Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 F Vlasnici

Recommended Posts

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ma ima tome vec 5-6 meseci,mislim da si citao vec o tome na forumu "motoristi na drumu",na izlazu sa auto-puta lik sa motorom usao u jednosmernu i zakucao se u mene,krenuo covek da izadje na auto-put u suprotan smer.Udario sa njegovom prednjom gumom u moje stopalo,pa onda u zadnji kraj motora.Meni tri prsta na stopalu amputirana i malo rebra nagnjecena a motoru zadnji most i tocak iskrivljeni za 90 stepeni,koroman polomljen,,i plastike popucale,trazili za popravku 4000e :lol:,tako da je osiguranje proglasilo totalnu stetu,motor uzeli a meni isplatili 2800e,suzana je bila 2005 godiste sa nekih 30000km.Eto to je to otprilike..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

nemanja pohvali se druzini nekom fotkom , kad vec ja nisam 1neznam.gif jevta je tu radio servis tacno na 15000km , ne bi moralo jos na zamenu , koliko je sad na satu 18-19000..? gume su orginalne , prva ugradnja i uz duzno postovanje prema jevti (koji me je o tom motoru vecini stvari i naucio-velik poznavaoc i drugar uopsteno...) ja sam ih planirao zameniti zbog starosti i to i tebi savetujem... motor ne trosi ni kap ulja-proveri da li ti stoji na ravnom , nastavi da sipas solidna i orginalna ulja i jos dugo o agregatu ni ne razmisljaj... p.s.kao sto vidite jos uvek pratim desavanja u "klubu" - sretna dolazeca i sve ostale sezone svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Hoću čim stignem da ga provozam malo. Danas mi stiglo silkolene ulje, ovih dana ću zameniti. Ima oko 18 000 sad na satu. Ja imam neki običaj da na početku sezone menjam ulje i tako planiram i u buduće kad god da je menjano. Verujem da je Jevta zamenio naravno. Evo kolega Krstomir mi donosi zadnju, ovde ću kupiti prednju gumu :-) Uzeo sam full sintetiku da probam jednu zamenu da vidim kako će se pokazati, javljam utiske kad ga malo izvozam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Nije to za ful sintetiku.Kad je taj motor konstruisan takvo ulje nije ni postojalo on je napravljen za mineralno ili eventualno polusintetiku.To što je on 2004 god.neznači da je taj agregat konstrukcijski pobegao iz osamdesetih godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Istina je da se nije koristila sintetika kad je konstruisan, mislim da se neće buniti. Piše i da se lanac podmazuje uljem pa svi stavljamo sprej sa teflonom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Pa ne baš. Ja ne prskam sprejem sa teflonom i ne piše da se podmazuje uljem to pišu honde.

Moje mišljenje je da će mu ful sintetika više štetiti nego koristiti al tvoj izbor.To je u najmanju ruku bacanje para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

u svakom slucaju bolje bilo kakvo ulje nego nikakvo :lol: ali podrzavam JevtuNS u ovome, ja sam uvek vozio starije masine (sirotinja jbg) i uvek sam sipao polusintetiku i sve ko podmazano :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

nemanja mozes slobodno da probas kad si ga vec kupio - vodi samo racuna da li ce se pojaviti potrosnja... menjaj na 5-6oookm i bice sve ok... jevta je u pravu u principu - nije to konstrukciono premoderna i prezahtevna konstrukcija agregata... ljudi su silne kilometraze presli njima koristeci najobicnija mineralna ulja(10w-40) - provereno , vidjao sam licno! ali eto prilike da posle nekog vremena napises iskustva sa full sint uljem, koristice svima ovde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

sipali ljudi i mineralno i PS i synth, nishta mu ne fali. samo mozhe biti bolje podmazan i da se ulje tezhe "razbije".

u sushtini i ja chu ovaj put sintetiku pa shta bude..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Moje mišljenje je da kvalitetnije ulje od propisanog ne može da mu škodi. Čisto sumnjam da bi neko mineralno zadržalo viskoznost do 5-6000km. Pre njega sam vozio freewind čija mašina potiče iz istog vremena i sipao motul 5100. Niti je trošio, niti sam primetio bilo kakav problem. Menjao na svakih 4 do 4500km. Uostalom svi smo čitali katrifers forum, pišu ljudi da trpaju ulje za dizele, za teretna vozila, obično automobilsko i sva ostala ulja i prelaze mnogo kilometara. Sigurno mu ne prija svako ulje u istoj meri, ali složićemo se da i nije mnogo izbirljiv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Nije dobro da se sipa sintetika u nase motore.Konstrukcija nasih motora je starije generacije i svi su prosli odredjenu kilometrazu pa je bolje sipati polusintetiku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ja ga stezhem "na osechaj", otprilike kad dodje na kraj, tj krene otpor, gurnem malo iz zgloba chisto malo da stegne. vrlo malo sile pri stezanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

momenti stezanja su propisani - kada bi se odvio pod turazom (u voznji) pumpa ispaljuje svo ulje bukvalno u par sekundi , vidjao sam to na motornim vozilima licno... uljarama je ulje i podmazivanje i hladjenje - znaci svima nam je jasno sta bi se desilo za samo 30sekundi-(ne daj boze)...!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Moje mišljenje je da kvalitetnije ulje od propisanog ne može da mu škodi. Čisto sumnjam da bi neko mineralno zadržalo viskoznost do 5-6000km. Pre njega sam vozio freewind čija mašina potiče iz istog vremena i sipao motul 5100. Niti je trošio, niti sam primetio bilo kakav problem. Menjao na svakih 4 do 4500km. Uostalom svi smo čitali katrifers forum, pišu ljudi da trpaju ulje za dizele, za teretna vozila, obično automobilsko i sva ostala ulja i prelaze mnogo kilometara. Sigurno mu ne prija svako ulje u istoj meri, ali složićemo se da i nije mnogo izbirljiv.

 

Posto ja vozim motor koji je prvi iz gsx serije (gsx 550) i razmisljam se o ulju, evo ko nije procitao, sta eventualno moze da skodi kada se predje na sintetiku nakon duge upotrebe mineralnog ulja... link

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Jasno Vlado, malo sam se šalio. No šalu na stranu, stvarno ručno nisam mogao da odvijem čak ni sa polugom.

Pročitao sam tu temu Golube, odlična je. U moj motor nije bilo sipano mineralno ulje niti je prešao mnogo km pa da ima uslova da mu se skupi toliko čađi na zaptivkama. Evo kolega Gsxf, Čarli i ja ćemo dati šansu sintetičkim uljima pa ćemo preneti svoja iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Evo kolega Gsxf, Čarli i ja ćemo dati šansu sintetičkim uljima pa ćemo preneti svoja iskustva.

 

I dodajte i mene na spisak em sam GSX-ovac em cu i ja dati sansu istim uljima 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

pratim-i mene zanima.! full synt ulja su verovatno buducnost u potpunosti (laik sam, ne smem bas da tvrdim..) p.s.secam se kako su se pre 15-20 god iskusni motorciklisti hteli kladiti da je el.ubrizgavanje glupost na motoru i potpuno nepotrebno-kad ono danas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja