Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 F Vlasnici

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Meni se nikako nije svidelo kako motor radi sa tim elfom. Prešao sam sa njim id kada sam kupio motor još oko 1000km i za to vreme je sa 2/3 spalo na minimum. Posle sam točio silkolen full synt 10 40 i za 5,6000 je popio oko 200ml. Sad sam sipao to usto samo gušće.

Nego jel planira neko na Navak?

 

Sent from Moonze

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Uzeh Ipone 10.4 10-40 polusintetiku pa cu videti kakva je situacija posle 5k km. Do sada sam imao dobro iskustvo sa iponom , cena 800/l na snizenju kod mene u gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Ja sutra odoh po Ipone, unazad 15k sam zadovoljan sa Ipone, pre toga Bardhal sipao i nije mi se svidelo kako radi motor, tj menjac.. Izdrzao 700km u motoru i vratio na Ipone 10w40 jer sa njim (da kucnem u drvo 3x) nema nikakvih repetiranja ili ne daj Boze drugih nezeljenih zvukova  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Videcemo kako se ponasa sa ovim uljem. Inace vozio sam na Ipon do sada Xt600e,Pegasa i nisam primetio neke anomalije u ovom ulju. Cena od 800 din/l je pristupacnija od drugih pa vredi probati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ima li kod nas negde da se nabave ovakvi termometre ili de je neko sam pravio.

 

http://www.aliexpress.com/item/Car-motorcycle-digital-water-thermometer-oil-temperature-gauge-belt/774169250.html

 

Ugradio bi na suzanu pa ne znam da li da narucujem ovaj, da li odgovara. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ima li kod nas negde da se nabave ovakvi termostati ili de je neko sam pravio.

 

http://www.aliexpress.com/item/Car-motorcycle-digital-water-thermometer-oil-temperature-gauge-belt/774169250.html

 

Ugradio bi na suzanu pa ne znam da li da narucujem ovaj, da li odgovara. 

 

Ja sam porucio ovaj http://www.aliexpress.com/item/Red-LED-0-999C-Temperature-Thermocouple-Thermometer-Temp-Panel-Meter-Display-probe/2052075748.html

 

Nego moze li mi neko reci koja je radna temperatura tj. temperatura ulja? Jasno mi je da zavisi od dana, dali si zaglavljen u gradu itd itd..

U stvari bolje da preformulisem pitanje koje su gornje granice temperature ulja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: strom 650

Pokazivač stepena ti pokaže u kom si stepenu pa prešaltaš.

A ovo pokaže kolika je temperatura i šta sa tim podatkom.Ja ne znam da je neko uspeo da pregreje,možda nisam dovoljno informisan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja stepen prenosa mogu da odredim po zvuku motora ali stepen zagrejanosti motora ne mogu nikako sem da ocitam na displeju. :)

 

Salim se. 

 

Imam ideju da postavim i mislim da je od koristi znati koja je temperatura motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ma ja volim da cackam i popravljam nesto pa mi to pade na pamet.  

 

Ugradio bi displej na sat za obrtaje , kao sto je ne brzinometru za kilometrazu ovamo da bude za temperaturu ako ima mesta. Ako nema onda mislim da moze da stane na mesto pored ostalih lampica. 

Videcu kad stigne i otvorim satove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Znam onaj sa luisa. Imao sam ga na nekom enduru.

 

Narucio sam ovaj sto je Golub postavio pa cu videti kad stigne. Inace kod nas na KP kosta 2000 din a ovaj sa Alija je 9 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Ja sam ugradio, kupio na ebay_u neki merac, Razvalio ga i ugradio tamo gde bi trebao da bude sat u novijoj verziji. Temperature ulja je oko 120 stepena. Nesto i nije od koristi. Nas motor ne moze da se pregreje. Ako se ne snadjes naci cu sta sam kupio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Nasao sam

http://www.ebay.com/itm/2-52mm-DIGITAL-LED-BOOST-WATER-OIL-TEMPERATURE-OIL-PRESSURE-TACHOMETER-GAUGE-/291203387462?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item43cd131046

kada se razvali taman staje. Mora da se pravi adapter za navoj na dekliju.

Imas razlicite boje. Ja sam ugradio plavi displey

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Posto mi danas rekose da zadnja  Contimotion koji sam cekao stize tek posle 15.Maja resih da mi prijatelj donese gume iz nemacke. 

ako neko ima iskustva sta uzeti Metzeler Z6 ili Pireli Angel St cene setova  su skoro iste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

Ako mozesh uzmi Metzeler Z8 interact ili Pireli Angel GT, ili Michelin pilotroad4 ali i ove koje si spomenuo su ozbiljnije nego Contimotion... Conti guma koja bi bila u klasi gorepomenutih je roadatack2 - to je bar moj stav... metzeler je jedini proizvodjach koji pravi samo moto gume, ja trenutno imam Z6, odlichan sport-touring pneumatik , ali prve tri koje sam nabrojao su ipak moderniji i savremeniji modeli...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Cena igra isto ulogu a ova tri modela su  skuplji od novca predvidjenog za gume. Citao razne testove pa zakljucih da je to sve sviranje k...cu , svaki ciga svoga konja hvali po raznim testovima, pa rekoh da dobijem info iz prve ruke.

 

Napred mi je contimotion dobra pasam hteo uzeti  jos jednu zadnju pa da menjam u kompletu kad ih potrosim , ali eto ispade da nece biti na stanju jos neko vreme. 

 

Ove koje sam pomenuo imam za 180 evra komplet 160/120 , bitna mi je i predjena kilometraza kao i grip pa mislim da je dobar kompromis nesto od ova dva modela. Ili gresim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Koliko km predjes sa PR3 , prvi mi je turing motor , sisao sam sa jednog cilindra na cetiri pa su mi turing gume nepoznanica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

Zeko povedi rachuna o indexu brzine i "nosivosti", kao i da bude po mogucstvu sto mladja - i ja smatram da cesh svakim danashnjim setom novih sport-touring guma biti zadovoljan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja