Jump to content

Moto Zajednica

Da li se KTM stvarno toliko cesto kvari?

Recommended Posts

  • Drug član, 1359 postova

nedelja.jpg    Ovo sam ja od 110kg i moja TT 1990 god.  od 145kg cak joj je i ram malo trulkast. Radim joj ovo vec godinu i po, i spustam je po stepenicama ( od 20 do 50 stepenika ) ( a penjem ladno 10 do 20 stepenika )  a YAMAHA  ni da se rastrese. Moram da priznam da joj to sve radim AMATERSKI , ali u proseku 2 - 3  puta nedeljno pod obavezno. A posle ovih slika decka od 50kg i motora od ?? kg, necu vise ni da sednem na KTM, ono u mestu brm,brm,brm. A HUSKVARNI skidam kapu - vozio sam davne 89 te jednu Huskvarnu CR 250 i dan danas pamtim tu krutost i robusnost tog proizvoda

 

za razliku od tebe decko sa slike vozi profesionalno sampionat hrvatske u moto krosu pa je tamo cak uspeo da uzme sampionsku titulu www.165.rs . ako si bio u pancevu na moto kros trci to je onaj sto je pao na startu druge trke 85ccm a na kraju ipak  pobedio . tesko da njegov stil voznje poredis sa bilo kime . on vozi dva ktm-a  jedan u trci i drugi sa kojim trenira . svake godine nov za takmicenja i stari u treninge , najstariji u prodaju . ipak jos nije promenio firmu sto se tice motora izgleda da mu ostali slabo vuku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Team Green, 272 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki KDX250R MX/SM

  evo ovo je dokaz zavisi samo kako ga tumacite mali sale vozi i pre je vozio ktm (ustvari dva). i ako je uspeo da ga polomi nije kupio nista drugo osim ktm-a .  ;D ;D ;D ;D

Doduse to se desilo pre mesec dana, a od sledece sezone prelazi se na Suzuki  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

  evo ovo je dokaz zavisi samo kako ga tumacite mali sale vozi i pre je vozio ktm (ustvari dva). i ako je uspeo da ga polomi nije kupio nista drugo osim ktm-a .  ;D ;D ;D ;D

Doduse to se desilo pre mesec dana, a od sledece sezone prelazi se na Suzuki  ::)

 

 

sa razlogom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Petrovac na moru

Evo da i ja iznesem svoje misljenje o ktm-ovim motorima.

mislim da su motori napravljeni veoma dobro i kvalitetno i imaju maksimalne vozne osobine a i performanse.

doduse mnogi od njih iako napravljeni od kvalitetnih materijala i komponenti imaju mana (kao i drugi motori manje vise).Dosta ktm-ova ima problema sa strujom .

masina je napravljena tako da daje maksimum a ne da predje 200 000km.servisni intervali su daleko kraci nego kod japanaca.

ktm motori u prodaji se veoma malo razlikuju od onih na trci samo sto im dodaju far i zmigavce,e sad pitanje je kome to treba, rijetko ko od vozaca moze iskoristiti u  potpunosti takav motor ,osim na trci.

po meni je mnogo prakticnije uzeti nekog japanca,u kojeg ces imati duplo manje ulaganje zbog duzih servisnih intervala,masinu koja ce preci mnogo vise kilometara bez ikakvog kvara.ktm agregati su previse nervozni tako da se malo teze snalaze u voznji po gradu,sve u svemu japanca ces dobiti za manje para odrzavanje je jeftinije agregat duze traje,razlika u desetak konja ,koja se primjeti na stazi ali u obicnoj voznji i ne toliko ,mnogo veca udobnost na japancu.Neko moje misljenje je da taj motor treba da se vozi na stazi (iako tamo japanci nisu nista losiji ako ne i bolji),i da nije dobro prilagodjen za voznju koju zahtijeva prosjecan a i nadprosjecan vozac,shvatam da ima ljudi koji su zaljubljenici u marku a i performanse ktm ali ja bih ipak uvijek izabrao japanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
link=topic=10259.msg561505#msg561505 date=1246374005]

ktm motori u prodaji se veoma malo razlikuju od onih na trci samo sto im dodaju far i zmigavce,e sad pitanje je kome to treba, rijetko ko od vozaca moze iskoristiti u  potpunosti takav motor ,osim na trci.

To je poenta. S tim sto se taj potencijal ne primjecuje samo na trci...

 

 

link=topic=10259.msg561505#msg561505 date=1246374005]

...po meni je mnogo prakticnije uzeti nekog japanca,u kojeg ces imati duplo manje ulaganje zbog duzih servisnih intervala,masinu koja ce preci mnogo vise kilometara bez ikakvog kvara.ktm agregati su previse nervozni tako da se malo teze snalaze u voznji po gradu,sve u svemu japanca ces dobiti za manje para odrzavanje je jeftinije agregat duze traje,razlika u desetak konja ,koja se primjeti na stazi ali u obicnoj voznji i ne toliko ,mnogo veca udobnost na japancu.Neko moje misljenje je da taj motor treba da se vozi na stazi (iako tamo japanci nisu nista losiji ako ne i bolji),i da nije dobro prilagodjen za voznju koju zahtijeva prosjecan a i nadprosjecan vozac,shvatam da ima ljudi koji su zaljubljenici u marku a i performanse ktm ali ja bih ipak uvijek izabrao japanca.

Kljucno je ovo boldovano. Stari, jesi li ti ikada sjeo na nekog novijeg SM KTM-a? Dodji na AduHuju sa svojim motorom i ja cu te onda provozati mojim (koji cak nije ni Hard SM). Manje ces pricati o stvarima koje ne poznajes. A nisi bas ni procitao silne neke korisne postove u ovoj temi koje bi ti dosta stvari objasnile iz prve ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Petrovac na moru

link=topic=10259.msg561505#msg561505 date=1246374005]

ktm motori u prodaji se veoma malo razlikuju od onih na trci samo sto im dodaju far i zmigavce,e sad pitanje je kome to treba, rijetko ko od vozaca moze iskoristiti u  potpunosti takav motor ,osim na trci.

To je poenta. S tim sto se taj potencijal ne primjecuje samo na trci...

 

 

link=topic=10259.msg561505#msg561505 date=1246374005]

...po meni je mnogo prakticnije uzeti nekog japanca,u kojeg ces imati duplo manje ulaganje zbog duzih servisnih intervala,masinu koja ce preci mnogo vise kilometara bez ikakvog kvara.ktm agregati su previse nervozni tako da se malo teze snalaze u voznji po gradu,sve u svemu japanca ces dobiti za manje para odrzavanje je jeftinije agregat duze traje,razlika u desetak konja ,koja se primjeti na stazi ali u obicnoj voznji i ne toliko ,mnogo veca udobnost na japancu.Neko moje misljenje je da taj motor treba da se vozi na stazi (iako tamo japanci nisu nista losiji ako ne i bolji),i da nije dobro prilagodjen za voznju koju zahtijeva prosjecan a i nadprosjecan vozac,shvatam da ima ljudi koji su zaljubljenici u marku a i performanse ktm ali ja bih ipak uvijek izabrao japanca.

Kljucno je ovo boldovano. Stari, jesi li ti ikada sjeo na nekog novijeg SM KTM-a? Dodji na AduHuju sa svojim motorom i ja cu te onda provozati mojim (koji cak nije ni Hard SM). Manje ces pricati o stvarima koje ne poznajes. A nisi bas ni procitao silne neke korisne postove u ovoj temi koje bi ti dosta stvari objasnile iz prve ruke.

Nevidim svrhu kupovanja takmicarskog motora ako neces da se takmicis,jedino ako si zaljubljenik ili volis da popravljas motor.

A od ktm sam vozio nekoliko njih i nisu nista spektakularno ,npr ktm 625 lc4,u odnosu na moju yamahu nema neke razlike u krutosti motora,vidi se da ima vise snage za nekih 20% i to je to.a razlike u ulaganju nenormalne,a i u udobnosti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
link=topic=10259.msg562112#msg562112 date=1246447059]

Nevidim svrhu kupovanja takmicarskog motora ako neces da se takmicis,jedino ako si zaljubljenik ili volis da popravljas motor.

A od ktm sam vozio nekoliko njih i nisu nista spektakularno ,npr ktm 625 lc4,u odnosu na moju yamahu nema neke razlike u krutosti motora,vidi se da ima vise snage za nekih 20% i to je to.a razlike u ulaganju nenormalne,a i u udobnosti

 

Opet moram da ponavljam, KTM od prije dvije-tri godine pravi potpuno drugacije motore, sada imas i verzije koje nisu skroz trkacke i pogodnije su za cestu (do duse i dalje su prilicno hard u odnosu na konkurenciju), duzi servisni intervali (5000km do 7500km), sa kontrabalans osovinama i manjim vibracijama itd... a ujedno od opreme se i dalje u startu dobijaju WP, Brembo, itd.

 

Alo stari, kakav 625?! To je sada praistorija! Probaj novijee 690 SM, 690SMC, Duke III, 990 SM, 690 Enduro, 990 Adventure, uh novi SMT... da ne pricam o R varijantama istih. To treba provozati i to bez brige o servisima i problemima jer su to ipak cestovne masine spremne za sva moguca maltretiranja na cesti i za izlete na stazu.

 

Vidim da uopste ni ne poznajes ponudu KTM-a, zato polako sa zakljuccima, ej. Ja sada zakljucujem da su ljudi odje toliko neinformisani da misle da KTM pravi samo trkacke cross-eve i SM-ove, to ljudi je zabluda i davna proslost KTM-a, podjite na sajt i bacite oko na nove stvari. Kako bez informacija mozete da zakljucujete nesto? A da, tu ide ona rekla-kazala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Pa decko uporedjuje svoju staru Yamahu sa starim KTM-om u cemu je problem ? Ipak malo ljudi moze sebi da priusti te nove masine, u narodu su mnogo rasprostranjeniji KTM 620, 625 i 640. Da se razumemo, meni se KTM izuzetno dopada, ima neki smek koji japanci nemaju, u jednom trenutku je dlaka falila da kupim jednog, ali da se vise kvare i da su im kraci servisni intervali, to stoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Pa decko uporedjuje svoju staru Yamahu sa starim KTM-om u cemu je problem ? Ipak malo ljudi moze sebi da priusti te nove masine, u narodu su mnogo rasprostranjeniji KTM 620, 625 i 640. Da se razumemo, meni se KTM izuzetno dopada, ima neki smek koji japanci nemaju, u jednom trenutku je dlaka falila da kupim jednog, ali da se vise kvare i da su im kraci servisni intervali, to stoji.

 

Za ovo se moram sloziti, u pravu si.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

E kad smo vec kod LC4 agregata, moram da priznam da sam se nagledao kod mojih drugara kvarova bas kod tih agregata..... :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Petrovac na moru

Ja sam priocao za ove malo starije ktm ,znam da su ovi novi sve vise usmjereni uobicajenoj voznji nego stazi, i ti nemozes nikako tvrditi da su oni pouzani dok se ne dokazu a ako se budu dokazali kao ovi prethodni,ktm 625 mijenjanje struje jednom godisnje 800e minimum.

a to sto kazes dolazi u seriskoj opremi wp i brembo,Moja yamaha takodje ima brembo a za viljusku stvarno neznam al je prva liga,pozadi amortizer sachs,a viljuska stvarno neznam koja je,a ovaj motor je yamaha tt je napravljen da bude skoro bez ulaganja ,znaci samo ulje eventualno filteri i to je to.Neznam zasto yamaha na novijim supermoto-ima ne ugradjuje ,komponente slicne onima koje su ranije ugradjivali,i stavljaju obicne viljuske umjesto upsidedown.Mada yamaha je velika kompanija nije kao ktm i pravi vise vrsta motora a ktm pravi samo enduro i supermoto (u zanjih nekoliko su naporavili i r)a yamaha nije bas nesto tolko usmjerena na gradnju super moto tako da ih ima sve ga 3-4 u ponudi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Stvarno ne znam vise sta da mislim o KTM -U ali na osnovu dosadasnjih saznanja iz rekla kazala varijanti a iz iskustva moram da konstatujem da je KTM NEVIDJENJA KRSINA KOJA SE KVARI VISE NEGO DUPLO OD OSTALIH MOTORA.

 

Nasam se da nisam povredio necija oecanja koja vlasnici svojih ljubimaca gaje prema istima.POZDRAV bitno je da smo dosli do nekog zakljucka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

E, ali imao odje i jos jedan zakljucak, a to je da si ti covjek koji nikada nije vozio ni jedan motor osim vremesnog TDM-a 850, a zna sve o svim motorima na ovome svijetu :D  Jedan je Pit :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

E, ali imao odje i jos jedan zakljucak, a to je da si ti covjek koji nikada nije vozio ni jedan motor osim vremesnog TDM-a 850, a zna sve o svim motorima na ovome svijetu :D  Jedan je Pit :D

 

 

 

 

 

Mozda je to tacno ako ti tako kazes ,jer me podsecas malo na baba Vangu sa svojim prprocanskiom i telepatskim mocima,ali sam za razliku od tebe BAS '' izvozio'' mnogo lepsih stvarihehehehehe.Samo ti budi i dalje u potrazi za performansama sa svojim kvarisom i pevaj pesmu.

 

 

P.S.Rekoh li ja cu povrediti necija osecanja e pa evo ga prvi se javi uvredjeni a nema razloga .KTM ce i bez tebe i sa tobom i dalje biti kvartljiva roba scvidelo se to tebi ili ne.Ajmsori.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Niko se nije uvrijedio i ja isto samo zakljucujem iz prilozenog :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Niko se nije uvrijedio i ja isto samo zakljucujem iz prilozenog :D

 

 

 

 

 

 

Lutko, nije isto uvrediti i povrediti.Ja mislim da sam ti samo povredio osecanja koja gajis prema bajku,taman posla da bih te uvrediio tebe ili bilo kog od kolega.Pa ne pricam nista lose o vasim djevojkama ili zenama daleko bilo samo iznosim misljenje na postavljeno pitanje o KTM-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Niko se nije uvrijedio i ja isto samo zakljucujem iz prilozenog :D

 

Lutko, nije isto uvrediti i povrediti.Ja mislim da sam ti samo povredio osecanja koja gajis prema bajku,taman posla da bih te uvrediio tebe ili bilo kog od kolega.Pa ne pricam nista lose o vasim djevojkama ili zenama daleko bilo samo iznosim misljenje na postavljeno pitanje o KTM-u.

 

Koji nikada nisi vidio  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Beograd Mirijevo
  • Motocikl: KTM 690 DUKE

Ja sam cuo  od  Pere, Mike, Laze da imaju ovakvih ili onakvih problema!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

to su gluposti!!!!!!!!!!!

 

Koliko nas ili Vas je selo uopste ne bilo kog KTM-a?

 

a kolikp  Nas ili Vas je vozilo KTM-a?

 

Otvoren poziv svim kolegama koji zele da sednu i provozaju KTM-a 690 i da donesu svoj sud o ovom kvarljivom Djubretu!!!!!!

 

i naravno o ukusima netreba raspravljai!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Niko se nije uvrijedio i ja isto samo zakljucujem iz prilozenog :D

 

Lutko, nije isto uvrediti i povrediti.Ja mislim da sam ti samo povredio osecanja koja gajis prema bajku,taman posla da bih te uvrediio tebe ili bilo kog od kolega.Pa ne pricam nista lose o vasim djevojkama ili zenama daleko bilo samo iznosim misljenje na postavljeno pitanje o KTM-u.

 

Koji nikada nisi vidio  :)

 

Vido ga ne vido to je idalje krsinma kvarljiva koji sam ja prvi put vozio daleke 95 kad si ti jeo pacju kaku po pesku zato me iskuliraj malo ,dosadan si vise bre sa tim KTM--om internet strucnjace.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Niko se nije uvrijedio i ja isto samo zakljucujem iz prilozenog :D

 

Lutko, nije isto uvrediti i povrediti.Ja mislim da sam ti samo povredio osecanja koja gajis prema bajku,taman posla da bih te uvrediio tebe ili bilo kog od kolega.Pa ne pricam nista lose o vasim djevojkama ili zenama daleko bilo samo iznosim misljenje na postavljeno pitanje o KTM-u.

 

Koji nikada nisi vidio  :)

 

Vido ga ne vido to je idalje krsinma kvarljiva koji sam ja prvi put vozio daleke 95 kad si ti jeo pacju kaku po pesku zato me iskuliraj malo ,dosadan si vise bre sa tim KTM--om internet strucnjace.

 

 

 

 

 

 

hahaha  :D  :D  :D bas ste me nasmejali ovom temom!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Petrovac na moru

Niko se nije uvrijedio i ja isto samo zakljucujem iz prilozenog :D

 

Lutko, nije isto uvrediti i povrediti.Ja mislim da sam ti samo povredio osecanja koja gajis prema bajku,taman posla da bih te uvrediio tebe ili bilo kog od kolega.Pa ne pricam nista lose o vasim djevojkama ili zenama daleko bilo samo iznosim misljenje na postavljeno pitanje o KTM-u.

 

Koji nikada nisi vidio  :)

 

Vido ga ne vido to je idalje krsinma kvarljiva koji sam ja prvi put vozio daleke 95 kad si ti jeo pacju kaku po pesku zato me iskuliraj malo ,dosadan si vise bre sa tim KTM--om internet strucnjace.

 

 

 

 

neka si mu reko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja