Jump to content

Moto Zajednica

sijalica za far 90/100w

Recommended Posts

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

drugari imam problem,cini mi se da mi je svetlo na mojoj suzani malo slabije,socivo je dobro,ali malo slabo se vidi...ili ja slabo vidim posto nosim naocare,e sad imaju one plave h4 sijalice, imaju od 55/60 w i 90/100w,na autu wozim ove od 100w i nemam nikakvih problema,sija strava,pa sam mislio da ih stavim i na motor,medjutim neko kaze da ce mi pregoreti altelnator ako stavim tu sijalicu posto je veliki potrosac,tako da neznam sta da radim,naravno podrazumeva se da moram ubaciti relej

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6339 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Alternator nece da ti izgori sigurno :) Svaki alternator ima vecu snagu punjenja, nego sto je moguce da trose svi potrosaci istovremeno ukljuceni, znaci uvek postoji rezerva snage. Pogledaj u uputstvu za tvoj motor ili potrazi na netu podatak o jacini alternatora, saberi sve potrosace (sijalice, stop svetlo, migavci itd) i vidi da li imas rezerve da ubacis jacu sijalicu.

 

Ne samo da moras da ubacis relej, nego mozda i da razvuces nove kablove veceg preseka. Pogledaj ovaj link, mozda ti bude jasnije, to je sema za Hondu Transalp, ali princip je isti za sve.    http://www.ta-deti.de/ta/headlamp.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

hvala za semu mada znam kako se povezuje....malo sam se zabrinuo posto neki tipovi koji su vozili motor kao moj kazu da im je altelnator  sklon crkavanju,gledao sam u uputstvu za altelnator ali ne pise snaga pise samo da je trofazni i da mu je neregulisan izlaz vise od 75Vac @5000 rpm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

Nije problem u alternatoru,ali ce biti problem u socivu posle nekog vremena koriscenja 90/100W...

mislis da ce biti problem?kod mene je metalno socivo,nije plastika...

na zastavi u plasticnim farovima vozim vec 5 godina i nisam primetio probleme...mene samo brine altelnator,.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Cacak

Nije problem u alternatoru,ali ce biti problem u socivu posle nekog vremena koriscenja 90/100W...

mislis da ce biti problem?kod mene je metalno socivo,nije plastika...

na zastavi u plasticnim farovima vozim vec 5 godina i nisam primetio probleme...mene samo brine altelnator,.... :)

Da li mozda ima zastita neka preko tog metala,ili mislis da je samo (rdjajuci) celik,lim u pitanju?

Aj neka  ti bidne  :);) ,a zastava je vec nesto drugo..,plastika-fantastika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica

Ja sam tu sijalicu imao na MZ-jcu pune 2 godine i onda mi je riknuo regler pa je riknula i sijalica, a alternator je ostao citav.E sad regler da je riknuo zbog sijalice riknuo bi verovatno mnogo pre,tako da ne verujem da ona moze da napravi neku stetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

I ja mislim da je više do reglera a sočivo, ako nema nekih posebnih rupa na faru radi hlađenja crkava obavezno, samo je stvar vremena...

 

No, uveren sam u regler, on pravi ono što treba, moj na MZ-u je od mečke i trpi sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja