Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 F Vlasnici

Recommended Posts

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

5 mozhe i halogen i xenon H1, probao sam.

 

Jesi li stigao da probas kako izgleda snop sa halogenim sijalicama?

 

Razmisljam o ugradnji projektora i xenon-a na vfr-a, ali samo ako mogu da ubacim halogene sijalice koje imaju dovoljno dobar snop kroz projektor, za slucaj da mi zatreba (odlazak u EU, prilikom registracije ako to kod nas budu poceli da traze).

 

ima na prethodnoj strani slika snopa sa halogenom al u kuchi. nemam drugu.

koliko znam EU nije pominjano xenone na motorima tj pominjano je samo za kola (auto nivelacija, brizgaljke itd itd)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4820 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

5 mozhe i halogen i xenon H1, probao sam.

 

Jesi li stigao da probas kako izgleda snop sa halogenim sijalicama?

 

Razmisljam o ugradnji projektora i xenon-a na vfr-a, ali samo ako mogu da ubacim halogene sijalice koje imaju dovoljno dobar snop kroz projektor, za slucaj da mi zatreba (odlazak u EU, prilikom registracije ako to kod nas budu poceli da traze).

 

ima na prethodnoj strani slika snopa sa halogenom al u kuchi. nemam drugu.

koliko znam EU nije pominjano xenone na motorima tj pominjano je samo za kola (auto nivelacija, brizgaljke itd itd)

 

 

 

 

Xenoni NE mogu proci bez projektora,na teh. se proverava podesenost snopa a sam xenon rasipa svetlost i ne moze proci HBT test (ili ti narodno hela) a halogenka+projektor :takoje: posto ima jasniji snop tj "lastin rep",uostalom vecina vozila ima projektor i halogenku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

koje ulje sipate, do sad sam koristio motul 10w40 5100 (ako se lepo secam), pa razmisljam da sipam neko drugo?

Sipao Mol 10 40 mozhe nije loshe

Motul 10 40 dobro do 3000km i onda je krsh nad krshevima i nikad ga vishe nechu u zhivotu sipati

Sad najverovatnije bardahl 10 40..chujem samo rechi hvale

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Stigo sam do sedme strane i onda video sa ova tema ima preko čedrdeset!

 

Ako je bilo pitanje, onda izvinte, a ako nije evo ga:

kakav je GSX750F iz 1991.god?

Na šta obratiti pažnju (koje su mu bolesti) i kako se pokazao svih ovih godina?

Kako se kreću cene za očuvane primerke...itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Stigo sam do sedme strane i onda video sa ova tema ima preko čedrdeset!

 

Ako je bilo pitanje, onda izvinte, a ako nije evo ga:

kakav je GSX750F iz 1991.god?

Na šta obratiti pažnju (koje su mu bolesti) i kako se pokazao svih ovih godina?

Kako se kreću cene za očuvane primerke...itd.

isti agregati, samo su karburatori promenjeni i dodato par sitnica, generalno jedina razlika je estetika.

rekao bih +-1000E za dobar primerak.

jer vech za 1400 imash 98godishte

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

koje ulje sipate, do sad sam koristio motul 10w40 5100 (ako se lepo secam), pa razmisljam da sipam neko drugo?

Sipao Mol 10 40 mozhe nije loshe

Motul 10 40 dobro do 3000km i onda je krsh nad krshevima i nikad ga vishe nechu u zhivotu sipati

Sad najverovatnije bardahl 10 40..chujem samo rechi hvale

 

sad sam u dilemi, koristio sam motul u oba motora i zadovoljan sam, e sad hocu da promenim, jel ima neka specijalna oznaka za ta ulja ili bilo koje da uzmem (naravno mislim na moto ulja)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

koje ulje sipate, do sad sam koristio motul 10w40 5100 (ako se lepo secam), pa razmisljam da sipam neko drugo?

Sipao Mol 10 40 mozhe nije loshe

Motul 10 40 dobro do 3000km i onda je krsh nad krshevima i nikad ga vishe nechu u zhivotu sipati

Sad najverovatnije bardahl 10 40..chujem samo rechi hvale

 

sad sam u dilemi, koristio sam motul u oba motora i zadovoljan sam, e sad hocu da promenim, jel ima neka specijalna oznaka za ta ulja ili bilo koje da uzmem (naravno mislim na moto ulja)

pa uzmi polusintetiku i super.

a na motul se nisam jedini zhalio, nas trojica smo imali identichnu prichu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Bos Brod
  • Motocikl: Slaven

Kakvo je ulje FUCHS 10w40 jel iko sipao kako se pokazalo i da zaboravi napomenuti sintetika

Promenio član suzuki gsxf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Dajte još neku inforamciju konkretno za model gsx750f iz '91 god.

Kako leži na dužem putu, jel' bole ruke? :)

 

Imam priliku da uzmem jednog pa je svaka forumska informacija dobrodošla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Sve zavisi sta je duzi put,kakav ti je stil voznje i takve stvari.Po meni jedini spotrturer koji moze da se vozi i po gradu i na duzim putovanjima.Svi ostali ili su veliki za grad ili mali za put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Danas sam bio kod prodavca, obrnuo krug. Moram da priznam da me iznenadila veličina motocikla. Skoro je pa kao 1100XX po dimenzijama.

Opasno vuče...samo, zabrinuo me je zvuk motora pri paljenju (upaljen je hladan). Zvuk je nekako čudan, ne prede, nije kao ostali koje sam imao

prilike da čujem i vozim (Honde, itd.) Možda ga godine gaze a možda je i mašina kaput...ipak je to 1991...

Inače, tablice su KO, motorče je boje White/Red/Silver pa ako neko zna neku history nek javi, puno bi mi značilo...

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Pozdrav drugari, pre od prilike mesec dana sam postao vlasnik buljka. Prethodni vlasnik je vlada iz Ns pa mislim da nema potrebe da predstavljam motor :-) Za sada sam prezadovoljan, u utorak menjam ulje, a u aprilu bi trebalo i gume jer su iz 2004. Ne planiram nikakve modifikacije niti gedžete da mu trpam osim vazdušne sirene koju već imam, a ova njegova je mjauknula.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Pozdrav drugari, pre od prilike mesec dana sam postao vlasnik buljka. Prethodni vlasnik je vlada iz Ns pa mislim da nema potrebe da predstavljam motor :-) Za sada sam prezadovoljan, u utorak menjam ulje, a u aprilu bi trebalo i gume jer su iz 2004. Ne planiram nikakve modifikacije niti gedžete da mu trpam osim vazdušne sirene koju već imam, a ova njegova je mjauknula.

dobrodoshao drug! vlada jeste u nashoj skromnoj temi al mislim da nismo dobili ni jednu sliku, tako da pochasti nas :)

tako je to kad kupish nov motor sa 17k km na satu, promenish gume i gas :)

da te dobro sluzhi i nadam se da se vidimo uskoro :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Taj motor znam tu su gume još fabričke i mogu još da idu ulje promenjeno prošle godine i prešlo možda 1500 km.samo gas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Stiglo vreme za promenu guma. Sta predlazete. Model, marka, cena....

moja debela preporuka bi ishla za michelin pilot power 2CT, guma drzhi kao luda chak i kad je hladnije. prosto sam odushevljen gumom. cena je oko +-200E za par novih 120/150-160

ako nisi bash za sport gumu, onda ti preporuchujem touring michelin pilot road 3, takodje je 2CT (dvokomponentna) odlichna chak i na kishi zbog svoje share, cenu ne znam nazhalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Danas sam bio kod prodavca, obrnuo krug. Moram da priznam da me iznenadila veličina motocikla. Skoro je pa kao 1100XX po dimenzijama.

Opasno vuče...samo, zabrinuo me je zvuk motora pri paljenju (upaljen je hladan). Zvuk je nekako čudan, ne prede, nije kao ostali koje sam imao

prilike da čujem i vozim (Honde, itd.) Možda ga godine gaze a možda je i mašina kaput...ipak je to 1991...

Inače, tablice su KO, motorče je boje White/Red/Silver pa ako neko zna neku history nek javi, puno bi mi značilo...

Pozdrav

tu je negde gabaritima sa 1100XX, tj sa vechinom velikih motora. to shto se chuje na leru je kvachilo i to sam chuo kod josh 10ak GSXFova, rekao bih normalna pojava, vech kad se motor ugreje (ulje) zvuk se polako stishava i mashina pochinje da zuji.

evo slichica 1998god pored XXa

IMG_3715.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Kačim slike kad se prolepša vreme :-)

Kad sam kupio motor ulje je bilo smeđe boje i na 3/4 prozora. Prešao sam 500,600km i sad je malo ispod pola i skroz crno. A čini mi se i da je menjač postao tvrđi pa ga zato menjam. Što se tiče guma velika većina preporučuje pilot road 2 i 3. Navodno 2 duže traje a 3 za nijansu bolje drži. I ja sam njih nanišanio... Imam i neke cene ako nekog zanima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1274 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Da ne treba nekome nova pilot road zadnja guma?Jos je u najlonu,nikada montirana,ja je narucio za moj Suzuki ali pre nego sto je stigla,suzana je dozivela totalku a ja pobegao grobaru sa lopate :zvizduk:..Ako je neko zainteresovan mogu da je ponesem sa sobom kada krenem na odmor u Srbiju,pa da se negde sacekamo za isporuku.Pocetkom jula krecem.Cena simbolicna,recimo 40e,mislim da je placena 120e.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1274 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

prodato,dogovoricemo se jos oko isporuke,javicu ti tacan datum kada krecem,vidim da si iz Zemuna,mozda bi mogao da me sacekas negde u Bg ili na auto-putu,posto ja prolazim kroz Bg kada idem kuci.Dogovoricemo se uglavnom do detalja ima vremena.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Da ne treba nekome nova pilot road zadnja guma?Jos je u najlonu,nikada montirana,ja je narucio za moj Suzuki ali pre nego sto je stigla,suzana je dozivela totalku a ja pobegao grobaru sa lopate :zvizduk:..Ako je neko zainteresovan mogu da je ponesem sa sobom kada krenem na odmor u Srbiju,pa da se negde sacekamo za isporuku.Pocetkom jula krecem.Cena simbolicna,recimo 40e,mislim da je placena 120e.

pa jesi dobro? shta se desilo? kad? :staa2:

koja je shteta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja