Jump to content

Moto Zajednica

Bar-Beograd, al vozom...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Ukoliko vam se desi da vas motor izda u Crnoj Gori, nemojte ga niposto slati kuci vozom. 2 puta sam bio do stanice da utvrdim sta sve treba da obavim, nije komplikovano, ali morate da se natezete sa svima redom i da ih cekate

- kupite carinski list (1 euro),

- nadjete tranzitera, on popuni list, potpise da je preuzeo motor (istovarao sam robu sa njim zajedno iz vagona kako bih mu pomogao da brze zavrsi i da se smiluje da ispuni par redova), naravno predate mu motor i spakujete ga u magacin,

-  odete do carine, tamo vam lupe pecat,

- vratite se na zeleznicku stanicu, dopune vam carinski list, platite 45e (to je cena za motor od 180kg).

 

E sad, sve je to super, iako je skuplje od auto-voza... Kad sam zavrsio sve, rekose mi- ali to je cena samo do Srbije, posle placas jos jednu kartu... I tako mi je sad motor u magacinu, ceka ponedeljak da se otvori blagajna kojoj treba da iskesiram jos oko 100e kako mi rekose na stanici u Beogradu... Dakle posto vam to niko nece reci dok vas ne dovede pred svrsen cin, da znate- za transport motora u teretnom vagonu, placate 2 karte, jednu do granice sa Srbijom i drugu od granice do grada u kom zivite=150e.

 

Zahvalio bih se ovom prilikom Wulfiju koji mi je cuvao motor i prevezao od Budve do Bara i pritom mi eura nije uzeo... Sta da kazem sem hvala jos jednom...

 

I mali off, ali da ne otvaram zasebnu temu- Gasho, hvala na gostoprimstvu, pizza je extra  ;) A hvala i na caju protiv sraćke, al ovakve seronje primorje jos nije videlo, pa nam caj nista nije pomogao.  ;D I hvala Dzoniju koji nam je pravio drustvo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Znao sam da je prevoz motora  skuplji nego automobila, ali da je ovoliko skup, pa to je tragicno!! Uzas...jos te pritom moras pojedince da  molis da odrade svoj  posao.. >:( >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Kaze blagajnica- jao pa on sam istovara (u prevodu-pomozi kolezi  :D ), i ja sta cu...  ;D Ali glavna fora je sto ti ne kazu da placas 2 karte. Kad su mi rekli oko 50e, ja reko ok, sta sad, nije katastrofa... Al onaj "beogradski" deo precute, pa kad vec bude kasno sete se da ti kazu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Lepo rece neko da deru...a taj neko je hteo da preveze skuter!!! Zamisli da saljes R1200GS!!!

 

Ma dobro je da si ti stigao sa motorom u BG.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Borko_smorko

Prvo meni nije jasno koji te je motor izdao? Sta se desilo sa onom Afrikom? Nije valjda ciknula i Yamaha? zadnje cega se secam da nisi znao sta je sa Afrikinim motorom?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Veliki aplauz za našeg drugara Lakija i njegovog ortaka... :(

 

I jedan pravi za morske vukove Gašu, Vukana,a i Bucu  :) :) :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Borko druze, pa ti si sve pomesao... Da sam uzeo Afriku, verovatno bih sad pevao a zeljeznice Crne Gore, i ove jadne srpske me ne bi ni videle (merkam ovu Copetovu, cekam da se ponovo odluci za prodaju  ;D ). Transport se racuna po formuli 0.1x(2x180kg+90(necega))=45e sto se tice CG. I to je ono sto sam znao... A kad se utovaris, onda ti kazu i za drugu stranu medalje i dodatnih 100e za dzepove srpskih zeleznicara. Da sam znao za ovu doplatu, motor bi verovatno bio popravljan u CG, ili bar transportovan na drugi nacin. Temu sam otvorio samo da se jos neko ne bi opekao... O problemima na samom motoru necu ovde, vec je isprana tema (popravljan je, ali...). Ako vas zanima posaljite pp, da ne idemo vise u off... Jos jednom hvala ekipi iz Crne Gore na podrsci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

merkam ovu Copetovu, cekam da se ponovo odluci za prodaju

 

Stani u red  ;D

Za tebe je rezervisana Danetova :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

wulfy maximalno si neozbiljan, za 40 euira si mogao generalku na motoru da imas u pg , izem ti sve , odrase te ko macku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja