Jump to content

Moto Zajednica

Da li se KTM stvarno toliko cesto kvari?

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ne znam stvarno o cemu pricas jer si skroz kontradiktoran ali da bi stekao neko iskustvo o motorima moras da ih vozis ,tesko da ces ovde saznati nesto od vlasnika KTM ili Jamahe ilil bilo koje marke jer svaki ciga svoga konja hvali i dovoljno je da pogledas u avatau sta mu pise i koji motor vozi i odmah ces i da cujes hvalospeve o istoj.Secam se tvoje izjave ( kad me vec potezes i prozivas) kad si kupio Afriku'' vozaci Afrike se mogu prepoznati i po produhovljenoj faci ''A i glupo mi da se s tobom, prepucavam oko bilo cega kad je tvoje iskustvo zasnovano na internetu.A ako hoces adrese onih nesrecnika kojia je riknuo KTM evo obecavam i da cu da te odvedem kod njih samo kazi kad ,jer ja ne pricam napamet nista tipa reko mi tetkin brat i sl.

 

Nisam kontradiktoran ni malo... KTM-a nisam vozio toliko da bih imao realnu sliku o tome da li se kvari ili ne, zato sam i hteo da procitam o iskustvima drugih koji su ga vozili jer nameravam da uzmem jednog.

Moje iskustvo sa Afrikom (koje je zasnovano na internetu kako ti kazes) posle predjenih 10.000 (to je samo sa Copetovom AT koju sam uzeo septembra prosle godine) je da sam na njemu menjao gume, lanac, zadnje plocice i ulje... Meni je to prilicno pouzdano, nesto me podseca na tvoju pricu o TDM-u i sta sad? Meni AT radi posao, tebi TDM... pa opet ne pisem hvalospeve o mom motoru a nemam ni neki poseban razlog da ga menjam nego me uvatilo neko ludilo pa se razmisljam o KTM-u. Ne zato sto Africi nesto fali nego zato sto mogu da menjam... Kad bih imao para, uzeo bih jos jedan motor ali ne moze i jare i pare. E zato me interesuju iskustva drugih sa KTM-om da ne bi bilo "sa konja na magarca" a ako tvoji drugari imaju losa iskustva sa KTM-om, ja cu to vrlo rado procitati ako ti to napises... u obzir ne uzimam izjave tipa "moj TDM kida a KTM je sranje".

 

 

 

 

 

 

 

Abdula opet gresis,ovoga puta temu.Zezanje na racun afrike je u temi ''Afrika vs ST'' a ta tema je od pocetka otisla u pravcu zezanja i ko je tu ocekivao da nauci nesto tesko zato i ti nemoj da je shvatas previse ozbiljno.U ovoj temi nigde nisam velicao TDM -a na racun KTM .Tacno je samo da sam pominjao JAMAHU kao marku i to onda kad su razni strucnjaci iz redova KTM -ovaca poceli da pljuju po njoj uporedjivajuci je sa KTM .Toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Abdula opet gresis,ovoga puta temu.Zezanje na racun afrike je u temi ''Afrika vs ST'' a ta tema je od pocetka otisla u pravcu zezanja i ko je tu ocekivao da nauci nesto tesko zato i ti nemoj da je shvatas previse ozbiljno.U ovoj temi nigde nisam velicao TDM -a na racun KTM .Tacno je samo da sam pominjao JAMAHU kao marku i to onda kad su razni strucnjaci iz redova KTM -ovaca poceli da pljuju po njoj uporedjivajuci je sa KTM .Toliko.

 

Okej, neka bude tako... pogresio sam. Tema At Vs ST je otisla u off zbog ucesca ljudi koji nisu kompetentni da daju neko realno misljenje a to je pocelo da se desava i sa ovom temom. Aca-pn je rekao da ne bi uzeo KTM zbog toga toga i toga, Pera je reako da bi, itd. ja sam samo to hteo da cujem, sto vise ralzicitih misljenja da bih mogao da se preracunem da li bi mi se isplatilo da uzmem KTM ili ne, zato i valjda postoji ovaj forum.

Kada sam se razmisljao da li da uzmem Pegasa ili At na kraju je zavrsilo da bi bilo najvolje da uzmem KTM ili velikog GS-a jer, boze moj, to su bolji motori od AT i Aprilie.

Zao mi je ako sam manji bajker zbog toga sto ne mogu da menjam motore kako mi se digne pa moram dobro da razmislim sta cu da radim sa svojim finansijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Čisto ovako,usput.....pošto znam Mirana Stanovnika (a to znate ko je) več više od 20.godina.......

KTM-i , koji su na reliju Paris-Dakar su daleko od tvorničkih KTM-a.....odma posle trke se spakuju nazad i takmičar se vozi dalje sa serijskim motorom...inače samo ogibljenje na tom KTM-u koji sudjeluje u trci višestruko premašuje vrednost "običnog" KTM-a.....tek toliko, da ne bi netko upoređivao standardne i "paris-dakar"  KTM-e.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: FleXeR

Čisto ovako,usput.....pošto znam Mirana Stanovnika (a to znate ko je) več više od 20.godina.......

KTM-i , koji su na reliju Paris-Dakar su daleko od tvorničkih KTM-a.....odma posle trke se spakuju nazad i takmičar se vozi dalje sa serijskim motorom...inače samo ogibljenje na tom KTM-u koji sudjeluje u trci višestruko premašuje vrednost "običnog" KTM-a.....tek toliko, da ne bi netko upoređivao standardne i "paris-dakar"  KTM-e.....

 

To je naravno jasno svima!!!

To bi bilo kao da pricamo o ulicnnom RR motoru, a pozivamo se na GP verziju istog......!!!

Samo sto je deo  problema sa KTM je sto je u fabrickoj verziji doslovno  READY TO RACE!!!!

I samim time to kosta i u ceni i dugotrajnosti....

 

Pitanje je samo da li to volite i da li Vam treba!!

Vlasnik sam sada, i bio dva modela, a vozio i probao preko 15 razlicitih....

Nisam fanatik i zaljubljenik KTM, vozio sam i posedovao, i yamahu, honde, kawe i husky...

Ali KTM mi odgovara bas, dobijate motor iz kutije koji je dovoljan za rekreativce i povremene amaterske takmicare!!!

A i ulicni sminkeri su na svom sa gamom ulicnih modela!!!!

I tu je odgovor da li je KTM za Vas.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Team Green, 272 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki KDX250R MX/SM

Slike koje svedoce o tome kakav je KTM motor, naime ovaj motor je vozen od strane mladjanog Aleksandra Stankovica, 12 godina, na trci na doskoku motor je pukao, na glavnim delovima rama..

Pa sad vi prosudite  :-\

PS: Obrazlozenje KTM Austria: "Motocikl je prebrzo vozen i premekano namesteno ogibljenje"  ???

 

Interesantno, motoX motori imaju i ogranicenje koliko jako smeju da se voze na trci!!!

post-6392-12879039595463_thumb.jpg

post-6392-12879039596046_thumb.jpg

post-6392-12879039596491_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

  evo ovo je dokaz zavisi samo kako ga tumacite mali sale vozi i pre je vozio ktm (ustvari dva). i ako je uspeo da ga polomi nije kupio nista drugo osim ktm-a .  ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: FleXeR

I Varadi je uspeo da slomi prednji stap i trougao na doskoku ( skok preko 30m)..... I oni zamenski interval iz upustva i su namenjeni za njih!!! Takvi takmicari menjaju motor svake sezone....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: FleXeR

Dali neko ima sliku polomljene YAMAHE ?????????????? ;) ;) ;) ;)

 

Ja sam jednu YAMAHICU blago naceo,  a Gale je slomio ram na HUSQVARNI na vasaristu u Zrenjaninu.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Husqvarna SMR510

Postovani kolega molio bih Vas da ne blatite po vrhunskoj firmii i ti tipa rekala kazala puko ram na husqvarni.

Tako nesto je prakticno nemoguce!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Pucao je ram npr. na Suzukiju K5 i na raznim nekim motorima, pa sta sad? To se desava pri vanrednim extremnim uslovima, isto kao kada se zabijete u zid...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Petrovac na moru

Postovani kolega molio bih Vas da ne blatite po vrhunskoj firmii i ti tipa rekala kazala puko ram na husqvarni.

Tako nesto je prakticno nemoguce!!!!!

ko ti je REKALA da je husqvarna vrhunska firma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: FleXeR
link=topic=10259.msg559526#msg559526 date=1246135442]

Postovani kolega molio bih Vas da ne blatite po vrhunskoj firmii i ti tipa rekala kazala puko ram na husqvarni.

Tako nesto je prakticno nemoguce!!!!!

ko ti je REKALA da je husqvarna vrhunska firma

 

Ja sam mu REKALA! A on uvideo sam.....

 

1903 osnovana, 59 svetskih titula!!!! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
link=topic=10259.msg559526#msg559526 date=1246135442]

ko ti je REKALA da je husqvarna vrhunska firma

 

Sta nije jasno? :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250
nedelja.jpg    Ovo sam ja od 110kg i moja TT 1990 god.  od 145kg cak joj je i ram malo trulkast. Radim joj ovo vec godinu i po, i spustam je po stepenicama ( od 20 do 50 stepenika ) ( a penjem ladno 10 do 20 stepenika )  a YAMAHA  ni da se rastrese. Moram da priznam da joj to sve radim AMATERSKI , ali u proseku 2 - 3  puta nedeljno pod obavezno. A posle ovih slika decka od 50kg i motora od ?? kg, necu vise ni da sednem na KTM, ono u mestu brm,brm,brm. A HUSKVARNI skidam kapu - vozio sam davne 89 te jednu Huskvarnu CR 250 i dan danas pamtim tu krutost i robusnost tog proizvoda
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova

KTM je tesko sranje ,cimanje ,kvarovi ....kidanje zivaca ,vecina mojih imucnijih drugara je pokupovalo to govno ,vise su kod majstora nego sto se vozaju a novi motori ili stari do 4 god ,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja