Jump to content

Moto Zajednica

Zalbe na rad policije

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Da li je neko imao iskustva? Kako to funkcionise i kakve mogu biti posledice?

 

Naime, malopre me zaustavio saobracajac i izvrsio kontrolu alkohola u organizmu gde je ustanovio da imam 0,78 promila... Ali pre mene je zaustavio lika u mercedesu i sa tim istim aparatom izmerio i mene ali na daljinu tj nisam duvao direktno u aparat nego iz daljine (10tak cm) nakon cega mi je pokazao displej... Naravno pobunio sam se jer znam da moras da duvas direktno u aparat tj da gurnes onu cuclu u usta i duvas, na sta mi je on rekao da su ovo novi aparati...Opet sam se pobunio i trazio da me vodi na vadjenje krvi sto je on odbio rekavsi da ne moze da napusta polozaj i napiso mi prijavu,koju nisam potpisao... Istana je da sam popio dva piva i to pola sata - sat pre toga i nema sanse da naduvam toliko,znam to jer sam i ranije imao iskustva sa alkotestom... Moja teorija je da je uzeo kintu od ovog ispred mene i meni uvalio njegov test. Aparati za merenje,koliko ja znam ima ih dve vrste oni sto mere da li ima alkohola ili ne i oni koji tacno odredjuju koliko ima alkohola, kod ovih prvih duvas iz daljine a kod dugih direktno,tako da se po meni radi o cistom zajebu... Posto sam popizdeo zbog budale, odlucio sam da napisem zalbu i probam da ako nista drugo iznerviram kera bar upola koliko i on mene... Svi saveti su dobrodosli pa izvolite....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ako si popio dva piva, nisi jeo....

To je normalan rezultat za tu količinu piva.

 

 

Ne gine ti kazna, tačkice i oročavanje dozvola... <_<

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: NBG 63 blok

Uf.Kad procitam ovako nesto najezim se. Ne mozes im nista nazalost.Korumpirana banda.Ali nemojte ljudi da pijete ni jedno pivo ako vozite.Jedino tako mozete da ih pobedite.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

mislim da je trebalo da tražiš da ti kao primedbu sa tvoje strane, upiše to da si insistirao na vađenje krvi jer je uređaj kojim ti je izvršeno merenje, već bio ' kontaminiran" od lika iz mercedesa. i onda lepo potpišeš zapisnik. sad, možda ti pomogne, da to naknadno kažeš kod sudije, da si insistiro na vađenju krvi, i sve kako je bilo,ne pomijući ona dva piva, već samo eventualnu fermentaciju hrane u želucu plus duvnje lika pre tebe. pa ako prođe, prođe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

u ovom slučaju nema veze da li je pio ili ne,

 

čak i da nije pio, pandur mu je uvalio rezultat od predhodnog alkosa i tu ga snjokao

 

svašta...prvi put čujem da je neko duvao bez kontakta na onu njihovu cuclu, koja banda !?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Novi dregeri kolko sam ukapirao sluze da sa daljine odrede da li ste konzumirali alkohol, a ako on pokaze da jeste onda vade stare melodike i u njih direktno izdisete iz pluca po metodi usta na cuclu :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Provalio si ga acime, farba nas, kako moze biti problem u drzavnom organu. Jednom prilikom sam u obrenovcu naduvao 4 promila, ala si ti pijan kaze mi pandur koji jedva odrzava ravnotezu i bazdi na kilometar. Inace ne pijem uopste ne podnosim alkohol. Posto sam se bunio dosao je kolega i nasao druge baterije za melodiku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Пријава као кућа, и судија за прекршаје да те истера из суднице.

Попио си два пива сео дав озиш ауто ухвати те полицајац, надуваш и сад оћеш да се жалиш?

 

Случај јасан као дан!

 

 

 

 

Извињавам се на искрености!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

a možda bi najbolje bilo, kad se država već toliko brine za zdravlje raje, da se kao preventiva, svaka proizvodnja i stavljanje u promet alkoholnih pića potpuno zabrani, pod npr. pretnjom zatvorske kazne od mi 1god., umesto što može lepo da se alkoholisanost uzme kao otežavajuća okolnost u slučaju nekog sranja. a ti posle pij koliko misliš da ti ne smeta. imao si izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Jednom prilikom sam u obrenovcu naduvao 4 promila, ala si ti pijan kaze mi pandur koji jedva odrzava ravnotezu i bazdi na kilometar. Inace ne pijem uopste ne podnosim alkohol. Posto sam se bunio dosao je kolega i nasao druge baterije za melodiku.

 

I nisu ti pisali prijavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pozorniku je sasvim dovoljno za prijavu to kako je uradio. Da si odmah odbio da duvaš, onda bi trebalo da te vodi na davanje krvi, ovako ne mora, a ti ako si smatrao da nije tačan procenat alkohola trebao si da odeš u najbližu zdravstvenu ustanovu platiš i izvadiš krv. Ovako, sve primedbe su bespredmetne i neumesne. ( uprkos zvaničnoj proceni UN-a o korumpiranosti policije).Ja od 2 piva ne mogu na noge tako da je iluzorno da pričam o famozno čuvenom pozitivnom dejstvu alkohola.

 

 

Bez ljutnje, alkohol i volan ne idu, a za motor je propisano 0%. Po nekim novinskim pisanjima od pre neku godinu u Beogradu je svaki dan tridestak hiljada pijanih u autima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nx650

Pandur te je izlerao sigurno, kakvi crni novi aparati! Ti imas pravo da trazis analizu krvi i urina, ako te odbije momentalno ga prijavljujes, uzmes broj znacke i ime da vidis kako ce da promeni pesmu. Koriste to sto ljudi ne poznaju dovoljno propise. U svakom slucaju trazi suocavanje sa pandurom kad budes bio na sudu i neka ti je sa srecom :)

 

PS. Samo ne znam gde su te zaustavili, ja sam sinoc prosao bas u to vreme ceo grad (od MML do Dorcola) i nigde ih nisam video na moju srecu :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Jel stvarno bilo samo dva piva? Ta cifra je za 5-6 piva.

Da je popio 5-6 piva naduvao bi preko 1 promil garantujem, bez obzira da li je u formi ili ne.

A posto je gore pomenuti kolega napisao da je popio 2 piva pola sata-sat vremena pre nego su ga zaustavili nije neverovatno da je naduvao 0.78.

Koliko sam ja upoznat panduri su dobili nove aparate koji mere prisustvo alkohola bez potrebe da duvas ali mere samo prisustvo alhohola ne i vrednost. Znaci za vrednost moras da duvas. :)

Kad budes isao kod sudije pokusaj da objasnis sta se stvarno dogodilo, ali moje misljenje je da te nece ni saslusati kako treba... Jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Po novom zakonu se kažnjava odbijanje da duvaš. Mrzi me sada da tražim član zakona, ali nemojte se uzdati u to.

 

@Krema

 

Ja sam pre puno godina naduvao 0,8 nakon 5-6 piva, ali sam bio utreniran :lol:

 

Više nema zezanja, tako da već godinama izbegavam da pijem i vozim. Možda pivo, dva, ali ne više od toga, a od kako je 0,2 ne bi smeli uopšte da pijemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

U pravu si,odbijanje alkotesta se kaznjava po novom zakonu.

 

14 kaznenih poena (kazna zatvora od najmanje 15 dana)

- Odbijanje alko-testa ili testa na drogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Nije te zajebao pandur,,,pre neko veče su zaustavili celu kolonu kod isključenja sa auto puta na Plavi most...niko nije izlazio iz kola samo smo kroz prozor duvali u pravcu aparata....lik ispred mene je nešto naduvao i njega je odvojio sa strane,,,meni je rekao da mogu da nastavim...znači ama baš ništa drugo nije tražio, ni saobraćajnu, vozačku, prvu pomoć i ostale zajebancije...znaju da su u jeku slave ...a naš narod ako ne popije bar litar domaće ne seda u kola.....:neznam:

I na kraju ,,,što se mene tiče, te i takve akcije podržavam maksimalno...poznavao sam mnogo ljudi koji su "bolje vozili kad popiju"

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Po novom zakonu se kažnjava odbijanje da duvaš. Mrzi me sada da tražim član zakona, ali nemojte se uzdati u to.

 

Jbt, ja sam zaista odavno prestao sa tim aktivnostima. Misliš da bi me i zakonski gonili što neću? :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Sad ću opet da budem prozvan za đuntisanje. Mobilni merači su zvanično sredstvo za kontrolu alkohola. Vozač može da odbije da duva i tad na pozorniku stoji da li će ga voditi na vađenje u ambulantu, pisati divča ili neku drugu prijavu i slično, il nikom ništa, a može i da odredi meru zadržavanja. Ako je momak duvao i pozornik utvrdio alkoholisanost, gotovo je, on je uradio posao. A ako kontrolisnik sumnja u rezultat, mora da odmah podnese zahtev, ( ne znam u kojoj formi) i da iz svog džepa plati sve troškove povodom toga, verovatno i prevoz službenim vozilom, satnicu... Pozornik verovatno može da odbije zbog "bezbednosti" da napusti punkt, a pošto troškovi padaju na lični teret inače, sam u ambulantu, Hitu pomoć, VMA...Ne znam dal se plaća ako se utvrdi da nije bilo alkohola, a alokmetar pokazo da jeste. A čovek je i sam rekao da je popio. Nema šanse da bilo šta postigne žalbom jer praktično nema kontra argument, ambulantni nalaz.

 

Alkometr bez usisnika postoji:

 

http://alkometar.rs/?page_id=306

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Jednom prilikom sam u obrenovcu naduvao 4 promila, ala si ti pijan kaze mi pandur koji jedva odrzava ravnotezu i bazdi na kilometar. Inace ne pijem uopste ne podnosim alkohol. Posto sam se bunio dosao je kolega i nasao druge baterije za melodiku.

 

I nisu ti pisali prijavu.

Nisu na zalost, dosao trezan kolega pa video da ce im se smejati ako stave letalnu dozu u izvestaj, mislim da je cak 4.4 bilo da je pokazao 1.~ ne opra me niko. Ali u milion drugih prilika jesu pisali izmisljotine, nisam ni 10% pomenuo, ako hoces da sacinim memoare pa da ih stavimo u sticky.

Mozda je ovaj nalaz i tacan iako dva piva treba da daju ispod 0.5 a video sam svojim ocima vise puta i 0.0 opet neka kombinacija prazan zeludac, losija jetra i zla sreca mogu da daju i ovaj pik u nekom trenutku. I pitanje koja dva piva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja