Jump to content

Moto Zajednica

Zaštitna ograda ili giljotina?

Recommended Posts

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

ne kapiram šta hoćeš kao rešenje..........."autoput" kao što je bio ranije BG-NS da nam uleće u susednu traku ko stigne............

 

ako se naši pitaju, da uštede, stavili bi i ovaj sistem, što je za nas koji smo na 2 točka još gore........

 

 

postoji i ovo.............

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ovo sa sajlama sam video i u Švedskoj.

 

Naravno, postoji daleko bezbednija ograda:

 

safe_guard_rail.jpg

 

biker-safe-crash-barrier.jpg

 

I ako ništa drugo, trebalo bi postavljati je tamo gde su najverovatnija potencijalna izletanja motorista.

 

http://www.fema-online.eu/

 

 

Što se tiče "autoputa" BG-NS, to nije ni sada autoput, a kamoli da je tada bio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

jel bilo koja država ima tako nešto?

 

prošao sam Evropu uzduž i popreko tokom studija i nigde nisam video takve ograde..........čak ni u Francuskoj i Holandiji gde su najbezbedniji autoputevi...........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Pogledajte ove linkove:

 

Cable barriers are expensive and pose a threat to motorcyclists

 

The Federation of European Motorcyclists' Associations Guardrails victory

 

Jun 18, 2008

Guardrails victory

On June 13th, CEN members voted a work item to improve the standard of safety barriers to take motorcyclists into account and reduce injuries and fatalities.

 

This is a clear milestone for motorcyclists' 20-year-long fight for their safety. The best birthday present FEMA (Federation of European Motorcyclists Associations) could dream of for its 20th anniversary!

 

In Milan, last Friday, members of the Technical Committee on Road Equipment (TC226) adopted resolution 319 registering a new item in their work programme to "develop a European Standard, which reduces the impact severity of motorcyclist collisions with safety barriers, considering the existing national standards and the possibilities of present day technologies". In concrete terms, a new part (8th) is to be added to the existing standard EN1317. It will contain "provisions for the evaluation of the performance of safety barriers under impact by a powered two-wheeled vehicle (PTW) rider sliding along the ground".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 758 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Bila je jedna emisija na DSF-u kako ce u NEmackoj da stave neke stiropor pvc obloge na stubove i kako je to najjeftinije i najbrze resenje za sve puteve... Bolje ista no nishta..

Treba kod nas neko od Mrkonjicevih saradnika da vidi profit u tome, pa eto nama veselja i zastite po putevima...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

jel bilo koja država ima tako nešto?

 

prošao sam Evropu uzduž i popreko tokom studija i nigde nisam video takve ograde..........čak ni u Francuskoj i Holandiji gde su najbezbedniji autoputevi...........

 

 

u "deželi" več par godina stoje duple odbojne ograde na krivinama sa manjim radiusom od 50 metara.....

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Naravno da postoji, letos sam po italiji video kako po auto putu tako i po malo jacim regionalnim putevima. Gde god su bile bakine ispod ide jedna mala dodatna bankina sirine oko 15cm koja je oslabljenja sa zadnje strane prorezima kako bi pri udarcu motocikliste lepo apsorbovala udar. A pri tome covek ne moze da prodje ispod bankine itd. Odlicna stvar i eto i pak ima resenja. Ako nadjem sliku okacicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1437 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Ima ovde dosta tema o tome kako se brine o bezbednosti motocikliste u Srbiji tako da ova priča oko bankina sigurno da treba u nekom trenutku da se pokrene ali ovde ima toliko toga što je nekorektno da će bankina doći na red za naše unučiće

 

Inače bankina je poznata po naglom zaustavljanju tela motocikliste pri udaru gde dolazi do vitalnih preloma i unutrašnjih povreda. Vrlo često se završava kao na videu gore.

Ima nas ovde koji smo izgubli veoma dobre prijatelje na ovaj način.

Krivac je obično brzina mada mogu da budu i drugi faktori na koje motociklista ne može mnogo da utiče

Bankina je dobra za usporavanje auta a za telo motocikliste je katastrofalna

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ima ovde dosta tema o tome kako se brine o bezbednosti motocikliste u Srbiji tako da ova priča oko bankina sigurno da treba u nekom trenutku da se pokrene ali ovde ima toliko toga što je nekorektno da će bankina doći na red za naše unučiće

 

Inače bankina je poznata po naglom zaustavljanju tela motocikliste pri udaru gde dolazi do vitalnih preloma i unutrašnjih povreda. Vrlo često se završava kao na videu gore.

Ima nas ovde koji smo izgubli veoma dobre prijatelje na ovaj način.

Krivac je obično brzina mada mogu da budu i drugi faktori na koje motociklista ne može mnogo da utiče

Bankina je dobra za usporavanje auta a za telo motocikliste je katastrofalna

 

To je tacno, ali ova bankina sto sam stavio sliku je oslabljena i predvidjena za udar motoriste u nju. Posto je ta mala bankina izrezana po bocnim ivicama na svakih 1cm i savija se bukvalno pri udaru nogom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1437 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

@Marko13

 

Sve modifikovane bankine koje sam ovde video su bolje od klasičnih a najbolja je ova žuta u postu #6

Ja sam hteo da kažem da se plašim da je naša priča "Ne lipši magarče do zelene trave"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

@Marko13

 

Sve modifikovane bankine koje sam ovde video su bolje od klasičnih a najbolja je ova žuta u postu #6

Ja sam hteo da kažem da se plašim da je naša priča "Ne lipši magarče do zelene trave"

 

A ti na to mislis. :lol: Pa meni to nije bilo ni na kraj pameti. Pa ja mislio mi ovde polemisemo o stranim putevima i njihovim akcijama i inovacijama. Pa ovde toga nece biti za 100 svetlosnih godina ni u razmisljanju. -_-

Pa mi ni puteve nemamo :lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd, LB

Bankina je strasno opasna za nas motoriste.

Ja sam nazalost prisustvovao incidentu kada je drugar pao sa motora,i na nesrecu zavrsio u bankini.

To je bio jedan od poslednjih lepih dana u sezoni,pre dve godine. Izasli smo da se provozamo,a hladne gume i asvalt i malo nepaznje su umalo doveli do tragedije.

http://www.youtube.com/watch?v=_4ylcg_qZyA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd, LB

Jeste,prva ozbiljna krivina posle iskljucenja za samu Avalu, naizgled bezazlena brzina i pad,da nije bilo te bankine-giljotine.

Ja nisam obracao paznju na bankine do tad,ali sad i te kako pazim, ovo iskustvo me je dobro opasuljilo. Eto upozorenja za sve kolege,da smanje brzinu i paze se ovakvih zamki na putevima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

1Mina.gif Evo sistema zastite ciju montazu u svim (za motoriste) opasnim krivinama u Nemackoj pomaze udruzenje "MEHRSi" (skraceno od "mehr Sicherheit" tj. "vise bezbednosti"),, osnovano 2003. godine. Nemci su sa "neutralisanjem" opasnih nosaca bankina poceli jos pre 20 godina time sto su ostre nosace oblagali protektorima tj. nekom vrstom stiropora. To resenje se nije pokazalo kao dobro: Testirani su samo do 32km/h, bili su skupi, propadali su brzo pod vremenskim uticajima, nisu bili obnavljani...

Zahvaljujuci "MEHRSi"-ju do sada je preko 600 krivina, ukupne duzine 77 km, ucinjeno mnogo bezbednijim. Da se vratimo resenju koje se koristi:

 

vorderansicht_leitplanke.jpg

 

rueckansicht_leitplanke.jpgrueckansicht2_leitplanke.jpg

 

detail_leitplanke.jpg

 

detail2_leitplanke.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Evo i jednog njihovog kratkog, ali efektnog "promo" snimka:

 

Promenio član acim
Mislim da je bolje ovako :)
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja