . Na njemu instaliram drajver za kopir i ona 2 programa sto mi trebaju i to je ok .

Onda bi mozda mogo da ga bocnem u bilo koji kom da radi .

 

U stvari ja to pitam vas da li to moze jer ja o tome nemam pojma samo inako fantaziram .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Moze i na flash disk ali nije praktican zbog sporog i ogranicenog broja upisa, najbolje prenosni 2.5" kao za laptop ili ssd ali je to malo skuplje. 3.5" zahtevaju dodatno napajanje i nezgrapni su. Na torrentima nadji verziju XP-a prilagodjenu za instalaciju na usb disk i vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Koliko bi veliki trebao da bude taj disk . Meni nesto i ne znaci brzina upisa jer su to smesni programcici koje ja koristim .

 

Mislis da flash memorija nije dobra????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

A da ti lepo instaliraš Microsoft Virtual Machine na win7, pa unutar njega legalne XP sa drajverima koji su ti potrebni? Inače radiš na sedmici, pa kad zatreba pokreneš virtualnu mašinu i odradiš posao.....čisto onako razmišljam....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Moze bilo sta samo da je xp . Ipak cu za to da potrazim nekog ko se razume u kompjutere . To je veoma komplikovano za mene jer kompjutere znam samo da koristim ali instaliram i ostalo nikako .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

A da ti lepo instaliraš Microsoft Virtual Machine na win7, pa unutar njega legalne XP sa drajverima koji su ti potrebni? Inače radiš na sedmici, pa kad zatreba pokreneš virtualnu mašinu i odradiš posao.....čisto onako razmišljam....

ne znam da li preko VM XP moze da pristupa hardveru direktno, to je ok resenje za programe koji ne rade na win7 ali za ovo ne znam. Dual boot sa dva sistema na dve particije bi radio ali opet ne znam da li postojeca licenca pokriva i tu opciju, neko sa vise iskustva bi mogao da prokomentarise da ne kopam po netu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Evo citam na neti da moze preko programa Virtualbox da se odredi kako sta i gde hoces da installiras . Kau da moze na 7-ici da se instalira xp i da radi bez problema . Ipak imam legalanu 7-icu . Ko ce bas da brcka po kompjuteru da vidi za virtualnu masinu da ima xp ili slicno . Ostaje jedino da probam i da vidim da li hoce da radi . Jedino moram da nadjem nekog da to odradi da ne zeznem kom .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

A da ti lepo instaliraš Microsoft Virtual Machine na win7, pa unutar njega legalne XP sa drajverima koji su ti potrebni? Inače radiš na sedmici, pa kad zatreba pokreneš virtualnu mašinu i odradiš posao.....čisto onako razmišljam....

ne znam da li preko VM XP moze da pristupa hardveru direktno, to je ok resenje za programe koji ne rade na win7 ali za ovo ne znam. Dual boot sa dva sistema na dve particije bi radio ali opet ne znam da li postojeca licenca pokriva i tu opciju, neko sa vise iskustva bi mogao da prokomentarise da ne kopam po netu.

 

Ja tako pristupam hardveru bez problema......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Mnogo ste nedokazni.

 

Downgrade rights offer a practical solution. The customer can:

Purchase a PC with Windows 7 Professional preinstalled.

Downgrade—at no additional cost—to Windows Vista.

Another compelling reason to encourage customers to move to Windows 7 is the ability to downgrade to Windows XP.

Move to Windows 7 Professional at the appropriate time. The system is licensed and ready for conversion

 

http://www.microsoft...ade_rights.aspx

 

 

Нико нормалан неће растурити нови мерцедес да би од њега направио голфа II!

Ovo je tek biser. Kako je win7 mercedes u odnosu na xp, treba li vama sistem da bi programi i hardver radio ili da se divite sarenim ikonicama. Na kraju ako je covek moler pa treba da nosi merdevine sta da radi sa mercedesom. Dobro moze da mercedesa karavana ili nov stampac/skener i treca opcija je u ovom slucaju neki matori komp sa opensource sistemom da bude print server. Sta je najmanje zlo od toga ostaje da odabere, ja licno bi drzao jos jedan XP instaliran na prenosnom 2.5" disku, za skener, tajno knjigovodstvo itd.

 

Postovani kolega,

znam ja da moze od sedmice da bude XP.

Quote ostaje!!! I to nije biser vec ISTINA !!!

 

Koristio sam W 98, ME, 2000, XP, Vistu i kako sam presao na W7 svanulo mi se... Najbolji sistem koji je Microsoft ikad napravio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Kako je win7 mercedes u odnosu na xp, treba li vama sistem da bi programi i hardver radio ili da se divite sarenim ikonicama.

 

Ti nemas pojma o cemu pricas!!! Procitaj samo sta si napisao? W7 su za tebe samo sarene ikonice!? Toliko o nekom poznavanju necega...

 

Ti i ostali savetujete coveka sa ogranicenim znanjem (izvini Drazo) da instalira XP na USB? Ili VB? Pa da on to moze ne bi nas ni pitao za jednostavno resenje...

 

Ajde napisi mu uputstvo sa slikama kako da instalira XP na USB. Bas me zanima kako bi ti to uradio. Da ne buda opet zabune, znam da to moze ali mislim, uz duzno postovanje, da moj prijatelj Draza to ne bi mogao da izvede licno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja