Jump to content

Moto Zajednica

Serbian World Team na Americkom Zapadu

Recommended Posts

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Popeli smo se na Planinski Prevoj Independens.  Nadmorska visina: 3686 metara.  Eddie kaze da mu je to najveca nadmorska visina na kojoj je bio na kopnu.

 

187170599-S.jpg

Baki, Borko, ja, Tea i Zoran

 

187171156-S.jpg

Obozavaoci Harli Dejvidsona

 

187172155-S.jpg

Jos jedan bajker

 

187171822-S.jpg

Lep dan: Zoran, Tea, Eddie, ja, Cizma

 

187172248-S.jpg

Sneeeg!

 

Jos par fotografija predela:

 

187172420-S.jpg

 

187172663-S.jpg

 

187173246-S.jpg

 

I vreme je da palimo dalje...

 

187174404-S.jpg

Jel’ nas vidite?  U krivini...

 

187175195-S.jpg

...spustamo se ka podnozju planine.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

U podnozju stigosmo i ovog lava:

 

187175941-S.jpg

Videli smo ga na Prevoju Independens al’ nismo stigli da ga upoznamo

 

187176123-S.jpg

Oregon tablice.  To znaci da je bar 1000 milja (1600 km) od kuce. Vidite i sami na cemu.

 

187176318-S.jpg

Svaka tebi cast majstore.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

187176413-S.jpg

Pogled iz kombija

 

187176469-S.jpg

Stenovite Planine

 

187177109-S.jpg

Kolege

 

187177714-S.jpg

Ovaj je previse kul da bi se nasmesio

 

187177827-S.jpg

I jos jedan pogled ka Stenovitim Planinama

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Posle osam dana i 2500 prevezenih milja (4000 km) stigosmo do kraja naseg puta zajedno.  Negde na izlasku iz Denvera iskljucismo se sa auto-puta i stadosmo na benzinsku pumpu.  Vreme je da se pozdravimo.

 

Ja htedoh jos jednu sliku s’ Teom, i Vlada uslika nekoliko:

 

187178859-S.jpg

 

187179364-S.jpg

 

I onda krenuh da pomerim motor bukvalno 10 metara; jednom ne stavim kacigu na glavu, i evo sta se desi:

 

187178311-S.jpg

Vlada iskoristi priliku da me uslika.  Kaze bitanga da posto sam stalno smarao o nosenju kacige i opreme, sada ima kompromitujucu sliku s’ kojom moze da dokaze da ni ja ne vozim uvek u punoj opremi. :D

 

Pozdravih se sa svima pojedinacno i pozeleh im srecan put.  Ovo putovanje je bilo pravi dozivljaj za mene, i osecam se privilegovanim sto sam imao priliku da upoznam Zorana, Cizmu, Eddija, Borka, Teu, Bakija i Vladu, i na skroman nacin ucestvujem u njihovom poduhvatu.

 

187180225-S.jpg

Ekipa mi svecano urucuje Zastavu Srbije

 

187180364-S.jpg

Ja 'ocu da se slikamo jos jednom, al’ da ovaj put bude i Vlada u grupi

 

I eto...  Da sad ne duzim...

 

Popesmo se svak na svoj motor i krenusmo ka ukljucenju na auto put.  Ka istoku zajedno jos par milja...  putokaz pokazuje iskljucenje za zapad...  palim migavac...  tim pocinje da trubi i mase mi...  ja takodje sviram, podizem tri prsta...  malo me nesto steglo u grlu...  silazim sa auto puta dok oni nastavljaju ka istoku i ja ih gubim iz vida.  Zatim krecem ka zapadu, u noc, nazad za Los Andjeles.

 

The End

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Al’ sve je ovo mnogo lepse rekao Ljubivoje Ršumović u jednoj pesmi koju sam naucio u osnovnoj, i nikad je nisam zaboravio:

 

Domovina se brani rekom

I ribom u vodi

I visokom tankom smrekom

Što raste u slobodi.

 

Domovina se brani cvetom

I pčelom na cvetu

Makom i suncokretom

I pticom u letu.

 

Domovina se brani knjigom

I pesmom o nebu

Sestrinom suzom majčinom brigom

I onim brašnom u hlebu.

 

Domovina se brani lepotom

I čašću i znanjem

Domovina se brani životom

I lepim vaspitanjem.

 

* * * * *

 

I tako bruji u kacigi dok se vozimo po planinama Kolorada...

 

.

 

Dragi Moj Bane!

 

Pravo je zadovoljstvo citati tvoje "postove"! Raduje me da jos neko razmislja na isti nacin.  Reprezentacija domovine je individualna odgovornost svakog gradjana.  Navikli smo se i ti i ja na ovu Ameriku, kakva god da je uvek je funkcionalna a ja bih najvise na svetu voleo da i Srbija bude funkcionalna, da sve bude podredjeno razvoju zemlje, da svi daju svoj mali doprinos kao sto je to uradio Tim Hrabro Srce.  Mi smo nacija izgovora kao sto si i sam rekao, i mnogi ce opet ponoviti lako je njima da popuju iz Amerike. Ali je cinjenica da smo jako sebicni i ravnodusni.  Jedva cekam da se upoznamo i ispricamo jer verujem da imamo puno toga zajednickog.  Vidimo se tamo negde kad kod mene zahladni oko Decembra ako ne i pre.

 

Ziveo ti meni moj prijatelju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd

Sjajan putopis, reportaza, serijal, kako god... Svaka ti cast majstore! Svaka cast svakom clanu SWT-a! Svaka cast Zoranu! Svaka cast Vladi, koji je NASLIKAO ceo put!

Nemam reci...

Inace, gotovo se potpuno slazem sa:

 

 

Sedam godina je proslo od kada se Srbija resila prokletstva koji ju je doveo do propasti.  Za tih sedam godina napravila je ogroman napredak.  JESTE!  Necu da cujem da nije; kako je i dalje tamo sranje, kako se nema para, ima korupcija, nemoze da se putuje, kriminal, ja ne znam posto ne zivim tamo, bla, bla...  JESTE napredovala, i to mnogo.  Al’ nekako to svet ne primecuje.  A ni dosta Srba to ne primecuje.

 

 

 

*****

 

 

 

A ostali Srbi?  U poslednjih par poseta Srbiji primetio sam da je patriotizam dosta splasnuo da se skoro i ne primecuje.  I zbog toga mi je mnogo krivo.  Ne govorim pri to o mahanju zastavama, uzvikivanju parola i busanjem u prsa.  To ne smatram patriotizam.  Vec govorim o “tihom patriotizmu”; zelji da se nesto konkretno ucini za svoju naciju, i preduzimanjem kakve-takve akcije ka nekom pozitivnom cilju koji bi doneo korist svima. 

 

Mnogo je tesko.  Korupcija.  Gledamo od cega da zivimo.  A da, i moj “omiljeni” izgovor: to je posao za drzavu i nadlezne institucije.

 

Serbian World Team je preduzeo akciju ciji je cilj da se koliko-toliko podigne ugled zemlje u svetu.  Molim bez smejanja; i oni sami znaju da ce efekat ove akcije biti vrlo mali, gotovo nikakav.  Al’ su bar NESTO preduzeli, i NEKAKVOG efekta ce biti.  I sto to svi ne bi uradili?  Mislim, ne put oko sveta, al’ bar nesto?  Za pocetak da se ne baca djubre po ulici, da se ne pisu grafiti po zidovima, da nam zemlja izgleda lepse, pa kad neko dodje u goste da padne u nesves’ koliko je Srbija lepa.  I da se prema strancima ophodimo fino da se oduseve nasom kulturom (a zatim da se prema svojim sugradjanima ponasamo JOS finije, a ne po principu “da mi komsiji crkne krava”).  Nije svako Novak Djokovic pa da moze da privuce paznju celog sveta.  Al’ svako ima bar NEKU moc da ucini NESTO pozitivno za Srbiju.  Eto, ako mogu Zoran, Cizma, Eddie, Borko, Tea (sa svojih 12 godina), Vlada i Baki, sto ne moze svak’?

 

 

 

 

 

.

 

A jos bih dodao da je Amerika lepa zemlja, i da bi je trebalo posetiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Hvala svima na lepim recima; bas mi je drago da vam se putopis svideo.  Samo moram da napomenem da je moja uloga u svemu ovome bila jako, jako mala.  Glavni junaci su clanovi Serbian World Team-a, jer su oni i povod, i glavna tema, i inspiracija ovog putopisa.

 

@RSVMillenian: Pozdrav majstore, i nadam se da se vidimo uskoro u Kaliforniji. Kao sto smo pricali ranije, kada budes dosao ovde te ceka motor i jedno dvesta hiljada krivina. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

@RSVMillenian: Pozdrav majstore, i nadam se da se vidimo uskoro u Kaliforniji. Kao sto smo pricali ranije, kada budes dosao ovde te ceka motor i jedno dvesta hiljada krivina. :)

 

Pa lako je vama kada ste nam pokrali sve krivine iz Illinoisa.  Meni su od tih 200 hiljada uvek najteze leva i desna za ostale se nesekiram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja