Jump to content

Moto Zajednica

Maxi scooter do 1000€

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Da li je neko imao susret sa Honda Jazz 250 ? Kakav agregat je u njemu, dostupnost i cene delova, pouzdanost...?

 

Kolega NeCi ima pomenuti model..

Po komentarima koje je ostavljao rekao bi da je vise nego zadovoljan.. Najbolje je da od njega iz prve ruke cujes utiske..

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5820 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Osim brata NeCi-ja i brat Drakula je "jahao" jedno vreme Jazz-a i bio je vrlo zadovoljan. Agregat vrlo rasprostranjen kod maxiskutera: Piaggio X9 (pre EVO modela), Honda Foresight, SYM GTS 250... Ako je kvalitetan primerak nećeš pogrešiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Primetio sam da je poklopac prenosa isti kao na Nolezmaj-evom Piaggio-u i pretpostavio da se radi o istom agregatu ali nisam bio siguran 100%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Pretpostavljam da misliš da je ovaj od 1000 dreš a onaj od 1800 preporuka za kupovinu, ali isto tako može da govori i to da je nekome hitno potreban novac a dosta je takvih i nažalost sve više ovih dana a ovaj skoro duplo skuplji odalamio cenu, nije mu hitno i čeka da naleti neko kome nije bitna cena ili sl...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1828 postova
  • Lokacija: Beograd

Mozda ko zna ali ja se ne bih kladio na tu kartu.

Malo sam poslednjih dana gledao razne oglase posto i sam trazim neki maksi skuter, ali 250ccm to godiste kosta vise i to je to, pogledaj samo X9(cak isti motor imaju)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

neces pogresiti ako uzmes Jazz, mene sluzi super 10k sam presao ove god a menjao ulje samo, ja sam moj platio 1500e, najbolje da pogledas taj od 1200e mislim da sam video oglas za njega i da je u sasvim solidnm stanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

pazi nekako svi zaboravljaju na Hondu Dylan kao moja http://www.polovniautomobili.com/oglas1505627/honda_dylan_150/

 

trenutno nešto zeza link ka oglasu, ali razlog rastanka je taj što nemogu da postignem da vozim auto i skuter ...

a auto mi nema klimu, i mlad je pa nemogu da ga realno prodam već bi morao da ga poklonim...

 

dakle Ako te zanima Honda Dylan 150cc 2002 - cena ti se uklapa u budžet, tako da možeš da svratiš i pogledaš mašinu ...

 

Pozz :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Pozdrav svima koliko vas ima

 

Zanima me da li neko moze da me posavetuje u vezi kupovine ovog skutera , u pitanju je kineska kopija yamahe majesty u izvedbi linhai-a pod imenom monarch,skuter je presao 7500km,nikada nije padano s njega,i ja bi bio prvi vlasnik u Srbiji,2007 je godiste,vozio sam ga (nazalost kratko) fino ide,ne vuce u stranu,sve deluje ok,uzeo bi ga,ali razmisljam se ipak je to kinez i nema 249 ccm nego 257ccm,ne znam nek' me iskusniji posavetuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5820 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Koja lova je u pitanju? Dao si malo podataka...Agregat je zastareo, slabašan (16-17 ks na papiru), ima 2 ventila u glavi i sudeći prema drugoj slici (postrance) u pitanju je vazdušno hlađenje što ako ti bude služio pretežno po gradu, može praviti velike probleme sa pregrevanjem. Računaj da će za neku kasniju prodaju biti vrlo teško odnosno "u bescenje". Opet, sve zavisi koja je lova u pitanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Doadte informacijice :)

 

600€ s tim sto moram da dam jos 130€ za registraciju i tablice i saobracajnu.

 

u pitanju je vodeno hladjenje jer dok sam zagledao prednju gumu video sam tj nazirao sam hladnjak i ispod mesta gde idu noge saputnika je vodena pumpa (msm)

 

takodje sam razmisaljao o tome sto se tice prodaje u buducnosti veliki minus ce biti kubikaza od 257 ccm i naziv LANHAI barem ja tako mislim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5820 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

To što je 257 ccm nije tako strašno. Ulazi u skuplju klasu za regu. Kad sam registrovao SYM GTS 250 (206.) i Atlantic 500 (2002.) razlika je bila 3000 din. Najbolje pozovi kolegu Loshmi Capo-a, agencija GM moto, ima tema na forumu, pa pitaj kolika je razlika za taj model da je ispod 250 i ovako 257 ccm.

 

Cena je povoljna ali možda ima debelog razloga zašto je to tako...Tvoja odluka. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Ja ti to ne bih savetovao druze, nemam nista protiv kineza zapravo mene moj sluzi odlicno ali i kubikaza i nabavka rez delova mislim sta je to koja je to firma marka, da li ima ovlascenih servisa kod nas itd... od kineza sto se mene tice samo sprintovi modeli , jbg jedini imaju kakve takve servise i rezerne delove (mada mislim da i boatian isti djavo al nisam siguran), ja imam u planu madisona ima ih dosta po oglasima pa i od 900e (modeli slabije kubikaze) imaju pouzdane agregate veliki tovarni prostor izgledaju "moderno" to ti je moj savet, mada ima i yamaha majesty po pristupacnim cenama

evo recimo jednog x9 neznam sta mu fali ali cena je povoljna i mislim da je hondin agregat http://www.polovniautomobili.com/oglas1584452/piaggio_x9/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

Ja ti to ne bih savetovao druze, nemam nista protiv kineza zapravo mene moj sluzi odlicno ali i kubikaza i nabavka rez delova mislim sta je to koja je to firma marka, da li ima ovlascenih servisa kod nas itd... od kineza sto se mene tice samo sprintovi modeli , jbg jedini imaju kakve takve servise i rezerne delove (mada mislim da i boatian isti djavo al nisam siguran), ja imam u planu madisona ima ih dosta po oglasima pa i od 900e (modeli slabije kubikaze) imaju pouzdane agregate veliki tovarni prostor izgledaju "moderno" to ti je moj savet, mada ima i yamaha majesty po pristupacnim cenama

evo recimo jednog x9 neznam sta mu fali ali cena je povoljna i mislim da je hondin agregat http://www.polovniau...452/piaggio_x9/

 

taj x9 sto si pomenuo u tvom posto stoji vec duze vremena i cena mu je bila 1000e.

bilo je o njemu vec reci, cak misim i da je neko isao da ga gleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Znam da je bio 1000e i da dugo stoji (kao i vecina skutera bar one koje ja gledam) ,duze vreme pratim oglase maxi skutera , kazem samo nije lose ako nije daleko da se pogleda ko ga zna mozda ispadne i dobar nikad se ne zna i ne mislim konkretno na ovaj x9 mislim uopsteno kad dodje vreme za kupovinu napunis rezervoar i redom, a i meni se cini da je neko pisao za ovaj x9

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6893 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kes slabo cirkulise, tekuca godina ce verovatno biti gora od prethodne, prognoziraju rast akciza sto ce rezultirati cenom benzina od 160 dinara i vrlo verovatno ce poskupeti i ostali derivati. Sta ti to govori?

 

Imaces znatno vece pogodnosti ako kupujes kesom sto ti daje mogucnost da pribavis kvalitetnu masinu koju mooooozda neces menjati par sezona, a da bi se vozio dugo i bezbrizno treba ti kvalitet sto kod kineza neces naci. Kvalitet materijala je glavni uzrocnik bezbroj decjih bolesti od kojih ce ti biti muka. Iako mozda nose kopiju agregata originala, osetices manje snage u odnosu na isti, lose oslanjanje, gume, elektrika... Kupuj kvalitetnu masinu, pozlatice se i to ti govorim iz iskustva. Kasnije mozes da ugradis i TNG, da ne silazis sa skutera :) Princip kineskih skutera je jednostavan: pravljeni su kao potrosna roba, nesto tipa toalet papir.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

@Cvijanovic

 

Generalo takav tip skutera,gradski tip mi ne lezi bas,mali je i manje udoban za duza putovanja.

 

Zbog nedostaka novcanih sredstava(ima li ga ikad viska) prinudjen sam da odustanem od kupovine skutera od 250 kubnih centimetara radne zapremine,zato ovim putem molim iskusnije bicu slobodan da se izrazim kolege skuterase da me posavetuju da li ce motor od 150 ccm biti dovoljan da me "potera u brdo" a da nemam osecaj tj potrebu da se ubrzam nogama kao Kremenko,i da mu krajnja brzina ne bude mala da mi na nekom pravcu tokom neke maxi voznje panonskom ravnicom nestajete u daljini u treperenju vrelog julskog vazduha :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6893 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nestacemo ti u daljini, jos pitas! Salim se, nece te niko ostaviti!

 

Ponavljam se, no, 125/150 je pogodno za grad tipa Beograd, Novi Sad... Za sve ostalo, trebace ti minimum 250, zbog tebe samog a i masine koja na duzim turama mora biti rasterecena sa rezervom snage.

Skuterce koje si naveo, ja licno ne bih potrosio novac na isti. Ograniceva te, izgleda bezveze, prodaces ga kasnije, kome i za koji novac?

 

Znam kako se osecas trenutno, grebe te da potrosis evrice, hoces odmah sada masinicu... Uprkos tome, moras svaki dan da pratis oglase i stanje na trzistu. Strpljivo, ako zahteva 15 dana, mesec, dva, sve dok ne nadjes masinu za koju ces reci, to je to! Ako ti se ne svidi na prvu, okreni se i idi. Taj prvi osecaj u vezi necega me nikada nije zajebao.

 

http://polovniautomobili.com/oglas813490/yamaha_mazesti_skyliner/

 

http://polovniautomobili.com/oglas1737834/kymco_bet_and_win_250/

 

Na primer, pozoves, pitas :)

 

Uostalom, ne libi se da das ponudu i nekome ko trazi par stotina vise, nije to sramota. Moze - ne moze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

Nestacemo ti u daljini, jos pitas! Salim se, nece te niko ostaviti!

 

Ponavljam se, no, 125/150 je pogodno za grad tipa Beograd, Novi Sad... Za sve ostalo, trebace ti minimum 250, zbog tebe samog a i masine koja na duzim turama mora biti rasterecena sa rezervom snage.

Skuterce koje si naveo, ja licno ne bih potrosio novac na isti. Ograniceva te, izgleda bezveze, prodaces ga kasnije, kome i za koji novac?

 

Znam kako se osecas trenutno, grebe te da potrosis evrice, hoces odmah sada masinicu... Uprkos tome, moras svaki dan da pratis oglase i stanje na trzistu. Strpljivo, ako zahteva 15 dana, mesec, dva, sve dok ne nadjes masinu za koju ces reci, to je to! Ako ti se ne svidi na prvu, okreni se i idi. Taj prvi osecaj u vezi necega me nikada nije zajebao.

 

http://polovniautomo...zesti_skyliner/

 

http://polovniautomo...et_and_win_250/

 

Na primer, pozoves, pitas :)

 

Uostalom, ne libi se da das ponudu i nekome ko trazi par stotina vise, nije to sramota. Moze - ne moze.

tako je nekad budi i malo bezobrazan ništa te ne košta a može upalit :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Zvao sam oglasivaca yamahe majesty ,motor ima jednu manu , kad se koci prednjom kocnicom trese,pretpostavljam da je disk kriv ali nisam 100 siguran,koliki je tu izdatak za popravku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja