Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS Wassergekühlt - 2013

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: NIš
  • Motocikl: BMW R1200GS

strasan motor ali preskup u odnosu na konkurenciju, i zato kao sto kaze bmw ne voze radnici i "bacaju" pare nego lepo voze starije modele :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

strasan motor ali preskup u odnosu na konkurenciju, i zato kao sto kaze bmw ne voze radnici i "bacaju" pare nego lepo voze starije modele :moto3:

 

A ovi Harley Havidson motori ? sta su onda oni ako je GS preskup ???

 

Ajde jedna mala racunica.......

 

Moj prijatelj je pazario novi Suzuki 750 GSXR - K7 u 2007 god. platio ga u Nemackoj 11.995 € i presao sa njim za 6 godina nekih 12.000 km.

Takav motor danas vredi oko 5.000 € u Nemackoj, evo i ponude: http://suchen.mobile...Features=EXPORT

 

Ja sam mojoj zeni kupio R1200GS iste godine znaci 2007, polovan GS koji je bio 14 meseci star i presao 9.600 km za 10.850 €. Sada taj motor ima 58.000 km na satu.

Evo i trzisne vrednosti takvog motora koja je sada negde oko 7.500 € u Nemackoj, evo i ponude : http://suchen.mobile...Features=EXPORT

 

Ajde sada malo da saberemo cinjenice....

 

Znaci moj poznanik je izgubio oko 7000 € za 6 godina i presao 12.000 km. Njega je kostao svaki predjeni kilometar oko 0,583 Evra.

Motor od moje zene je u istom periodu izgubio 3.350 € i presao 48.400 km. Mene je kostao svaki predjeni kilometar oko 0,069 Evra.

 

Ajde i da "poklonim" sada GS iz 2006 god. za 6.500 €, "kakve ponude nema cak ni na mobile.de" za 2006. god. !!! cena po predjenom kilometru bi skocila na 0,089 Evra. ( Znaci oko 8,5 puta !!! manja nego na K-7 ).

 

I sta je sada preskupo za onoga koji se odluci za "GS" ?

 

Matematika je cudo !

 

A sto se tice onih "radnika" kako ste ih nazvali, sto voze starije modele, oni nisu "radnici" nego su konstrukteri i dizajneri BMW motora. Veruj mi da su ti ljudi puni para i mogu da voze sta zele, nikome od njih nije plata ispod 10.000 € mesecno, zato voze te stare motore iz cistog ubedjenja prema marki BMW. Posle 8 sati rada na " high tech motoru " svakog dana, covek se pozeli i da omasti prste...

 

Cista BMW nostalgija nista drugo, to su ljudi koji su doveli BMW-Motore do toga sto su oni danas !!!

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Nasao si sta ces da poredis..

 

Vidim da ti se ne svidja moje poredjenje.... ;)

 

Pa onda ajde da ostanemo u istoj klasi....

 

Honda Varadero XL 1000 sa 0,00 km iz 2011 god. kosta 10.490 € evo link: http://suchen.mobile.de/motorrad-inserat/honda-xl-1000-v-varadero-abs-2011-borchen/147887469.html?lang=de&pageNumber=17&__lp=17&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelDescription=varadero&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&negativeFeatures=EXPORT

 

Honda Varadero XL 1000 sa 18.000 km iz 2008 god. kosta 3.990 € evo link: http://suchen.mobile.de/motorrad-inserat/honda-varadero-xl-1000-va-ludwigsburg/173623905.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=4&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelDescription=varadero&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&minFirstRegistrationDate=2006-01-01&negativeFeatures=EXPORT&cubicCapacities=FROM_751_TILL_1000

 

Opet moram matematiku da koristim... :neznam:

 

Honda Varadero 1000 nova sa 0,00 km = 10.490 €

Honda Varadero 1000 sa 19.800 km = 3.990 €

 

Gubitak za 3 godine = 6.500 €

Gubitak po predjenom kilometru = 0,328 €

 

Podsecam samo, gubitak kod GS-a za 6 godina bese 3.350 €

odnosno 0,089 € po predjenom kilometru

 

Ako imas neku bolju matematiku, slobodno javi..... :takoje:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Lepo upređeno i objašljeno, evo jednog primera koji potvrđuje sve gore navedeno :takoje:

 

Mnogo lep motor nema sta, a cak i ADV iz jubilarne serije sa full opremom, za ljubitelje prava poslastica :takoje:

 

A sta bi falilo godinu dana mladjem od gore navedenog, sa samo 1.289 km i za 10.076 € neto izvozna cena. Koliko znam od 01.01.2013 se cak ne placa ni carina.:aha:

 

http://suchen.mobile...maxMileage=7500

 

Ili ovim iz 2012 ! sa 5000 km za 10.248 € neto izvozna cena:

 

http://suchen.mobile...maxMileage=7500

 

To je bas ono sto sa mojim postovima bi zeleo da vam objasnim.

Ko kupi nov GS, ima dovoljno para pa ne mora da razmislja o visini nabavne cene.

 

Ko se odluci za 1 - 2 godine star GS sa malo predjenih kilometra, on moze veoma dugo za " sitnu " lovu da se vozi.

 

Ovaj zadnji motor moze ladno da se vozi jos 50.000 km sledecih 5-6 godina i imace i dalje trzisnu vrednost daleko preko 7.000 €. Kazi mi jedan bilo koji drugi motor na trzistu preko 1000 ccm koji ce u istom periodu i sa isto predjenih kilometara da izgubi manje nego GS.

 

Ali ipak je ovo tema o novom GS-u sa vodenim hladjenjem, pa da ne gusim......

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Lepo upređeno i objašljeno, evo jednog primera koji potvrđuje sve gore navedeno :takoje:

 

Mnogo lep motor nema sta, a cak i ADV iz jubilarne serije sa full opremom, za ljubitelje prava poslastica :takoje:

 

A sta bi falilo godinu dana mladjem od gore navedenog, sa samo 1.289 km i za 10.076 € neto izvozna cena. Koliko znam od 01.01.2013 se cak ne placa ni carina.:aha:

 

http://suchen.mobile...maxMileage=7500

 

Ili ovim iz 2012 ! sa 5000 km za 10.248 € neto izvozna cena:

 

http://suchen.mobile...maxMileage=7500

 

To je bas ono sto sa mojim postovima bi zeleo da vam objasnim.

Ko kupi nov GS, ima dovoljno para pa ne mora da razmislja o visini nabavne cene.

 

Ko se odluci za 1 - 2 godine star GS sa malo predjenih kilometra, on moze veoma dugo za " sitnu " lovu da se vozi.

 

Ovaj zadnji motor moze ladno da se vozi jos 50.000 km sledecih 5-6 godina i imace i dalje trzisnu vrednost daleko preko 7.000 €. Kazi mi jedan bilo koji drugi motor na trzistu preko 1000 ccm koji ce u istom periodu i sa isto predjenih kilometara da izgubi manje nego GS.

 

Ali ipak je ovo tema o novom GS-u sa vodenim hladjenjem, pa da ne gusim......

ma slobodno, ti možeš.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Matematika,

mislim da treba porediti po predjenom kilometru, znaci staviti istu kilometrazu, pogledati trzisnu cenu i podeliti.

Recimo da je poznanik presao isto koliko i ti 48kkm, i neka mu cena ide dole za jos 1000e na racun kilometraze.

Znaci gubitak mu je 8000e a cena po predjenom kilometru 0.167c.

U suprotnom on nije dao na benzin sve te kilometre pa bi ga kilometar izasao manje nego tvoj.

Nisam sludjen nijednim brendom, samo komentarisem. Ima smisla sve to, odredjeni brendovi drze cenu, uostalom to je i smisao robne marke, tradicija , kvalitet, imidz na trzistu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Matematika,

mislim da treba porediti po predjenom kilometru, znaci staviti istu kilometrazu, pogledati trzisnu cenu i podeliti.

Recimo da je poznanik presao isto koliko i ti 48kkm, i neka mu cena ide dole za jos 1000e na racun kilometraze.

Znaci gubitak mu je 8000e a cena po predjenom kilometru 0.167c.

U suprotnom on nije dao na benzin sve te kilometre pa bi ga kilometar izasao manje nego tvoj.

Nisam sludjen nijednim brendom, samo komentarisem. Ima smisla sve to, odredjeni brendovi drze cenu, uostalom to je i smisao robne marke, tradicija , kvalitet, imidz na trzistu.

 

0.167c, jos uvek duplo nego kod GS-a, a ako ne ulaze u benzin, na zalost ne moze ni da se vozi. Sa logicne strane si 100 % u pravu. Ne znam samo sto bi onda neko uopste kupio motor ako samo hoce da ga gleda, a da ga ne vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino
  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

ma slobodno, ti možeš.

 

Neznam zasto se ti opterecujes ovom temom , hoces li da kupis GS-a ?

 

posto svi znamo da neces , pusti nas da uzivamo u argumentovanim postovima kolege !

 

strasan motor ali preskup u odnosu na konkurenciju,

 

Totalno netacno , sem ako ti nisi smislio neku novu konkurenciju GS-u ....

 

a ako hoces da argumentujes , izvoli ....

 

Momci, hajde da se drzimo teme. Hvala!

 

napomeni to jos jednom , molim te ....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

 

 

Neznam zasto se ti opterecujes ovom temom , hoces li da kupis GS-a ?

 

posto svi znamo da neces , pusti nas da uzivamo u argumentovanim postovima kolege !

 

 

jesi ti vidoviti Milan? hoceš li ti kupiti bilo kakav motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Jel' vi stvarno upoređujete motore samo na osnovu cene?

pa tu je BMW najaci i to im je jedini adut. e da i kapacitet rezervoara.

 

Nije najjaci. Zabari su se specijalizirali za taj dio trzista. Ferrari, Ducati, Agusta, Bimota itd itd...

Konkretno u ovom slucaju, Ducati MultiStrada.

Iskreno, kad bi imao (veeeliku) lovu, prije bi uzeo Stradu, nekako vise lezi nama mladjima. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Mile, ja sam covek u godinama, meni pase GS ekstra, a tebi ovaj cuci ki saliven, brate mogu i nogice lepo da se ispruze, mani se tih zabara...:D

 

P1030621-1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Jel' vi stvarno upoređujete motore samo na osnovu cene?

pa tu je BMW najaci i to im je jedini adut. e da i kapacitet rezervoara.

 

Nije najjaci. Zabari su se specijalizirali za taj dio trzista. Ferrari, Ducati, Agusta, Bimota itd itd...

Konkretno u ovom slucaju, Ducati MultiStrada.

Iskreno, kad bi imao (veeeliku) lovu, prije bi uzeo Stradu, nekako vise lezi nama mladjima. :D

zaboravio si apriliu caponord 1200 koja se još testira ali po svemu sudeci biti ce CAPO di TUTTI CAPI.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Neznam zasto se ti opterecujes ovom temom , hoces li da kupis GS-a ?

 

posto svi znamo da neces , pusti nas da uzivamo u argumentovanim postovima kolege !

 

jesi ti vidoviti Milan? hoceš li ti kupiti bilo kakav motor?

 

 

 

vidovit nisam , ali nisam ni zaludan koliko i ti

 

samo neko sa dobrim viskom vremena i pomanjkanjem pameti moze satima da cita i odgovara na teme o motorima koji ga uopste ne interesuju

 

Kad sam napisao da svi znamo kako ti neces , mislio sam da ti neces da kupis GS-a

 

Isto tako , ja necu sigurno da kupim naprimer Fazera , pa mi ne pada na pamet ni da citam , kamoli prodajem pamet na toj temi

 

ne branim ja tebi da pises gde ti hoces , ali si dosadan , a ti samo navali

 

znam ja vrlo dobro da ignorisem ....

 

Ja jos necu kupiti motor , bar neko vreme .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Jel' vi stvarno upoređujete motore samo na osnovu cene?

pa tu je BMW najaci i to im je jedini adut. e da i kapacitet rezervoara.

 

Nije najjaci.

 

Ja znam jednu , vrlo vaznu stavku gde je BMW bio i ostaje najjaci , pored svih konkurenata ....

 

Broj prodatih motora

 

i to pored takve cene ....

 

 

...... da , setih se

genijalci ko sto ste vas dvojica mislite da to nema nikakve veze sa tim sto je to vrlo dobar ( ni ja ne mislim da je naj naj bolji ) motor

 

nego ima milion drugih razloga sto je situacija takva , pre svega sto smo mi svi budale

 

 

Budala je samo onaj koji vas ozbiljno shvata ....

 

 

prema tome , navalite , mozda naidete na nekog koji vas ozbiljno shvata ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Jel' vi stvarno upoređujete motore samo na osnovu cene?

pa tu je BMW najaci i to im je jedini adut. e da i kapacitet rezervoara.

 

Nije najjaci.

 

Ja znam jednu , vrlo vaznu stavku gde je BMW bio i ostaje najjaci , pored svih konkurenata ....

 

Broj prodatih motora

 

i to pored takve cene ....

 

 

...... da , setih se

genijalci ko sto ste vas dvojica mislite da to nema nikakve veze sa tim sto je to vrlo dobar ( ni ja ne mislim da je naj naj bolji ) motor

 

nego ima milion drugih razloga sto je situacija takva , pre svega sto smo mi svi budale

 

 

Budala je samo onaj koji vas ozbiljno shvata ....

 

 

prema tome , navalite , mozda naidete na nekog koji vas ozbiljno shvata ....

daj se otkaci od mene vec jednom. jedino se ti nabrijavaš tu. ljepo sam rekao svoje mišljenje na temu 1200 gs da je najaci u cjeni koštanja te klase i da ima najveci rezervoar i tako i je. za budale ne govori u ime drugih nego u svoje ime. s kojim pravom ti imaš više prava sudjelovati u ovoj temi od mene ili drugih.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Da malo razbijemo famu oko cena. Ovo su oficijelne preporucene (ne i obavezujuce) cene u Nemackoj i odnose se na bazne modele (svi imaju serijski ABS). Ne zelim da zalazim u detalje i sitna crevca, ko sta sve nudi od tehnologija za te pare. To znate vec i sami.

 

Koliko ce ove cene u praksi, od strane dilera, biti korigovane na dole, zavisice i od potraznje: Ono sto bude vise stajalo u izlogu ce morati da dobije nize cenu da bi se prodalo. Uvek je tako bilo i bice. Pratite malo situaciju i bice vam jasno sta se najbolje prodaje 1zvizduk.gif

 

BMW R 1200 GS (LC) - 14.100

 

Moto Guzzi Stelvio1200 8V – 14.290

 

Triumph TigerExplorer – 13.790

 

KTM 1190 Adventure – 13.995

 

Kawasaki Versys 1000 – 11.995

 

Ducati Multistrada1200 – 15.790

 

Honda Crosstourer – 13.790

 

Yamaha XT 1200 Z SuperTenere – 14.295

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Jel' vi stvarno upoređujete motore samo na osnovu cene?

pa tu je BMW najaci i to im je jedini adut. e da i kapacitet rezervoara.

 

Nije najjaci.

 

Ja znam jednu , vrlo vaznu stavku gde je BMW bio i ostaje najjaci , pored svih konkurenata ....

 

Broj prodatih motora

 

i to pored takve cene ....

 

 

...... da , setih se

genijalci ko sto ste vas dvojica mislite da to nema nikakve veze sa tim sto je to vrlo dobar ( ni ja ne mislim da je naj naj bolji ) motor

 

nego ima milion drugih razloga sto je situacija takva , pre svega sto smo mi svi budale

 

 

Budala je samo onaj koji vas ozbiljno shvata ....

 

 

prema tome , navalite , mozda naidete na nekog koji vas ozbiljno shvata ....

 

Nisi stigao da procitas moj cijeli post. "Nije najjaci" je dovoljno da prestanes dalje citati i da ospes paljbu? :stabre:

Nije najjaci sa cijenom. Ducati je skuplji. Zasto treba biti budala da se to povjeruje?

Za mene ni GS ni MultiStrada nisu losi motori i rado bih imao bilo koji.

Ali jedno je kad ti je neki motor OK, a drugo kad imas oltar u podrumu i zrtvujes mlade djevice i sl...

Sto bi rekli oni tvoji tamo "Chill bro".... :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja