Jump to content

Moto Zajednica

prerada u sm

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

preradio bih pegsa u super moto, pa sad,,,mozda imate i vi iskustva ili ideju za rad,zanimaju me i vasa misljenje i vase vidjenje projekta,

isao bih na varijantu aluminijumskih felni, od gsx,r a , s tim sto bih ovu koja je na motoru trenutno menjao za uzu felnu,ova je za gumu 180 ,a ja bih ipak 4,5 jota ili cola nemam pojma :staa2: za gumu 160,ova bi bila presirroka verovatno, nekako su mi preskupe originalne sm felne,mogao bi dda ostavim zadnju originalnu i eventualno nadjem siru 17,ticu da promenim napred ali sad se radi na tome da se odlucim sta i kako,moze da se preplete i prednji tocak ali.....:staa2:0plac.gif

neznam koju kombinaciju boja da izaberem,isao bih oranz OlgEA_blacknorangephoto.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us loksiranje felni i rama a viljuske u recimo crnu boju plastike odradio sa karbonom, jedna od solucija,jos kad bi neko to mogao u photo schopu da preradi bilo bi lepo,ja neumem :moto3:naravno prednji branik menjam,

auspluhe bih mu izvukao jos napolje,i mozda promenio,neka sm maskica prednja, loksirane rucke kocnice volan neki laksi, lepsi, naravno treba sad da odradim i distancere na felnama i disovima ali bice i to polako, agregat bi isao u mat crnu,naravno ne sprejom vec akrilom, auspluh grane saljem na niklovanje, ili isto loksiranje videcemo,detalji kao sto su kocioni cilindri,plehici neki u crno, stabilizator prednje viljuske se vec pravi,

eto svaki predlog kombinacije boja dobro bi dosao,vasa misljenja o doticnim felnama i kako cuce na pegasu takodje dobro dosla,

motorce ovih dana ide u paramparcad pa polako,

LmE7B_221120111924d.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

TqaG7_221120111926.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

QtPZK_221120111927.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

xyq4G_221120111928.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

05gkx_221120111929.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

uvGOQ_221120111930.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

oUFmB_221120111932.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

Kad pre zapali gumu????:)))) :nanana::care: salim se kolega,e dobro izgleda sa ovim felnama,samo sto mi nesto na slici velika rupa izmenju tocka i branika,msm naravno sredice se to sve,malo spustis branik ili drugi,a mozes mozda i one fume staviti kao u fazonu na XT ili tako neke znas na sta msm..mada to je bzv jel ti je USD vila...Rep je do ja.a....neki karbon spec prc boju,vidi mozda one stitnike rucica i ruku da stavis-daju mu lepu sminku ;)

hajde pokusacu da ti nadjem negde sliku onog XT sto sam ti pricao pa mozda ti se svidi neka fora sa njega..

a da svaka cast za ideju i ako bude ispao kao sto ima zvuk i prednju kocnicu :P onda ja placam pivo :nanana: I gumu obavezno novu!! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ako sam dobro ukapirao ostaće ti višak 21 prednji točak ?

 

Ako želiš da ga prodaš pusti mi na pp koliko parica bi bio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ako sam dobro ukapirao ostaće ti višak 21 prednji točak ?

 

Ako želiš da ga prodaš pusti mi na pp koliko parica bi bio...

 

ne,,kod pegasa je prednji 19..

a ostace mozda viska jos par tockova koje sam u medjuvremenu nasao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ti si resio da preradjujes... :zbunjen: :zbunjen:

Nesto se stvarno desava sa tobom!! :neznam:

cuti i nepricaj nikom :nanana:

nego kada bi neko hteo u onim programima ..paint photo schop ili kako se vec zovu da ofarba fekne i ram u zlatnu ili oranz metalik boju,pa da vidim kako bi ta kombinacija boje izgledala :moto3:

ja se u tim programima ne snalazim..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

bice jos interesantnije,motor se rastura u param parcad cim nadjem malko vremena,ram felne i viljuske idu na ffarbanje,agregat takodje ide na pretres pa na farbanje itd...

videcemo,izbor boja,,,verovatno zlatne felne zlatan ram,resto mat crno, i plastike u karbon,

ili nandzaraste felne,ram i detalji u crnu mat,plastike karbon,,jos se mislim i razmisljam,padala mi je na pamet i opcija sa belim felnama plavim plastikama..aaahhhhh :moto3:

slatke muke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ah,neki papan ga pretego,jes lanac skoro pa nov,ali su ga pri montazi pretegli,pa je prednji lancanik skoro pa na pola, zadnji ok,lanac malo razvucen,nevazno,stavlja se nov olaksan lanac.

radovi sa uparivanjem lancanika na nosac lancanika krenuli polako,taman i da sve obradim za felnu,ipak cu max 160 gumu i felnu,mislim da je 180 ipak preise za sm,

interesantno je da suzukijeva felna ima skoro pa istu kilazu kao i pegasova,zadnja naravno,prednja je cak i laksa...

ah to upasivanje,,kod strugara visim po 4 sata dnevno,meri seci,ovde 1mm tamo 4, racunaj ,sabiraj oduzimaj,seci meri pa ispocetka,,daj biksnu onakvu,daj ovakvu,nadji semering ,nadji lezaj,,,,aaaa slatke muke...

nlMcb_011220111959.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

YxZWB_011220111960.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ey9RQ_011220111961.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

s5bUR_011220111962.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

qwGeN_011220111963.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl
kod strugara visim po 4 sata dnevno

 

Uz kuvano vino/rakiju, pivo barem nadam se ? :jee:

 

 

 

pa ..islreno,uz kulen neki domaci,ima i kafe,koka kole,a ima i neka sunkarica visi,e tu vec udaramo neko domace vince,ja jednu casu ne vise...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pocelo je pocelo...

QjZcI_071220111987.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sad samo koka kolu pijemo,da nesto ne zabrljamo :)

Hye2O_071220111989.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

ima i viska,

TgIEw_071220111990.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

ali majstor je majstor,pa je ono sto nije visak odradio u desetu!!!!!

65ovs_071220111991.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

e sad malo i ja da raduckam, :)

ddans je zavrseno pasovanje lancanika,tako da bude tamo gde treba zbog lanca,na istu meru kao sto je i kod pegasa, sad jos felnu da priblizimo za tih par mm sto je van centra,pa da krenemo sa kocnicom zadnjom,pa posle na prednji tocak da navalimo,odlucih se za uzu felnu ,za gumu do 160,jer ipak mislim da mu je 180 presiroko,iako staje u viljusku..

vdr4c_071220111992.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

zadnji tocak lego na mesto...

ali dok sam ga ubacio,uradio lancanik da legne na mesto,da nebude uvijen lanac, dok smo kocnicu i kandze od suzukija stavili na mesto,,,muke sam mucio :P

trebalo je obraditi srce felne za 3 mm,jer je viljuska pegasa malo uza od suzukijeve viljuske,to smo na velikom strugu cas posla odradili, kocionu plocu to jest nosac kljesta morao za par mm da obradim,na cnc,koja je u tom momentu posluzila kao klasicna glodalica.bijaksom da skinem visak varova na viljusci,rucno da dobusim nosecu plocu lancanika,ah..kolko operacija oko obicnog pasovanja tocka...

ali sve je leglo ko guza na nosu :)

a mogu uvek pegasov tocak da vratim nazad!!!!!!

guma je nesto sira to jest na felnu za max gumu 160 neko je stavio 190,pa to moram da menjam jer mi trenutno kaci lanac za 3mm otprilike,ali ionako tu ide guma 160,neka sm..

naravno sve srafove cu menjati stavljati ili brunirane ili visoko cinkovane niklovane itd,ostalo je jos da crevo kocnice stavim duze i nove plocice,drzac kocione ploce da dovarim, ali to su vec sitnice,koje cu za dan dva doraditi, bitno je da aje tocak u centru,2mm me je mucilo ali i to sam lagano resio zahvaljujuci strugaru,ima covek kefalo za te stvari :)

 

VyMxk_081220112249.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

feBzQ_081220112251.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

YE1d9_091220111999.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

VF88S_091220111998.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

cdkH2_091220112000.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

ydbhQ_091220112002.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

cuIrL_091220112003.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sGD6k_091220112007.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

RXDhb_091220112008.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

AMV2r_091220112010.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

RwyMD_091220112252.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

nNM1v_091220112253.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

sad je naredu prednji tocak pa da nastavim sa daljnim radovima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

šta misliš kako je mom djedu kad ga za takve stvari "zajebavam" najmanje jednom mjesečno .. :lol: :lol:

 

e, i samo da ti kažem da se nosač kočionih čeljusti može također riješiti na tokarskom stroju, ne treba ti ni glodalica ni CNC .. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

šta misliš kako je mom djedu kad ga za takve stvari "zajebavam" najmanje jednom mjesečno .. :lol: :lol:

 

e, i samo da ti kažem da se nosač kočionih čeljusti može također riješiti na tokarskom stroju, ne treba ti ni glodalica ni CNC .. :takoje:

 

moglo je da se stegne,nego nas mrzelo da menjamo pakne, majstor zbrisao naucio me da radim na cnc,ju ali kao glodalo,to jest rucno da se na njemu radi pa mi bilo lakse tako :takoje: i trebo sam da naostrim noz za aluminijum,e to mi je vec bila malo muka :moto3: pa mi bilo ipak lakse da se druzim sa cnc...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

e..od sutra krecemo sa prednjim tockom..

da nebih nista kvario dobudzivao,da bi nekad mogao da se vrati pegasov tocak,kupih lagere koji pasuju,jer je suzukijeva osovina 20mm a pegasova 17,

pa polako krecemo i u tu igranku...ah..muke nase niko nezna. :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja