Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia leonardo 250

Recommended Posts

  • Skuteras, 3636 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Moj je isao 130, par puta sam ga naterao malo vise. Sa 70 je ubrzavao skoro isto kao i iz mesta. Negde sam imao i snimak od 0-100 ako nadjem videcu koiliko je bilo. Mislim nesto oko 10sec.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MBK Skyliner 250

A ja se danas vraćao iz BG i na autoputu vidim nekog ludaka na skuteru kako se savio ko kifla pokušavajući da aerodinamikom tela izigra zakone fizike...rekoh, ovo moram da uslikam... znači to si bio ti!!!

 

grnja.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia leonardo 250

A ja se danas vraćao iz BG i na autoputu vidim nekog ludaka na skuteru kako se savio ko kifla pokušavajući da aerodinamikom tela izigra zakone fizike...rekoh, ovo moram da uslikam... znači to si bio ti!!!

 

grnja.jpg

Ha ha ha povedem ga da mi pomogne oko cenkanja a on ni da je dobio 10% od prodavca, kao juuu sve utegnuto, radi bolje nego moj,... plus se lepo vozao u kolima i jos zaje8ava :) Nego kad cemo nas dvojica na crtu da vidim koliko ide stvarno ovako nisam mogao da ocenim (ne radi mi brzinomer kako treba)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia leonardo 250

Pocelo je sredjivanje masine za sezonu, promenio sam mu kais i rolnice stari kais je bas bio u losem stanju sirina oko 21,6 a treba da je 23 sto ga dosta usporava plus je vec bio ispucao. Stavio sam mu nove gume Michelin city grip i napred i nazad, sad mi ostaje jos

zamena ulja i cekanje da otopli :)

 

Da ne otvaram novu temu postavicu pitanje ovde:

Posto sam do sada na svakom skuteru vadio one cevi iz auspuha i taj kao katalizator, zanima me da li da to radim i na leonardu? Kapiram da ce jedino biti malo bucniji ali bi trebalo da mu bude lakse da izduva.

Voleo bih da cujem od nekog od vas da li je to radio i sta je dobio ne mora biti leonardo u pitanju moze i yamaha majesty 250 iste su masine, moze i bilo koji ove kubikaze.

 

:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3636 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Posto sam do sada na svakom skuteru vadio one cevi iz auspuha i taj kao katalizator, zanima me da li da to radim i na leonardu? Kapiram da ce jedino biti malo bucniji ali bi trebalo da mu bude lakse da izduva.Voleo bih da cujem od nekog od vas da li je to radio i sta je dobio ne mora biti leonardo u pitanju moze i yamaha majesty 250 iste su masine, moze i bilo koji ove kubikaze. :moto3:

Meni je na Leonardu izgoreo auspuh iznutra, tj. neke cevi su satrule i zaglavljivale u izduvnoj cevi, pa se motor gusio, nije mogao preko 80-90.... Ja sam ga otvarao nekoliko puta da vadim te delove. Toliko je jebeno napravljen taj auspuh da mi ne bi palo na pamet da ga skidam iz zajebancije. Pre bih skupio 100-120 evra i u Adi napravio auspuh po zelji

 

...ono što bi ja znao je da šta god uradio nećeš ići brže od mene :nanana:mislim, nećeš ići preko 115 :zvizduk:

Je l' se to zezas ili stvarno mislis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3636 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

I neka laze sat 10-15 i neka je bilo nizbrdo (probajte 150kg + vozac i veliki vetrobran da terate nizbrdo, pa da vidite da li ima neke velike razlike u odnosu na ravno) opet ide 130

 

IgnbZ_leoq.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia leonardo 250

Posto sam do sada na svakom skuteru vadio one cevi iz auspuha i taj kao katalizator, zanima me da li da to radim i na leonardu? Kapiram da ce jedino biti malo bucniji ali bi trebalo da mu bude lakse da izduva.Voleo bih da cujem od nekog od vas da li je to radio i sta je dobio ne mora biti leonardo u pitanju moze i yamaha majesty 250 iste su masine, moze i bilo koji ove kubikaze. :moto3:

Meni je na Leonardu izgoreo auspuh iznutra, tj. neke cevi su satrule i zaglavljivale u izduvnoj cevi, pa se motor gusio, nije mogao preko 80-90.... Ja sam ga otvarao nekoliko puta da vadim te delove. Toliko je jebeno napravljen taj auspuh da mi ne bi palo na pamet da ga skidam iz zajebancije. Pre bih skupio 100-120 evra i u Adi napravio auspuh po zelji

I jesi uspeo da povadis to sto je bilo unutra? Kako se posle cuo motor?

Nije mi frka imam jednog majstora koji bi mi to odradio, znaci nije problem u vadjenju tih cevi vec da li ce biti previse bucan i da li cu dobiti nesto na snazi?

 

A sto se tice Triggera dao sam mu da proba kad sam promenio kais i rolnice i faca mu je otprilike ovako izgledala :staa2: a moja ovako :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3636 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Otvarao sam ga nekoliko puta zato sto mi se iznova i iznova to krunilo. Mene plasilo da ne dobijem neki sranje zvuk pa sam zbog toga ostavio sve unutra. Ne mozes na snazi dobiti nista. Mozda malo bolje da vuce iz nizih obrtaja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ciao svima...ako mogu da pomognem vama sto dzakate yamaha 250 agregate :)...slucajno sam radio u fabrici 3 godine u Bolonji pa eto znam ponesto jel...ovom sto je upravo kupio leonarda(imam ga i ja),obavezno i opasno obrati paznju na potrosnju ulja,kontrolisi nivo svakih 600-700 km,ne salim se,inace ces ostati bez ulja a da ni ne primetis i ode rajka,lezajevi,klip i cilindar a cene su da ti ne pricam...menjaj ulje svakih 5-6000 km i stavljaj nesto kvalitetno 5w40 ili 10w40,zajebi eksperimente jer je neko reko ovo i ono,tvoj dzep je u pitanju jel...ta masina nema klasican filter ulja pa nek ti nebude cudno ako ga nenadjes,ima mrezasti zajedno sa cepom ispod kartera,tamo gde ispustas ulje...kontrolisi sraf od gornje ploce,bem li ga kako se to zove ovde,onaj sto steze viljusku pre kormana,kapiras jel,hoce da olabavi po neravnom...ostalo je sve regularno,uobicajene stvari...ako ti zatrebaju delovi,ali ozbiljni i samo masinski delovi,pitaj sve sto te zanima,imam mogucnost nabavke direktno iz fabrike...imam ovde jednu radilicu novu kompletnu sa svim sto ide ako nekog moze da zanima...imao sam i sportcity 200 cim je izasao sam ga uzeo...najbolji gradski skuter ikada,ja imam 195cm...leo mi je malo tesan.pre mesec dana sam mu montirao kompletnu novu masinu,nisam stigao ni da je razradim...sto se tice auspuha,batali zajebanciju...slupi pare i kupi jedan 4road ili arrow,mnogo dobro rade na svim obrtajuma....ajd u zdravlje i gas do daske :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MBK Skyliner 250

@Vaximo944

za trošenje ulja je stara (donekle) potvrđena priča mada mi nikad neće biti jasno kako ispravna 4t mašina sme da troši ulje (značajno) a da je s njom sve u redu... i samo bih te ispravio da se ulje menja na 3000km, bar po uputstvu proizvođača.

Nego, nešto u vezi delova, da li si vozio, ili čuo utiske nekog ko je na tu mašinu menjao one zupčanike u diferencijalu, znaš ono, sporiji start veća max brzina (što mi i nije bitno) a manja potrošnja pri npr 90km/h. Našao sam po netu neke malosijeve al ne znam šta bi "dobio" na serijali, npr http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?lang=en&currency=EUR&product=288621637054720&category1=A%3AA_MBK%3AA_MBK_SKYLINER250&category2=CAT%3ACAT_ANTRIEB

Promenio član Trigger

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

naravno da jesam,ja imam malosi 280cc aluminijum sa tim zupcanicima...dobije dosta ako povecas kubikazu,sa originalom je malo verovatno da ces biti zadovoljan jer ako su napravljeni da rade korektno sa maltene 50cc vise jel...mada sam cuo i video neke koji su to radili na majesy 250,sad,reakcije su razlicite mada je razlicita i sorta ljudi koji su to radili,tj,neki su obrazovani mehanicki a neki su rekla kazala i nisu samo to radili vec kod mehanicara jel...tako da sam na tvom mestu bih to batalio,pre bih gledao da dovedem karburator u perfektno stanje i isto tako automatsku transmisiju pa ces dobiti lepse rezultate sto se tice potrosnje al ne ocekuj bog zna sta jel,ipak mu treba benze da bi isao :)...a sto trosi ulje,jbg,tako je rodjen taj agregat mada i piaggio masine,bar ove sto sam ja radio ovde,200,250 i 500 cc su trosile podosta a bilo ih je raznih godista...tako da nema pravila po meni,neko nema nikada problema a neko malo posle kad ga kupi...naravno,akd kupujes polovno je macka u dzaku pa sve dok ga ti licno ne uradis kako bog propoveda,neces znati o cemu se radi jel...napominjem,imam delove nove,fabricke za te masine,sve osim kratkog kartera (ostao mi samo jedan),ostalo se jos uvek proizvodi...mogu da nabavim original 300,tj nije 300 vec 267cc ali bolje ide od 250 dokazano,celu grupu za samo 200 eurica,novo naravno...ako mogu da pomognem,izvoli.menjanje ulja je sasvim ok na 5000 ako je dobro ulje stavljeno,u protivnom ne komentarisem...vazno je kontrolisati da se ne ostane bez ulja jel...kome treba AGIP 10w40 za te masine(ja ga u sve sto radim stavljam) imam na stanju za fine novce...pozdrav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia leonardo 250

@Vaximo944

za trošenje ulja je stara (donekle) potvrđena priča mada mi nikad neće biti jasno kako ispravna 4t mašina sme da troši ulje (značajno) a da je s njom sve u redu... i samo bih te ispravio da se ulje menja na 3000km, bar po uputstvu proizvođača.

Nego, nešto u vezi delova, da li si vozio, ili čuo utiske nekog ko je na tu mašinu menjao one zupčanike u diferencijalu, znaš ono, sporiji start veća max brzina (što mi i nije bitno) a manja potrošnja pri npr 90km/h. Našao sam po netu neke malosijeve al ne znam šta bi "dobio" na serijali, npr http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?lang=en&currency=EUR&product=288621637054720&category1=A%3AA_MBK%3AA_MBK_SKYLINER250&category2=CAT%3ACAT_ANTRIEB

Dzaba opet cu te oflekati :nanana:

 

Hoce li vise otopliti ovaj sneg vec pocinje da mi ide na zivce.

 

Sto se tice potrosnje ulja dok trosi znaci da podmazuje :) salim se tako je to od masine do masine, isto kao i kod auta neki trosi neki ni malo, vozio sam renault twingo i nije trosio ulje ni malo, nisam morao ni da proveravam, posle kupio astru g i ja opusteno vozim ni ne gledam racunam odradjen servis kad jednom reko ajd da pogledam a ulje na donjoj crti, tako da se time ne opterecujem proveris dospes i cao peglaj dok ide kad stane stao je :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MBK Skyliner 250

 

Dzaba opet cu te oflekati :nanana:

 

 

...i onda se probudiš i opet udri u "kukanje i plakanje" al nemoj mnogo da se nerviraš, pa nekom neće ni do 110 :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

...i onda se probudiš i opet udri u "kukanje i plakanje" al nemoj mnogo da se nerviraš, pa nekom neće ni do 110 :nanana:

 

npr meni nece ni do 110 0tuzan.gif... e sad da li je to problem u samom motoru ili je u pitanju prenos, kais rolnice itd...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Tesko mi pali ujutru, ali bas tesko!? Znaci nema vise zajebavancije! Rasklapam masinu komplet i idem redom...al crko da bog da onaj koji je zatezao srafove kao sivonja!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3636 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Nije niko zatezao safove ko sivonja. Vecina tih safova su zavijeni u aluminijum i tu su spekli. Znam kako je bilo kod mene. Odvijes ga jednom, ako ga ne odlomis, i onda trazi ureznicu da pravis novu lozu i da zavijas drugi.

 

Oni sto svaki cas moraju nesto da servisiraju njima to nije problem, razradjeni su im safovi. Kod Leonarda to nije slucaj :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

srafove smo savladali i masina je skinuta i otvorena. To jest skinut je samo cilindar i klip, verovatno ce mu trebati obrada i specijala ali o tome ce crnobrnja da odluci...e sad buni me malo lanac bregaste, cini mi se da je olabavljen ali ne znam kako to da proverim? Cuo sam da uglavnom pise u manuelu kolika duzina lanca treba da bude, tipa 20 karika izbrojis i izmeris pa ako je duzi zna se sta mu sleduje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MBK Skyliner 250

Ako ti je španer izašao skroz do kraja i lanac i dalje deluje olabavljeno treba ga promeniti. U ovom slučaju bi najbolje bilo da i to odradiš. Ja sam isto pri otvaranju i zameni termo grupe menjao i lanac, menjao bi ga i da nije bio baš za zamenu jer je greota dok je mašina na stolu to ne odraditi. Na ono sve što sam platio tih 30tak evrića za lanac je sitnica u odnosu na sigurnost i dugotrajnost mašine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

bas tako, spaner se spustio do kraja a lanac igra i to poprilicno. :( ali dobro sta je tu je... reci mi gde si uzeo taj lanac, ne bih da uzmem neke fuserice pa posle da bude svasta?

Pre nego sto je rasklopljena masina je izmerena kompresija od 9bar a u manuelu pise da treba da bude 14bar. Cilindar deluje ok, bez nekih ogrebotina i slicnog, a kariku kad ubacim u cilindar ima nekih 0,5-0,7 mm zazora (prva kompresiona), pa me interesuje da li je to ok? Ja sam ranije otvarao neku 150-icu, isto lenorado, i imala je razmak od 2mm pa je motor opet palio i isao solidno( ali je duvao na iber ko lud 1zvizduk.gif)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ciao momci,ja samo da kazem da sam u italiji,ostajem dve nedelje pa ako nekom nesto zatreba od masinskih delova,nek javne...00393404156832,pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja