Jump to content

Moto Zajednica

Nešto malo oko nivoa benzina u karburatoru

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Mexico-Cabo San Lucas
  • Motocikl: kawasaki Zx6r, kawasaki Gpz 600r, suzuki Gsxr 750

ja nemam tih problema,nego sam samo hteo da pitam,posto uskoro ce da padne restauracija ovog motora

pa da imam informaciju ako je potrebno prepravljati sta

nego da li ja mogu da stavim druge iglice da imaju te limice

da li moze sa nekog drugog motora,moj je zx6r F1 96 god

 

 

e da u isto vreme pitanje u vezi pumpe za gorivo MITCHUBISHI,curi sr..nje na spoju,da li moze da se reparira

ja trenutno na motoru trenutno imam Mr. Gasaket pumpu ali ona mi ne daje dovoljno goriva na visokim obrtajima

pa me zanima da li je bilo ko imao slicnih problema

kupovina nove pumpe ne dolazi u obzir zato sto ne mogu da je nadjem ni narucim ovde,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

ne tražiš previše.. ;)

 

tad se to radi tzv. pasivnom metodom ... tj, mjerenjem šublerom položaj tj. visina plovka u odnosu na polaznu točku kad je karburator u položaju 180°... ali tad je potreban service manual za svaki pojedini model karburatora gdje ima podatak kolika je ta visina i u tom slučaju je obavezna zamjena iglica plovka ... :takoje:

 

ali istini za volju, tek par puta sam se sreo sa karburatorima koji imaju čašicu bez ispusta za gorivo ... :zbunjen: :zbunjen:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

ja nemam tih problema,nego sam samo hteo da pitam,posto uskoro ce da padne restauracija ovog motora

pa da imam informaciju ako je potrebno prepravljati sta

nego da li ja mogu da stavim druge iglice da imaju te limice

da li moze sa nekog drugog motora,moj je zx6r F1 96 god

 

 

e da u isto vreme pitanje u vezi pumpe za gorivo MITCHUBISHI,curi sr..nje na spoju,da li moze da se reparira

ja trenutno na motoru trenutno imam Mr. Gasaket pumpu ali ona mi ne daje dovoljno goriva na visokim obrtajima

pa me zanima da li je bilo ko imao slicnih problema

kupovina nove pumpe ne dolazi u obzir zato sto ne mogu da je nadjem ni narucim ovde,

 

ova mi je poprilično nevjerovatno .. :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

nekoliko puta sam se na kojekakvim forumima "opekao" što se tiče savjera, pa sad pušem i u jogurt ... :D :D

 

savjetuješ nekoga, onda te drugi popljuju ko budalu, a bila ti je samo namjera pomoći ...

 

nešto slično ovome što si napisao sam i sam koristio još iz vremena TOMOSA ... :takoje: :takoje: ali sam pomislio da ako to napišem da će mi se smijati ... :lol:

 

Inače, u to vrijeme nije baš bilo dostupno plastičnih flaša od male coca cole (koja je savršena za taj posao) ... ali se tu i tamo znala naći konzerva od mesnog doručka... :care: :care: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2971 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Jedno pitanje...

 

Da li za sve karburatore važi "mera" od nekoliko mm od ivice, ili fabrika propisuje (za svaki model karburatora) koliko je tačno visina u lončetu? Ja sam uvek štelovao sve da bude malo ispred ivicei nisam nikada imao neki problem u vožnji.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Bravo Strašni! Ako ovako nastaviš, mislim da će ova zima biti kratka i lepa jer ćemo manje misliti na nedostatak motora u krvi. Svaka čast, majstore :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

skoro pa svakom motoru ide 2mm ispod spoja lonceta do spoja sa telom karburatora..

ja imam alat za pojedine motore koji nemaju onu sisku da zakacis crevce vec kao kod strasila rupu,e tu se uvije taj alatic/obican busan sraf/ i na njegovom drugom kraju je crevce sa oznakama u milimetrima, i stavis pored,malo je kao lepse od ovih crevca za infuziju al dodjes na isto,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

isti k....

nego strasilo,os da ti poklonim 4 poklopca viska,posto ih imam 16viska, poklopca koji pasuju tu,pa ih zavijes vidis nivo pa vratis te bez crevceta...

moze i tako :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

isti k....

nego strasilo,os da ti poklonim 4 poklopca viska,posto ih imam 16viska, poklopca koji pasuju tu,pa ih zavijes vidis nivo pa vratis te bez crevceta...

moze i tako :moto3:

 

Kaže moja baba: "poklonjenom konju se ne gleda u zube" ... :zvizduk: :zvizduk:

 

tako da poklone primam bez razmišljanja.. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Mexico-Cabo San Lucas
  • Motocikl: kawasaki Zx6r, kawasaki Gpz 600r, suzuki Gsxr 750

ja nemam tih problema,nego sam samo hteo da pitam,posto uskoro ce da padne restauracija ovog motora

pa da imam informaciju ako je potrebno prepravljati sta

nego da li ja mogu da stavim druge iglice da imaju te limice

da li moze sa nekog drugog motora,moj je zx6r F1 96 god

 

 

e da u isto vreme pitanje u vezi pumpe za gorivo MITCHUBISHI,curi sr..nje na spoju,da li moze da se reparira

ja trenutno na motoru trenutno imam Mr. Gasaket pumpu ali ona mi ne daje dovoljno goriva na visokim obrtajima

pa me zanima da li je bilo ko imao slicnih problema

kupovina nove pumpe ne dolazi u obzir zato sto ne mogu da je nadjem ni narucim ovde,

 

ova mi je poprilično nevjerovatno .. :zbunjen:

 

 

 

sta je neverovatno,jbg cudan ti je moj motor

a sto se tice kupovine pumpe,stvarno ne mogu da je nadjem ovde,ja ti burazeru zivim u mexicu,ovde naci deo za motor,moras krv da propisas bez zezanja

jedino da je narucim iz San Diega,sto je kako bi rekli next to imposible

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

nevjerovatno je to da ti pumpa nemože napumpati dovoljno goriva.... :zbunjen: :zbunjen:

do sad nisam vidio pumpu koja ima manji protok od protoka slobodnog pada... :neznam: :neznam:

 

tebe će prije zajebavati upravo prenizak nivo goriva u čašicama karburatora ili ti je igla šibera prenisko, pa nema dovoljno "sape" na visokim obrtajima ili nešto slično... mala dizna...

 

Na motor možeš staviti zaista bilo kakvu vanjsku el. pumpu goriva niskog pritiska (cca 0,2bara) .... ja ti ju pošaljem za 50€ ganze neue + poštarina .. ;)

 

ali kladim se u lijevo jaje komšijine kujice da tebe ne muči pumpa... ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Svaka čast Strašilo.:care:

 

Nije znanje znati, već je znanje znati znanje drugom dati!!!:takoje::takoje::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

ne tražiš previše.. ;)

 

tad se to radi tzv. pasivnom metodom ... tj, mjerenjem šublerom položaj tj. visina plovka u odnosu na polaznu točku kad je karburator u položaju 180°... ali tad je potreban service manual za svaki pojedini model karburatora gdje ima podatak kolika je ta visina i u tom slučaju je obavezna zamjena iglica plovka ... :takoje:

 

ali istini za volju, tek par puta sam se sreo sa karburatorima koji imaju čašicu bez ispusta za gorivo ... :zbunjen: :zbunjen:

 

Ajd sad jedno stručno pitanje.

 

Ja imam service manual za moj motor i hoću da uradim po njemu. Tamo piše: Izmerite nivo tako što ćete postaviti jezičak od plovka da jedva dodiruje iglicu (ventil). Podesite tako da nivo bude na 7mm :stabre:. Podešavanje vršite tako što nežno krivite jezičak na plovku.

 

Moje pitanje je na šta se odnosi tih 7mm :zbunjen:? Tačnije odakle se meri tih 7mm? Od dna čančeta, ivice gde se spajaju čanče i karburator, od nivoa gde jezičak dodiruje iglicu (ventil)? I do gde? Koja je druga reperna tačka, na plovku ili već čemu? Ima slika u manualu ali je to naravno kopijine kopije kopija pa se jako loše vidi slika, a nema crtež.

 

A da da ne zaboravim. U manualu se pominje specijalni alat za merenje koji bi ja trebao da naručim i debelo platim, a meni liči na običnu limenu vinklu sa lenjirom sa strane :bljak:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

sada samo čekam temu "sinhronizacija karbova"......

Strašilo, svaka čast......:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

mogu i to napisati .... ovako iz glave ... :lol:

 

ali za to treba specijalni alat (vakuumetri) pa mislim da je glupo i besmisleno pisati o nečemu što velika većina nema uvjete za napraviti ... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

 

Ajd sad jedno stručno pitanje.

 

Ja imam service manual za moj motor i hoću da uradim po njemu. Tamo piše: Izmerite nivo tako što ćete postaviti jezičak od plovka da jedva dodiruje iglicu (ventil). Podesite tako da nivo bude na 7mm :stabre:. Podešavanje vršite tako što nežno krivite jezičak na plovku.

 

Moje pitanje je na šta se odnosi tih 7mm :zbunjen:? Tačnije odakle se meri tih 7mm? Od dna čančeta, ivice gde se spajaju čanče i karburator, od nivoa gde jezičak dodiruje iglicu (ventil)? I do gde? Koja je druga reperna tačka, na plovku ili već čemu? Ima slika u manualu ali je to naravno kopijine kopije kopija pa se jako loše vidi slika, a nema crtež.

 

A da da ne zaboravim. U manualu se pominje specijalni alat za merenje koji bi ja trebao da naručim i debelo platim, a meni liči na običnu limenu vinklu sa lenjirom sa strane :bljak:

 

ajde da ne budem baš previše kratak .... :lol:

 

namještanje nivoa plovaka sa "šublerom" je moguće napraviti točno, samo kad su u pitanju NOVI karburatori ili FULL REPARIRANI karburatori sa NOVIM dijelovima... u koje ulaze plovak sa nosačem, iglica plovka i dosjed iglice sa diznom...

 

sistem zatvaranja goriva putem plovka se vrši mehanikom momenta, tj. poluge .. sila puta krak ... pa čistom logikom se može zaključiti (oni koji zaista znaju kako to izgleda unutar karburatora, jer onima koji neznaju, bezveze je uopće pokušavati objasniti :neznam: ) da je dovoljno da se gumica na iglici deformirala za 2-3 microna, točka na plovku će se pomaknuti milimetar (i više) u odnosu na mjesto na kojem treba stajati jer je "krak" veliki ... samim tim se nivo ne može tako pravilno namjesiti ...

 

Ja takvu metodu koristim samo kad dobijem karburatore u dijelovima, pa je sve potrebno sastaviti .... jer na taj način dobijem nešto približno od čega se može krenuti ... :takoje:

 

Jer ako ćemo iskreno ... šta me briga koliko je plovak udaljen od tijela karburatora, bitno mi je da je količina benzina u čašici ona koja je potrebna.... :takoje:

 

Ali opet moram napomenuti da ja ovdje nikoga ne pokušavam uvjeriti da su moje metode najbolje i najtočnije, ja samo kažem kako to ja radim i uvijek sam spreman prihvatiti nešto bolje i jednostavnije ako me netko uputi na to ... :takoje:

 

čovjek uči dok je živ ... :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Uh, uh,:staa2: Novi delovi za karburatore? Nema šanse da to sve nađem,a i kad bi našao koštali bi :lud:.

 

Sve u svemu hvala na savetima. U mom slučaju znači: nahrani svinje i ne diraj ništa!

Motor jeko lepo radu u leru, ne guši se kad mu dodajem gas, naglo ubrzavam... jedino puca iz auspuha kad kočim motorm ali mislim da je to zbog otvorenog auspuha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

vrlo pametno razmišljanje ..... :takoje:

 

ako sve radi kako treba, vozi i uživaj ...

 

nivo u karburatoru nije nešto što se radi preventivno ... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Ubedio si me!:aha:

 

Što se tiče sinhronizacije karburatora. Otvoriću ja novu temu sa ovim naslovom i objasniti kako se i šta radi, samo da očistim sneg i da dođem do garaže da mogu da slikam i da dokumentujem celu priču. Posao i nije neka nauka sa mo treba imati vakuum metre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Nije neka nauka kada su karburatori dobri, a kada su losi?

Kad se pojede telo pa moras na glodalici da ga zezas i obradjujes ili kad motor predje preko 100k pa se lepitiri razglave a vuce mnogo fals vazduha na leru i gasi se a ako namestis da ima ler onda zadrzava gas na 2-3000 obrtaja pre nego sto spusti?

A uglavnom kod nas ljudi rade servise kad to pocne da zeza i zajebava a ne redovno.

Znaci moze biti i te kako velika nauka ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja