Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

istina je da zavisi od modela do modela...nije ista tabla za evolution i za starije modele... i svaka kubikaza ima svoju tablu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Danas bolje da nisam ulazio u garazu..prvo sam zakljucao kljuceve od skutera u kofer dok sam vadio kacigu,ali tupava glava je na svu srecu proradila na vreme pa sam to resio za par minuta,ali ono sto me brine je neprijatan zvuk iz prenosa koji sam cuo kada sam se vratio kuci.ne znam kako bi ga opisao,kao lagano cesanje metal o metal,ili kao kad bi se kais razlistao pa udarao u oblogu..nemam pojma..kais i ronice su menjane pre 1500 km,stavljen je original piaggio kais.zvuk dolazi iz zadnjeg dela,kod tocka..ima li iko ideju sta se desava?ne mogu docekti jutro pa da ga cujem hladnog,sve se nadam prestace..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8965 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da li se cuje kada vozis, kreces tj polazis ili stojis u mestu?

Moguci kvarovi: kvacilo, lezaj z. tocka, lezaj(evi) u reduktoru 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

U voznji nema promena,bar nisam osetio,lezaj tocka otpada jer se lepo cuje odakle dopire zvuk,a i bio je na nogarama kada sam ga cuo.mislm da je majstor menjao i neke ublazivace na kvacilu,ako sam se dobro izrazio, zajedno sa kaisem i rolnicama..jbg,sutra pravac servis da ga oni poslusaju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Spojio sam dve novootvorene teme od kolege @Djile77 u postojeću temu o modelu Piaggio X9. Molim forumaše da u ovoj temi traže pomoć i rešenja problema na svojim ljubimcima a ne da se svako malo otvara nova tema o problemu na X9-ci. Ovako imamo na jednom mestu probleme i savete za otklanjanje istih a ne na sto tema.

 

Hvala i nastavite u dobrom ritmu! MAXI pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Uskoro će biti preimenovane teme o maxi modelima i dobiće naziv kako se modeli i zovu bez ovih dodataka, upravo radi preglednosti. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

hvala vam.meni treba po gradu samo,nista spec.jer svake god uzmem niki motor preko leta.imao sam od 50 pa do 600 kubika.tako da nisam sad nesto neizivljen pa da mi trba neka snaga,vise gledam potrosnju,registraciju,odrzavanje pa sam zato i pitao:)ovo je skut a sto se tice cene isla bi jos ispod.uradjen servis i parkiran(nov kais,plovak,rolnice,ulje i filteri sve 250e+nov akumulator)osim onih mana sto sam gore naveo dobar je,bar mi se cini ovako.uvezao ga 2008. i od tad ga on vozi,ima sve papire,kod karticu,duple kljuceve pa sam u veeeelikoj dilemi.samo me brine taj motor dal je ok jer kad bi ga uzeo ne bi ga menjao jedno vreme.

 

http://www.kupujempr...73956-oglas.htm

 

Druze taj motor stoji u oglasima jako dugoo (ne znaci da ne valja), tako ako si odlucio da kupis bas taj mislim da ces moci dosta spustiti cenu.

PozZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Pozdrav svima.

Odklonio sam kvar na displeju. Skunuo sam ceo deo sa sve maskom koja stiti displej i dok je ona plivala u lavoru sa vodom ja sam sve kontakte ocistio 70% medicinskim alkoholom. Sklopio sve i u neverici reko ajde da dam kontakt ali nisam verovao da ce da proradi, kad ono popalise se lampice od ulja,svetla,lampica sa znakom X.

Mozda je slucanost u pitanju ali eto meni je tad proradio displej koji ustvari nije dispjel nego led diode. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

imao sam 250 i trosio mi 6 litara po gradu,ne isplati se to.imam neki x8 200 kubika,dobar je na izgled,kakvi su ti motori nemam pojma

 

Isto je dobar i verovatno kvalitetniji od 125 cc, al meni se ne svidja kako izgleda nazad.

Ja sam uzeo pre par meseci X9 180cc , i sad ga prodajem jer jurim neki jaci.

Mislim da taj sto si imao nesto nije bilo u redu, ne bi smeo toliko da trosi.

Ponudi ovom 900 evrica pa mozda i pristane, nista ne gubis naravno ako je dobar.

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

receno ti je u drugom delu recenice...

Totalno debilan naziv teme 1lud.gif ljudi ne kapiraju pa pisu gde stignu.

 

nisam najbolje razumeo sta je debilno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

taj sto trosi 6 litara je bio u problemu 1aha.gif

imao sam 250 i trosio mi 6 litara po gradu,ne isplati se to.imam neki x8 200 kubika,dobar je na izgled,kakvi su ti motori nemam pojma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: piaggio x9 250

receno ti je u drugom delu recenice...

Totalno debilan naziv teme 1lud.gif ljudi ne kapiraju pa pisu gde stignu.

 

nisam najbolje razumeo sta je debilno?

mislim da siu pravu sto se tice debilizma.samo mislim da je debil onaj ko ne razume

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Svaka čast na popravci :)

 

Ako je sam bord/displej od drugog modela, postoji mogućnost da ti neka od informacija na analognoj tabli neće biti precizna (jer se analogna vezuje na bord, i šteluje za svaki model posebno). Npr, može da kazaljka brzine ili broja obrtaja da ti bude viša/niža nego što je realno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

ni meni se ne svidja x8 ono pozadi,nekako kao glava od kita:)nemam pojma,mozda nije bio u redu ali je trosio 6 litara i onda mi nekako tu kubikazu izbegavam,ali i zbog registracije.sad mi decko nudi beverlija iz 2005 ali 125 kubika.izludecu na kraju:)ali beverli mi nema zastitu od vetra bas neku pa se razmisljam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Kada je ispravan nema trika da trosi 6 litara (jedino ako stalno zavrces pun gas pa bodes kocnicu) 3,5l do 4l po gradu trose. 1aha.gif Ne verujem da je razlika u registraciji ne znam kakva 125 u odnosu na 250... Birati motor po tome da li trosi 3.5, 4 ili 4.5 litara je moras priznati malo neozbiljno. Tebi je prelivao karburator, ili je curelo negde kao sto je meni npr. na meracu kada ga napunim do vrha.

ni meni se ne svidja x8 ono pozadi,nekako kao glava od kita:)nemam pojma,mozda nije bio u redu ali je trosio 6 litara i onda mi nekako tu kubikazu izbegavam,ali i zbog registracije.sad mi decko nudi beverlija iz 2005 ali 125 kubika.izludecu na kraju:)ali beverli mi nema zastitu od vetra bas neku pa se razmisljam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

125cc je ok po gradu i ako stalno solo vozis. Razmisli, vidi za sta ti treba motor. Razmisljaj o prodaji sutra... Pogledaj koliko nas u maxi druzini vozi 125cc...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Hvala Nole!

Brzinomer, kazaljka za gorivo i obrtomer rade dobro, ali kazaljka koja pokazuje temperaturu kad sam u leru miruje na odredjenu temperaturu u zavisnosti koliko se zagrejao. U voznji mi poskakuje kad dodjajem i oduzimam gas. Mozda je to zbog toga.

 

Pozdrav!!! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja