Jump to content

Moto Zajednica

Hocete da me pokvarite

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6915 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Hocete da me pokvarite i ponovo da kupim skuter, cim pocnem aktivno da pisem u Skuter Kafeu, sine mi neka ideja da se vratim na skuter, recimo, Vespu GTS :P :P :P

 

Dosadno mi je ne zamerite :D

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Hocete da me pokvarite i ponovo da kupim skuter, cim pocnem aktivno da pisem u Skuter Kafeu, sine mi neka ideja da se vratim na skuter, recimo, Vespu GTS :P :P :P

 

Dosadno mi je ne zamerite :D

 

Pozdrav!

 

Probao sam GTS 300 sa komplet Poliin prenosom i mogu reci....DEAR GOOOOD THIS SHIT GOES!!!

 

Sta ti fali toj Kawi? Joska.gifAh da...vario 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 746 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Vespa je OK,nemoj se zanositi sa plastikancima,jer imaju zli usud,posebno na našim putevima....kad tad počinju da se prave ''cvetovi''na tiplovima,i raskanta se pre ili kasnije.Vozio sam ET-4 125 i PX 200.....šta da kažem....Moguće da je precenjena,ali to je jedini skuter koji ima karoseriju,i još nešto,kad ulazim u zgradu dočeka me miris Vespe,kad krenem s bazena mogu zatvorenih očiju da nađem Vespu među 30-tak dvotočkaša.Taj fenomen sam doživeo samo kod Mercedesa,miris kvaliteta brale!!!Sada kad uđem u zgradu parkiran je Dylan.Manje troši,brži je,mekši,ali nije startniji i ne miriše bre kao Vespa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6915 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da, Vespa ima nesto u sebi sto ja ne mogu opisati, ili mi se samo toliko svidja. Ta prica se vuce vec par sezona, video sam PX200 i zapalim se da je kupim. Pored toga sto sam znao njene nedostake i da to zapravo i nije bas masina za mene, hteo sam da je imam. Nekako se ohladim od toga i posle nekog vremena odem u Skuter Centar, kupovao sam nesto opreme za ujaka i vidim GTS300 bele boje na sredini hangara. Ljudi, mogu slobodno reci, postoji Vespa i ostali skuteri. Kako je sve to lepo upakovano, pozicija sedenja, kvalitet materijala, sam taj osecaj kada joj uhvatite rucke... Stvarno posebno i do sada me ni jedna masina nije dirnula kao ona. To mi je neka tiha zelja i moracu da je ispunim kad tad. Vuce me nesto.

 

@Biker Boy

Pojma nemam, ne bih ja to prodao ako bas ne moram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 746 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Da!Pozicija sedenja je jedna od ključnih stvari koje je izdvajaju od ostlih skutera....pa to je u stvari i najbitnije.Kad sedneš na Vespu-kao da je pravljena za tebe.Neverovatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

video sam PX200 i zapalim se da je kupim. Pored toga sto sam znao njene nedostake i da to zapravo i nije bas masina za mene, hteo sam da je imam.

 

Radoznao sam, pošto nisam nikada vozio PX200, koje su joj mane? Menjač, ili nešto drugo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6915 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ma kakvi, mehanicki gotovo neunistiva. Citam hrvatske forume, imaju PXice sa po 80-90 000 na satu. Umeju sajle da puknu, sem toga... Nedostake u smislu 10/10 tocka, malih gabarita... Naravno govorim iz licne perspektive, ljudi su na njima obilazili kontinente.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Hocu i ja da kazem nesto za dnevnik.......

 

Mogu za sebe raci da sam neko ko zivi zivotom vespe.Mozda smesno zvuci ali vespa je nacin zivota.Jbg patoloski slucaj i bojim se da leka nema :lol: :lol:

Vozim PX 200 Arcobaleno (masina od 12 KS),saziveo sam se sa njom.Pravim voznjice i turice pa mogu reci poprilicne kilometraze,mozda se i citali evo jedne ovogodisnje http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/71359-srb-mne-hr-bih-srb/ .Posto servisiram vespe sredio sam je po mom ukusu.Ulozio u stvari koje nisu po fabrickom stanju.Mislim na sediste i ostale sitnice.Pored 200 imam jos modela mada to sad nije toliko bitno.

Vespe novije generacije GT,GTS,GTV,ET...su neka sasvim druga prica. Vespe trenda da ih tako nazovem. Odgovor Piaggia na ostale firmirane maxi skutere. Ipak kvalitet,udobnost,lakoca voznje. jednom reci za mene a verujem i mnoge vrh.

 

JBG vespa ima samo jednu manu koju niko nece da spomene.

Ne zna da stane.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 746 postova
  • Lokacija: Lazarevac

video sam PX200 i zapalim se da je kupim. Pored toga sto sam znao njene nedostake i da to zapravo i nije bas masina za mene, hteo sam da je imam.

 

Radoznao sam, pošto nisam nikada vozio PX200, koje su joj mane? Menjač, ili nešto drugo?

Nema mane,mada sam čuo da posle duže eksploatacije menjač izbacuje iz 3 brzine.Skuplja je za održavanje od PX150(što je normalno)ali nije nešto posebno jača.Za mene je manji točak prednost,no sve je stvar veštine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

video sam PX200 i zapalim se da je kupim. Pored toga sto sam znao njene nedostake i da to zapravo i nije bas masina za mene, hteo sam da je imam.

 

Radoznao sam, pošto nisam nikada vozio PX200, koje su joj mane? Menjač, ili nešto drugo?

Nema mane,mada sam čuo da posle duže eksploatacije menjač izbacuje iz 3 brzine.Skuplja je za održavanje od PX150(što je normalno)ali nije nešto posebno jača.Za mene je manji točak prednost,no sve je stvar veštine.

 

Ajde delimicno da se slozim sto se tice odrzavanja. Reci cu vam pravu istinu. razlika u cenama je samo u termo grupi ali ne neka tako drasticna(20-30)eur,radilici koja je isto toliko skuplja. lezajevi ,semerinzi,menjac,selektor,krst menjaca su isti tj sa istim cenama.ostale razlike oko prenosa se razlikuju ali opet nista tako strasno.

Limarijski,struja i ostalo je sve isto.tako da sto se tice nekih drasticnih razlika i nema.

200 je brza,brdo bolje nosi od 150. recimo putna brzina 200 je 80-90 sasvim lagano bez napora dok 150 to nosi skoro u full gasu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1545 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
post-14670-0-48222400-1323209609_thumb.jpg Imao sam do sada et2 i lx50.Moram reci i potvrditi sve sto ste do sada rekli o njoj,a to je da vespa stvarno ima neku magiju i privlacnost.Mislim da cu kad-tad kupiti opet neku vespicu jer jednostavno je neodoljiva.Danas klinci vise vole nabudzenije i plasticnije skutere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7125 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

letos na svom putovanju na more, sam sreo neke strance na onim starijim 2T Vespama PX 150-200 i to zestoko natovareni ko zna odakle i koliko daleko putuju :takoje: respect

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja