Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

meni se to bilo desilo, tako malo pocelo da kaplje pa u servisu mi rekli da rinkula vodena pumpa, popravka sitnica.... 7-8000!!!!! Mozda je samo dihtung, ali bolje odvezi da ti provere motor, i obavezno proveri nivo antifriza koliki ti je i stavi destilovanu vodu u gepek za nedajboze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Pre ce biti vodena pumpa,odnosno semering na pumpi,da je dihtung curilo bi na njemu,a ne na tu rupicu..jbg,nek' sva steta za ovu sezonu bude u tome i bicu zadovoljan..:-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio x9 500cc

Pre ce biti vodena pumpa,odnosno semering na pumpi,da je dihtung curilo bi na njemu,a ne na tu rupicu..jbg,nek' sva steta za ovu sezonu bude u tome i bicu zadovoljan..:-)

 

I jesi skontao odakle curi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Jesam,na rupici na kucistu pumpe..e sad,mozda i prestane kada se pocne voziti,kada dodje toplije vreme,jer sigurno pusta semering,a on se siri i bolje dihtuje kad se ugreje.u svakom slucaju menjacu je prvom prilikom,za sada pratim situaciju.danas sam ga dobro ugrejao i nema ni kapi da iscuri.znam iz iskustva sa kolima da pumpe hoce da prokapaju od stajanja,a posle prestanu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Samo vozi druze i uzivaj a to curenje prati i ako pocne da ostavlja trag dole na podu ucestalo onda menjaj!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

hahahahha budi uporan!!! 0takoje.gif

Promenio član alexanto
nema potrebe citirati prvi post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 2T tuner, 170 postova
  • Lokacija: Beograd, Kotez
  • Motocikl: Malaguti Phantom F12 LC, Malaguti Madison RS250

I ja imam problem sa curenjem iz kucista vodene pumpe. Semering je propisao. Ali ne kaplje uvek i ne kaplje mnogo. Ispod sedista nosim flasicu 0,5L antifriza i dolijem pomalo kad vidim da fali. A dolivam mozda jednom u 2 meseca po 3-4 cepa. Smesno. Dokle god je temperatura motora normalna, pumpu necu servisirati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

auu ja nisam procitoa da je na toj rupici brate, nece da prestane kad vozis, cak kad se motor zagreje curece kao sa cesme, cim je na toj rupici to mora menjanje, ceo zadnji deo motora mora da skinu zbog te pumpe, samo da bi videli koja je pumpa jer za njega ima 3-4 pumpe i tek kad se skine mogu da vide, sama je oko 50 e + ruke.... Ja tako video curka po malo otiso 1km dalje na pumpu za gorivo video da curi mnogo vise uzeo i antifriz tad i vratio motor kuci i ostavio ga ..... Idi do servisa pitaj kad mozes, bolje to nego da ti motor zakove. Ako ti tolka zelja da vozis destilovan u gepek jedno 2-3 litra pa cim dize temperaturu ostavi ga da se ohladi pa dosipaj pa nastavi drugo nzm..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Dobro je Bigi rek'o,budi uporan..danas sam sebi "dao" skracene casove u firmi i obrnuo par krugova po gradu..da nemam usi smejao bi se oko glave :)..umalo da zaboravim,ne curi vise :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

ammm tek vidim sad da vozis 500cc to je onda i skuplje, mada proveri ulje i rashladnu tecnost ulje pogotovo boju jer se desi kada imas kvar sa vodenom pumpom ,paaa da se desi da se poemsa sa uljem.. :S

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

hahaha, e daco daco 500tke su osetljivije mnogo od 250tke , veruj mi koliko sam ja imao sitnih problema na 500tki, 250tka je milina :) . Ajd ti vozi motor 10 km a da ti pisti alarm za nogare hahaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Dzony opusti se,sve je pod kontrolom ;) i da znas da vodena pumpa nema dodirnih tacaka sa uljem,ono sto ih razdvaja je dihtung glave,kada on popusti onda se mesa voda i ulje ;) mada,i crkavanje pumpe moze da dovede do popustanja dihtunga,usled pregrevanja,i tada ce pomesati vodu i ulje,samo sto ce ti u toj situaciji mesanje vode i ulja biti najmanji problem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

ja samo pricam za moguce progleme :D . Proveravaj samo redovno . Ja se cak sad premisljam da ponovo uzmem 500cc x9 ako ne budem ustekao love za neki noviji naked :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

imam ja i toplo preporucujem ili samo ksenon ili ono cudo od projektora razlika je vise nego ocigledna u odnosu na obicno svetlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: piaggio x9 250

Kolege jedno pitanje.ima li neko tacni podatak koje rolnice idu fabricki na x9-250 hondin agregat 2001 god.znam da su dimenzije 23*18 ali imam razlicite informacije o tezini.pa ako neko nesto zna bio bi zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

imam ja i toplo preporucujem ili samo ksenon ili ono cudo od projektora razlika je vise nego ocigledna u odnosu na obicno svetlo.

Koliko kosta to zadovoljstvo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

negde unazad sa dao link za rolnice za sve skutere, proceslaj malo nacices, inace xenoni su babroga na x9tki, na mojoj sam ugradio njih i led pozicione i prezadovoljan sam, sa kratkim bolje osvetljava put nego kola , a kad drzis ablend onda vidis sve preko 300m ( evolution model jedno kratko jedno dugo

)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ja ih imam na x9, 2x bi xenon h4... svetle ubijaju.. naravno efekat je bolji sa projektorom, ali u odnosu na obicna svetla, velika je razlika i sa obicnim xenonima... sto su ugradnje tice nije teska, najteze je sakriti balaste i kablove, a cena pogledajte u oglasima...mislim da krece od oko 25e za h7, i 35 za h4 bi xenon...

 

preSL i SL nose H4 sijalice i za njih vam je potreban h4 bi xenon set

EVO modeli nose h7 sijalice i moja preporuka vam je da stavite samo na kratko svetlo, jer ako stavite na oba necete imati ablend a i kada prebacujete sa kratkog na dugo imacete par sekundi mraka, jer je xenonu potrebno vreme da se zagreje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

@ x9-250

 

izmedju 21gr i 23gr koliko se secam, ja sam stavio 2 ili 3 grama lakse od propisanih, i mnogo se motor bolje ponasa. Toliko mogu da ti pomognem, znao sam ali zaboravio koliko su teske fabricke 1neznam.gif ako nesto iskopam, ili izmerim stare javicu ti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja